10 ročný Jimmy žije na vzdialenej farme spolu so svojimi rodičmi a troma mladšími súrodencami. Jeho otec je kamionista a preto býva často mimo domu. Jimmy si jedného dňa všimne, že s jeho každodenne stresovanou matkou nie je čosi v poriadku a upozorní na to otca, ten ho však uchlácholí s tým, že na jej správaní nie je nič neobvyklého. Počas jedného večera, keď otec musí opäť odísť s nákladom, sa matkin duševný stav výrazne zhorší - prepadne popôrodnej depresii a rozhodne sa zavraždiť svoje deti. Jimmy rýchlo rozozná, že nepríčetná beštia, ktorá sa mu snaží siahnuť na život dávno nie tou matkou, ktorú tak miloval a preto musí s psychotičkou zviesť nerovný boj o prežitie. (Karamanlis)

2-Xtreme

Takéto filmy nikdy neodmietnem a vlastne je to asi môj najobľúbenejší hororový subžáner. Skvelý, snáď až učebnicový príklad dokonca návod pre amatérskych filmárov. Režiséri Lars Jacobson a Amardeep Kaleka to zrejme natočili za vlastné prachy a tak mali k dispozícií obmedzené množstvo financií a tak namiesto rôznych gore scén sa museli vynájsť a vymyslieť ako krapec trochu inak. Amatérske filmy dokážem pochopiť a podporujem všetkých, ktorý majú tú odvahu a proste si to natočia. Rozpočet sa odrazil na tom, že väčšina scén je točená v noci a zábery na krvavé scény sú buď mimo záber, alebo vidíme len "vykonávateľa", nie "prijímateľa" daných úkonov :) V podstate ak by som mal nejaký obnos peňazí, asi takto podobne by vyzeral aj môj film. Jednoduchý príbeh, málo postáv, dokonalý záporák, záverečná myšlienka a samozrejme plno cudzích trademarkov. Rejžovia majú zrejme napozerané veľké množstvo hororov a každému, aspoň trochu všímajúcemu divákovi vrazia do oči kamerové trademarky Kubricka (The Shining majú asi moc radi) či iné zaužívané zábery v iných hororoch. Možno tvorcovia mohli o čosi viacej experimentovať a dodať filmu väčšie tlačenie na pílu, obzvlášť záver bol taký urýchlený. Inak ide o veľmi vydarenú vecičku, ktorú by nemal žiaden hororový fanúšik obísť. PS: Tá crazy mom bola ozaj pekné psycho len škoda, že tej jej charakter nevyužili pri záverečnej naháňačke viacej. 75% ()

Caminzind

Poměrně sofistikovaný stylisticky nenucený horror, jehož největší devízou jsou civilní herecké výkony. Pochvalu zaslouží rovněž kamera a sympatická režie, která drží přísun klišé pod normou. Zajímavý mysteriózní rozjezd a následující slashing akce trpí bohužel plytčím scénářem, který je asi nejslabším článkem celého filmu. 65% ()

iampatrik

Solidní horor. A teď záleží jak to vemu, na jednu stranu trochu zklamání na druhou stranu ani moc ne. Pokud byl cíl filmařů, být co nejblíž realitě tak jim to nemám za zlé, ale jako fanoušek filmu a hororu, jsem chtěl něco víc napínavějšího, víc krvavějšího, brutalnějšího.. ale jak jsem psal, záleží jak to člověk veme. Určitě si pochvalu zaslouží mladý hrdina, který hrál výborně.. no a pokud je film pravdivý až do samého konce, tak je mi to upřímně líto a zajímalo by mě, jak to asi vypadá dneska ()

bourec

Hodně ostrá kávička.A ta maminka byla zasraná krávička.Po asi deset minutách oťukávání se jde ostře na věc,a to co se pak děje,no nic pro slabý nervy.Samosebou je to film na jedno použití ,ale šlape to dobře..Vzpomněl sem si při tom na film Děti,to byla taky zasraně sviňská řežba,ale tady to jde podle mě ještě dál,a co je ještě zvrácenější,je to obráceně.Prostě mamince jeblo,a tak si došla pro velkej sekáček.Dobrý,i krátkou stopáž pochválim a myslim že 60% to snese. ()

Silviaxx

Dostala som sa od vraždenia dospelých deťmi k vraždeniu detí dospelým. Musím povedať, že to celé fungovalo viac ako perfektne. Doteraz som si nevedela predstaviť, kto by bol ochotný niečo takéto natočiť, keďže si myslím, že sa nájde veľmi veľa odporcov filmu práve takéhoto typu. Zábery boli vymakané, najmä rôzne desivé uhly pohľadu na besniacu matku, ktorá na farme rozsekala snáď všetko, čo jej prišlo do cesty. Horory sú o to horšie a tiesnivejšie, keď si človek uvedomí, že ono by sa to v podstate reálne aj mohlo stať. Myslím, že to bolo postavené na dobrom základe, a teda popôrodnej psychóze matky. O to reálnejšie som film vnímala. Záver ma zabil. Nemám, čo dodať :) ()

• Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)
  • Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)