TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

D.Paulus

Na tenhle film jsem se vážně hodně těšil, jelikož původního Trona jsem viděl v dětství a moc se mi líbil. Už trailery napovídaly, že tvůrci chtějí tento svět zgruntu převést do nového tisíciletí. Podařilo se jim to ale jen zčásti. Asi celou první třetinu filmu jsem byl v sedmém nebi a užíval si všechny ty odkazy a narážky na původního Trona z roku 1982 a i jinak veskrze poutavý příběh. Pak se ale začalo všechno děsivě kazit. Atmosféra začala být rozbředlá a neživá a nezachránily to ani vizuální orgie, kterých je v celém filmu požehnaně. Výsledné hodnocení zohledňuje výbornou první třetinu filmu a opravdu ohromující vizuální zpracování. ()

Henry Morgan

Tak oproti původní verzi je to nesrovnatelné technologicky, ovšem dějově se to zase tolik neodlišuje. Není asi podmínkou vidět ten předešlý film, naopak to možná uškodí, protože zjistíte, že to není až tak pokračování jako spíše poloremake. Ale nevadí, ty filmy se dost prolínají a v každém pochopíte něco na základě toho druhého. V podstatě mi přišlo, že se jedná o jakýsi podivný dublet, který se navzájem doplňuje. 3D Tron navíc ještě rozšiřuje další dějové linky. Rozhodně to bylo velice zajímavé, ale mnohem méně nápadité oproti Tron 1982. Přiznám se, že jsem od 3D čekal fascinující podívanou, ale díky prostředí, které ztvárnilo svět počítače zase tolik 3D efekt nevyniknul, protože ve světě černé a neonové barvy prostě není tolik citu pro detail. Pár dobrejch nápadů tam bylo, hodně toho bylo už vymyšleno dřív a přidali pár potřebných věcí, jako charizmatického záporáka nebo lásku. Vysvětlení celkového principu proběhlo hned ze začátku, takže není dobré chodit pozdě. Celkově vzato to nebylo špatné, ale čekal jsem mnohem víc od 3D technologie. ()

Dartdevil

Na film jsem šel s vědomím, že polovina lidí jej odsuzuje, a ta druhá vychvaluje. Po jeho shlédnutí se řadím spíše k té první skupině, nuda na druhou s dobrým soundtrackem... ()

ER

Film je zábava.A ta se dostavila.Byť filmu chybí "duše" Matrixu, o to více si to vynahrazuje ve vizuálním pojetí. Vždyť i Avatar se vydal stejnou cestou (jaké by bylo jeho hodnocení, kdyby nebyla vizuálně perfektně zpracována příroda Pandory?). Kdo je hračička a rád si hraje, musí uznat, že hi tech hračičky vypadají o mnoho zajímavěji, než kdejaké střílení, se samopaly a granáty v ruce (pokud nemá "zelený mozek"). Scény, kdy se z tyče "vysune" motorka, jsou úchvatné a ty detaily, když to nějaký program schytá,taky. Ano. Je škoda, že příběhem film strádá a pár banalit kazí výslednou známku, ale rozhodně není škoda, že film vzniknul, protože ho čeká stejný osud, jako původní Tron-stane se kultovním. PS.Tato recenze platí pro 3D. ()

LordMysti

U mě 85%, film splnil přesně mé očekávání co se týče děje. Ano trošku sem doufal v malé dějové překvapení, ale i tak jsem nebyl zklamaný. Převzatý původní děj se zpracovanými nejzajímavějšími "sporty" ovšem natočeno opravdu excelentně! 3D velice efektivní, na to že se jednalo o rychlé akční scény, tak i přes to perfektní pocit. Vizuální zpracování Gridu a všeho "uvnitř" bylo na špičkové úrovni a když si k tomu přidáme říznou muziku Daft Punk, krásné svítivé kostýmy a spousty "vykrádaček" Matrixu, pak se jednalo o jeden z nejlepších filmů posledního roku. Chyběla mi pouze ostřejší erotická scéna (v těch kostýmech to těm ženskejm opravdu seklo!) a mohlo to být trochu delší s více detaily ohledně děje. Ale jak jsem řekl, jsem maximálně spokojen, film který mě dostal do kolen v osmdesátém druhém, pokračování které neudělalo ostudu. ()

VeeDee

Na to, že na scifi a akční filmy moc nejsem, tehle jsem zvládla a mám z něj i vcelku pozitivní pocit. Děj byl trošku předvídatelný, každopádně to mělo i myšlenku. Jen 3D mě trochu zklamalo, čekala jsem větší efekty. Chvílema mi přišlo, že ve 3D byly jen titulky. Musím každopádně upozornit na výbornou hudbu! V rámci kategorie dávám 4 hvězdy. ()

MeaCulpa

Vizuálně do posledního záběru precizní film, který zarazí neuvěřitelnou tupostí svého scénáře. Připadalo mě, že na filmu pracovali čtyři scénáristé, kteří chtěli udělat svůj vlastní film a studio jim jejich výtvory spláclo dohromady. Nic není dotažené, nic není vysvětleno. Joseph Kosinski věděl spíš jak má jeho dílo vypadat než co sdělovat. Herci až na originálního Bridgese nemají co hrát a akce je neuvěřitelně statická. Vše zachraňuje desingové orgie a monumentální soundtrack od Daft Punk. 5/10 a zaokrouhluju nahoru za odvahu studia dát na něco takového 400 milionů dolarů ()

Incantator

Po vizuálnej stránke sa nám ponúka opäť dokonalý, futuristický film. A tak ako to v posledných rokoch býva, opäť mu chýba dokonalý príbeh. Napriek tomu však istú myšlienku má - odkazy na veľkých diktátorov, ktorí chceli ovládnuť svet i za cenu jeho zničenia, záchranu sveta pred napadnutím mimozemskými (kibernetickými) entitami. V hudbe a bojových scénach pripomína Transformers, avšak tu dej spája a vyfarbuje silná charizma Jeffa Bridgesa. Nie je ťažké uveriť, že nový Tron bol stvorený pre IMAX 3D, takže všetci, čo ho v tomto formáte nevideli, by mali pridať hviezdičku za výnimočnosť snímku v tejto oblasti. Nie, Tron nie je Avatar. Nie je ani filmom roku. Je vizuálnym zázrakom, ktorý sa oplatí vidieť a zaslúži si nadpriemerné hodnotenie. (29.12.2010) ()

Jeanecek

Luxusní podívaná určená prostě pro IMAX, takže Vy všichni, kdo dáváte tři hvězdičky a míň, jste to předpokládám viděli jako kinorip na notebooku. Nejlepší 3D scéna (zatím) ever - "honička na lightcyclech" !!! V IMAXu 90%, na bluerayi nevím, jestli se do toho vůbec pustím. Tohle prostě nemá bez 3D smysl. ()

cyright

První TRON byl film naprosto originální, nápaditý, ale vlastně velice prostinký. Kdybyste si totiž odmysleli námět a vizuální stránku, tak to, co by zůstalo, nemělo ani béčkovou kvalitu. S druhým TRONem je to vlastně stejné, svému staršímu bratříčkovi zůstal dojímavě věrný. Audiovizuální stránku upgradoval stylově a originálně, jak se sluší a patří, vybudoval rajcovní kybernetickou atmosféru...a scénáristicky a příběhově zůstal stejně prostoduchý až úsměvný. Přesto je to jeden z mála filmů, kde mi to vlastně vůbec nevadilo. Možná proto, že jsem to ani neočekával a vy byste také neměli, scénáristická hloubka není jeho cílem. Takže spokojenost:) ()

Camarro14

Vizuálně propracované a vypiplané, avšak s tak nudným vyprávěním/scénářem, že si budute po 30min. předříkávat většinu replik. Potencionální akční hi-tech sci-fi nářez se proměnil ve statistickou nudu, z které vytrhává pouze geniální hudba od "Daft Punk" (OST roku 2010! - zatím si stojím) + vynikající Jeff (originální, ne ten z 1 a 0). ()

Hackthor

Vůbec nelituju, že jsem na to skočil do kina. Od začátku do konce jsem si užíval každý detail počítačového světa doprovázený SKVĚLOU hudbou od Daft Punku, která se do tohoto filmu stoprocentně hodí. Podle mě se Tron: Legacy opravdu povedl a starý Tron se za něj nemusí vůbec stydět. Zajímavý je pohled na prospěšnost počítačů v roce 1982 (strach z něčeho nového) ve stylu J. Verna a po 27 letech přesný opak v podobě "zázraku" zvaném ISO - programová "nadbytost" a snad budoucnost lidstva :) ()

Withree

Tak trochu sequelový fail roku. Režisér Kosinski, fanda originálu, se moc nepředvedl, hlavně po stránce scénaristické, protože celkový plot je totožný s desítkám různě laděných filmů. Viděl jsem ve 3D, a to opravdu nebylo na dobré úrovni, jak jsem původně myslel, čili se omezovalo pouze na házení věcí do našich obličejů a nějaké to malé posunutí obrazu v bitkách a závodních scénách. Daft Punk jako autor hudby se také moc nepředvedl, na jednu stranu hudba jako ze starých počítačových her, na druhou v podstatě zkopírovaný Zimmer. A to jde pořád dokola v celém filmu. Celý snímek zachraňují speciální efekty, na kterých se určitě nešetřilo a dávají celému filmu šmrnc. Zkráceně řečeno mírné, až větší zklamání. P.S.: Co mě překvapilo byly titulky na 3D verzi. Interesting ()

mvukotic

Nehorazna nuda s pre mna absolutne nezaujimavym vizualom. Za efekty a hudbu davam dva zarezy... Ale moja chyba. Uz z traileru som mohol vidiet, ze to nebude nic pre mna. Holt, na nalepku scifi sa necham zlakat vzdy. Pre niekoho, kto sa vyziva v dokonalej pocitacovej grafike, motorkach a Daft Punk to moze byt za plnu palbu, pre mna jemne pod priemer. ()

Quido

Opravdový 3D fetiš, nicméně ve vhodném kině znamenitá podívaná. Pokud si to opravdu chcete užít - doporučuji IMAX. V tomhle filmu opravdu nejde o děj, ale o provedení. Jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků roku 2010. ()

dessa

Kde jinde by se měly aplikovat nejpokročilejší počítačové technologie než ve filmu o virtuálním světě? Perfektní akční scény, kdo chce, možná najde i nějakou myšlenku, skvělý soundtrack od Daft Punk, skladba The Grid vás na začátku filmu přibije do křesla... Co víc si přát? Důstojný nástupce legendárního sci-fi filmu, dokonale využité nejmodernější technologie, přesto mi něco chybělo a něco naopak přebývalo. Akce bylo až moc, hravosti z původního Trona málo... Pokud se rozhodnete film shlédnout, doporučuji IMAX, jinde si 3D neužijete v plné míře. /// viděno v IMAXu ()

martyraz

Ja len toľko: komu sa aspoň trocha páčil Tron (1982), tak Trona: legacy bude hodnotiť minimalne o hviezdu viac. Kinozážitok bol, 3D efektov mohlo byť viac,Olivia Wilde bola nádherná, Daft punk na vinyloch pomohli. ()

Casador

Popri všetkých nadupaných 3D efektoch podčiarknutých skvelou hudbou akoby tvorcovia filmu zabudli na to najdôležitejšie čím bol samotný príbeh filmu. Spôsob ako sa vyvíjal dej v digitálnom svete mi prišiel tak nelogický, že bolo zbytočné sa mu snažiť pochopiť a tak vám ostalo len jedno, vypnúť mozog a začať sa kochať týmto vizuálnym videoklipom. A aj preto po skončení filmu vo mne ostal pocit nenaplnenia a prázdnoty. ()

Ba-nny

Niektore filmy si zasluzia pokracovanie, ale ked ta chvila pride tak ten film stoji za houby. Tuna vsak TRON: Legacy sa vymyka väcsine pripadov a vobec nespravil hanbu svojmu 28 rocnemu predchodcovi. Priam naopak. Film dokaze ohurit ako po digitalnej stranke tak aj po akcnej a nudit sa pri nom urcite nebudete. Bolo celkom zabavne pozerat obe filmy naraz po sebe a potom ich porovnavat :) Jedna z veci co sa mi pacila bol nadych tej klasickej elektronicked hudby of 80's, ktoru Daft Punk spracoval uzastne. Dufam, ze uz dalsie pokracovanie ale nebudu robit. U mna 90% ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi