Zapálený policista Mike (John Cusack) je na stopě vraha řádícího v ulicích Buffala. Po té co Mikovi zmizí dcera, se tento případ stává osobním. Mike je ochoten udělat vše pro nalezení své dcery a ví, že pokud svou dceru nenajde do 48 hodin, tak už ji pravděpodobně nikdy neuvidí. (Intersonic)

dopita

Na můj vkus velmi pozvolna odvyprávěný příběh. Tak pozvolna, že mi to připadá jako film ze sedmdesátých let, ovšem bez tradiční atmosféry. Závěrečné "překvapivé rozuzlení" na mě působilo jako pěst na oko, čili mě nesedlo a otrávilo mě. No on mě vlastně film otravoval už předtím, takže závěr byl už jen třešnička (spíš bobek) na dortu. ()

JASON_X

John Cusack je policejní detektiv, pracující právě na případu záhadně mizejících pouličních šlapek. Cusack má ženu, syna a drzou a protivnou pubertální dceru. Ošklivou dceru. Příšerně ošklivou dceru s příšerně ošklivým účesem. Je to druhá nejošklivější filmová dcera, kterou jsem kdy viděl, hned po Fantozziho Mariangele. Ale tu hrál vlastně chlap, takže je to první nejošklivější filmová dcera s prvním nejošklivějším filmovým účesem. Tu dceru mu unese úchyl, který unáší a porcuje ty mizející prostitutky. Je to fakt hodně vyšinutý úchyl, když unese tak ošklivou dceru. No a Cusack pak po ní (i po tom úchylovi) pátrá a o tom je ten film. Tedy - já mít tak ošklivou dceru, byl bych rád, kdyby mi jí někdo unesl. Samozřejmě bych naoko dělal jako že mě to děsně žere a jak po ní jako usilovně pátrám, ale když by se nikdo nedíval, radostně bych se chechtal a výskal a tleskal, že jsem se té příšery zbavil. Cusack ale ne. Spolu s ním pátrá i jeho policejní kolegyně, kterou hraje Dexterova ségra. Ta je sice taky příšerně ošklivá, ale taky je mi (v Dexterovi) příšerně sympatická. A na konci přijde tak nečekaný zvrat, že jsem ho nečekal ani malilinko. On se totiž čekat ani nedal, protože je totálně přitažený za vlasy. Je tak moc přitažený za vlasy, že kdyby někdo někoho tak moc přitahoval za vlasy, tak ho skalpuje. Ale jinak se mi ten film celkem líbil, slušná zimní zasněžená kriminálka. Ale nemůžu dát víc jak tři hvězdy filmu, ve kterém hraje tak příšerně ošklivá dcera, kdo se má na takovou hrůzu sakra koukat, castingový výběrčí by zasloužil/-a přinejmenším nevybíravě a sprostě vynadat. ()

