TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

romajz15

Stylem to připomíná Matrix, je to barevné všechno svítí a soundtrack je vlastně dobrý mix elektronické hudby. Tak asi takhle lze definovat TRON: Legacy. ()

Všivák

Námět je dost dobrý. Stejně jako efekty nebo výborná muzika. Ve zdejším prostředí jsem si občas připadal jak v Matrixu. Velká škoda nevýrazného děje. Za celé dvě hodiny se tam nestalo nic, co by mi nějak uvízlo v paměti. Snad to nebude tím hrozným dabingem, nebo další půlhodinou reklam během filmu, co tam naflákali. ()

JohnSmith

Pokračování Trona má svoje klady i zápory. Kladem je technická stránka, která po 20 letech pěkně poskočila a je to fakt pecka. Záporem je pak příběh, který není kdovíjak zajímavý, jelikož už chybí ta originalita prvního filmu. No a obličej mladého Bridgese? To trikaři šlápli fakt hodně vedle. ()

lykan9

Celou dobu jsem hledal něco nového oproti původnímu filmu Tron a až na pár maličkostí jsem nic nenašel. Sice se film tváří jako pokrčování, ale pro mě to bylo to, co jsem už viděl v novém balení. ()

greetchen

Když jsem byla malá, vyprávěly se pohádky o Dobru a Zlu, kde vystupovaly králové a princezny, čarodějnice, draci, bludičky a podobná havěť. Když jsem byla větší, objevila se pohádka jménem Matrix, kde Zlo reprezentovali agenti Smithové a Dobro... toť vlastně otázka. V roce 2010 přichází (staro)nová pohádka jménem TRON: Legacy 3D, kde náš svět představuje Zlo a proti němu stojí virtuální svět, představující Zlo ještě větší. Ale to Dobro je tam někde taky skryté... Tahle pohádka je jednoznačně vizuálně nádherná (a nemám rozhodně na mysli jen pozadí hlavního hrdiny v obtaženém oblečku), plná bombastických technologických triků (v současné době snad ani z 3D technologie nejde vytěžit víc) a díky bravurní hudbě Daft Punk má vážně odpich. Příběh jako takový má možná trochu mouchy, ale popravdě... Koho tady zajímá příběh? ()

rumczeis

Hezka podivana, ale zadna hlubsi myslenka. Zadna 8bitova grafika ani hudba, mimo PC svet je to jen 2D. Narazky na predchozi Tron jsem napocital snad 2. Maximalne 65%, ani o promile vic. ()

Ravi

Musím se přiklonit ke kontroverzně lepšímu hodnocení, než se u filmu nabízí. Dějově je to nuda, striktně nalajnovaná čára, která nikoho výrazně neosloví, ale pro film je to osa, která má určitý smysl. V některých pasážích tato osa připomíná původní film. Audiovizuálně mě film uchvátil. Hry světel a tmy. Skvělé 3D efekty, dokonce pokročilejší, než v Avatarovi. Hra hudby sladěna s tím, co před sebou vidíme a to jak pokud jde o akci, tak i pokud jde o chvilky nedramatické - téměř každé prudké máchnutí ruky herců je doprovázeno změnou tónů - v tom je film až geniální. O hereckých výkonech a dialozích film není vůbec, ty jen nezbytně doplňují dojem. Ještě k příběhu - trochu mě mrzela role Trona, který se mi jevil jako potencionální Deus ex machina, ale v uspěchaném závěru naprosto zanikl. Stejně jako vše ostatní. Ovšem Cluův plán na expanzi byl zajímavý, škoda, že mi tam zanikl rovněž. Možná to spraví prodloužená verze, uvidíme. Zatím si ode mě film zaslouží 80% = 4/5 ()

Gerret

3D bylo ve filmu ze stejného důvodu jako v Avataru, aby dotvářelo tu správnou atmosféru světa. Boje a jízdy na motorkách byly svěle zpracované. Příběh ve filmu by určitě šel vymyslet lepší, ale hlavně, že nenudil. Hudba dotvářela ten správný rytmus a já dostal od filmu to co jsem chtěl. Hodnocení 90%. ()

EvaM

Ve 3D úžasná podívaná na triky a záběry ze světa her. Pokud by tento film nebyl ve 3D, je to obyčejná americká pitomost. ()

Pražák

"... and then one day, I got in!" Vizuální orgie, povinné pro milovníky designu. Neuvěřitelně propracované detaily, které v té akci někdy ani nelze na poprvé postřehnout. Příběh je tuctovka samozřejmě, když se mluví, člověk to nebere vážně, ale jakmile se rozezvučí monumentální hudba Daft Punk a rozjede první motorka cvrnkám si do textilu. ()

J-o-k-e-r

Dechberouci audiovizuální nářez! Na takové filmy stojí za to chodit do kina, u kterého není ani tak nutné přemýšlet, pouze se kochat. ()

R1CH1E

Chcete objevit nejdokonalejší herní svět? Pak vítejte v Gridu. Právě jsem viděl technicky nejdokonalejší a taky nejstylovější 3D trhák tohoto roku a ano, viděl jsem i Avatara. Tady ale bylo vše, co mi v Avataru chybělo. Začneme už jen tou dokonalou "sterilní" atmosférou, kterou dokonale doprovázela a v mnoha částech předčila hudba, která byla tak elektrická a tak kouzelná, že vás prostě vtáhla do akčního víru létajících disků, letadel a občas i lidí. To vše bylo jen umocněno 3D efektem, který zde byl opravdu využitý v plném rozsahu, a to nejen při scénách, kdy tam pobíhala Olivia Wilde v tom sexy oblečku. :) Ono celkově tam Olivia sice měla vedlejší roli, ale zahrála to ze všech nejlíp a konkurovat by jí mohl snad jen pařmen Castor. Jó, starouš Bridges taky nebyl nejhorší, ale umí hrát mnohem líp. Po dlouhé době konečně i film, ve kterém je nějaká kulervoucí scéna, která se mi navždy vryje do paměti, a to ta, ve které Olivia mlátí ty hnusné gumáky uprostřed diskotékové pařby a do toho tam tomu Castor dává grády. Jeidné, co snad vytknu je mnoho nedotažených, nebo málo rozvedených dějových linek, ale to je u filmu, ve kterém je hlavně pořádně našlapaná akce, jen nepodstatný detail. ()

zigíš

estetická dokonalost a audiovizuálny skvost (čo pre blade runnera vangelis to pre trona daft punk) videné v IMAXe pochopitelne ()

Ichabod

Fantastická forma zcela omamující diváka tak, že si až do druhé poloviny neuvědomuje, že ho moc ani osud hrdinů nezajímá, snad jen aby se v tom latexu vnadná Olivia Wilde promenádovala až do konce. Charisma nedigitálního Bridgese hodně přibližuje film k divákovi, což je asi jediné, ale nijak to nevadí. Architektonická, hudební či kostýmní stránka filmu je "top notch" a Kosinski hodil rukavici do ringu opradvu okázale, že ji dlouho jen tak nikdo nezvedne. Styl je nezaměnitelný a velice vkusně detaily odkazuje na osmibitovou herní a hudební tvorbu. Zvuk a velké plátno IMAXu tomuhle filmu sluší i slouží jak málo kterému dílu předtím. Trailer nesliboval o nic víc ani mín než divák získá, hudba je ale na konci snad to jediné co u konce lehce chytí za srdce. 2,5 za film, vcelku čtyři za ocenění uměleckých kvalit a odvahu tvůrců. ()

blackJag

Jako obří, neónový billboard láká nový TRON diváky do svých fosforeskujících osidel. Některé ze svých blištivých slibů plní k jejich spokojenosti (výtvarná a triková složka), jiné zůstanou nenaplněny. Mezi ony plané sliby patří třeba nedotažený pokus o novou mytologii. Ta sice navazuje na předešlý snímek (původně nepříliš úspěšný, postupem času zkultovnělý), nového nabízí ale jen velmi málo a navíc jede podle hodně ošoupané šablony. I ta rádoby přínosná atrakce formátu 3D působí úplně zbytečně (nehledě k tomu, že dobrá 1/3 filmu ani 3D není). Nemohu ale říct, že TRON: LEGACY není zábavný, to opravdu ne. Není jen příběhově originální, herecká omladina nemá přesvědčivost vyžilé (i té digitálně faceliftované) tváře Jeffa Bridgese (no řekněte sami, nebyl by Cillian Murphy, který se filmem mihne na začátku, lepší volbou, než Garrett Hedlund?) a snímek trpí obvyklým nešvarem poslední doby - falešným 3D pozlátkem. 70% ()

ghatos

Kosinski by tak rád natočil kultovního Trona. Efekty jsou pěkné, všechno je vymakané, digitální svět je cool...JENŽE tam není nic navíc. Příběh nemá žádnou duši nebo přesah. Nějaký ten polotrapný náznak filosofie je spíše úsměvný (dokonalost je zlo - tím končí celá polemika). Jako nezávazná jednorázovka Tron ujde, ale na delší vztah to není. 63%. ()

s.e.p.p

Opravdu moc moc špatné. Čím začít? Strašidelně špatným Hedlundem? Otravným televizním lookem (zajímavé psát tohle u filmu s 170 mil. rozpočtem)? Omezenou režií, kdy se jeden nápad zrecykluje v identickém stylu několikrát za film? Co třeba hroznými dialogy, které se tak strašně moc snaží znít inteligentně a osudově a ve skutečnosti jsou tak prázdné, že kdyby postavy celý film dokola opakovaly "Žvásty žvást.", vyšlo by to nastejno? Když už vráží tolik peněz do vizuálních efektů, proč se sakra neujistí, že budou fungovat i ostatní složky filmu? Vyhozené peníze. 20% ()

svobik

Přijde mi, že všichni, co tady na Trona plivou, viděli úplně jinej film. Přívlastky typu "vypravěčský fail" mě pak přijdou mimo úplně. Jasně, Cameron s neustále zrychlujícím tempem filmu to není, ale tady je minimálně první hodina vážně vynikající - stručný "pozemský" úvod, poznávání virtuálního světa a stupňující se akce, jejímž vrcholem je neskutečná honička na motorkách. Uznávám, že film poté zásadně zvolní a nabídne na pár minut jen veleprůměrné dialogy v utahaných a ukecaných scénách, jakmile se ale dají věci opět do pohybu a rozezní se Daft Punk (s jedním z nejlepších orchestrálních soundtracků všech dob), mám zase jen minimum výtek. Sice mi už ke konci bylo jedno, jak to celé dopadne, kdo zůstane kde atd., ale za ty předešlé natřískané dvě hodiny se sympatickým Hedlundem a superhot Olivií Wilde bych dal klidně ruku do ohně. Audiovizuální palba po všech směrech, která svou syntézou zvuku a obrazu přivádí lidské smysly k opravdové slasti. Viděno bez IMAXu, bez třetího rozměru, bez velkého plátna...a přesto mě to nakonec strhlo. Dvojku chci okamžitě. 7/10 a v IMAXu bych asi umřel. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi