TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

xxxdvorixxx

Esteticko-technický skvost, stejně jako první díl (hmm, koukám že to nepíšu jako první :) ). Scénář je postavený na základních kamenech úspěšného filmu střední vlny. Nijak nepřekvapuje, paralely charakterů znáte z nejprofláknutějších filmů. Charaktery jsou ploché a hlavně vůbec nejdou do hloubky. Moje slabost pro Jeffa Bridgese, perfektní soundtrack a ten vizuál mě však tolik uchvátili, že přimhouřím očka. ()

HMTD

Mohu říci jedno,nejsem zklamaný, ale příběh je dosti jednoduchý v porovnání s prvním dílem kde dokonalého porozumění dosáhli jen ti jak bych to řekl,"lépe obdaření".A celkově svět se mi zdál až příliš reálný, více počítačové grafiky by neškodilo,třeba kostýmy ji mohli dokreslit,těžko říci zda by to bylo dražší nebo ne. Není to taková revoluce jako jednička, ale možná je to i dobře vždyť,ta napoprvé také neuspěla. ()

james11

No nevím, jak by film působil bez pěkného desingu a všech těch světel. Kdybych se měl koukat jen na příběh, asi bych nebyl nijak zvlášť ohromen... Ale v této kombinaci mi nevadil ani takový bezduchý děj a celý film jsem zkoukl až do konce. Podle mě příjemná oddechová podívaná. ()

rwa

Vizuálně hudební orgie. Příběh a jeho eventuélní logickou soudržnost jsem moc neřešil. Olivia Wild, jakkoli nepatří mezi mé favoritky, je fajn, "starý" Bridges v tom guru oblečku velmi charismatický, Michael Sheen na můj vkus až trapně queer. Celkově vzato: povedená nenáročná apgrejdovaně retro scifárna. ()

Flopps

Ale jo...docela mne to bavilo. Jako dítě jsem Trona vnímal úplně jinak. Bylo to zjevení. Volné pokračování není žádným zázrakem, ale baví a to je asi nejdůležitější. ()

Cesy66

Film, který je opravdu velice dobře graficky a hudebně provedený. Nejvíce se mi líbilo hudební provedení, které bylo opravdu výborné. S tím dějem už je to drobet slabší, ale budiž nechalo se. Grafické provedení světa bylo pojato novodobým způsobem a velice zajímavá myšlenka jak by mohl být znázorněn digitální svět. Necháme se překvapit, jak bude jednou digitální svět opravdu vypadat. ()

hardridick

Film, ktorý si dal na detailoch naozaj záležať. Efekty sú úžasné, no žiaľ dej mi prišiel trošku fádny. herci však hrajú veľmi dobre a zachránila to aj skvelá hudba, pri nej mi dej rýchlo utekal, až na konci som zistil, že film má 2 hodiny. 80% ()

Ailly

Svetelné prúžky. Veľa veľa sveteľných prúžkov na pozadí nudnej počítačovej hry kde o nejakom príbehu nemôže byť ani reč. Prúžky zaujali na 20 minút, potom nastala nuda akú som v kine predtým ešte nikdy nezažila. ()

Radim98

Těžko říct do jaké míry se dá TRON nazývat kvalitním filmem. Scénář a děj zdaleka nedosahuje obrazové dokonalosti, propracovaným detailům a vizuálu, který má koule, ale slaboduchý rozhodně není...Co mě velice mrzí je, že jsem si tento snímek nechal ujít ve 3D protože věřm , že pokud se nějaký film vyplatí sledovat ve třetím rozměru, pak by to byl Matrix, Star Wars(dej Bůh aby se toho konečně někdo ujall!! :) a je to právě TRON! Zajímavý nápad, dobré zpracování a bohužel obvyklý nešvar tvůrců-důraz na jeden aspekt filmu-v tomto případě aspekt vizuální- na úkor jiného. Nepropracovaný scénář je jediná vada na kráse a proto pouze 4* , ačkoli bych byl velice rád, kdybych mohl dát víc. ()

