Slavný detektiv Sherlock Holmes je proslulý tím, že využívá svůj pozorovací talent, geniální schopnost dedukce, ale i hrubou sílu svých pěstí. S věrným přítelem Dr. Watsonem dokáže vyřešit i ten nejkomplikovanější případ. Jenže nyní je Londýn v ohrožení a náhlá hrozba je děsivější, než cokoli dříve. Po sérii brutálních rituálních vražd přijíždí Holmes s Watsonem právě včas, aby zachránili před smrtí další oběť a odhalili nebezpečného vraha, zatvrzelého Lorda Blackwooda. Předtím, než je oběšen, varuje Blackwood Holmese, že smrt nad ním nemá žádnou moc. Blackwoodovo slibované zmrtvýchvstání, ke kterému došlo, pochopitelně vyděsí celý Londýn. Pro Sherlocka Holmese je to ale pouhý začátek jedné velké hry. Ponoří se do světa černé magie a ohromujících nových technologií, kde je logika pořád jednou z nejlepších zbraní proti boji se zločinem... (TV Nova)

kubas369

Jsem překvapen a nadšen není to žádný zázrak ale na jedno podívání lepší film těžko seženete. Robertu Downeymu geniální asociálové prostě jdou jako nikomu. ()

Týnidlo

Sherlock Holmes byl odjakživa můj favorit, a tak není divu, že jsem se do tohohle díla od Guye Ritchieho úplně ponořila. Mně, laikovi, přijde, že je všechno doladěno do nejmenšího detailu a Downey Jr. je crazy sympaťák až to mlátí dveřma, scénky, kdy si rozplánovává jak někomu nakope zadek jsou (jak to jen popsat...) mňam. Jude Law je můj oblíbenec, a tak jen tiše trpím, že si chce vzít Marry:). Dvojku už jen netrpělivě očekávám. ()

PeterFLJilek

Toto spracovanie napasovalo Sherlocka Holmesa do podoby komiksového hrdinu, až mi tá kombinácia akčnosti a suchého anglického džentlmenstva začala liezť na nervy. Rovnako ako tie jeho ultrarýchle dedukcie. Na dobrej detektívke sa má podieľať aj čitateľ/divák, tuná je od začiatku všetko jasné. Vychutnal som si iba scény a počítačové animácie starého Londýna. ()

nmarca

Downey a Law vpluli do svých rolí s lehkostí a šarmem, Mark Strong je ukázkovým arcilotrem, digitální Londýn druhé poloviny devatenáctého století působí kouzelně (i když velmi podobně jako v řadě jiných filmů), ovšem s dvouhodinovou délkou film nějak ztrácí švih a tempo. Rozhodně se nedá vůbec srovnávat s aktualizovanou seriálovou verzí BBC, která mi sedla daleko víc. ()

rob_troy

Pán Iron-man si pro změnu zahrál chytrého a historicky známého detektiva Sherlocka Holmese. Ano dokázal to na 4/5 spolu s Judem Lawem 3/5. Celkový námět filmu je bezkonkurenční. Filmy které jsou zařazené do takového anglické staré doby mě vždycky úplně pohltějí. Nemůžu si pomoct. ()

Safir

Ano! Moc se mi to líbilo! Opravdu netradiční zpracování, Holmes i Watson jsou skvělý, no a Londýn v 19. století je prostě úžasný. ()

ladyClaire

Zprvu jsem se na to chystala s jistým skepticismem, ale musím uznat, že to byla fajn podívaná. Žádná pouze tupá akční show, mělo to spád, obsazení, příběh. Jediné, co mě malinko neuspokojilo, byl konec, kde jsem čekala nějaké nápaditější rozuzlení, ale to už je pouze věc názoru a můj problém. ()

Jerrysus

Z filmu mám dost smíšené pocity. Rozhodně jde o docela našlapaný film se zajímavými záběry a povedeným grafickým zpracováním Londýna, ale Sherlocka Holmese mám spíše spojeného s ledově klidným, rozhodným a elegantním mužem třímajícím v ústech fajfku než tak, jak nám ho podali v tomto filmu. Robert Downey se sice snažil, ale celkově ve filmu prakticky ničím nenadchne a zmůže se asi tak na rozdání pár pěstí, střílení do zdi ,zdhráním před výbuchujícími barely a až po tom všem nám na konci objasní to, co se stalo. Nejvíc mě však zklamala hudba a o to víc, že byla vedena pod taktovkou Hanse Zimmera. ()

Nessos

To byla jízda. Vlastně ani nevím, proč jsem se Sherlocku Holmesovi do této chvíle tak vyhýbal. Downey válí, Law mu výborně sekunduje a já jsem spokojen. ()

radim09

Guy Ritchie si mě tímto dílem opravdu získal. Mám přečteno mnoho knih A. C. Doyla o slavném anglickém detektivovi a mám dojem, že Guy Ritchie perfektně pochopil a později přenesl do filmu genialitu Sherlocka Holmese. Výkony obou hlavních herců mě velice příjemně překvapily. Skvělou atmosféru tohoto filmu perfektně zvýrazňuje jako obvykle úchvatná hudba Hanse Zimmera. ()

STARKOVA20

Musím říct, že tenhle film je moje srdcovka. Ze začátku se mi do něj vůbec "nechtělo", ale nakonec mě totálně dostal. Nemyslela jsem si, že se dá postava Sherlocka Holmese pojmout i tímhle způsobem a nebude to vypadat trapně. Robert Downey jr. byla výtečná volba, poslední dobou se ukazuje, jaký je Robert vynikající herec a jaké všechny role dokáže skvěle zahrát. Jude Law je mu parádním parťákem. Výborný situační humor a rafinovaný příběh. K tomu vynikající hudba Hanse Zimmera. Na 100% doporučuji! ()

Darkone444

Nový, zábavný a navíc stoprocentně nejakčnější Sherlock Holmes, kterého jsem doposud viděla. Příběh byl velmi povedeně hudebně doprovázen a Jude Law jako vždy nezklamal. ()

Ajka1

Na druhé zhlédnutí již poněkud stravitelnější, než poprvé, kdy jsem si při odchodu z kina jen nevěřícně ťukala na čelo. Překombinovaná a místy nedomyšlená (rozuměj: nesmyslná) popcornová verze Sherocka Holmese je určena pro mladší publikum, které film kde alespoň jednou za hodinu něco nevyletí do vzduchu zkrátka a dobře nezajímá. EDIT 19.4.2014: Po třetím zhlédnutí již zcela regulérní zábava, která si zaslouží čtyři hvězdy (byť jen s odřenýma ušima). ()

korect

Skvělý Downey, Law a Strong, nepřekonatelný Zimmer, skvělý Ritchie. Ale ať je to co chce, není to Sherlock Holmes. ()

Veniss

Po prvním podívání se mi jednoznačně líbila víc Hra stínů, ani jsem tenhle film nekomentovala. Ale napodruhé a i díky tomu, že jsem znala i následující události, jsem si film vychutnala. J.Law a R.Downey jsou vynikající, ale geniálně zvolená hudba, která umocňuje lehký tón celého snímku, zvedla moje hodnocení z původních tří hvězdiček na čtyři. ()

marabart

Poutavě natočený film o Sherlocku Holmesovi a jeho příteli Watsonovi se skvělými efekty, kvalitními hereckými výkony, poutavým příběhem a vynikající hudbou. ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (více)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (více)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (více)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (více)