Diskuze

gemball

gemball (hodnocení, recenze)

jamesjimbo: taky si mystlím žhe to byl záměr tvůrců abychom si mystlely žhe sou to zoombie a nakonec se dozvíme ve dvojce žhe tam lítá vymítač a žhe sou démoni posedlý dáblem

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

Ja normálne nedokážem uveriť tomu, čoho som sa dočkal, ale moje sklamanie je neskutočné. Nedokážem uveriť tomu, že to točili rovnaký tvorcovia ako jednotku, ale tu som mal zo všetkého pocit, že je všetko naopak. Tá myšlienka s posadnutosťou ma na moje prekvapenie ešte celkom zaujala, nemyslím si, že to bol zlý ťah, ale všetko, čo sa mi na jednotke páčilo bolo tu úplne zle. Už len ten dej na rozdiel od jednotky nemal absolútne žiadnu gradáciu, od začiatku až takmer do konca to bolo stále také rovnaké. A napätie? Jednotka je jeden z najnapínavejších filmov, čo som kedy videl, možno pol filmu som od napätia ani nedýchal a tu nebolo absolútne nič, čo by ma po tejto stránke aspoń trochu zaujalo. Ale aspoń ten záver je po stránke zaujímavosti celkom dobrý a tak si trojku pozriem. Neustále som tu čítal o porovnávaní ako v prípade série Votrelec, ale práve behom filmu ma napadla len Hviezdna pechota, jednotka perfektný kult a pri dvojke som bol rád, že som to vôbec dopozeral. Ale to aspoń bol obyčajný videofilm, takže sa to aj dalo čakať, ale tu som zostal v šoku. Takže zhrnutie, jednotka je jeden z najlepších hororov, čo som kedy videl, jasných 5 hviezd a 90%. Dvojka nudný podpriemer, 2 hviezdy a 45%.

jamesjimbo

jamesjimbo (hodnocení, recenze)

myslím si, že bylo zámerem tvůrců, aby jednička vypadala zombíkovsky :) já sám sjem si myslel, že to jsou zombie a pak tvůrci přijdou s "what the fuck" efektem a najednou z toho jsou posedlí lidé, u mě ten wtf efekt splnil všechna očekávání, prostě jsou ty tvůrci šikulové :)

dawe787

dawe787 (hodnocení, recenze)

Ale joo. v podstatě je pravda, že ne všichni umírali v prvním díle, takže praví zoombíci to vlastně nebyli, jen to tak působilo a v mnoho recenzích o tom v tomto duchu i psali,nicméně mohli určitě nacpat do prvního dílu více a netřepat s tou kamerou, za tím si stojím. Dvojka jiná a někomu se více líbí, někomu méně, to už je na divácích. Teď řeším nejvíce fakt se světlem a nočním viděním, ve kterém šlo vidět a probíhaly ty hrůzné šílenosti. Jak říkám, anorektička s kladívkem se jim vydařila.

petero

petero (hodnocení, recenze)

2-Xtreme: nie, nie, to len tak mi prebehlo hlavou po dopozeraní REC2.

2-Xtreme (hodnocení, recenze)

netvrdím, že v jednotke to boli zombie.. len, že som rád, že to nie sú zombie :D petero: odpovedáš na moj príspevok?

DJ Obelix

DJ Obelix (hodnocení, recenze)

Trošku mi uchází, proč se tu mluví o tom, že dvojka už "není o zombících". Copak jednička byla? Všechno, co má krvavé oči, trochu odpadávající obličej a bezmyšlenkovitě se to na vás sápe nemusí být zombie :-). Hlavně, co jsem tedy pochopil z "oficiální definice zombie," musí daný člověk nejprve zemřít a následně vstát z mrtvých. Nicméně bych neřekl, že všichni v jedničce nejprve zemřeli - u některých také ta proměna proběhla rychleji - ale zde se nebudu hádat, už je to nějaký ten pátek, co jsem jedničku viděl naposledy. Sérii REC prostě beru jako filmy o nákaze, ne o zombie a asi proto se mi to tolik líbí - a to jsem velkým příznivcem zombie subžánru...

petero

petero (hodnocení, recenze)

Takže preto Minerovi zombíci v Day of the Dead mohli liezť po stenách...

2-Xtreme (hodnocení, recenze)

dawe787: ja som naopak rád, žeto nie sú zombie, pretože tá tématike je už nezaujímavá a viac menej vyčerpaná + milujem všwtko okolo exorcismu :) Verím, že pravý pôvod sa ešte vysvetlí, zatial čo vieme je, že to malé dievča prijali už nakazené resp, posadnuté a tam to možno aj skončí... ani v Exorcistovi sm nemali nejaké velké vysvetlovanie posdnutosti.

dawe787

dawe787 (hodnocení, recenze)

Zdravím, jaký je Váš názor na pravou příčinu nákazy. Tohle se zcela vymklo koleji, na které jel první díl, nemyslíte??? Jako zoombie fanda mě to trochu mrzí s tím ďáblem atd., jinak zpracovali to naštěstí dobře a je možnost i třetího dílu.

gemball

gemball (hodnocení, recenze)

Souhlásím s pomem žhe je dobře žhe se 2 nesnažila překonat jedničku, jinak je 2 akčnější drsnější a brutálnější mě se to líbilo ikdyž 4* dávám s odřenejma ušima a taky se těším na apokalypsu ve 3 recu :-P uvidíme no

(hodnocení, recenze)

brutus ale k dokonalosti to neni, doufam ze 3ka bude daleko brutalnejsi a ze se virus dostane z toho cinzaku do mesta a bude to masakr.

Waldir

Waldir (hodnocení, recenze)

Tí teengeri boli do filmu vsunutí dosť nasilu, avšak scéna kde bude jeden z nich "posadnutý" je naozaj podarená a celé násilné zakomponovanie si to pre mňa tou scénou vyžehlili, oveľa viac mi prekážalo niekedy chovanie Špeciálnej jednotky, kde (ako tu bolo spomínané) úplne bezdôvodne pošlú jedného do nejakého bytu a len kľudne sleduju jeho "head-cameru".. viac v komente... NORZOG - jj ja si taktiež kladiem rovnakú otázku prečo sa sakra nakazený zombíci netrhajú medzi sebou ;D, a tu to má aspoň zmysel - ich správanie :P

lajko

lajko (hodnocení, recenze)

jamesjimbo - podla toho himself a herself mi napada iba dokument :D

Norzog

Norzog (hodnocení, recenze)

SPOILER: Konečně někdo dal aspoň trochu logické vysvětlení pro chování těch zombů - tj. posedlost. Jinak jsem nikdy nechápal proč by hladovej zomb měl někoho jen nakousnout a nechat ho být.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

k tomu n.vidění...bud tak, nebo onak, úplne sem zapomel na ten spirituální podtext, takže proč vlastně ne...

Příspěvek byl smazán administrátorem.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

SPOILER ... zálesák by se chtěl zeptat na to noční vidění, nějak sem nepobral to odkrývání skrytých prostorů......

2-Xtreme (hodnocení, recenze)

K tým detom :)) ich chovanie mi nevadilo, bolo to dost reálne i ked ten jeden bol až moc drzí.. to vsunutie do deju mi prišlo dost divné a škoda, že to nebolo vymyslené trochu inak.. ale v rámci deju tam sadli a skvelo okorenili dianie vo filme.

SLOTH

SLOTH (hodnocení, recenze)

mam tady neco o tenagerech:) nejvice me pobavilo jak tam ten jeden (s divnym ucesem)(nechci psat snedý) krici pak se podiva do kamery a krici na ni to mi pripomelo nejake skece z poradu pro deti sezame otevri se:D

J*A*S*M

J*A*S*M (hodnocení, recenze)

Já jsem si teda v komentářích všiml zásadně nijak rozvitých výtek nad "naprosto debilními teenagery" :-)

Pedestrian

Pedestrian (hodnocení, recenze)

Myslím, že už jenom to, jak ty děti tvůrci násilně narvali do příběhu, bohatě stačí. Nevšiml jsem si, že by někdo v komentářích remcal nad jejich chováním.

Slasher

Slasher (hodnocení, recenze)

Mně do toho prostě nezapadly, respektive nelíbilo se mi jak do toho zapadly. Jinak u mě to není nic proti teenagerům.

J*A*S*M

J*A*S*M (hodnocení, recenze)

Už teď lituju že se do tý diskuze pouštim... ale co vám na těch dětech tak vadilo? Jako jo, jejich přítomnost je do toho příběhu zakonstruovaná docela násilně, ale jinak je jejich chování realističtější (=teenagerštější) než v jinejch (teenagerskejch) hororech. Mně to příde, že všechno tohle remcání je jenom kvůli postoji "já už nejsem teenager, a tak na všechny teenagery ve filmech budu nadávat" ...

2-Xtreme (hodnocení, recenze)

SLOTH: Úprimne? Áno, mne sa to páčilo. Prisahat na Exorcistu? To asi nie :) Doma ho nemám :D Čo to dosahuje kvality jednotky, alebo či to má atmosféru atd. som napísal vo svojom komentári a viac nemám čo povedat/napísat. Až na tie deti, tie som aj ja tažko preglgal :)))

SLOTH

SLOTH (hodnocení, recenze)

extréme. upřimě tobě se to líbilo? mělo to kvalitu jedničky? byly to ty starý dobrý zombie jak je známe z jedničky? co atmosféra bylo to dobry? chyť se za své hororové srdce a řekni mi pravdu.... vem vymítače ze své dvd zbírky a přísahej na něj.... udělej to!...PS: vymítač zrozeni... no ty vole:)