Reklama

Reklama

Ukrutně šťastni

  • Dánsko Frygtelig lykkelig (více)
Trailer

Obsahy(1)

Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (213)

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Začátek skvělý...izolace, deprese, mokro, zima v dánském zapadákově. Atmosférou mi film připomínal mé oblíbené Fargo, což je myslím slušná poklona dánskému tvůrčímu týmu. Příběh je ale na můj vkus moc přitažený za vlasy a závěr s démonickými vyděrači hrajícími karty mne už přišel vyloženě jako úlet:-) Přesto ale velice dobrý film, který stojí za to vidět. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TEĎ JSI NÁŠ ČLOVĚK...“ /// Sønderjylland, dánský Bohem zapomenutý místo. Vyprávění pomalý a atmosféra parádní. Postavy pro Chocholouška dělaj těžce pochopitelný věci, jenže na fleku, kde může přijít na svět dvouhlavý tele, s jednou hlavou telecí a druhou lidskou, se to vlastně vočekává. Černá (možná i vtipná) povídka. A rozhodně zajímavá, protože bejt ukrutně šťastnej… by chtěl bejt každej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou novelu, kterou v roce 2004 napsal Erling Jepsen, číst nebudu. 2.) Vždycky jsem chtěl vidět pořádnou dánskou chlastačku. 3.) Thx za titule ,,flashi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ? AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavější je výrazná atmosféra od první minuty. 1)  Žánrová klasifikace mi tu problémy nedělá. Snímek očividně patří do bedýnky se skandinávskými podivnostmi plnými "nehumorného humoru" (Marigold*****) a rozmazaných žánrových hranic._____ 2)  Snímek nesporně zaujme svými plnokrevně ponurými postavami a zejména kvalitním promyšleným scénářem a smyslem pro detail._____ 3)  Spoiler. Nečti, pokud jsi film neviděl. Závěrečné vyústění jsem očekával. Jak se postupně vyjasňovalo, co je vlastně ten nový šerif zač, bylo stále jasnější, že jinak to dopadnout nemůže. A nedopadlo. Všichni dostali, co si zaslouží. Vlastně i ten šerifův nadřízený z Tønderu. Ale znovu se na film nekouknu._____ 4)  Na konci filmu mě zaujal i minikurs, jak pít po dánsku. Trochu mi to připomnělo dánské středoškoláky (půlka kluci, půlka holky, věk 16 - 17 let), kteří během dvouhodinové návštěvy pivnice U Fleků v roce 1985 vypili v průměru na osobu 12 (slovy dvanáct) půllitrů černého třináctistupňového piva. I personál se na ně přišel podívat. ()

Bachy 

všechny recenze uživatele

Souhlasím - vzpomněl jsem si na to samé, co všichni. Western, Blood Simple. Perfetní film. Taková rychlá úderka, ovšem s dlouho doznívající atmosférou. Příběh o třech pánech, kteří chtějí za každou cenu hrát karty. Silný v detailech, v nápadech a tam, kde se jiní ponoří do klišé a vše se zvrtne, tak tam je Frygtelig lykkelig (perfektní název) nejsilnější. Jako například u holičky, u holčičiky, u bažiny. Je to nádhera! Kouknout! Seveřené pořád vládnou. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Tak toto by som nazvala celkom slušným severským psychom, nemám na mysli stejnojmenný film, ale duševné rozpoloženie do ktorého ma táto haluz uvŕtala. Pravidlo číslo1.- Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Pravidlo číslo 2.- Všetko, čo sa doma upečie, doma aj zostane. Hlavne, že sa všetci majú radi... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem ČÍŇAN, který získal Cenu FIPRESCI a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. [Zdroj: CinemArt] (POMO)
  • Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného UMĚNÍ PLAKAT). [Zdroj: CinemArt] (POMO)

Související novinky

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (více)

Reklama

Reklama