Propracovaný detektivní thriller s Melem Gibsonem, který se v hlavní filmové roli objevuje poprvé od roku 2002, kombinuje skvělý scénář s přímočarou akcí. Detektivovi Thomasovi Cravenovi umírá v náručí jeho vlastní dcera. Během vyšetřování její vraždy proniká Thomas stále hlouběji do nebezpečného světa zločinů velkých korporací, vládního krytí a vražd, které je mají utajit. Jeden z nájemných vrahů, kteří zametají a čistí důkazy, ho navede směrem, jež změní pátrání na divokou temnou cestu až na hranici vykoupení. (oficiální text distributora)

aR3Zz

Akčnák podle starého vzoru! Detektivovi/policistovi v letech zabijou (nebo unesou) dceru (syna/rodinu), polda se naštve a nakonec potrestá všechny padouchy. Poctivě natočené, ne úplně stupidní, takže u mě dobrý. ()

BačaXXX

Není to žádný zázrak a zdaleka nic nového ale je příjémné vidět Mela Gibsona zase hrát a to víc, než dobře. Podle mně zahrál svou roli na jedničku, bez zbytečného přehánění, neútočil na divákovy city a když na to přišlo byl hodně drsný a pronesl pár výborných hlášek. Bohužel větší pozornost na sebe ve společných scénách strhává Ray Winstone takže jsem měl místy pocit ošizení ze strany scénáristů. Kostra celého filmu je už tak provařená, že říct slovo "originální" by bylo jako porovnávání Muzikálu ze střední s Forrestem Gumpem, přesto jsem se dobře bavil, proto 60%. ()

zberatel

Viacmenej rutina, Melovi ten comeback akosi moc nevysiel. Atmosfera niekde na polceste a tych oku lahodiac gore scen typu clovek vs auto ci brokovnica je velmi malo. Pribeh nieje zly len akosi nerozvity a chladny, ale plus davam "stastnemu" koncu ked odchadza prec zo svojou dcerou za niecim lepsim...:)) ()

E lan

Tři *** jsou jasné, dobrý scénář, slušná režie a vcelku důvěryhodný Gibson. Co naplat, mě se tenhle film zas tak moc nelíbil. Měl jsem od něj větší očekávání. Tak nějak ne a ne chytnout a tak ani jinak dobře napsaný závěr moc za srdce nevzal. Škoda. ()

MeaCulpa

Překvapivě nevýrazné. Jako by se Campbell nemohl rozhodnout jestli chce natočit klasický revengeflick nebo konspirační vyšetřovačku. Pokouší se o obojí, ale snažení nedotahuje do konce. Gibson i Winstone jsou výborně obsazení, ale jejich postavy jsou jen neživotné figurky bez hlubšího pozadí. ()

Bart16

Martin Campbell,jako režisér,William Monahan,jako scénárista a můj velký oblíbenec Mel Gibson,jako hlavní hvězda?Člověk by řekl,že taková kombinace vám zaručí nejenom kvalitní,ale i úspěšný film,Bohužel se nestalo ani jedno.Mel sice hraje dobře,jako vždycky(za těch 7 let neztratil nic ze svého hraní,jen nám krapet zestárnul) ale co naplat,když scénář je tak nevyvážený.Velké zklamání,příště více akce a méně kecání. ()

FoxMulder

Je to strašně stereotypní, utahané, neoriginální, nesrozumitelné a pomalé! Jedna dobrá scéna a jinak šeď na hraně temnoty. ()

ER

Tak i Mel Gibson se pomalu,ale jistě přesouvá do béčkové ligy. Námět a vše kolem je koktejl všeho,co je již známé.Budiž. Pak hodně záleží na dalších aspektech-herci,kamera,střih,poutavost děje. A tady se toho moc nepovedlo.Děj je roztříštěný,Mel nevýrazný (např.scéna,kde se bije s přítelem své dcery, je střihově podaná jako béčko 80.let-ach ty rány "vedle").Jen kamera je ok. ()

Acrobat

Na co ma nabeh tento film? Schizofreniu. To mi napadlo bezprostredne po skonceni. Problematika pomsty za smrt (strata pribuzneho – rovnaky ekvivalent) so sebou nesie riziko. Riziko dvoch ciest. Bud sa reziser vyda nekompromisnou cestou nicenia vsetkych co stoja v ceste nehladiac na zakony, normy, pravidla. Scenarove orgie netreba, nech to striela, bucha. Druha cesta je cesta scenarovych zvratov, motivaciou postav, rozohranie hry, ktora vrcholi (povedzme pri hudbe Zavadskeho V.) famoznym (stale nedopovedanym) sledom udalosti. To aku cestu si zvolil tento pocin, nevie ani samotny film. Chce rozohrat dychberucu hru, ktora vsak nekonci divakovym pretieranim si slz od toho, aky skvostny cas prezil, ale len pocitom sucha v ustach. Sam som sa presviedcal, ze takto je to dobre. Par efektnych, skvele natocenych akcnych scen mi postacuje. Nie, hovorim si dalej. Iba s namahou si udrzujem pocit v sebe, ze patri to do mojej DVD zbierky. Zacinam sa chovat ako samotny vynikajuci Gibson. Nevie co ma robit. Pistol stekly, ale zakon je zakon. Isty cas sa nudi, chodi od Ananiasa ku Kajfasovi – to vsak divaka nezaujima. Nerezignoval som, tak ako dej, ktory sa s priemernostou hybe smerom k cielenej 119 minute. Co sa stavalo cely cas, hlupe vystrely pochovali v zavere. Schizofrenia Campbela co vlastne tocit, ma najviac matala v mojich snoch. Jedinym mne individualnym pozitivom bola sklesla povaha Gibsona nad stratou blizkeho. Je tam stale citit. Trapenie hlavnej postavy je podstatou pre mna. Nakolko ostatne (akcne)filmy si nic nerobia zo smrti - priatela, blizkeho, kolegu, zachrancu, neznameho dobrodinca – smeju sa, veselia sa, zabudaju pre koho to robia. Hlas z neba (ocistca, pekla?) je pre mna velmi prijemnym pocitom. Je mi jasne (aj samotnemu Gibsonovi BY bolo) ze cas vsetko vylieci. Avsak ked mam „pomstit“ myslim predsa stale na teba, zhovaram sa, pytam sa ta, ci je to tak dobre. Som v spojeni. Dane pozitivum je len prijemnym vankom, ktory mi ulahodil skor metafyzicky, tuzobne, ako nejak umelecky-filmovo. Nejde vyslovene o zly film, ma charizmaticku postavu, vyborne pouzitie prestreliek (akcia), sympaticky pokus o hru najvyssich. Vsetko je to vsak v obale, ktori sme videli uz niekde inde. Chcel by som ho mat v zbierke, druha strana mi hovori, ze by som po nom o rok na Vianoce uz nesiahol. //Neodchadzaj, s vreskom revem, kusajuc si nechty, zivelne spulim usta, potlacam plac, prelinaju sa obrazy zla, dejiny skaredosti, ta beznadej je to najhorsie, ale len v prvych momentoch, potom pride ospavedlnovanie sa, utvrdzovanie, sebaklam, pohlti viac, nez sa zacne uvedomovat. No way back. Kill them all.// ()

kwaicheng

Nechutně ujeté prostředí, kterému dominuje vztah otce a dcery s jasným záměrem za každou cenu dojmout diváka, násobené velkým spiknutím plus tajemné kecy/hovory v aforismech všech zůčastněných. Blbost. ()

krizi

Docela jsem se na to těšil a to vlastně jen kvůli Melovi, který podal jako vždy dobrý výkon, ale přece jen na to, jak dlouhou měl pauzu, si mohl vybrat lepší scénář... ()

Psycho.R

Párkrát jsem se vylekal, ale jinak mě to nezaujalo. Přišlo mi to špatně pospojované. Nevím. Nebavil jsem se, ale za Mela 2*, protože má charisma. ()

Petulka88

Překvapivě nezáživná záležitost. Místo nabušené akce nebo napínavého thrilleru jsou divákovy servírovány nudné a zbytečné dialogy o tom, jak je krásné mít děti. Takhle jsem si tedy Melův návrat nepředstavoval. ()

BDMarty007

Detektivní thriller, z něhož mám trochu rozporuplný pocit. Celkem slušně to odsejpá, děj se (většinou) posouvá kupředu bez zbytečných kliček. Není nouze o překvapivé momenty. Bohužel iritující je přílišné užívání formulek typu "...to je přísně tajné". Způsob, kterým tady scénárista s těmito věcmi zachází je velmi naivní a nepravděpodobný, dopouští se řady nelogičností a celkově to výrazně shazuje věrohodnost příběhu. Druhá věc, která mě trochu zarazila bylo upozadění emocionálních a psychologických momentů. Dcera náhle zemře otci v náručí, ale Mel Gibson se v mžiku otřepe a jede dál. Naprosto nelogicky se koronera nezeptá na to co bylo úplně zřejmé a koroner si toho naprosto nelogicky asi taky nevšiml ... Celkově to na mě působí velmi nevyrovnaně. Dosti děr ve scénáři, vysloveně naivní momenty. Osobně mě moc nesedly ani momenty s malou holčičkou, přišly mi úplně samoúčelné a zbytečné. I z Mela Gibsona jsem měl rozporuplný pocit. Přijde mi to jako trochu promarněná příležitost, mohl to být opravdu dobrý detektivní thriller, základní příběh by na to potenciál měl. ()

Zet

Z nějakého důvodu mi to atmosférou tak trochu připomnělo Tři dny Kondora. Ale takových filmů je samozřejmě více, jako např. Pohled společnosti Parallax. ()

rublik05

Velmi nevýrazné a nezáživné. Scénář mi přišel trochu slabší, děj prakticky bez nějakých velkých akčních scén a co mě překvapilo, bylo rozuzlení celého příběhu, o kterém jsem si myslel, že ho filmaři zpracují daleko lépe. Gibson v hlavní roli detektiva působí velmi přirozeně a jeho výkon je dobrý, nicméně zachránit se mu tím snímek nepodařilo. Filmu Na hraně temnoty jednoznačně chybí lepší zpracování děje, propracovanější příběh, notná dávka napětí, spád a další věci, které od kvalitního thrilleru očekáváme. Nicméně skalní fanoušci Mela Gibsona budou určitě spokojeni. 4/10. ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Režisér Casino Royale má naspěch

Režisér Casino Royale má naspěch

14.11.2008

Musí totiž stihnout Nagasaki Deadline. To je titul akčního thrilleru, do kterého se Martin Campbell pustí hned jak dotočí polit-thriller Edge of Darkness, v němž svůj herecký comeback slaví Mel… (více)