Akrub

Popravdě ani původní Tron mě nějak extra neoslovil, ale na tomhle asi byly fajn jen ty efekty a design. Jinak dějově poměrně jednoduché, lehce předvídatelné. - tak opravuji na tři hvězdy po opakovaném shlédnutí a nutno podotknout, že ta hvězda je především za geniální soundtrack, který se mi zařezal do hlavy ()

vavraCZ

Skvělé oživení tohoto starého, ale výborného filmu. Na tomto filmu jde hlavně vidět pokrok lidstva v umění vytvářet realistický film. Každé zrno nebo každý počítač v tomto filmu je propracovaný a musím uznat, že muselo být velmi těžké tyto detaily vypracovat. Vidím tohoto novodobého trona zábavnější než starší díl, režisér opravdu dokázal natočit film, který dokáže zaujmout a udržet Vás u televize po celou dobu přehrávání tohoto filmu. ()

Peacy

Hodnocení naprosto vystihl golfista, snad jen díky tomu, že jsem si ještě nenašel čas na původního Trona hodnotím o trochu lépe. ()

SpeedyL

Vizuálně velkolepě provedené dílo, které vcelku dobře pracuje s futuristickou myšlenkou zasazení člověka do světa lidí se syntetickou DNA. Film nemá hluboce promyšlený scénář, ale tu hvězdičku, kterou bych mu za to ubral, tak ji zase přidávám za vizuální pastvu- 76%. ()

Marakoss

Tento film je nostalgickou vzpomínkou na cyber kulturu počátku éry počítačů. Není určen pro člověka, který není technicky nadaný, protože tomu, co se odehrálo na obrazovce, nebude rozumět a bude mu to připadat jen jako tuctová akce s nablýskanými oblečky lemovanými světelnými proužky. Už vůbec potom neporozumí, proč k tomuto filmu byl zvolen soundtrack od současných es elektronické hudby, natož proč je v ní tolik (pro ucho nepříjemného) “8bit” efektu. Já takový člověk rozhodně nejsem. Příběh navazuje na první díl, takže je nutnost vidět ho ještě před promítáním dvojky. To jsem také udělal těsně předtím, než jsem vešel do kina, abych měl Trona ještě čerstvého. Když se do mě opřela úvodní melodie, věděl jsem, že budu soundtrack milovat. Chvilku poté už jsem byl uprostřed dějiště a užíval jsem si každého detailu minimalistického designu GRIDu. V reálném světě mě drželo jen horší provedení 3D verze, které postrádalo hloubku. [8/10, 3D kino] ()

ill Nino

Skvělý film, líbila se mi scéna s Michael Sheen jak si bere Flynnův kroužek - ohromně mi připomínal Jima Careyho jako hádankáře. Jinak se mi líbily souboje s kroužkama a závody na motorkách, ty byly opravdu povedené. ()

Hacune

Design oslní...příběh zabije. To je tak v kostce vše, co se dá o filmu říct. A přitom takový potenciál...zklamání. ()

erazmus

Film TRON z roku 1982 jsem nehodnotil moc pozitivně. Po vizuální stránce mě sice zaujal, ale dějová linie mi neseděla. Byl příliš přímočarý a plný klišé. Nevyrovnanost mezi tím, jak by se měli chovat programy a to, že se chovali jako lidé byla až moc do očí bijící. To byl ale TRON. V jeho následovníku TRON: Legacy je ale vše postaveno trochu jinak. Programy už nejsou definovány jen svou funkcí, ale mají své vlastnosti, dokonce bych řekl i životy a jsou umístěny do světě ne zcela nepodobnému našemu. Je sice pravda, že i nyní mi lehce skřípěly zuby při představě programu, co pije drink a tančí v rytmu techna, ale tentokrát ne tolik jako v případě prvního filmu. Děj tady také není tak přímočarý, i když stejně moc dobře víte, jak to dopadne a co se vizualizace snímku týče, radost pohledět. Tento film rozhodně stojí za to vidět, ale pro plnohodnotný zážitek doporučuji nejprve shlédnout první TRON. ()

muliku

Ano, příběh má tento film opravdu velice jednoduchý. To ale nemění nic na tom, že je to opravdu božská podívaná. Jsem vlastníkem Blu-ray verze a vidět tento film ve vysokém rozlišení s 5.1 zvukem jsou opravdové orgie jak pro oko tak ucho. A jako třešnička na dort je velice povedený soundtrack od jedné z mojich nejoblíbenějších skupin - Daft Punk. Tyto skutečnosti dělají z Trona Legacy jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec! ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi