TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Ripley

Není to dějově dokonalé,ale je to po dlouhé době film(od Avatara)na který jsem koukal s otevřenou pusou.Vyzuální nářez.Viděno 2D.90%. ()

Orthank

Áno, je to neskutočne efektné, neónovo trblietavé a hlavne vizuálne úchvatné dielo, ktorého najsilnejšou zbraňou je bravúrna hudba a nostalgické spomienky na pôvodného Trona. O to viac, že Tron: Legacy nadväzuje na svojho predchodcu. Vizuál sa skutočne nemusí hanbiť, no práve pre tak nádherné futuristické farby a stroje sa mohlo viac staviť na akciu. Kosinski ale vie čo robí, a okrem príjemného vizuálneho zážitku nezabúda ani na našich hrdinov. Tí nie sú síce ktovieako originálny, ale vzhľadom k žánru sme si viac priať nemohli. Správna "digitálna" hudba dodáva polovicu atmosféry a patričný kus osudovosti, ku ktorej chýbalo už iba viac filozofovania o kybernetickej forme života, digitálnych hraniciach, a sile stvoriteľa. Príjemná oddychová záležitosť, ktorá napriek svojím jasným futuristickým vzhľadom nestráca nič so svojej minulosti. ()

pipapaja

Prvního trona jsem neviděl a ani se na něj nechystám ba ani nevím, jestli tyto dva filmy na sebe nějak navazují ale tron legacy mě velice příjemně překvapil. Ta stylizace toho celého světa je prostě naprosto úžasná všechny ty motorky a vznášedla a disky jsou navrženy a vytvořeny opravdu tak abyste, uvěřily, že opravdu existují. Jediné co se pánům od efektů moc nepovedlo je mladý Jeff Bridges ale je to jen opravdu malá vada na kráse. Další velké plus je také velice sympatický hlavní hrdina, kterého sice hraje takřka neznámý Garrett Hedlund ale něco mi říká, že z toho kluka něco bude. Bohužel Jediné co bych tomuto filmu mohl vytknout je velice provařený a předvídatelný scénář který jede pořád po vyšlapané linii a do konce prostě nikam neodbočí, takže už od prvních 10 minut jsem tušil, jak to skončí ale to už je bohužel úděl většiny filmů že je velice těžké udělat trochu originální příběh. Ale jinak tento film je paráda a i když ho budu muset vidět podruhé, abych ho lepe, pochopil vřele, doporučuji. ()

bloodline

Audio-vizuálne orgazmistické efekty s vyprahnutým scenárom, vyhrabaným niekde v púšti Gobi, pokropený skľúčujúcou futuristicko-klaustrofóbickou atmosférou, do ktorej by ste ani stádo múch nevyhnali. O tom je TRON: Legacy. Účelový, bez hlbšej a nič nehovoriacej "kreativity" obalený v peknej produkcii na omámenie zmyslov, presne ako Avatar. ()

dopita

Takovejhle druh filmů nijak nemusím, příběh z digitálního světa mě nic neříká. Ale to ještě nemusí nutně znamenat, že by to měl bejt špatnej film. Jenomže já se nudil, v druhé půlce jsem se dokonce sprostě nudil. Vizuální stránka je fajn, film vypadá luxusně a vymazleně. Ale co na tom, když postrádá emoce i řemeslnou zručnost. ()

Yangus

Technicky a vizuálně vskutku parádní, mohu jen litovat že jsem nebyl v kině. Ale jinak mě to moc nebavilo. Všemožné poskakování, létaní a kdovíco ještě mě nějak nevzalo, nevím čím to bylo. ()

thorewi

Naprosto se ztotožňuji s názorem golfisty - tenhle film je audiovizuálně dokonalý a jako fanoušek scifi a efektů to pro mě byla slast, ale jako fanoušek propracovaných příběhů jsem trpěl - ten film je totiž opravdu myšlenkově až neuvěřitelně prázdný a chladný a určité úseky naprosto kazí jakoukoliv atmosféru. Tady se zase musím obrátit na komentář od POMO - byla by opravdu krásné představit si spojení dokonalého příběhu a dokonalé audiovizualizace. Velká škoda. ()

SphereF

Vizuální pecka se skvělým hudebním pozadím (Sam vejde do Arkády a zapne světla, opravdu perfektní). Už se těším na pokračování. ()

Mafiapau

Objektivnějc jen tři až čtyři hvězdy, Daft Punk, M83 a vizualizace + Jeff Bridges to zachraňují, ale logika v tomto filmu (na fundamentální úrovni) není dosti výrazná, protože ISO výraz v roce 2010, promiňte, ale tohle je na mě moc. Je tu docela chyba že programy tu ani nemají personifikaci jako by to byl jenom nějakej offline pospywarovanej server když všichny hrajou gamesky (Což je. Je to Flynnův private offline server, takže to nakonec sedí - Navíc, tohle též dost vysvětluje TRON: Uprising). Tohle je ovšem jeden z těch případů, kdy sem vyvěsím moje subjektivnější hodnocení, jelikož ten film zbožňuju, je to audiovisuální skvost, a herci to po přehodnocení tahají dobře (+ v podstatě dvojrole Jeffa Bridgese) a pokaždý když tento film dokoukám, neodejdu od něj s pocitem nudy či nenaplnění po shlédnutí. Filmy je úžasně dynamický, a až na akci v báru Castora kde když si jí pustíte párkrát po sobě, uvidíte že tam dost chybí choreografie, kromě toho akce na výbornou. Vztahy postav v kombinaci se soundtrackem, a scénu ve stíhačkách považuji za milníky v kinematografii, nebojím se říct s podobnou kultovností jako Matrix Reloaded a Revolution - Bohužel TRONu: Legacy se nedostali tak velké ovace. Takže 5*. Kosinski to prostě umí. Je ale hodně špatný, že se chystá TRON trojka na 2025, a bude ho režírovat nějaký plifčak co dělá samé hoňkoblitky. PS. Jelikož film jsem viděl cca 120x (kolem 80 jsem to přestal počítat) a film umím takřka nazpaměť, mohu s jistotou výronovat, teda výrokovat, že film je rozhodně plný a většina věcí v něm je na správném místě. ()

_ksilt

IMAX 3D 2x. Audiovizualni pecka a naprosto nadcasovi Daft Punk. Uz jen kvuli soundtracku musim na film znovu. Jedine na "big screen" jinde to nema smysl. ()

T!ckTack

Hudba fajn, technické zpracování super, děj o ničem. Pořád jsem čekal, že mě to vtáhne a kdy se to rozjede. Do konce filmu jsem se bohužel nedočkal. Jsem rád, že jsem byl na ČSFD projekci a nezaplatil za to. Obvykle dokážu ocenit film i jen díky technickému zpracování, ale z tohohle mě akorát bolely oči. Při závodech na Lightcyclech jsem zavzpomínal na nokiáckého hada, to mě zaujalo asi nejvíc. ()

OscarWilde

IMAX opět dokázal nemožné. Všem doporučuji tento film ke shlédnutí. Ani nelze napsat komentář, který by vystihl tento film, to se musí vidět. Hodnotím 5* a více ;-) ()

Prochy38

Efekty nabitá akční pecka, která si moje srdce získala během prvních pár scén. Dokonalá hudba a skvěle natočené akční scény, celkově svět úžasně navrhnutý. Ke komentáři se vrátím, hned jak zhlédnu původní verzi z roku 1982. Rád to porovnám. Ze strany O. Wilde více než milé překvapení. Od Počátku jsem z kina do teď neodcházel tak nadšený, jako dnes. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi