TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

MáŠa

trošku mám problém se s tím nějak ztotožnit. absolutně sem nevěřil, že by se někdy něco podobného mohlo stát, takže sem si to kvůli tomuto asi tolik neužil. takové Hvězdné války mi oproti tomuto připadaj mnohem realističtější i s tou svou nadsvětelnou rychlostí apod. :) ()

Lucasion

Před více než deseti lety to musel být vizuální benchmark. Nejspíš to co se tehdy povedlo o rok mladšímu Avatarovi ve 3D. Po letech bych si dovolil říct, že zůstal pouze ten vizuál. A v některých věcech ani nezestárl úplně dobře. Obzvlášť v omlazování Jeffa. Na mě to působilo hezky, jako každá pohádka pro dospělé od Disney. Ovšem celkově mi film přišel dlouhý a na to, co se v něm všechno stane, na mě působil nezáživný. (50 %) ()

MonaSax

Dokonalý 3D hi-tech námrd pro můj zrak i sluch. Příběh nic extra, ale o to tady ani moc nešlo. Herecké výkony celkově byli fajn. Jeff Bridges to umí pořád ještě rozjéct a pobavil mně i bláznivý Michael Sheen. Shrnutí mého hodnocení - 4 body za film a další přidávám za opravdu kvalitní práci géniovského dua Daft Punk, kteří tomu všemu dodali nezapomenutelný šmrnc. Ta hudba mi bude ještě dlouho znít v uších. ()

Sawy

Audiovizuální pochoutka.Jistě,je povrchní a dějově snad ještě naivnější než původní Tron,ale proč se tím trápit,když je všechno na plátně tak nehorázně strhující a vizuálně vybroušené?Většina velkých a drahých spektáklů dneška má mizerný scénář,přímočarý a jednoduchý děj,prostoduché dialogy a Kosinski není Nolan a už vůbec ne Cameron,aby vytvořil kompexně promakaný film.Ale já to od něj ani nečekal,chtěl jsem nabušenou oddychovku a té se mi dostalo.Už začátek ve skutečném světě má grády,ale jakmile se dostaneme do počítače a rozezní se majestátní Daft Punk,je vymalováno.Někomu zjevně nestačí kochat se impozantním světem plným megalomanských staveb za zvuků soundtracku roku,mě ale ano.Nový Tron na hudbě stojí snad ještě více než Počátek a pohrdavá označení "videoklip" v některých recenzích bych já osobně vůbec nebral jako výtku.Kde Tron není dostatečně osudový svým dějem,tam to dohání hudbou.A když ty geniální tóny znějí rytmicky přesně do dokonale vymazlené a řádně adrenalinové akce,jsem na vrcholu blaha.Diskové duely,závody motorek nebo prostě jen kontaktní bitky,to vše je natočeno naprosto skvěle a s přehledem.A že by to s tím dějem bylo nějak zlé,to bych si říct nedovolil.Není to oscarový kandidát,ale řekl bych,že příběh je funkční a v pohodě stravitelný.O nudě se rozhodně mluvit nedá.Hedlund je sice toporný,ale skvostný Bridges to uhraje i za něj,ze svého Flynna ždímá netušenou hloubku a z frajírka,kterým byl v jedničce, se tady stal bezmála Mesiášem.A kdyby to někomu nestačilo,někde poblíž určitě bude nehorázně sexy Olivia Wilde.Jen škoda toho odfláklého digitálního Jeffa,protože jinak je triková stránka naprosto dokonalá.Starého Trona jsem viděl poprvé před pěti dny,takže jsem si navíc mohl užívat perfektní provázanosti obou filmů,mnohých pomrknutí na diváky ("To jsou ale dveře!") a hlavně toho neskutečného technického pokroku,kterého filmaři za těch třicet let dosáhli.Design strojů je naprosto věrný jedničce,ale všechno logicky vypadá tisíckrát lépe.Hodně kritiky se ozývá na opisování od mnohých sci-fi klasik.Jasně,taky jsem si při sledování vzpomněl na Matrix,Batmana a hlavně na Star Wars,které se rabují prakticky na každém rohu,ale já to nebral jako vykrádání,ale jako poctu těm skvělým filmům.Ostatně,dnes už je těžké natočit sci-fi,které by nepřipomínalo něco staršího.Takže jo,nový Tron je neoriginální,jednoduchý a lehce zlobotomizovaný,ale ani jeden z těchto důvodů mi nebránil,abych si ho užil jako vizuálně vytříbenou akční jednohubku zasazenou do dobře (nikoliv geniálně) promyšleného světa,který ještě není zdaleka vytěžený na maximum a osobně bych si okamžitě dal přídavek.Ale vzhledem k tomu,že kino bylo skoro prázdné,bych to moc růžově neviděl.O to větší uznání u mě mají u Disneyho,že tak riskantnímu a potenciálně prodělečnému projektu dali zelenou. P.S.: 3D mi nepřišlo nijak dechberoucí,ale rozhodně nerušilo a narozdíl od jiných filmů mělo své jasné opodstatnění.Takže spokojenost. 85 % ()

oLí

Že já hlupáček do toho kina nakonec nešel, po včerejší HD projekci dosti lituju. Tenhle Tron je nářez, rozhodně není bez chyb, což ani původní Tron není, ale úchvatný rozhodně je, stejně jako byl jistě ve své době i první film. Celé mi to přišlo jako sen, svou atmosférou. Nápad je od originálu velice dobře rozšířen a vůbec jako pokračování je to znamenité, kdyby takto dopadala většina pokračování, nikdo by se asi nezlobil. Veliká pochvala směřuje k Daft Punku, bez jejich soundtracku by Tron: Legacy nebyl tak jedinečný - nemluvím teď o akční hudbě, která je ke svým scénám bez debat vynikajicí, ale vymykají se hlavně skladby jako například "The Son of Flynn" a podobné, které působí hodně retro a navozují zvláštní příjemné pocity. Bridges nepostradatelný a Olivia Wilde muck. Moc dobrá práce pane Kosinski. 9/10 ()

Sprite

Tak tomu říkám "Jiná dimenze"! Dávám čtyři hvězdy s odřenýma ušima. Mohlo to být lepší... Ale každopádně audiovizuálně dokonalý film. 75% ()

Beastmaster4

Film staví na moderní filmové technice a je to na něm vidět v každém záběru. Trochu jsem se bál též scénáře, jak tu zaznělo a musím přiznat, že takový průšvih to nebyl. Trochu zamrzí stagnující atmosféra, která se drží na své hladině a ne a ne vás něčím ohromit. Pořád čekáte, že se něco stane a ono se nic a nic neděje. Vynikající hudba, která je ale místy dle mého chybně vkládána také ničím danou scénu nedramatizuje. Pochvalu zaslouží Olivia Wilde, která film zvedá jak hereckým výkonem, tak svou vizáží. Už dlouho se mi na herečku ve filmu tak pěkně nekoukalo :-).....Za solidní příběh, efekty a ztvárnění světa celkově + Olivii Wilde dávám 3x hvězdičku. ()

Mordenroth

Filmový orgazmus, ktorý ma úplne pohltil svojim unikátnym audiovizuálnym spracovaním, ale zároveň aj príbehom s hlbším zmyslom, ktorý v sebe nesie prvky psychológie, filozofie, či spirituality. ()

EXpenza

Když jsem na tom byl v kině dal jsem tomu 3*** ted to musím opravit na 4****. Designerský skvost od A až do Z. Otec se uzavře uvnitř vlastně vyrobeného díla a syn ho tam jde po 20letech zachránit. At žije budoucnost!! :) ()

RelaxMan

Od nového Trona : Legacy jsem popravdě moc nečekal . První díl jsem dosud neviděl a trailer na pokračování mě nepřesvědčil . Nebýt ČSFD premiéry , tak bych na to do kina , asi nešel . Jsem , ale rád , že jsem na ní byl . Film se mi líbil , je nadčasový , po vizuální stránce nemá chybu . J. Bridges a O. Wilde jsou skvělý . Daft Punk se postarali o skvělý soundtrack , který by si snad zasloužil i Oskara ! Film je bohužel tak specifický , že nemusí každého zaujmout . Já se , ale u filmu dobře bavil a patří u mě , mezi milé překvapení tohoto roku . ()

ScarPoul

Je to pastva pre oči. Do poslednej bodky je tu splnené všetko čo prezentoval trailer. Ako fanúšik prvého dielu som na tento film slastne čakal nejaký ten rok. A po zhliadnutí som mal v sebe neskutočnú spokojnosť. Tron je po vizuálnej stránke dokonalý. Nemá tak prepracovaný vesmír ako má Avatar - ale aj keď nie je prepracovanejší, je dokonalejší. A každá jedná scéna, ktorá umožní divákovi sa pozerať, na utópiu a neónové žiarenie z lietadiel, motoriek a oblekov je epické. Korinski hraje na istotu. Neexperimentuje s príbehom, ani zo štruktúrou sveta. Len posúva jeho vyjadrenie omnoho ďalej ako to bolo možné v prípade prvého dielu. Postavy nemusia byť hlboké, o nich to nie je. Takže aj keď sú emócie trocha nevyvážené, stále musíme mať na vedomí že je to Tron. Nie sci - fi romanca alá Avatar. Jeff Bridges vo svojej dvojroli nesklamal. Flynn má až Obi - Wanovský nádych a jeho alter ego Klu je dokonalé Evil Twin. Garrett Hedlund je skvelou voľbou, pretože okrem sympatického prvku, ktorý priniesol do filmu, sa v určitom smere aj podobá na Bridgesa - v rovnakej miere ako sa malý Sam podobá na toho dospelejšieho. Tieto detaily ma krásne potešili, pretože umocňujú mýtus Trona a jeho dopad na diváka. Pre tých, ktorý očakávajú normálny sci - fi film to bude troška sklamanie. Toto je skôr vizuálna pecka založená na jednom Kulte. A Soundtrack patrí k tomu najkrajšiemu a najlepšiemu spojeniu inštrumentálnej a elektronickej hudby vôbec. ()

Pepy

Byl jsem zvědav jestli mě další díl TRONA nezklame. Nakonec se tak nestalo, ale ani mě nenatchnul. Skvělý úvod do děje, ale pak už to šlo dolů, zdálo se mi tam, že místy byly dlouhé desetiminutové scény při kterých se jen povídalo. Akce byli až na konci, což bylo trochu pozdě, na to jak je to desingově naladěné a zpracované. Atmosféra, byla taková nijaká. Všechno to bylo udělané tak ,,na půl huby". ()

Lacike

Dvojka je splneným snom fanúšikov jedničky. Je to prakticky to isté len s aktualizovanými trikmi. Tie sú dostatočne dobé aj dnes, ale stále mi ten svet pripadá strašne sterilný a nezaujímavý. Rovnako aj postavy. Takže za mňa len o chlp lepšie jak minule. 5/10. ()

Caszidy

Na začátek se musím dopustit jednoho kacířského prohlášení, totiž že pro mne byl TRON: Legacy o mnoho větším audiovizuálním zážitkem a potěšením, než Avatar. Ano, samozřejmě, že na audiovizuálních orgiích je vlastně celý snímek postaven, avšak pokračování taktéž revolučního filmu z roku 1982 bylo po obrazovozvukové stránce tak jiné, nové a neotřelé, než cokoliv jiného, co jsem doposud viděl, že jsem s klidným svědomím ochoten na tuto hru přistoupit a nechat se omámit zevnějškem. Musím také naprosto souhlasit s názorem, jenž jsem si přečetl v zde publikovaném rozhovoru s Jeffem Bridgesem, totiž že na film má velice kladný vliv architektonická profesní minulost režiséra Josepha Kosinskiho. Za takřka oscarovou bych pak označil hudební složku o níž se postaralo duo Daft Punk. Zvlášť při scéně útěku z "baru" "výtahem" jsem měl pocit že opravdu letím spolu s hlavními hrdiny. Příběh je jednoduchý, ale přiznejme si, že takový byl i původní film. Možná by ale jeho daleko větší propracování a přidání vedlejších linek projekt posunulo na vyšší úroveň a pak by TRONu slušelo i rozdělení na dva filmy. To už ale trochu fantazíruji. Zpátky do reality. Ta je taková, že Jeff Bridges je jako vždy výborný(a jeho digitální omládnutí pro roli CLU, bude nejspíše znamenat v kinematografii menší technologický převrat), Garrett Hedlund příjemný a neokoukaný a Olivia Wilde nebezpečně sexy. Ve výsledku jsem spokojen, avšak dojem, že to mohlo být ještě lepší, určitě cítí všichni. Mimochodem, také Vám ZUSE(Michaela Sheena) připomínal Jokera? ()

Dydzej

Konečně po dlouhé době film , u kterého není 3D na škodu. První scéna s mrakodrapy mě vtáhla na plátno. Nejmenuje se to TRON pro nic za nic. Základní myšlenka této hry je tu dotažena do dokonalosti. Jen místo hadů, se tu jezdí na světlocyklech, a světloplánech. Právě "závody" na světlocyklech považuji za nejlepší scénu. Snímek se moc se nezabývá drobnostmi, jako třeba, co se stane, když si cizí disk nasadí někdo jiný. To si musí člověk prostě domyslet. Postavy je také někdy lepší neposlouchat a raději pozorovat mrakodrapy na pozadí, a to i přes to, že na vás bude po očku pošilhávat Olivia Wilde. Jednu podstatnou věc musím ale filmu vytknout. Konec. Scénárista, režisér, nebo kdo to dělal, měl nejspíš na spěch, nestíhal, a tak se rozhodl film utnout. Kevin Flynn to nakonec prostě všechno jednoduše vyřeší. Ještě jedna hláška nakonec "Pojď něco ti ukážu". ()

maseer2

samoúčelná vizuální rádoby pecka s tupým scénářem, jehož vrcholem je závěrečný rozhovor Jeffa s Jeffem.. ve výsledku to díky kombinaci herního prostředí, nulové dějové hloubky a celkové hlouposti vlastně dost připomíná třetí Spy Kids.. a ten vychvalovaný vizuál v podstatě omrzí po dvaceti minutách pobytu v digitálním světě a film pak už dál prostě nemá co nabídnout.. P.S.: digitálně omlazený Bridges je špatný vtip.. ()

Tommassi3

"Co má tenhle za problém ??" ;) Samozřejmě chápu, co má většina diváků za problém s tímhle formálně zcela opravdu famózním bijákem, ačkoli ten si ty výtku zaslouží pouze částečně.. Ona ta 2D verze skutečně za těmi ostatními zaostává, když zcela zákonitě vlastně i musí.. Kosinski znovu přistupuje k (ne)souladu mezi formou a obsahem dost odlišně, tentokrát však jeho tvůrčí přístupy i úmysly nachází své zásadní opodstatnění.. Nikoli famózní biják v tom tradičním smyslu slova, naprosto bezvýhradně famózní a dechberoucí však mimo konvence coby audiovizuální orgasmus a zároveň obrovská inspirativní filmařská úvaha.. ()

Wewik

MPAA: 45264 Mé první hodnocení bylo skeptické, ale po druhém, třetím, a několikátém shlédnutí tohoto filmu musím uznat, že je to velmi povedený film... Navíc hudba od Daft Punk tomu dává skutečně to pravé... ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi