Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

Nekgro

Typickej anglickej suchej humor, Downey se skvělým přízvukem a spousta akce, dobrá zápletka. Ritchie is back!!!!! ()

Furmi

Guy Ritchie zas raz predviedol že patrí medzi áčkových režisérov. Nebyť silnejších snímkov po réžijnej stránke z roku 2009, Sherlock by bol neodmysliteľnou súčasťou nominácie za réžiu, no aspoň v to verím. Sherlock, sherlock. Vadilo mi a zároveň i vyhovovalo veľa vecí. Nebudem sa tu dlho rozpisovať, spoilerovať, halucinovať a neviem čo ešte, dodám iba jednu jedinú vec - škoda tých trápnych pokusov o to aby sa film tváril čo najlogickejšie keď s neho vyšlo nakoniec hrozne nelogické dielo. Ende. 64% ()

Camulator

Skvělá jízda, Robert Downey, no jak to říct, posunul Sherlocka skokem o dost příček dál, Jude Law jako Watson je neodolatelnej. Moc hezky jsou vysvětleny všechny podivnosti, líbí se mi vyobrazení střetu nadpřirozena, které lidi láká a naopak chladného rozumu, který říká to neni možný. ()

Gore

Nikdy mě minulá zpracování Holmese nebavila, až teď. Sice vím, že to není extrakvalitně filmařsky zdatný dílo, ale jsem v tomto případě ochotnej přimhouřit oko, hlavně kvůli kameře, výtvarný stránce, chemii herců a celkové atmosféře, btw Rachel McAdams už podruhé dokazuje, že už není ta otravná holka, která neumí hrát, což předváděla v předešlých filmech (poprvé mě přesvědčila, že zvládne hrát, ve State of Play). ()

rotel

Je mi ľúto keď film v ktorom ide hlavne o dedukčné schopnosti hlavého hrdinu poprekladajú s tým aký je to bojovník /doslovne-viď viaceré bitky počas filmu/.Mám z toho pocit, že tu "zvíťazil" Hollywood na celej čiare.Pre mňa je to však veľké sklamanie. ()

Kroupa

Velmi solidní zábava s pár velmi podařenými vtipy, kterých tam ale mohlo být mnohem víc. Dost mě štvala Holmesova pozornost detailům - vidět na několik metrů malé kosočtverce v duhovce oka smí jen Superman :-). Kromě několika dobových nesrovnalostí a logických nesouvislostí je příběh solidní, herci charismatičtí (Strong nikdy nezklame, i Downey mi byl výjimečně sympatický), a jako oddechovou zábavu to může upřímě doporučit. ()

Pawlisman

Něco se povedlo více, něco méně. Město a atmosféra mnohokráte krásně zobrazeno, tak kde ale cit a jemnost přehlušilo už příliš mnoho počítačové techniky, to už nebylo na koukání (poslední scéna na Tower Bridge). Příběh klasický, moc chemický - od začátku jsem se skutečně nemohl dočkat na závěrečné vysvětlení plných neznámostí. Proč ne něco bližšího člověku alias Colombo? Jak hodně s nadhledem a vtipné vyzobrazení (sic k smíchu tam skutečně nebylo nic) Sherlocka slušné. Tím pádem i obsazení herců - sic mě přdevším Law nešel překousnout. Každopádně plno spádu, plno povinné hollywoodské osonovy, nitě, gradace atd... Na pomezí 3 a 4 hvězd. Za tu stále lehkou nadprůměrnost a v rámci doporučení za 4. Pro američany super, já už na dvojku nepůjdu. 7/10 ()

bolan

Když o něčem řeknu že to byla kravina, pak to nemyslím nijak hanlivě, ale tohle se vážně nepovedlo. Když bych chtěl být taktní řekl bych: Tento druh filmů pro mne není. Sherlock Holmes není Jack Sparrow a Robert Downey není Johnny Depp, i když to chvílemi vypadalo, že by jím měl (nebo chtěl) být. Guy Ritchie ještě nenatočil film který by mě vyloženě bavil a bohužel ani Sherlock Holmes není výjimka. ()

jacksax

tak viděl jsem jen prvních asi 40 minut a musel jsem to vypnout. Hnus, bída, odpor. Třeba se na to ještě dodívám a změním názor... Zatím 2star - jedna za akční scény, druhá za střih - jinak odpad ()

Eva_D666

Nemůžu si pomoct, ale pro mě to je zatím jedna z nejlepších podívaných roku 2010 . Mělo to dynamičnost, náboj a spád. Nemluvě o hlavním hrdinovi a jeho pobočníkovi. Dokonale se doplňující dvojka s překypujícím charismatem. ()

kubyno

No tak grády jak sviňa, svižný snímek, u kterého jsem se dost bavil. O klasickém Sherlocku Holmesovi se moc nezajímám, dělal jsem že to spojení nevidím... To znamená, že snímek mě nemůže nijak pohoršit, proto hodnotím objektivně filmovou stránku. A ta je pro mě téměř dokonalá. Skvělé herecké výkony všech, geniální výprava a hudba a skvělá atmosféra tehdejšího Londýna. A bojová scéna v ringu forever... I když to nejsou plné, tak přece jen 5* za tu zábavu. ()

DaeGurth odpad!

Další velké sklamání. Vezmeme hrstku informací z knížek o Sherlocku Holmesovi, zamícháme do půl tuny amerických klišé a doplníme další půl tunou akce... Výsledek? Znechucení... Starému ruskému holmesovi nešahá ani po kotníky. ()

HanaM.

Říká se, že pro milovníky předlohy je to moc akční a potrhlé. Pro milovníky pořádných akčňáků zase moc intelektuální a plné narážek a metafor. Asi to tak je, ale pro mě to bylo přímo ideální. Rychlé tempo, zajímavé nápady a scény, vtipné nejen slovní přestřelky a krásně nevyzpytatelné, potrhlé postavy. Jen konec, nekonec mě trochu zklamal. Proč nás hned musí manipulativně lákat na druhý díl? Do kina jsem nešla na seriál. ()

msn

Je to zcela prosté, milý tupý a ubohý Watsone ! Sherlock Holmes je jedna z nejhorších detektivkovejch ság ever. Notak, přiznejme si to - vždyť to byla totální parodie už od samýho začátku. je frajer, nejen proto, že si tohle jako první uvědomil a zasadil příběh tam kam patří. Ale ještě to doplnil výborným vykreslením zcela nových postav. Watson je sympaťák, jeho inteligence je v pořádku a celkově si to dává zle. Sherlock je nevypočitatelnej, nechutnej, otravnej a genialní zároveň - tak trochu na obtíž. Bojové scény kupodivu na realističnosti postav nic neubírají. Vše je korunováno špičkovou hudbou Hanse Zimmera a vyprasenym domácím mazlíčkem. Odpočinovka jak má být. ()

Yaan

Jak tu bylo mnohokráte řečeno, původní postava knižního Sherlocka je akčnější než detektiv objevující se v dřívějších filmových zpracováních. Ale takhle akční tedy zase není... Nicméně, je to na škodu? Řekl bych, že ne. Naopak, řekl bych že hlavní role je ztvárněna velice pěkně. Potom se mi ještě líbila slečna McAdams... Ale ostatní postavy (a herci)? A hlavně: ten příběh?! ...hrozná nuda. SHRNUTO, PODTRŽENO: Dva hezké herecké výkony a upatlaný scénář. DODATEK: Ještě mě napadá takový kuriózní paradox. Dřívější Sherlockovská zpracování pro stříbrné plátno měly pěkné zápletky ale špatné hlavní postavy. Tady je tomu naopak. Tak třeba příští nějaký pokus?? (ale film Sherlock Holmes 2 to asi nevyhraje...) ()

LaGomme

Bomba! Naprosto výborný Downey a Jude, perfektní bojové scény, perfektní scénář, perfektní hádanky. Ani minutu jsem se nenudil. Jeden z nejlepších počinů roku 2009. 95% ()

RomanHyde

Ano - dávám pět hvězd filmu, jehož hlavním smyslem je zábava, ovšem královská. Gay Ritchie zvládl mistrovsky vybalancovat tu tenkou hranu mezi bezbřehou vizuální masturbací, kterou současné technologie a neomezené rozpočty hollywoodských studií nabízejí a svižným chytrým dějem, který je vždy minimálně o krůček popředu než-li fantazie diváka. Proto z každého filmového okénka číhá překvapení, které plně zaměstná vaši hlavu, oči a uši však nejsou vůbec ochuzeny. Výprava je skvělá, herci to zvládají tak, jako by se pro role narodili a ani Hanz Zimmer, co by tvůrce hudebního podkresu se nevykrádá, naopak se vytasil se skvělým "brnkacím" motivem, který je ve vypjatých pasážích (kterých není vůbec málo) vydatně podpořen sílou orchestru. Vznikl tak naprosto skvělý homogenní celek, akční retrokrimi , který nemůže v žádném případě urazit žádného kinomola. Nový Sherclock Holmes si na nic nehraje, protože nemusí, pro mne je dokonalý. A nejvíce mne potěšila poslední věta Sherlocka Holmese: "Watsone, případ nekončí" :) ()

lukasd

Řemeslně je to velmi dobře udělané. Základem je ovšem spíše průměrná historka o jakémsi zednářsko-náboženském uskupení, jehož čelní představitel chce s pomocí magie ovládnout svět. Zpracování Sherlocka Holmese pak není nijak extra zajímavé a v pravém slova smyslu to vlastně ten správný Sherlock ani není. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)