George Simmons je prototypem úspěšného muže, který má vše, po čem touží. Jako klubový komik sklízí nemalé ovace obecenstva a jeho vystoupení nabývají na obrovské popularitě. Georgeův bezstarostný život se změní v okamžiku, kdy se dozví o své nevyléčitelné nemoci. Podle lékařů mu nezbývá ani rok života. V klubu se seznámí s amatérským komikem Irou, kterého si najme jako osobního asistenta a nabídne mu, aby mu se svými vtipy na představeních dělal předskokana. George bývá často podrážděný a necítí se dobře. Ira si myslí, že by měl o svém zdravotním stavu říct i ostatním lidem, což udělá a je překvapen rozdílnými reakcemi svého okolí. Krátce nato George zjistí, že díky experimentální léčbě jeho nemoc ustupuje. Navíc se do jeho života vrátí bývalá přítelkyně a on začne zvažovat, co je pro něj důležité a co dává jeho životu skutečný smysl. (TV Nova)

genetique

Judd Apatow ako novodobý kráľ romantickej komédie pomaly, ale spoľahlivo šliape na päty doterajšiemu bohovi tohto žánru, ktorým je pre mňa stále Billy Wilder. Týmto filmom však prekonal nejeden jeho snímok. Pocity, ktoré som prežíval počas filmu sa slovami opísať nedajú, pretože toto bol film, pri ktorom sú slová zbytočné. Jediné, čím môžem ako-tak priblížiť moje nadšenie počas sledovania bolo fyzické rozpoloženie. Keďže som začal film pozerať pred polnocou po trojdňovej smene v robote a dvoch hodinách večerného squashu, dával som len malú šancu tomu, že vydržím čo len do konca úvodných titulkov. Keď som sa však pri tých záverečných prichytil s otvorenými ústami, chcel som začať tlieskať. Počas filmu nastali miesta, keď som tak uprene pozeral na tento filmový skvost, že som ani nežmurkol a očné bulvy sa mi vysušili. Žiadne kvapky do očí však neboli potrebné. Vždy totiž prišli miesta, ktoré ma dokázali rozplakať od smiechu, či od dojatia. Originálne, svieže, napriek svojej dĺžke neskutočne dejovo šťavnaté a sýte. Herci akoby hrali v poslednom filme svojho života. Ku každému ďalšiemu činiteľu (kamera, hudba, strih, celkový kasting) by sa dali písať ódy, ale aby som mal srdce na mieste, tak ešte spomeniem neskutočné cameo uja Eminema. A samozrejme jednoznačných 100%! ()

Chrustyn

Judd Apatow se po dvou letech přesunul z producentské židle na tu režiiní a natočil překvapivě slabé komediální drama, které zachraňují jen nadprůměrné herecké výkony. Apatow opět natočil film ze života, který se zaměřuje na oblíbené téma jeho předchozích filmů a to je přátelství a tentokrát přidává i téma smrti. Bohužel je film neuvěřitelně zdlouhavý, nevtipný a kvůli -na komedii- smrtící délce, dost nudný. Vše táhnou jen herci v čele s opět vážnějším a velice dobrým Sandlerem. ()

jojinecko

Žeby Judd Apatow schytal "syndróm Michaela Baya" a mal pocit, že už môže všetko? Hmmm uvidíme časom, každopádne tak prepálenú stopáž som už dlho nevidel, 90 minút by kľudne stačilo. Príbeh sám o sebe je spletitý, plný zaujímavých scén a fajn myšlienok. Na druhej strane opak- kopec scén je natiahnutých až hrôza a paradoxne kopec vecí mi prišlo ako hra na efekt, povrchné pozlátko. Najväčším sympaťákom bol jednoznačne Seth Rogen, Sandler mi prekvapujúco nevadil, na danú postavu sa dokonca výborne hodil. V konečnom dôsledku je Funny People dobrým filmom, celkom zábavným..."zrozumiteľne povedané"- takým hybridným Mužom Na Mesiaci tak trochu od Kevina Smitha, hodeným do farebnejšej krabičky pre väčšie masy, oveľa povrchnejším:) Kto vydrží do konca, nemal by ľutovať (hoci pri tej stopáži si môže zároveň aj gratulovať:) ()

larelay

Nemam rada tento druh humoru, ani Sandlera a ani Rogena a uz vobec som necakala, ze by na filme so slovickom Funny v nazve mohlo byt nieco funny, ale cuduj sa svete, stalo sa. Dokonca mi nevadila ani ta dlzka, ja som sa kralovsky bavila, akurat, ze ten Sandler by si zasluzil obuskom do hlavy. A najvtipnejsia postava? Clarke alias Eric Bana (kto by to bol do neho povedal). Najvtipnejsia scena? Ked Laura napodobnuje Clarka. Hilarious! Nieco mezi bromance, dramou a komediou, ale naozaj vyborna vec. ()

Sonnery

"Přijde kytka do baru a barman řekne: Vodu jemně perlivou nebo bez bublin?" - tak nějak v kostce to bylo vtipný... Taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak nějak v kostce se to táhlo... A nudný to bylo jako tenhle koment, v kostce ()

• Scenárista a režisér Judd Apatow a Adam Sandler boli spolubývajúci na priváte počas štúdií, keď ešte ani jeden z nich nič neznamenal. Boli takí chudobní, že obaja spávali na matracoch na dlážke. Množstvo zážitkov z toho obdobia bolo inšpiráciou pre vznik tohto filmu, Adam Sandler bol potom jasnou voľbou pre postavu. Jedno malé video natočené v tom období bolo použité na začiatku filmu. Mali sa použiť aj ďalšie reálne archívne zábery, ale nakoniec z toho zišlo. (martin1m2)
  • Keď ku koncu filmu príde George Simmons k Irovi do supermarketu, na menu za Irom pri jeho odchode sa objaví nápis Chopped Liver (Krajaná pečienka). (Flipper)
  • Soundtrack obsahuje skladby od bývalých členov The Beatles a ich sólových projektov, ale ani jednu od samotných Beatles. (Flipper)