Kutyil s.r.o. je voľné pokračovanie seriálu Susedia. Hrdinami ale už nie sú Lászlo a Ildikó, ale Lajos (Andy Kraus) a Tünde (Viki Ráková) Gyönörűovci. Okrem nich diváci spoznajú aj ich dcéru Emese (Michaela Szoczová). Lajos pracuje ako kutil a jeho opravy sú vždy komické. Nechýba ani pomaďarčená slovenčina a tak často krát zábavné slovné spojenia. (marek.stone)

Fiftis

Pozerať sa na rodinku tupých maďarov je v skutku komické, ale museli by tu hrať páni herci a nie tieto vykopávky z tretej cenovej. Kraus bol dobrý asi len v Uragáne, respektíve v Hurikáne, ale role mimo publika mu nesedia. Ja som to pozrel celé, pretože v roku 2008 som mal ešte televízor, vtedy vám ešte v telke nepodsúvali samé liberálne sračky ako dnes, ale i tak som sa nejak extra pri tomto seriáli nebavil. Navyše Maďarku Rákovú v skutku nemusím a jej hlas mi píli uši. No a hlavne sa to skoro nedá pozerať kvôli idiotskému Bystrianskemu, ktorý hrá len debilov vo všetkých seriáloch a Kraus ho pchal všade čo režíroval, akoby spolu niečo mali. Holt prežil som to a už nikdy viac. ()

borec999

Krausovi sa po konci Susedov nechcelo opustiť postavu dobráckeho, popleteného Lászla a tak si vďaka Jojke pokračoval v točení vlastných "Susedov". 1. séria o samotnej relácie Kutyil s.r.o bola úprimne dosť o ničom. No 2. a 3. s príchodom Anabely,Gusta a Melónika( Tlučkovej,Topoľského a Šalachu) pôsobila omnoho sviežejšie, zaujímavejšie a vtipnejšie, a to aj napriek tomu že Kraus len vykrádal a recykloval samého seba . Vo výsledku nešlo o žiadny klenot, ale koho bavil humor Susedov, toho proste museli baviť aj tieto 2 série. Príjemným prekvapením bola pre mňa Zuzana Tlučková, ktorá tu bola snáď zo všetkých hercov najlepšia a nesmiem zabudnúť ani na Ivana Letka, ktorého postava hluchého a večne hladného Árona ma tiež niekoľko krát vedela solídne pobaviť. Neviem, ako by sa mi sitkom páčil dnes, no v časoch detstva bol Kutyil pre mňa veľmi príjemnou oddychovkou. 70% ()

Phillippus odpad!

Absolútna absencia sebareflexie a svedomia slovenských televízii. Keď už dokázala Markíza natočiť takú primitívnosť ako Susedia, prečo by Jojka nenatočila ešte väčšiu? Humor stavaný na blbej výslovnosti hlavného hrdinu je vhodný pre všetkých, ktorí potrebujú súložiť so svojim nízkym nacionalistickým protimaďarským egom. Nevhodné pre diváka s IQ vyšším 70 (podľa sledovanosti Susedov je to zhruba 60 percent divákov). ()

Krissty

Ty postavy jsou hloupé, až to bolí! A ta jejich maďarština mi pěkně leze krkem. Ale dá se říct, že se skoro u každého dílu aspoň jednou zasměju nebo aspoň pousměju, takže na odpad to určitě není... Ale Potměšil je fajn, jeho scény sice nedrží seriál nad vodou, ale aspoň je blíž k hladině, než kdyby tam Láďa nebyl. ()

Melios

Repetetívny humor spoliehajúci hlavne na humor dní minulých práve z obdobia najväčšej slávy uragánu. Skrátka po ukončení seriálu Susedia sa Andy Kraus rozhodol natočiť duchovné pokračovanie, ktoré nevyšlo tak úplne podľa plánu. Zlé to nie je, no v podstate ani dobré. Stále si to, ale radšej zhliadnem oproti sračkám ako Ordinácia či Panelák. Svojich priaznivcov si to určite nájde, bohužiaľ na natočenie dobrého sitcomu potrebujete viac než len smiech mrtvých ľudí a nostalgiu... ()

• Epizódnu úlohu si zahral aj známy slovenský spevák Miro Jaroš. (marek.stone)
  • V prvom diely Emesin priateľ nemal na rukách ozajstné tetovania, ale obtiahnute tričko ktore ladilo s farbou pokožky a vytváralo dojem, že tetovania sú prave. (mindkiller)
  • Lacko (Andy Kraus) oslovil Anabelu (Zuzana Tlučková) jej menom v celom seriáli len párkrát, inak ju označoval rôznymi slovami začínajúcimi sa na písmeno „A": Amélia, Anastázia, Annamária, Análbéla, Aurélia, Anakonda, Akvabela, Antigona, Afrodita, Artmedia, Andromeda, Arizóna, Agrippina, Auróra, Amnézia, Alabama, Ambasáda, Agónia, Artróza, Arabeska, Arytmia, Abeceda, Antónia, Analógia, Amplitúda, Agresia, Anomália, Arašida, Akrobacia, Andalúzia, Avokáda, Amorália, Agronómia, Astronómia. (fugyx)