Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

BluT

Já se u toho teda upřímně nudil. Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, ale z nedostatku momentálního optimismu dám jednu. Edit: 11.11.2012 a o den později to díky dostatku optimismu zvedám na dvě :) Vlastně to nebylo špatný, ale na to, že to režíroval Burton, hraje tam Bonham Carterová a Depp a stálo to bůhvíkolik mega, to je propadák. ()

SheenaStaley

počas sledovania som si hovorila, že to bude tak na 4 hviezdičky..... bolo to super ale nemala som zo začiatku ten pocit aký mávam pri filmoch ktorým dávam 5:D Ale ked som dopozerala tak to inak nešlo..... - to prečo tak milujem Burtonove filmy, čiže nádherná výtvarná stránka a bezchybná farebnosť aj v prípade, že je všetko v čiernom, rozhodne nechýbalo.... To, že Johnny zahrá aj prázdnu krabičku od zápaliek ma síce už neprekvapuje ale aj tak 20 hviezdiečiek za upíra(aj keď niekedy by som ho rada videla aj v úlohe upíra podla mojich predstáv, bez Burtonovského vplyvu, verím, že by bol najlepší zo všetkých ktorých som doteraz videla:D) úžasná Helena pri ktorej predposlednej scéne(nechcem spoilerovať:D) som si aj tak v duchu hovorila "To máš za Siriusa a Dobbyho, bitch!" :D a tak ďalej.... bol to jednoducho zážitok na sychravé nedelné popoludnie :) Bonusová trojhviezdička za výstup Alice-a Coopera a aj za pripomienku odkial pochádza jeho meno ("the most ugly woman I have ever seen:D ) ()

HiddenDragon

Jeden z nejhorsich filmu o upirech, co jsem videl. Nudnejsi dokonce nez Twilight. A vubec nechapu, ze do toho nacpali tolik znamych hercu. Burton i Depp proste tvori dva typy filmu, jedny jsou zabavne a nezapomenutelne, ty dalsi nestoji ani za starou belu. A tohle patri do te druhe skupiny. Pitomy pribeh a stupidni dialogy, ktere nezachrani ani dobre pisnicky, ktere se bohuzel do filmu vubec nehodily (snad az na ty, ktere osobne zazpival Alice Cooper)... Jedina hvezda za ten vizual, to Burton umi. Masky, kostymy, ucesy, strasidelny dum i uzasne dekorace. Ale tim to bohuzel konci. Kde nic neni, ani upir nebere... Pritom je docela zajimave, ze puvodni serial ma slusne hodnoceni (i kdyz radsi bych se asi kouknul na verzi 1991, nez tu nejstarsi 1966 - to melo jako fakt 1245??? dilu? :-D kam se hrabe Dallas :)) ()

Billie777

Je to hezké především vizuálně. Kostýmy, makeup, atmosféra báječné! Eva Green je neskutečně krásná. Je to film, u kterého se hezky zrelaxujete, pobavíte ale touhu se k němu někdy vrátit, nemáte. Konec byl moc hysterický. ()

iXtr3m3

Nuž čo, stáva sa to aj najlepším, takže aj Burton raz musel trošku šlapnúť vedľa. Na Absolutórium Edwarda alebo Sleepy Hollow to nemá ani náhodou, ale zasa prepadákom by som to nenazval. Je to jednoducho zvláštny film, zvláštna pointa, zvláštne spracovanie, stabilné a dlhoročne rovnaké obsadenie, našťastie Burtonovské spracovanie sa nezaprie, takže aspoň 70%. ()

charlie_ando

Dark Shadows je velká nuda zabalená do drahého barevného balícího papíru. Jediné plusové body pro mě film sbírá díky svému ženskému obsazení, včele se sladkou a pošahanou čarodějkou Angelikou v podání Evičky Greenové a samozřejmě nemůžu zapomenout ani na Alici Cooper. Námět určitě není špatný, souboj prokletého rodu Collinsových v čele s hlavu rodiny upírem Barnabášem v podání zdařile zamaskovaného Johnny Deppa proti šarmantní čarodějnici, ale vše se rozpadá díky slaboučkému scénáři. Na celém filmu jsou asi nejpovedenější zdařilé kulisy 70. let, které mu propůjčují autentický retro nádech. Díky tomu, že příběh je zahlcen množstvím vcelku zajímavých postav, většině z nich se nedostane prostor předvést a rozbalit své kouzlo. Celkově většině hereckých výkonů schází trocha nadšení a přirozené živelnosti. Dle mého názoru by filmu prospěl razantnější střih a dramatičtější tempo vyprávění. Tim Burton svůj film utopil na dně hrnce s nedochucenou rybí polévkou. ()

Han22

Klasická Burtonova temná fantazie se pro mě tentokrát trochu minula účinkem. Nejprve budu chválit - Johnny Depp je jako upír fantastický. Jeho podivně namaskovaný, starosvětsky myslící gentleman je v naprostém kontrastu s moderním světem a přesto ze svého myšlení, vystupování ani chování neuhne ani o píď a dodává filmu neskutečný náboj. Výprava, hvězdní herci, kamera, epické finále a humor jsou skvostné. Nikdy jsem neslyšel tak vznešeně někomu říct, aby mi políbil prdel :). Hudba je fantastická a to především soundtrack, který háže písničky +/- z doby, kdy se film odehrává, tedy počátku 70. let. V baru hraje Elton John, při opravě domu Carpenters, při milostné scéně Barry White, v titulkách Moody Blues a další megahity té doby. A přijde i Alice Cooper. Problém mám se slabým příběhem (o co šlo? o rybárnu? o to že neukojená ženská se stane čarodějnicí? jako vážně?). A také s titulním hrdinou, protože fandit někomu, kdo zamorduje během filmu cca dvacet nevinných lidí prostě neumím. Jinak je ale tahle temná komedie stejně lepší, než většina hororů roku 2012. ()

Loki_Six

"I have spent the last two centuries locked in a box, with nothing to keep me occupied but a glimpse into the dark shadows of my soul." ()

Milano33

Dark Shadows je skvelý mix fantastiky a humoru. Film je odetý do temného kabátu a výrazne čerpá z temnej / gotickej fantasy, avšak aj tak si ponecháva dosť odľahčený nádych, nadsádzku a všadeprítomný zmysel pre humor, čo robí ináč z temného snímku o dosť veselší počin. A čo by to bolo za gotickú atmosféru bez honosného rodinného sídla a nadprirodzených bytostí, akými sú upíri, vlkodlaci, duchovia, prízraky a čarodejnice. V centre toho tu máme tu rodinku Collinsových, ktorá v niektorých aspektoch veľmi pripomína rodinku Addamsovcov. Najväčší rozdiel je asi v tom, že táto rodinka nie je až taká morbídna, ako tá Addamsových, i keď aj tu sa nájdu také momenty. Film predovšetkým vsádza na komický tón a groteskné situácie. Humor bol dobre dávkovaní a takmer nikdy sa neostávalo, že by som sa ho už nabažil. Najviac rozhodne pobaví Johny Deep a ním stvárnená postava Barnabasa Collinsa, ktorý po tom, čo bol premenený čarodejnicou Angeliquou na upíra, bol takmer 200 rokoch väznený v truhle, v ktorej bol zažíva pochovaný, sa prebúdza do zmeneného sveta. Akonáhle bol vykopaný zo zeme, dochádza k jeho vôbec prvej interakcii s okolitým svetom. Tá skutočnosť, že sa Barnabas musí vysporiadať a aklimatizovať do nového sveta, ktorý má pramálo spoločného s tým, ktorý tak bedlivo poznal, bola vážne úsmevná a vykľulo sa z nej mnoho vtipných momentov. A fakt, že sa to všetko odohráva v bláznivých a hipisáckych 70. rokov tiež robí svoje. Postupná adaptácia a prispôsobovanie Johnyho (Barnabasa) neprebehlo vôbec hladko, ale o to zábavnejšie, nakoniec však "ako tak" prišiel na chuť a závan budúcnosti a hneď začal hľadieť na nové obzory a vytyčovať si jednotlivé ciele. Tu nám na scénu opäť nastupuje skvostná a prekrásna Eva Green, ktorá sa zmocnila role antagonistky tohto filmu naozaj honosne, a s prehľadom si kradla všetku pozornosť na seba v momente, kedy vkročila na scénu. Zlá a žiarlivá Evičke je naprosto k zožratiu, je správne temná a závistlivá, a zároveň nesmierne príťažlivá a atraktívna, a jej zvádzacie schopnosti patrili medzi to najlepšie, čo nám Eva a film samotný ponúkal, bolo to vskutku vášnivé. Aj zvyšok hereckého obsadenie, ktoré je mimochodom hviezdne, tiež treba patrične pochváliť. Taká Helena Bonham Carter,  Michelle Pfeiffer, Bella Heathcote a Chloë Grace Moretz boli úžasné. Vzhľad, estetika a štylizácia snímku je jednoducho pompézna. Oceniť musím najmä grandiózne prostredie zámku Collinwood. Interiér tohto pompézneho sídla bol veľkolepý a plný detailov, tie stenné tapety, kamenné sochy, mramorový krb, monumentálne schody, luxusný krištáľový luster, vzácny a starožitný porcelán, striebristé príbory, a hlavne tá ručná drevorezba, všetky tie drevené zdobenia, ornamenty a ozdoby, a ten starý nábytok, to všetko robilo divy a z celkovej vizualizácie neuveriteľnú a exkluzívnu pastu pre oči. I škrupinkovo krehká koža čarodejnice Angeliqui bola veľmi zaujímavo a originálne prevedená a z toho dôvodu i dosť nevídaná. A záverečná sekvencia krásne zúžitkoval všetky možné fantaskné elementy a atribúty, ktoré tento žáner ponúka, čím nám vznikla skutočne epická a podmanivá audiovizuálna show. Nenapodobniteľná vizuálna stránka filmu Tima Burtona zase plne v akcii a v lesklej zbroji!  Žiaľ, musím podotknúť aj pár negatív tohto snímku. Príbeh samotný je nesmierne obsiahly a preto často dochádzalo na skratkovitosť. Chcelo by to prinajmenšom dlhšiu stopáž, pokiaľ nie rovnomerné prerozdelenie deja medzi týmto filmom a pokračovaním (poprípade niekoľkých pokračovaní). Materiálu a látky na spracovanie je tu habadej a myslím si, že potenciál snímku nebol plne naplnený. Z dlhšej stopáže by sa určite vyťažilo viacej a celkový vývoj by pôsobil omnoho prirodzenejšie. Nato, ako kvalitne boli jednotlivé postavy napísané, každá mala vlastnú agendu a motiváciu, by si určite zaslúžili viacej priestoru. Podľa mňa, by každej jednej z nich zaručene prospelo dlhšie pobudnutie na plátne, aby sa tým pádom ich miestami radikálna premena prirodzenejšie vykryštalizovala. () (méně) (více)

Prcek54

Ach jo, další Burtonovo dílo s hordou make upu, "vtipu" a přebarvenými kulisami. Tak jak trailer vypadal zajímavě, povedeně a hlavně vtipně, tak se film nepovedl. Depp jakoby už nezachraňoval svým Deppovstvím a ani příjemná hudba sedmdesátek tenhle film bohužel nezachrání... ()

Merkin

Snímek by mně mnohem lépe sednul, kdyby se jednalo o opravdovou komedii. Právě v této části totiž exceloval. Nicméně snaha scénáristů učinit z Temných stínů zároveň psychologické drama, horor, love story a tragédii, zkrátka udělat z nich něco ,,vážného" právě na úkor vtipných prvků nakonec přivodila filmu zkázu. Jen proto jde o nudnou stotřináctiminutovku, která nic nového nepřináší. Obrovský potenciál, který by jinak Burton neměl potíže zhodnotit, vůbec nebyl využit. Čarodějnici zneškodňuje naprosto vyumělkovaná postava-bůh ze stroje, řekla bych, a závěr? K uzoufání. Jakkoliv Johnyho Deppa obdivuji a Burton je má krevní skupina, tady se to oběma nějak vysmeklo. Respektive, Johny neměl co hrát a Burton zas co režírovat. ()

Stružák

Nene, tohle se Burtonovi nepovedlo. Chybí mi Burtonova hra s barvami (v podstatě se o to snaží pouze s Deppem a Bohnam Carter) i ten jeho smysl pro humor. Celý film je hrozně překombinovaný. Svým způsobem se toho děje hrozně moc, ale nic pořádně, nic do hloubky. V podstatě by se dalo říct, že jakákoli postava byla ve filmu zbytečná. Vyhozené peníze za kino. ()

Fary

Myslím, že ten film není tak špatný, jak tu spousta lidí píše. Trošku jsem se toho po přečtení komentářů bál, ale není to tak zlý. Pár věcí se tomu nicméně vytknout dá - a) velmi blbě zvolený název (nezaujme/odpudí), b) dost odfláknutý konec/rozuzlení. Celý příběh je celkem fajn, mistrovsky zpracovaný, co se výpravy týče, herecké výkony jsou super, dialogy jenom srší vtípkama a celé to jako perla dokrášluje hříčka s McDonalds. Co taky potěší je hudba - 70tky jak vyšitý! :) Celkově OK, jen škoda toho konce... ()

ThomasCrown

Tima Burtona cítiť z každého záberu. Zo začiatku som si ani neuvedomil, že dej sa neodohráva kdesi v anglickom grófstve, ale v USA. Vizuály, kostými, triky, jednotlivé postavy sú všetky pozitívne burtonovsky poznačené. Zamrzí preto nuda, ktorá na vás pri sledovaní príde, aj z dôvodu nedostatočnej vtipnosti, ktorú trailer sľuboval. Na jedno pozretie áno, no po čase si ani nespomeniete, že Johnny hral v nejakej burtonovke s názvom Temné tiene. Čo sa mi však do pamäti vrylo nezmazateľne je Eva Green. Prečo ju len Bond nechal utopiť. Jej sex s Deppom je jemne povedané deštruktívne vášnivý. ()

beba789

Zábavná komedie.Depp opět září jako podivím Barnabas ale mě osobně se nejvíce líbila Helena jako doktorka alkoholička a Chloe jako pubertální vlkodlak.Soundtrack od Elfmana je skvělý.Když se potvrdilo že Burton bude točit Dark Shadows tak u mě byl očekáván nějaký horor díky tomu,že listování v souvisejících filmech naznačovalo,že by to horor být měl.Bohužel nebyl.76%. ()

jhlahulek

Rodina Adamsova v poddání Johnny Deppa...3 hvězdičky jen díky jeho opět skvělému výkonu...být o 10 let mladší možná jednu hvězdičku přidám... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra