Reklama

Reklama

Ashes to Ashes

(seriál)
Velká Británie, (2008–2010), 23 h 36 min (Minutáž: 59 min)

Tvůrci:

Matthew Graham

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Copak se asi stane, když vám před očima cvakne spoušť a vzápětí nato se vám střela z revolveru zaryje do hlavy? Dříve než dopadnete na zem, ta jedna jediná kulka vás může v mžiku strhnout na věčnost. Nebo snad někam úplně jinam? Třeba někam na tu táhlou tenkou hranici mezi životem a smrtí. Alex Drakeovou, šarmantní a úspěšnou londýnskou policistku, přesně taková střela poslala ze současnosti do roku 1981 nebo alespoň na místo, které se mu více než velmi věrně podobá, a to nejen kouzlem osmdesátých let, ale také realitou tohoto vjemu. Zmatená, zato živá a zdravá se Alex po prvotním rozrušení opět připojuje k policii, vydává se řešit případy a s tím i jedinou věc, která jí pro tuto chvíli zbývá – bojovat. Bojovat, aby našla cestu zpátky domů. Spin-off úspěšného britského krimi seriálu LIFE ON MARS. (Puddle)

(více)

Recenze (36)

Pítrs85 

všechny recenze uživatele

Stejně jako v případě předcházejícího Life on Mars, se i jeho volné pokračování, Ashes to Ahes, rozjíždí pozvolna, avšak díky tomu, že všechny naše staré známé, s Gene Huntem v čele, už známe, je seriál víceméně od začátku dynamičtější, akčnější, méně psychedelický a vůbec tak nějak svižněji odsejpá. Co se tvůrcům povedlo opět na jedničku, je dobová atmosféra, od úvodních titulků má člověk pocit, že se vážně dívá na seriál z osmdesátých let. Dalším faktem, který vskutku kvituju, je, že postavy Hunta a dalších jsou mnohem více polidštěné, skrývají v sobě daleko více poloh (platí to mj. hlavně o Raymondovi). A jaká je "náhrada" za skvělého Johna Simma? No kromě toho, že se na Keeley Hawes moc pěkně kouká, je právě ona tím nejsvěžejším prvkem. Pokud se vám líbil Life on Mars, Ashes to Ashes si zamilujete. I'm happy, hope you're happy too." ()

burina 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie LoM, ktoré celé univerzum zároveň ukončuje a vysvetľuje. S odstupom času hodnotím obidva seriály rovnako , čo sa mi ale v A2A páči viac, je fakt, že je dynamickejšie a ostatné postavy tu dostávajú viac priestoru, presne ako si zaslúžia. Plus nové autíčko, krásne Audi Quatro. Po LoM som nečakala, že by ma mohol ešte nejaký záver tak dostať, ale A2A sa to podarilo....We can be heroes, just for one day! ()

Reklama

Toj 

všechny recenze uživatele

Nakonec se ukázalo, že je to skutečně lepší než Life on Mars.. Ale bez zkouknutzí LoM to samozřejmě nemá smysl... Zásadní problém je první série, která nezačíná vůbec dobře. Opakují se zde nudné motivy, které známe z LoM a divák je neustále vytáčen počínáním Alex. To se zlepší na konci série, ale pravé kvality seriál ukáže až ve druhé a třetí sérii, které jsou naprosto fenomenální a to včetně finále... Tvůrci se rozhodně nezasekli a celý svůj koncept zásadně rozvedli.. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Z počátku trochu slabší pokračování Life on Mars, ale minimálně za druhou řadu si to těch pět plně zaslouží. Těším se co předvedou ve finální třetí řadě. EDIT: Třetí řada nám přináší novou hlavní postavu Jima, kterou jsem si prostě absolutně oblíbil. Zároveň to postupně graduje a finále se rozhodně řadí k těm nejlepším záverečným epizodám vůbec (ačkoliv konec Life on Mars se mi stále líbí víc). Nejlepší epizody: 1x08, 2x08, 3x07 ()

sulimo 

všechny recenze uživatele

Více než podařené pokračování načaté dokonalosti LoM. Sice Sam je jenom jeden, ale tady je zas více vtipu a hlavně více jisker mezi Huntem a Drakeovou, sice mi její hysterický záchvaty lezou občas krkem, ale zase je fakt, že nemám šajna, co je být matka (díky bohu (a antikoncepci)) a rozhodně nevim, co to je být matka , která trčí v osmdesátých letech a ne a ne se z nich po tři série vyhrabat. Druhá série AtA je sice krapet slabší, ale i tak se neodvažuji dát méně než pět, protože tenhle počin si těch pět zaslouží jako máloco. A navíc veliké potěšení pro magory do Pýchy a předsudku, ano, pan Darcy osobně (sice vypadá jak vypadlej videoklipu Nightworku a la normalizačně popovej vzhled, ale i tak....MacFadyen prostě!!). No a samozřejmě ten konec.....ten konec.....TEN KONEC JE MINIMÁLNĚ MAXIMÁLNĚ MOCNEJ!!!! ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Ve 22. minutě při konverzaci v kuchyni slyšíme v pozadí skladbu „Das Model“ od německé elektronické kapely Kraftwerk, která byla původně vydána v roce 1978. (Trajektt)
  • Na začátku této epizody, když se Alex (Keeley Hawes) převaluje na posteli, slyšíme v pozadí skladbu „Tainted Love“ od britské synthpopové kapely Soft Cell z roku 1981. (Trajektt)
  • Ve 39. minutě při oslavě Donnyho narozenin pustí Luigi (Joseph Long) kazetu, ze které slyšíme skladbu „Kids in America“, která byla debutovým singlem britské zpěvačky Kim Wilde. (Trajektt)

Reklama

Reklama