kingik

Zkušený policejní detektiv Mike Fletcher (John Cusack) pracuje již třetím rokem se svojí kolegyní Kelsey (Jennifer Carpenter) na velmi složitém případu. Muž neznámého popisu unáší prostitutky. Je pouze známo, že oběti si odváží ve tmavém sedanu. Pachatel již dlouho uniká a počet pohřešovaných dívek se vrší. Pro detektiva se však vyšetřování rázem změni na velmi osobní. Jedné noci, přesněji o Díkuvzdání, je unesena jeho sedmnáctiletá dcera Abby (Mae Whitman). Zvrhlík má s unesenými ženami svoje vlastní plány, některých se navždy zbaví a některé drží v zajetí, stará se o ně, nechává si od nich říkat "Tatínek", a ony mu za to plodí děti. Proč a za jakým účelem, to je součástí pointy, kterou si, s dovolením, nechám pro sebe, abych potencionální diváky o mnohé neochudil. Jedná se o poměrně velmi temný thriller, který režisér Morgan O´Neill zrežíroval, jak nejlépe uměl. S ohledem na nepříjemné až drastické scény, je vhodný spíše pro otrlé diváky, vycházející údajně ze skutečných událostí, v němž je divák o několik kroků napřed před detektivem. Tedy zná totožnost pachatele, ví, co je zač, zatímco vyšetřovatel se s jeho identifikací lopotí. Tohle dojem rozhodně nijak nekazí. Právě naopak. To, co se děje kolem zvrhlíka pracujícího v nemocniční kantýně, je zajímavější a hlavně originálnější, než poněkud "vyšisované" až sterilní vyšetřování, které jeho totožnost odhalí víceméně náhodně, respektive geniální dedukcí zapáleného detektiva. Překvapením filmu je velmi dobrý výkon unesené dcery detektiva Mae Whitman, kterou si lze z filmu asi nejvíce zapamatovat, ale tím nechci tvrdit, že by ostatní výkony nebyly nijak dobré. Dobré jsou. John Cusack a spol. měli jen smůlu, že Mae Whitman byla nejlepší. Film ke konci gradoval, ale postupně také trpěl neduhem zvaným nelogičnost. A to jak u jednání postav, tak i s ohledem na děj. Chyb v ději bylo najednou víc než unesených obětí a nešlo je příliš benevolentně přehlédnout. Ani tak nevadilo, že na perverzního a nebezpečného maniaka jdou vyšetřovatelé jen ve dvou, co předcházelo závěrečné třetině, bylo celkem v pořádku, dobře se na to koukalo, ale pak ten motiv s továrenskou "výrobou" dětí byl trochu nanicovatý, z části zbytečně překombinovaný v rámci závěrečné pointy a nepochopitelný byl s ohledem na unesené dívky, které se s maniakem sblížily, ale už nebylo jasné, co je k tomu vedlo a co s nimi případně bylo dál. Za překombinovaným závěrem je pochopitelně snaha tvůrců zmást všemi možnými dostupnými prostředky diváka, který už si byl téměř jist, že film má prokouknutý, i když se předvídatelnost držela na nižší úrovni. Závěr překvapí, ale někomu může připadat divně nalajnovaný i divně pořešený, ale každopádně od každého trochu. V tom hlavním, a sice v zaujetí pro věc, napětí, zvolené temnotě a hereckých výkonech si film vede opravdu dobře a zhoršil se až ve finále, kdy už si nevystačil jen s jedním, a připojil toho víc, čímž se do toho rozmotávajícího klubka tak nějak zamotal. Producentem byl legendární Joel Silver, a ačkoliv je film zasazený do současnosti, jako by z něj probleskovala "oldschoolová" atmosféra. Divák neprohloupí, když se nechá tímto thrillerem na necelé dvě hodinky unést. Na blízku bude John Cusack, který rád před nebezpečím ochrání. 80% () (méně) (více)

Šakalík

Zajímavá kriminálka s překvapivým vyvrcholením, které kraluje Dallas Roberts v záporné roli. Z mého pohledu nejzajímavější postavou je ale Kelsey, kterou s přirozeným sexappealem sobě vlastním ztvárnila Jennifer Carpenter. Jennifer je prostě poklad (a hlavní důvod, proč jsem se o film zajímal :-)). Ve filmu se neztratí ani vedle takové veličiny, jakou je John Cusack, byť její postava nedostane zase tolik prostoru, což je určitě škoda. Co se samotného filmu týče, je docela napínavý i temný, i když má poněkud plochý děj a v závěru to maličko logicky drhne, no ale dejme tomu. Celkově jsem měl z filmu ale veskrze kladné pocity. ()

JohnCZ

Poměrně atmosférický thriller, který mi však přišel po stránce scénáře nedotažený, jako kdyby se ve střižně utrhli ze řetězu, protože řada věcí jakoby zůstala nedořečena a díky tomu mi závěrečná pointa přišla zkratkovitá a dost přitažená za vlasy. Pro thrillery odehrávající se v zimním prostředí mám zvláštní slabost a dost mě mrzelo, že ho film moc nevyužívá a atmosféru buduje trochu na jiných základech. ()

• Inšpirované sériovým vrahom Gary M. Heidnikom. (Real Tom Hardy)
  • Aj napriek tomu, že film bol natočený v roku 2008, k divákom sa dostal až v roku 2012. (Real Tom Hardy)