TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Leira

Starého psa prý novým kouskům nenaučíš - ale ve filmařině to neplatí. Tron je důkazem, že klasická témata o otcovské lásce, touze po moci a záchraně světa se dají zabalit i do úplně jiného kabátku. Daft Punk ve mně vzbuzovali nejistotu, nevěřila jsem jim, že stvoří plnohodnotný soundtrack - ale zbytečně, předvedli to nejlepší, co v nich je. Je to soundtrack k filmu a přesto samostatné dílo, které si i příznivec tak odlišných stylů jako já dovede po večerech pouštět sólo. Do filmu sedí jako zadnice na hrnec a z dua se tak stalo trio. ________Kromě hudby, která zaměstná vaše uši, je zde celý Grid, digitální svět, který zaměstná vaše oči. A je tu příběh, který se postará, aby vám naskočila husí kůže a je přitom dokonale zasazen do prostředí, s nímž pracuje (Flynn: "In there is our destiny!" - Clu: "Out there is our destiny!"). A vůbec, postava Kevina Flynna je geniálně napsaná... ______Zkrátka, Tron má vše, co správný příběh a dobrý film mít má - napětí, akci, absenci zbytečných zádrhelů. Tron zkrátka jede jako namydlený elektrický impuls a člověku je jedno, že se nedívá na klasickou pohádku. Kdo ji čeká, bude zklamán, příběh a nosnou myšlenku nejspíš vůbec nepochopí a odejde s pocitem "To je ale blbina". Kdo očekává "audio-vizuální žrádlo", ten bude nadmíru spokojen a rád se k Tronovi vrátí. Rozhodně totiž stojí za to - i pro ty, kteří neviděli jeho stařičkého předchůdce. ()

Pattrick

Působivé, nadmíru působivé s podmanivou hudbou a né tak dokonalým scénářem, který v druhé půlce začíná nudit. Protože první půlka je strhující překročíme hodinu a začíná to váznout.. Přesto jsem Trona užil .. ()

Pavliable

Pokud si člověk odmyslí to 3D, je to bohužel slabší, neměla jsem to štěstí, vidět film ve 3D, proto jsem se občas neubránila nudě. Ve svém žánru je celkem povedený a graficky vymazlený, jenže mu chybí ona důležitá šťáva. Navíc mě trochu zklamal předvídatelný vývoj a konečná část, která je holt stejná, jako u většiny velkofilmů - už je to dobrý, dobrý, málem jsou venku, najednou velké drámo, někdo zařve (kdo, to je jasné od první půlky filmu :) ) a nakonec to končí šťastně - nešťastně, aby bylo možné splácat dvojku, pokud by někdo měl chuť naplácat si peněženku. ()

Pecca007

Po vizuální a trikové stránce je to ultimátní pecka roku, Po příběhové stránce už ovšem pokulhává a Jeffu Bridgesovi tady chybí silné charisma, o kterém avšak v jiných filmech dává dobře vědět. Ovšem, kvůli Olivii Wilde bych se na film díval i 4x zasebou. ()

turbolama

ak by som nevidel povodny film povedal by som si ze ide o dobru efektovu pozeranicu, nic viac... s ohladom na povodneho TRONa musim uznat ze co do vizualu to navliekli fakt znamenite vratane "umeleho" mladeho Jeffa Bridgesa ktory naozaj pri svojej umelosti nevadil... jemne predpovedatelny vyvoj deja vobec nevadil a ak si clovek spravne nastavi ocakavania s tymto snimkom moze byt iba spokojny... naozaj vydarene pokracovanie ()

Fraktální

POZOR! POZOR! Tento komentář obsahuje spojlery a zejména celý spletitý děj filmu!!!!nejdříve je to blbé, pak naivní, potom se objeví kůl neonoví metrix do kterého v F1 "zvolna" přichází supr paštika z Ňů for spíd, bacha dozvíme důležité poselství "nejlepčí je sedět na prdeli!!!" AVŠAK nevyzpytatelný děj nás posune za bukvou Zusem(možná to měl být transformovaný klouboučník z nemistrovské alenky od mistra bourtona). po dlouhých světelných peripetijích a spoustě nepodstatných věcí jako je splynuti otce s clu a jeich násleném vybouchnuti se náš heroj i s jeho roštěnkou dostane do sveta lidí a i když ve filmu to vypada že ji chtěl ukázat již dříve zmíněný východ slunce, všichni si domyslí,co ji chtěl ukázat skutečně, že je to jen zástěrka aby jí mohl predvíst svého, pardon svou sbírku motýlu... zazvonil zvonec a pohádky je konec.. dobrou noc děti ()

Axerron

Nebetyčná směska klišé oblečená do cool svítícího kabátku. 3 hvězdičky za bezkonkurenční soundtrack. Ale jinak: *zíív*.... Next! ()

Honziiin

Jedinečný vizuální zážitek, jak kdosi trefně napsal: audio-vizuální orgie, umocněné projekcí ve 3D, pod tím vším luxusní soundtrack od bláznivých frantíků v přilbách, co víc si přát.. Toho, koho zklamal způsob vyprávění upřímně lituju, ale čekat nějaké rapidní zlepšení scénáře ve filmu, který je naroubovaný na klasiku z let dávno minulých mi přijde nesmysl. Dokonalá hi-tech pohádka s celkem přijatelným spádem, Jeffem Bridgesem v neoprénu a vymazlený zvuk, vyprávěčské drama jsem nečekal.. 90% ()

chevronman

Dávám dvě hvězdičky z pěti z jednoho prostého důvodu - celý film se zdál být pouze dvouhodinovou reklamou na hudbu Daft Punk. Jde o film přesycený počítačovými efekty a skvělou moderní hudbou, filmu to však k ničemu nepomohlo - děj byl fádní, neoriginální, předvídatelný, triviální a řekl bych, že snad i pro děti. Hrdinové byli černobílí, byla zde striktně vymezena hranice mezi dobrem a zlem, což jen umocňovalo trivialitu příběhu. Celkem film hodnotím jako orgastickou podívanou, na kterou stojí za to jít do kina, pokud chce člověk vypnout, nic víc, nic míň v tom člověk nenajde. ()

Cain(cz)

Metrosexuální kýč, ve kterém Joseph Kosinski zachází s herci jak s malejma fakanama a kde Daft Punk tvrdí muziku. ()

RAPTTTOR

Tohle je příběh starý jako kinematografie sama, někdo někoho hledá tak dlouho, až ho najde. Tady syn hledá svého otce a to v internetovém(počítačovém) světa. A dál? Hudba vám bude tak trochu připomínat Terminátora, film sám potom hodně Batmana, Matrix, Hvězdné války…atd. souboje(např. v baru 1:16) jsou řekněme úsměvné, stejně jako rána do hlavy(1:40) a místy jsou tu hluchá místa, že si můžete jít uvařit kafe. Proč se z Trona stal z ničeho nic kladˇas(1:47) vám tady nikdo nevysvětlí, stejně tak proč „letecké“ souboje vypadají(včetně přistání1:49) jako vystřižené z druhé světové, nebo kterak program k lidskému tělu přišel… Ale jinak je to hezká podívaná ovšem mám pocit, že kdyby se nad tímto neprobádaným světem autoři a režisér víc zamyslely a méně používaly Ctrl – c, Ctrl – v, pak určitě, opakuji určitě by se z Trona dědictvý dalo vytřískat mnohem víc. ()

marhi

Přesně. Trikově to nemá chybu. Ale chybí tomu alespoň trochu děj. Spíše mi to připomíná přehlídku 3d tech. možností. Takže ta třetí hvězda za triky. Paradox že první díl byl lepší na příběh i když to taky není kdovíjaký počin. ()

95173

Nebýt těch "moderních pc efektů" vypla bych to po 20min. Děj mě nebavil, hudba přehnaná a vlastně šlo v celém filmu spíš o obraz než cokoliv jiného. Jsem smutná, že to tolik lidí hodnotí kladně :-( ()

HellClown

Tak jestli se pojem audio-vizuální orgie někdy dostane do slovníku, tak místo vysvětlivek tam bude uvedeno pouze Tron:Legacy. Úžasně se na to dívá, stejně tak poslouchá a když zápletka není bůhvíjaká (co si budeme nalhávat), tak Tron si absolutorium zaslouží. A i když nejsem fanouškem natáčení všeho možného ve 3D, tak tenhle film je přesně ten, kde 3D sedí, jak ten pověstný zadek na hrnci. Bravo.... ()

DiabolikCZ

Skvělá světélkující show, která čerpá z prvního dílu. Postava hlavního hrdiny (Sama Flynna) se mi ze začátku moc nezamlouvala, ale zvykl jsem si. Každopádně jsem film hltal plnými doušky. Digitální prostředí, hry na bojové ploše a ostatní akční scény jsou doprovázeny skvěle se hodícím soundtrackem od Daft Punku. Páté hvězdičce chybí jen to, že Tron, jakožto hl. osoba z jedničky, není ve filmu moc vidět. Navíc konec této postavy se mi zdál dost nevyřešenej. Doufám, že se dočkáme dalšího dílu. ()

stuj

Hlavním hrdinou je frajírek na pěst, síť je udělaná jako pohádka. K čemu jsou programy dělený na muže a ženy? Ženy se samozřejmě objeví, když musí být hlavní hrdina převlečen a jedna z nich hned hodí po herákovi očkem - programy se taky chtějí rozmnožovat? Jinak je zábavnost filmu celkem obyč. Některá místa jsou dobrá (díky pane Bridges), ale pak se to něčím zabije (postava Castor-Zuse byla hodně stupidní). Aspoň soundtrack je relativně povedený. A konec? Ten je podivně prázdný. Shrnutí: Koukat se na to dá, ale výsledek je pod průměrem. ()

Jarči

Výborný Daft Punk, úžasný design, charizmatický Jeff Bridges (ten starý :-), sexi Oliva Wilde. To že to celé nedáva moc zmysel naprosto nevadí. Je to proste dvojhodinový videoklip. Ak by sa, vzhľadom k tržbám, akýmsi zázrakom dostalo na ďalší diel chcelo by to snaď len živši svet. ()

Pan_Filuto

Jak již tady bylo řečeno Tron je audiovizuální zážitek. Efekty se mi líbí víc než v avatarovi. Soundtrack od Daft Punka je asi nejlepší co jsem kdy slyšel (poslouchám ho i v autě:) a k tomu krásná Olivia Wilde... nutnost vidět. ()

hunata_koule

Moc mi chutnala hudba.. a herečka v hlavní roli - zajímavej kukuč. Z textů / dialogů / monologů bych často blil, nojo pardon.. pokoukat to šlo, má to styl, jakože estetický dojem, příjemný,.. herci šli, ale příběh bída, chjo, takový pěkný věci tam naťukli ale tak to zazdili,.. radši bych to koukal jako na pantonimu. Za hudbu, dojem a tu ženštinu - 3 ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi