TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Sandstorm

Po vizuální stránce vynikající, některé záběry jsou opravdu dechberoucí + hudba dodává digitálním orgiím ten správný šmrnc, příběh je také dobrý a to jsem neviděl původního Trona (škoda, třeba bych Legacy ocenil více), ale film shazují dialogy, které musel psát někdo s lobotomií, protože to byly krátké, rádoby silné věty v hlubším slova smyslu nic neznamenající jako vystřižené z béčkových filmů. Byl to pro mě tak rušivý element, že jsem se poté ani nedokázal pořádně vžít do tak skvělých akčních scén a to poznamenávám viděno ve 3D. Kosinski je stylista, má smysl pro detail, akční scény zvládá na jedničku, ale neumí vyvolat emoce. Že by podobnost s počítačovými programy? ()

Rocky88

V úvodu se zaměřím na vizuál, který byl hlavním důvodem pro vznik tohoto filmu - tam není co vytknout. Architektura je uhrančivá, donutí vás neodtrhnout od filmu zrak ani na pikosekundu. Pocit z kybersvěta ještě umocňuje perfektně padnoucí hudba. Čili hlavní tvůrčí záměr, což je tedy donutit diváka litovat, že se v tomto světě nemůže octnout na vlastní kůži, byl splněn. To ostatní, a navíc to důležitější, totiž příběh a postavy, bylo odsunuto na vedlejší kolej. Příběh skoro žádný není, navíc je tu plno mezer, žádné téma není dotáhnuto do konce, prostě všechno je libovolně naházené na sebe, jen aby se během těch dvou hodinek něco odehrávalo. . . Tři hvězdy s hodně odřenýma ušima. ()

Nautila

Bála jsem se, že to bude prázdná mainstreamová nudná kaše, ověšená třpitícícmi cingrlátky. A ano, byla. Ale skvělá! 126 minut dlouhý techno videoklip s naprosto elektrizující hudbou a akcí, naprosté opojení umělou robotickou krásou. jestli to takhle půjde dál, tak ty mozky vážně můžeme zahodit. Ale při pohledu na Trona se to ani nezdá být tak hrozná představa. Jedinou škodou je nezachování principů z původního Trona - programy se chovaly podle svého naprogramování, tady mají programy lidské pohnutky. No, podruhé na to asi nekouknu, ale adrenalinový, na nic si nehrající zážitek to byl. ()

Skleena

Původního Trona jsem neviděl. Od tohodle jsem nic nečekal. A ano, je to nehorázná blbina, znovu už se na to asi nepodívám - ale mně se tyhle audio-vizuální orgie prostě líbily... ()

WoWoW

Na začátek musím říct, že jsem film viděl ve 3D a i díky tomu jsem si ten nádherný svět ve hře dokázal užít, jenže to je tak vše. No dobře, ještě hudba od Daft Punk, byla velmi dobrá. Ale jako sorry, umělohmotný (vypadal tak) mladý Bridges neměl skoro žádnou mimiku, takže fakt vypadal jako figurýna. Starý Bridges mi zase nějak splynul s okolím a mladí herci byli průměrní. Avšak nejvíc mě štve to, že příběh byl naprosto o ničem a byl to fakt blábol. Navíc některé hlášky vypadaly, jako když scénarista pracoval podle knihy - Americké hlášky: Jak na to. ()

Attta

Tak zaprvé bych tohle nikdy nepřirovnával k Avataru, protože si ani nedokážu představit, co bych (hlavně z technických důvodů) na těchto dvou filmech mohl srovnávat! - to si myslím že je hloupost! Za 2) u tohodle filmu nebudu ani objektivní! Krom hudby mě film ničím nezaujal, neohromil ani neurazil. Herectví které zanikalo pod kupou ohraných dialogů a masivních grafických orgií není zkrátka můj šálek kávy. ()

cariada

Tohle už je oproti prvnímu dílu či originálu ani nevím jak to brát mnohem povedenější, a hlavně koukatelnější, Je vidět jak technika jde kupředu. Dějově je to podobný blábol jak před lety, ale v mnohem lepším pojetí. K tomu velice pohledná Olivia Wilde. Škoda jen zbytečně dlouhé stopáže, nebot na tu délku se tam v podstatě nic neděje zajímavého. ()

joker.george

Lituji toho, že jsem neviděl snímek v kině a ve 3D, ne kvůli tomu, že by měl skvělý nebo propracovaný příběh, nad ním jsem se radši nesnažil příliš přemýšlet, aby mi nezkazil výsledný dojem, ale hlavně kvůli efektům, které byly prostě PARÁDNÍ! Vizuální stránka rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy viděl, bojové choreografie i závody na futuristických vozidlech jsou fantastické a hudba dotváří tu správnou atmosféru. ()

Wladi.mir

Nejlepší charakteristika filmu? Audiovizuální "orgasmus"! Božské propojení hudby s vizuální stránkou filmu je dokonalé. Francouzké duo Daft Punk odvedlo skvělou práci a na úspěchu tohoto snímku mají nemalý podíl. (To je zatím vše co k tomu mohu říct.) ()

JohnRambo

LEN TAKTO MÁLO stačilo tejto vizuálnej a zvukovej genialite aby sa dostala na svetlo sveta v podobe filmu (minimálne) desatročia. Stačilo naozaj málo a bol by tento film bibliou ľudí za pár rokov. Ale aj tak je to niečo úchvatné. Vizuálna stránka ma pohltila jak naposledy AVATAR a o stránke zvukovej ani nehovorím. Daft punk ma zase raz dostal na kolená. 95% ()

Lanark

Viděno asi dva dny po shlédnutí původního Trona, takže těžko neporovnávat, a vlastně jsem se na novou verzi chtěl i ze srovnávacího důvodu podívat. Co říct, scénaristická práce je stejné úrovně, zatímco však Tron si z toho hlavu nedělal, v Legacy pokus o jakýsi filozofický přesah škřípe o to znatelněji. Musím říct, že mě to současné čím dál tím více rozšířené znásilňování (fakt si myslím, že to je to správné slovo) východních filozofií začíná rozčilovat. Co se týče vizuálu, je vidět že všichni zainteresovaní věděli na co navazují či k čemu odkazují a tak se opravdu snažili, výsledkem je opravdu zajímavá podívaná, která však hodně těží právě z divácké znalosti původního Trona a myslím, že nemít verzi z 82 v živé paměti okouzlení by bylo menší. Chci tím říct, že je vidět, že tvůrci Legacy mají k původní verzi respekt, který se projevuje v detailech přenesení těžkopádné 8 bitové grafiky do současného světa 3D, 4K a tak podobně, za to si zaslouží uznání a poklonu. Propadám teď sám úvahám jak na Legacy bude nahlíženo za těch 28 let. Ale to se mi zde nechce rozvádět=). Jisté však je, že Legacy nedosahuje vizionářství a vizuální originality Trona ani v nejmenším, což je hvězda z hodnocení dolů a druhá hvězda dolů je za již zmiňovaný pokus o znásilnění.. ()

TomikZlesa

Bez Dona Davise a Juno Reactor by byl Matrix polovičním Matrixem, bez Daft Punk by byl TRON jen TRONem čtvrtečním. V celým filmu se vlastně nic neděje, jen někdo někam chodí, mluví a pak utíká, naštestí to má naprosto skvělý vizuál, do detajlu propracovaný. Vlastně 126 minut čumíte na videoklip s jednou z nejlepších electro music za poslední roky a absolutní vrchol dua Daft Punk. Jo, luxusní ženský :) ()

bukowski83

Audiovizuální lahůdka, která mě doopravdy překvapila. Od začátku to byl snímek hodný pěti hvězdiček plný skvělých efektů, akce a parádní podívané. Bohužel se někdy uprostřed filmu objevilo pár slepých míst a šlo to s ním od desíti k pěti(nebo spíš ke třem hvězdám) Vše se však nakonec v dobré obrátilo a závěr získal hvězdu zpět, tím pádem za čtyři a přes 75%. Mimochodem hudba od Daft Punku tady sedne jak prdel na hrnec. ()

sulimo

Ke kvalitnějšímu hodnocení bych pravděpodobně potřebovala vidět předchozí počin z let osmdesátých, jelikož tohle asi jen tak nedocenim. Upřímně, to, že nějaký takovýto předchozí počin vůbec existuje, jsem zjistila asi před sekundou, když jsem se rozhodla psát komentář a film samotný jsem viděla asi před čtrnácti dny (uplně cítím, jak mnou pohrdáte, z toho si nic nedělejte, já sebou taky pohrdám). Takže zpět k mému nekvalitnímu hodnocení, film to neni špatný, ovšem i bez znalosti původního ztvárnění vám prostě neodmyslitelně pasuje do let osmdesátých než to moderní doby, to tehdy se stal kultem a dle mého názoru se to tak mělo nechat, žádné tři dé film neudělá lepší. Hudba je asi to nejlepší, co ve filmu je, hudba je prostě skvostná a už jenom kvůli ní to stojí dokoukat do konce, a to i když příběh místy pokulhává, zakopává a upadá do kýče a rádoby nového kultu, kterým se film beznadějně pokouší být. Herci jsou obstojní, ovšem místy dosti patetický scénář hyzdí jejich herecké výkony neuvěřitelným způsobem, vim vim, tak to asi má být v takovýchto filmech, ovšem nic nenadělám s tím, že moje krevní skupina to rozhodně neni, škoda. Škoda, že jednou forma zase zvítězila nad obsahem a já přece jen raději ten obsah. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi