TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

victim42

Všichni se tváří smrtelně vážně, ale já to radši budu považovat za zdařilé pokračování Disneyovky. A tak mi nevadí šíleně zažrané prázdné postavy a sem tam nějaký ten nesmysl, co jim padá z pusinek. Bavil jsem se dobře. ()

serpencia

Výborný nápad, provedení o poznání horší. Pro mě trochu zklamání a to jsem neměl žádná přehnaná očekávání.. To by bylo za 2*, jednu přidávám za design a efekty, protože to jediné se podle mě nechá výrazně ocenit. Film jsem bohužel nestihl v IMAXu, to by možná i hodnocení bylo jiné. 70% ()

chaosteory

T:Legacy je spíš 3D hi-tech exot, který je ale výborně natočený, že se nedá špatně hodnotit, obzvlášť když větší část filmu na něj zírám jak tele. Už v kině to byl dost luxusní 3D zážitek a tehdy jsem full hodnocení považoval za malé a dětinsky jsem se těšil až to spatřím znovu-doma. Bohužel doma nemám 3D projekci. Neonové orgie sice bavily podruhé, hudba si mě opět podmanila, ale tentokrát mě otravovala spousta hloupých míst, kterých jsem si dřív nevšiml a já byl jak na houpačce. Nebudu rozebírat klady a zápory, to už udělali jiní a dobře. Chci říct spíš to, že T:L je film čistě pro 3D, bez něj je zážitek poloviční. I tak ale zatraceně dobrý. ()

Tomulka

Tento film mi dal přesně to co jsem očekával a proto musím hodnotit vysoko, ale abych mohl ohodnotit nejvýše musel by mít tento film trošku jiný příběh a musel by býti trochu drsnější ( v tomto případě přístupnost mládeži uškodila). Potenciál her opět nevyužit (stejně jako v jedničce) ,ale to jsem všechno očekával. Jediné co jsem od tohoto snímku čekal byla dokonalá vizuální stránka hodna své doby vzniku a to se povedlo. K tomu ještě bonbonek v podání velmi trefné hudby a máme tady příjemný zážitek z filmu. ()

Sorna

TRON mě ze začátku příliš nepřitahoval, ale po shlédnutí jsem musela uznat, že takhle má vypadat opravdový velkofilm. Grafika je naprosto dokonalá (samozřejmě velkou část tvoří neony různých barev, převážně modré), hudba je velmi silně návyková a děj je také moc hezky propracovaný. Oceňuji, že i lidé, kteří neviděli první díl mají šanci vše pochopit. Trochu mě mrzí, že jsem o TRONovi příliš neslyšela a i moje okolí o tomto filmu nic neví, což je velká škoda, protože přichází o pěkný filmový zážitek. ()

Bohdy67

Zajímavé prostředí, nudný příběh, akce tak nějak mišmaš, prostě laciný průměr. Ve svém žánru jistě nadprůměr a hudebně taky výborné,ale především ta jednoduchost příběhu mě mrzí. 50% ()

schindler

Zas po dlouhé době filmeček, který mě uhranul po vizuální stránce, sice vypadá jednoduše a prostě, ale o to lépe se na to kouká. K tomu perfektně zvolený hudební doprovod a mám tu adepta na film, který bych chtěl jednou vidět v HD rozlišení. ()

ko.mi

Spojením 3D zpracování a zvukových efektů vzniká ohromnej zážitek! Příběh neni z nejsilnějších, ale neurazí, uplně primitivní to neni. Při odchodu z IMAXu jsem byl naplněnej pocitem blaženosti! 5* ()

mrGhostly

2. Nejvíce audiovizuálně vymazlený film, jaký jsem do teď viděl a rozhodně velmi slušný debut režisérské kariéry Josepha Kosinskiho, od kterého, při pohledu na jeho další projekty, můžeme očekávat další citelné zásahy do filmového světa. Jsem hodně na vážkách ohledně hodnocení, ale nakonec u mě přece jen vítězí oči a uši nad rozumem, proto dávám pět hvězd, i když Tron: Legacy rozhodně není bezchybný, především po vypravěčské stránce. ()

Labacan

Totálna paráda.. Tak tomuto ja hovorím, dôstojný nástupca.. Naozaj tomuto filmu nie je čo vytknúť. Nezávisle od toho, či ste fanúšikom sci-fi, či vás berú efekty,akčné scény,herecké výkony( Jeff Bridges), romantika, alebo ste hudobný fajnšmeker,(Daft Punk), tu si každý príde na svoje...:) U mňa však zabodovala bezkonkurenčne efektami na 100% vytvorená temná atmosféra, ale na prvom mieste hudba.. Odporúčam! Jeden z mála soundtrackov, čo sa dajú počúvať aj v aute..:) ()

nydahl

Filmu davam 3 hvezdy coz je v mem velmi prisnem systemu hodnoceni filme , ktery ke potreba videt.Pribeh samozrejme nic prekvapiveho , ale da se rict , ze vas nepusti a z filmu je prijemny dojem.Mnohokrat oslavovany design produkce je opravdu to , cim si tento film zaslouzi Vasi pozornost.Velmi sympaticky pusobi fakt , ze production designer opravdu zamakal a detailu povedeneho designu najdete tuny.Tohle presne by mel byt jeden z dovodu proc tocit filmy ve 3D a ukrojit trosku z divakovi predstavivosti.Od extravagantnich outfitu a techno-wedges shoe damicek co oblekaji hlavniho hrdinu nez zacne mazec - pres kombinaci technokraticko-rokoko-multifunkcionalistickeho interieru sidla hlavniho bosse - az po grid a svetelne stopy za motocykly.Soundtrack mi k filmu sedi nicmene originalitu nemuzu hodnotit - vlastne ani skupinu Daft Punk neznam. Herecke vykony vcetne monster star Bridgese nic vyjimecneho tak snad jen ze Olivia Wilde ma nadherny oci:-). Vic v tomhle filmu neni. ()

sysoj psojic

Tron. Velká očekávání, lehké zklamání. Tak nějak bych reflektoval své pocity po shlédnutí filmu. Začněme klady: po vizuální stránce je snímek geniální. Desing světa Tronu je dokonalý do posledního detailu. Velká poklona. Nicméně po stránce příbehové se tu odráží režisérova nezkušenost. Na to, jaký potenciál příběh skrývá, je docela nudný. První polovina příjemně ubíhá, snímek se pomalu rozjíždí a nabírá otáček. Až do setkání otce se synem je vše v pořádku, ale v druhé půli se dostáváme do přehršele klišé a patosu, akční scény nemají dynamiku a je jich málo. Dialogy nemají šťávu a těch je naopak většina. Herci jsou fajnoví, ale ty citově vypjaté až rádoby filozofické scény jim nežeru. Ani trochu. Kosinski je geniální designér, ale jako režisér zatím pokulhává. Zatím. Na to, že se jedná o debut je to přes všechny zápory slušně koukatelné a věřím, že pod dobrým vedením se Kosinski vypracuje na schopného rejžu. Potenciál na to má. Na závěr něco o hudebním doprovodu. Dvěma slovy, jednoduše výtečné. Elektronické duo Daft punk, jejichž originální tvorbu nijak nežeru, stvořilo soundtrack, který k filmu sedí jako "prdel na hrnec". Skvělá práce a ode mě hvězda navíc k dobru filmu. Titulní motiv je chytlavý a dynamický zároveň a rozhodně z mých sluchovodů jen tak nezmizí. Kdyby to nebylo tak ploché, mohla to být skvělá podívaná. Takhle nám zbylo nádherně načinčané nic. Nicméně za tu hudbu: (70%) ()

tiptoe

Vizuální a designový šperk, kterému může většina snímku leccos jen tiše závidět. Ve spojení s dokonalou futuristickou hudbou a precizním zvukem se jedná o příjemný, místy až energizující zážitek. Bohužel příběh neohromí, na druhou stranu ale nespadne ani do hlubin trapnosti. Za povšimnutí určitě stojí epické uvádění postav. ()

snowman

Velké, příjemné překvapení. Věděl jsem, že příběhově to nebude zrovna pecka. Žádná velká hloubka ani přesah. Na druhou stranu téma, ač už mnohokrát ohrané, stále zajímavé, nadčasové. Dávám pět hvězdiček i když vím, že především za audiovizuální stránku. Ta totiž byla v tomto filmu v mých očích pozdvižena na nejvyšší špičku. Zaplnila pomyslnou díru v celé škále veškerých snímků za celou historii a sedla tam s prominutím jak prdel na hrnec! Mě osobně se ježily vlasy i chlupy, v hlavě jsem měl místy zcela vymleto a v duchu mi znělo jen "Éh? Umh!" Podotýkám, že jsem to viděl pouze ve 2D (ale zase se super ozvučením - sousedi asi neměli radost), a moc mě mrzí, že jsem prošvihnul tu možnost vidět to ve 3D. Soundtrack Daft Punk už snad ani nemusím dlouze komentovat - dokonalá volba a souznění obrazu a zvuku, atmosferické tornádo! 90 %! __________________________________________________________________________Doplňuji v reakci na komentář od Tetsua: tak kdybych to viděl napoprvé v IMAX verzi, to bych se z toho "výletu" možná už ani nevrátil :-) ()

Mr.Lordi

Naprosto dokonalá lahůdka, ba přímo pastva s neomezeným přísunem čerstvého materiálu. Excelentní herecké výkony, perfektní animace, výborně propracovaná dějová linie. Jen jedna věc mě mrzí - že jsem tento film neviděl v jeho 3D variantě. 90% ()

SKl247

Ten kto to nevidel v IMAXe, tak akoby videl iba desatinu filmu. Tento film je totižto iba o vizuálnych efektoch a zvukoch blízko letiacich objektov. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi