Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

GodComplex

Po negativnich ohlasech a priserne Alence jsem cekal to nejhorsi, ale tohle je minimalne audio-vizualni parada. Burton ve stylisticke forme, Elfman jede, Depp s pekne namakeupovanym kukucem a k tomu Eva Green a Michelle Pfeiffer. Skoda toho priinfantilneneho scenare a ne uplne stastneho mixovani zanru, takhle je to jako celek kapku o nicem. Uz by to chtelo po delsi dobe nejakou regulerni Burtonovskou pecku, ale kdyz se clovek podiva na jeho plany (Frankenweenie a Pinocchio), tak vyhlidky vypadaji hodne zoufale. 6/10 ()

Lum3n

Burtonovy filmy se začínají scvrkávat na druh líčení Jonnyho Deppa. Vizuálně jsou Temné stíny vývar ze všech předchozích burtonovek a žánrově vlastně taky. Samozřejmě jedinná rovina, ve které mohl film fugovat byla komedialní a právě v té žalostně selhal. Dva povedený vtipy jsou na komedii (téměř dvouhodinovou) značně málo. Trikové finále alespoň nenudilo, ale pocit z promarněných dvou hodin života přebýt nedokázalo. Jinak rozpočet 150 mega? To jako používali na natáčení stodolarovky místo toaleťáku či co? ()

erased

I mistr se někdy utne. A i Burtonovi se čas od času podaří natočit zajímavý, sebe nevykrádající film. Dark Shadows bohužel takovým filmem není. Ale našlápnuto měl Barnabas pěkně. Komediální trailer sliboval ujeté zakotvení nejznámějšího karibského piráta v burtonovsky temném a zároveň sedmdesátkově barvitém upírském ráji. Sliby chyby. Po zabydlení hlavního hrdiny je totiž Timovo aktuální dílko zmateným a nudným mišmašem všeho a ničeho. S krásnými efekty, o tom žádná. Upírovo půlhodinové objevování Mefistofelem ovládnutého světa plného míru, lásky, blikajících a zvučících hraček a retro hudby, které trailer sliboval je nakonec sice jedinou, ale zato naprosto dokonalou pasáží celého filmu. ()

Freemind

Všechny obstojné prvky - sedmdesátková atmosféra, hudba, masky, kostýmy a ohraný, ale zábavný konflikt mezi staletým upírem a moderní dobou - vzaly za své během půl hodiny. Nepomohla ani Eva Green, která svým sexappealem může propálit azbest (ale neumí umírat tak, aby to nebylo směšné). Obávám se, že Burton už může být definitivně za zenitem, čím dál, tím víc to vypadá, že točí parodii na vlastní tvorbu. P.S. Jo, a taky souhlasím s tím, že si nakradl ze "Smrt jí sluší". ()

Macejko

Totálna režijná a scenáristická rutina. Pozrieť, mierne sa zabaviť a zabudnúť. Tim nám evidentne starne. Alebo má v paži. ()

numi

Na Burtona již tradičně dějové fádní, tentokrát navíc i po stránce vizuální. Vše zachraňuje uhrančivá femme fatale v podání Evy Green - fandil jsem jí. ()

Tirion

Dark Shadows je zbytnělá reklama na Burtona a Deppa, kteří propagují sami sebe. A pak že si v Hollywoodu nemohou tvůrci dělat, co chtějí. Tahle dvojka může ať se děje co se děje. Jen v případě Dark Shadows se to vymklo určité kontrole a je z toho scénáristické zklamání. Kdyby to byla černobílá upírská němá groteska typu Ed Wood, asi bychom se bavili více. Ale přesto... Ta reklama na nerozlučnou dvojici podivínů B&D je zábavná a hravá. 70. léta dávají snímku švih a některé gagy v nich vyznívají mnohem lépe, než by třeba vyzněli v kulisách 21. století. A jak jsme zvyklí u Burtona, tak stylizace je dokonalá. Počínaje interiérem sídla Collinsů, konče plakátem lákajícím na koncert Alice Cooper. Tohle i kostýmy jsou propracované do největšího detailu. Bohužel však forma vítězí nad obsahem a tak je největším zklamáním příběh. Ten nepřináší nic nového a popravdě řečeno dost často nudí. Postavy jsou nedotažené, takže můžeme být rádi za komediálně (i fyzicky) obdařenou Evu Green a ve formě hrajícího Deppa. Přes všechna vyřčená negativa se však jedná o povedenou mainstreamově servírovanou duchařskou komedii, která neurazí. A to je její mínus. Burton by ve své dokonalé vyšinutosti urážet měl. ()

lestyna

Hned jak jsem uviděla,že Tim Burton a Johnny Depp se dali zase dohromady,byla jsem nadšená a když jsem k tomu ještě zjistila, že to bude film o upírovi, byla jsem na vrcholu blaha.Samozřejmě jsem na nic nečekala a hned vyrazila do kina.Už od začátku filmu jsem se dobře bavila,Barnabas byl okouzlující a jeho poznávání nové civilizace bylo k popukání ( nejlepší scéna ,když zkoumá ulici ).Celý film byl promakaný do nejmenších detailů i kdybych se jen koukala na obrázky, vůbec by mi to nevadilo.Už ten dům sám o sobě byl k pokochání.Eva Green byla úplná dračice ,naopak od Belly Heathcote ,která mi moc nesedla,možná na mě byla až trochu moc unylá.A taky jsem byla hrozně ráda, když jsem uviděla Helenu Bonham Carter,která bravurně splnila roli trošku zpité doktorky ,která si touží zachovat svojí krásu navěky.No a teď přichází na řadu i ty mínusy.Předem říkám že i přes ty věci co , teď vyjmenuji se mi ten film velmi líbil.No za prvé -děj mohl být promyšlenější,protože bohužel nestačí , když vám jde kráska po krku.Přidala bych scény ,kdy Barnabas poznává ,co se za tu dobu změnilo,škoda, že se tak nestalo,protože by z celého filmu mohla být opravdu větší sranda.Také rozpadající čarodějnice nemile připomínala film Smrt jí sluší ,ale to by mi ani tak nevadilo.Když to shrnu ,tak na to že je to Tim Burton mohl z toho vyždímat ještě daleko víc i když on za to asi nemůže.A ještě malá připomínka ode mě, daleko víc se mi líbí ,když slyším Johnny Deppa s dabingem, protože Saša Rašilov odvádí fakt dobrou práci. ()

blackrain

Ještě poměrně nedávno jsem si myslela, že mě Tim Burton společně s Johnnym Deppem nemůže nějak zvlášť překvapit. Neměla jsem ani nejmenší tušení, jak budu hluboce mýlit. Děkuju za Michelle Pfeiffer. Byla příjemné ji zase vidět a slyšet její hlas. Helena Bonham Carter má zřejmě nějaký tajný patent na lehce vyšinuté postavy. Ovšem, do té zvláštní rodinky parádně zapadla. Eva Green se taky moc pěkně rozjela. Atmosféra filmu mě naprosto pohltila. Tim Burton překonal moje dosavadní očekávání. Jen tak dál, Time, chci od tebe další film, u kterého se budu stejně bavit, jako jsem se bavila teď. ()

Tony.cs

Už dlouho jsem se v kině tak nenudil. Nevyužitý potenciál. Opravdu mě mrzelo, že jsem za to dal peníze. Tímto mě můj milovaný Burton zklamal, protože temné dramatické komedie on umí skvěle. A proto se musím zeptat "Proč Time?" ()

ABLABLABLA

Má oblíbená trojka Burton+Depp+Carter, k tomu řada dalších perfektních herců a hereček jako M. Pfeiffer, E. Green nebo Ch. Moretz a vznikne z toho taková slátanina ještě s "otevřeným koncem", který mírně předurčuje možné pokračování. Ano jsem značně zklamaná. Sice i tak to byl řádně vtipný snímek, s parádní atmosférou a vůbec proti zpracování kamera, kostýmy, make-up, hudba-nemám vůbec nic právě naopak..to všechno bylo na vysoké úrovni. Ale co se týče příběhu a jeho průběhu čili děje, je to bída, hrozná bída. No nejvíc mě dojalo na konci scéna doprovázená větou I'm a werewolf, let's not make a big deal out of it, mom, to už si fakt nemohli vymyslet, čím víc to udělat ještě bizardnější a pak si vzpomněli..jo ještě nám tam chybí vlkodlak. Pouze v jednu chvíli jsem se bála a jop byla to přesně ta scéna, kdy přijde k Vickiině pokoji zahalená osoba a myslí si, že je to David, ale pak ty oči a no..jo fakt jsem byla v tu chvíli vyděšená a připomnělo mi to Orfanato. No ale až na to přehánění a rozbíjení se Evy Green jako panenky, to byl dobrý film, ale na víc, jak 3-3,5* to nemá. ()

buldock

Zřejmě nejméně konzistentní snímek Tima Burtona. Já se ovšem bavil rozhodně více než u Karlíka a továrny na čokoládu. Film: 72% , OST - Danny Elfman - 78% ()

Makky

Zmachlený Johnny proti čarovnej Eve & Burtonova vízia proti nedotiahnutej realite. Obidva celky fungujú a v tom druhom prípade, bohužiaľ. Herci sa bavia, príbeh je síce jednoduchý, avšak postačí. No nevyšpikovanosť, málo skutočne vtipných momentov a nevyužitá konfrontácia Deppovej postavy so súčasnosťou zabíjajú celý neopozeraný gýčový look upírskych súčasníkov. Boli to príjemné necelé dve hoďky, no mohli byť nezabudnuteľné... ()

harfuska

Vskutku temná tuniaková párty – 1 čarodějka, 1 upír, 1 vlkodlak, 1 duch a 1 Alice Cooperová.. Výborné kostýmy a hudba 70-tych rokov ♫ vytvárali rozporuplné súznenie.. Johnny bol vskutku na zahryznutie, aj keď páchol po krvi a Helene zaiste zrelá na psychiatriu.. *strhávam za čarodějku, ktorá zviedla úbohého upíra a naviac pritom hrala oblúbená ♪ My first, my last, my everything ♪ ()

UncleG

Začínám mít pocit, že Tim Burton je režisér, kterýmu se v počátku tvorby náhodně vygenerovalo pár dobrejch filmů... A teď už jako upíří mátoha pouze vysává sám sebe a přežívá na zbytcích slávy, kterou si vlastně nezaslouží. Protože uprdět něco tak prázdnýho a bezobsažnýho, jako jsou Temný, vole, stíny, to už opravdu vyžaduje řádnýho patlala. Storytelling těžce nefukční. Postavy se chovají hloupě a nelogicky a věci se jednoduše "dějí". Bez příčin. Je to hloupé a prázdné a ani jedna postava nemá hlubší rozměr než vyřezaná kartonová figurína. Sereš mě, Time! ()

Philcze

Dovedu si představit, že bych jako fanoušek Burtona zuřil nad demencí scénáře a faktickou absenci děje. Vzhledem k tomu, že už od něj roky ale vůbec nic neočekávám, tak možná nakonec i potěšil. Zcela neurážlivá, místy zábavná ujetina s dobrou paletou podivných figurek a dobových vtipů. Není to kdovíjaká komediální genialita, polovina vtipů míří bezpečně mimo, ale s podobně béčkovým nadhledem je i jinak velmi pitomý závěr, vlastně celkem sladký. Kdykoliv radši tohle než příšernou Alenku. 60% ()

Remedy

Pokud pominu asi dvě scény, které už silně balancovaly na hraně trapnosti, tak to byly dvě velice příjemné hodiny ve společnosti brilantních herců, ujetého humoru a poměrně netradičního soundtracku Dannyho Elfmana. Samozřejmě, že se Dark Shadows nemohou měřit s Burtonovými vrcholnými díly, nicméně Burtonovu (tu lehce tolerantní) fanouškovskou základnu zřejmě uspokojí, neboť kombinují prověřené postupy z jeho předchozích filmů a režisérův rukopis zde zůstává stále čitelný (zase na druhou stranu takový Sweeney Todd je pořád o třídu výše). Je to jiný Tim Burton, než na kterého jsme jako fanoušci (také se za jednoho považuji) zvyklí – je čím dál tím více ujetý, méně poetický a imaginativní, nicméně stále svým způsobem originální. Od bedlivého sledování jeho další tvorby mě to v žádném případě ale neodradí. ()

Lulu13

Konečne som sa odhodlala na tento Burtonov, nie príliš slávne hodnotený počin a nedopadlo to tak zle. Možno práve preto, že očakávania neboli vysoké. Každopádne mňa ten príbeh aj charaktery postáv bavili a nenudila som sa prakticky ani minútu. Samozrejme Burton nastavil latku svojimi doterajšími filmami príliš vysoko a tak tento môže pôsobiť ako sklamanie, odhliadnuc však od toho, je Dark Shadows stále dobrá, štýlová, sem-tam trochu gýčová jazda! Takže lepšie 3*. ()

suicide

Michel Pfeiffer a Johnny Depp ve filmu Tima Burtona? To musím vidět, to bude stát za to! A taky stálo. Depp nezklame nikdy, bez vrstvy mejkapu na obličeji by snad už ani neuměl hrál. Pfeifer je pořád tou okouzlující dámou, jakou byla vždy, ačkoli pár vrásek přibylo. Věčně ožralá psychiatrička v podání Burtonovy manželky Hely Carter famózní. Několik vtipů mě úplně rozsekalo u ostatních jsem se buď usmíval, nebo napjatě koukal - takže myslím, že dokonalý mix všeho. Osvědčený Burtonův přístup k věci mě opět ani trochu nezklamal, na velkém plátně snad ani nemohl. ()

Kaluž

Humpolácky poslepované pásmo nehumorných absurditek. Ani slizoučce roztomilý Johnny Depp a občasné záblesky nápaditého vizuálu ("keramická" Eva Greenová) bohužel nezakryjí plytkou dějovou výplň. Film se tím ihned po závěrečných titulcích odsuzjue k okamžitému zapomění. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra