Thomasons

Tento díl mi přišel mnohem lepší než ten první, náboženská tématika mne vždy velmi zaujme. Jediné co mi vadilo byly ty pubertální děti, ale abych nebyl tak přísný... chovali se dle mého názoru tak, jak by se děti v tomto věku za dané situace chovaly (dovedu si představit jak by to vypadalo v americkém filmu, kde předvedou heroické výkony jak Arnold Schwarzenegger...). Viděl bych to asi takto: Už se nemůžu dočkat na třetí díl :) ()

D||X

Tak TOMUHLE se říká NAPROSTÝ PRŮSER. Když jsem si stáhl dva díly filmu REC a viděl hodnocení říkal jsem si, že se konečně budu bát u kvalitního hororu. Jak byla jednička průměrná, tak oproti dvojce to byl naprostý masterpiece! Já jsem ten film VYTRPĚL, naprosto vytrpěl, nudil se, několikrát (minimálně 5x) jsem si říkal, že to vypnu, ale jenom ze zajímavosti jaká kravina nastane dál jsem to dodíval. Za 1) Fatální neschopnost policie, ale FATÁLNÍ. Do objektu, ze kterého 40 minut není žádné echo od doktora pošlou čtyři chlápky z nichž jeden má samozřejmě kameru jako hovado a jeden doktor z ministerstva. Už samo o sobě je hloupost, ale budiž, předsunutá jednotka, která má informovat o stavu... Chování jednotlivých policistů a herecká úroveň jejich představitelů bylo asi jako když se dívám na céčkový akční film. Zásadně při každé akci jde všude pouze JEDEN a zbytek na něco prostě čeká. Pokud je krize tak po sobě všichni řvou jako magoři a nejsou schopni se vůbec domluvit. Míří na někoho z nich zombie a on si prostě počká, než dojde k němu a pak se ji snaží rukama nevím co ... asi odstrčit a když ji náhodou odstrčí začne řvát jako magor místo toho aby ji jednoduše zastřelil, nebo v jiným případě jde proti policistovy zombie a on se jí ZEPTÁ, jestli je v pořádku a nechá se pokousat... Z doktora se vyklube kněz, který prostě musí nalezenou krev okamžitě testovat, samozřejmě, že ji tam vyleje drtivou většinu a zbytek spadne policistovy. Místo toho aby akci ukončil jde na lov. Neskutečné. V jedničce byla alespoň jedna lekačka a mírné napětí a strach. Tady? Lekačka ani jedna, strach? Strach maximálně z toho ať to není ještě trapnější. Samozřejmě, že se film přehoupl do roviny nedomyšlenýho sci-fi. Nemluvě o partičce děcek, který si prostě JENOM TAK vlezou kanálem do chemicky zamořené budovy hlídané stovkou policistů. Prostě, jen tak... Kanál záhadně ústí v textilce a v jedničce si nikdo takovéto možnosti nebyl vědom... Nemluvě o tom, že se ze všech stanou zombie asi po půl minutě... U psa to trvalo dny, u holčičky taky, u většiny nekolik desítek minut a dneska to trvá pár vteřin. Zombie umí zničehonic měnit hlasy, promiňte, ne zombie... ehm... satan... Na zvracení je mi z tohoto filmu a na zvracení je mi z těch vysokých hodnocení... Tu jednu hvězdu snad jenom z lítosti, protože odpad jsem dal horším věcem. ()

excelent

Perfektní pokračování neméně perfektního REC. Tento skvěle navazující druhý díl nepostrádá jak originalitu, tak napínavé akční hororové scény, což už mi poslední dobou v dnečních hororech chybí. Vysvětlení nákazy v náboženském rouchu tomu dadalo jakousi mystiku a napětí. Po prvních 15 minutách jsem si říkal...,,sakra, co bude dál, vždyť už tam bylo všechno, co tam ten režisér ještě narval? Přeci jen to má trvat ještě hodinu,,... a najednou BUM, pubertální zvědavý děcka s videokamerou se ocitají v izolované budově uprostřed bitvy mezi zvláštní jednotkou a ,,zombie démonama,,. A z ničeho nic bylo dalších, minimálně 45 minut hororových scén na světě. Já nemám co vytknout, dávám plný počet :-) ()

montel

Do zcela izolovaného domu, ve kterém se nacházejí velmi agresivní nakažení lidé, vstupují tři policisté společně s dalším člověkem, ze kterého se vyklube kněz. Ten policisty informuje, že pokud nenajdou vzorek krve první nakažené dívky, dům nemůžou opustit. Velmi brzy jsou všichni v domě napadeni a začínají bojovat o holé životy s docela jinou formou života...Dvojka se veze na vlně úspěchu jedničky a další překvapení ze Španělska je na světě. Děj se sice maličko stáčí jiným směrem, ale i tak je to pecka na kterou můžou být španělé hrdí. 70% ()

Pavelkedar

Karastrofa - po cca 50-ti minutách jsem toho měl " tak akorát" ! Tři trapáci pobíhající s kvérama po činžáku sem/tam, nahoru/dolů, přiblblé dialogy a uřvaní a uječení zombíci - pardón " nakažení " a do toho parta puberťáků s kamerou.Šel jsem do toho pouze pro to, že to tu je v "červenejch číslech ", což v tomto případě absolutně n e ch á p u !!! ()

pavont

Vpodstate plnohodnotne pokracovanie s pridanim nabozenskych prvkov a sci - fi zaverom. Ale ta roztrasena kamera mi chvilami zrala nervy. ()

Snakefinger

Asi do fan klubu toho filmu fakt patřit nebudu. I když působil více kompaktněji a více lépe natočený než jednička. Mně fakt už ta třesoucí se kamera jako list osiky fakt od půlky nebavila. Bod navíc za povedenou časovou smyčku i za nápad vyměnit upíry za démony a za nápaditý závěr. ()

filzip

Jednička byla jako klasický zombie film, ale který na mě zapůsobil moc dobře. Rec 2 - film byl zpracovaný parádně,velká akce, démoni, náboženství ...takové filmy, tu jen tak nenajdem. Konec filmu mohl byt malinko lepši,ale i přesto se mi film libí více, jak první REC. dávám***** ()

DarkViper

Jo takhle to má vypadat, doporučuji kvalitu DVD+, jinak si film nevychtnáte, řekl bych že lepší než jednička a opravdu luxusní konec. ()

pirate

Celkem zbytečné pokračování, pořád dokola, jen nové postavy a tak trochu jsem se dozvěděl, co se vlastně děje, nicméně, dokud jsem to nevěděl, tak mi to vůbec neuškodilo, protože od té chvíle mi přišlo, že koukám spíše na fantasy horor, než na nějaký film s hrozným virusem, který jsem právě chtěl. Ta skvělá atmosféra už zde nebyla nic platná. Uvidíme, co dají další pokračování. ()

complex

škoda toho... viac sa mi páčila jednotka... tu to vysvetlenie celého vírusu mi nepripadalo tak objektívne ako by mohlo byť... nadviazali akurát na veľký úspech jednotky a človek by rád videl ďaľšie pokračovanie, lebo toto mi pripadalo ako intermezzo... ()

vikin

Pokračování se hodně povedlo. Už jsem se sice moc nebál, každopádně se jedná pořád o nadstandartní podívanou v daném žánru. Od začátku do konce to valí, vymítá se, křičí a občas střílí........ Doufám, že tvůrci neztratí soudnost a příště předvedou ještě o chlup větší masakr a pětihvězdovej vál je na světě - a k tomu mají jako hóóódně dobře nakročeno. ()

J. K. Lister

Rec.2 se mi moc nelíbil nejspíš proto, že nemám rád v oblibě náboženství nebo filmy o satanech (ačkoliv patří s čarodějnicemi, sktřety, trolly... mezi horory a fantazy, ale zásadní místo mají v Bibli, která aniž si to člověk uvědomuje, provází od nejútlejšího dětství). Pravdou však je a filmařům to nevytýkám, že Španělsko bylo ve středověku silná katolická země a ačkoliv se rychle přizpůsobila současnému elektrotechnickému trendu, jako každá země, má v sobě zakořeněnou náboženskou symboliku. Ve filmu se mi nelíbili vědecké projekty, financované samotným Vatikánem a nábožensky se orientovanými doktory. Závěr byl zajímají. Což mne utvrdila a dnes to není žádným překvapením vykrádat náměty z jiných filmů, poněvadž červ, symbiont, kterého vpravila nakažená do hrdinky prvního dílu se dá nazvat jako z hvězdné brány goaldem, vetřelcem, který ovládal ostatní nakažené, protože chtěl vypadnout ven. Komu by se líbilo být neustále zavřeným nějakým paneláku nebo starým cihlovým domě?... Za další znal psychiku lidí, ve jejichž schránkách se skrýval, proto přijal dokrotovu hru z Vatikánu. Jako cizí mimozemská bytost se vysmíval jejich blbosti a nevědomosti, pohádkám, kterým věřili. Protože podle mého názoru Bible i Korán jsou soubory pohádek pro malé děti, se ještě divím, že spousta zemí na takové nesmysly věří. Ale co chcete víc, když většina lidí má IQ houpacího koně. ()

Pointer

Okamžité nadväzovanie na pôvodný dej. Akcia a napätie sa dostavia prakticky okamžite. Ešte akčnejšie, ešte hororovejšie ako predošlí diel, s plnou hrsťou nových nápadov. Gratulujem režisérom a teším sa na ďalšie pokračovanie. ()

AlohaAnty

Rozhodně lepší jak 1. Protože v 1 se 70% filmu nic neděje, ale tady to jede hned od začátku. Je tu všeho víc jak v 1 více zombie, lekaček. A navíc je fajn, že to navazuje na 1. A proto hodnotím 4 hvězdičkami. A pokud máte rádi horory doporučuji se na to podívat. ()

Big Daddy

I druhý díl je velmi dobrým hororem. Skvělé je, že na něm pracovali stejní tvůrci jako u prvního dílu a je to znát v jejich perfektní návaznosti. U poutavých snímků s otevřeným koncem se člověk modlí, aby následoval další díl, který příběh bude vyprávět dál. Když už k tomu dojde není většinou co slavit. Pokud se to ovšem podaří je ucelený zážitek k nezaplacení. Toto je přesně ten případ. Kromě ne zrovna profesionálně vypadajícího SWAT týmu mi trochu vadí jakým směrem se už zřetelně ubírá vysvětlení podstaty/původu nakažení. Uvěřitelnější je přece jen virus než.... ()

Sk8autik odpad!

Naprosto nereálný a koukat se nato jak se zásahová jednotka rozdělí a pošle někam chlapa samotnýho :D Dál je vidět jak se musí zdržet v tom baráku a nesmyslně někoho honí, hledají a při tom umírají. Nuda! ()