TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

raiden14

Ide v podstate o velmi priemerny az pod-priemerny blockbuster avsak prva polhodina ma doslova ubila do kresla, a oči mi išli miestami vyletiet z jamok v zapati sa to však zvrhlo do nudnej ubijajucej akcie a pseudo.filozofickych zvastvo (omg prečo?).Tron:Legacy je manifestom toho - čoho je dnešna technika schopná. "Pribeh" je tuctovou rozpravkovou omačkou ktora vas absolutne ničim neprekvapi a v podstate ide len o háv do ktoreho je zabalene chutne,chrumkave jadro - ktorým je neskutočny vizual ktoremu sekunduje jeden z najlepšich soundtrackov ake som kedy počul. ()

23ch

Nic složitého,ale jsou i horší výmysly. Průměr, který vylepšuje Olivia Wilde a celkem dobrá hudba Daft Punk ()

boris323

Keďže Tron z roku 1982 je u mňa už dávnejšie medzi kultovými filmami musel som vidieť jeho pokračovanie. Nemal som nijak veľké očakávania pretože latku postavil Tron naozaj vysoko. Po skončení Tron: Legacy som zostal v nemom úžase, ťažko ho porovnávať s pôvodným i keď naň priamo nadväzuje s časovým odstupom 28 rokov, keď mladý Flynn je vtiahnutý do programu kde sa stratil jeho otec pred viac ako 20 rokmi, to však jeho syn nevedel. Príbeh a nadväznosť je logická (plynie už z názvu) a ako inak čo najlepšie nadviazať na film takého mena ako je Tron a nepokaziť to. Tvorcovia asi vedeli že pôvodný film prekonať nemôžu. Čo však mohli je nadviazať naň a aspoň sa mu priblížiť. To sa podarilo a veľmi dobre, s dnešnými grafickými možnosťami by to bol priam hriech sa do toho nepustiť. Samozrejme Jeff nesmel chýbať. A skvelá voľba dvojice Daft Punk na hudbu bola priam neodmysliteľná. Tron: Legacy je jeden z mála filmov, ktorý si zaslúžil byť v 3D a naozaj to len dotvára skvelú grafickú stránku filmu a zvyšuje zážitok. Bez hanby dávam 5 hviezd. ()

StandikK

Ach jo, 126 minut nic o ničem. Efekty sice byly docela dobré, ale ten nudný děj stoji nad vším. Minimum napětí a minimum akce. ()

MATG

tento film patrí u mňa jednoznačne do top 10 za posledných 5 rokov filmovej produkcie a vidieť ho pre mňa bol neopísateľný zážitok, požitok pre všetky moje zmysly. Markantné chyby krásy sa nedokážu vyrovnať bravúrnemu spracovaniu, ktoré tento film***** má. ()

pretorij

Hrůza děs a běs. Myslím, že krom hudby tam není snad nic. Asi nějaký mediální omyl. Už původní verze nebyla zrovna filozofickým počinem.- budiž, ale tady? Tady není nic. 3D projekce v Letňanech začala a skončila u titulků a pár neonových čar. Dávám 1* za skvělou hudbu jinak zcela vybrakovaného žánru, hrozné dialogy a ještě horší zpracování. Jestli jsem si z tohoto filmu něco odnesl, tak maximálně vyblikané oči. Snad kdybych vypnul obraz a pouze poslouchal, mohly by ty hvězdy mít možná dvě. ()

Mr.Stu

Nový Tron opět rozděluje filmové fanoušky na dva tábory. Jedni si postesknout nad ne příliš ohromujícím příběhem a pochválí efekty. Ti druzí, mezi které se řadím i já, prostě musí jásat radostí. Tron: Legacy je totiž digitální fetiš po všech stránkách. Mluvit o Tronovi jen jako o vizuálním díle je totiž rouhačství. Hudební a zvuková stránka zde hraje víc než první housle a při první projekci jsem měl po celém těle husí kůži. Brilantní. Jedině tak lze nazvat soundtrack svěřený do rukou elektronickým umělcům Daft Punk. Tron je prostě nádhernou podívanou (a poslyšenou) po všech stránkách. Efekty, prostředí, ŽENY, hi-tech, HUDBA, zvuk. Jedinou výtkou může být opravdu jen ten slabší příběh. Ve všech ostatních aspektech totiž Tron: Legacy exceluje. ()

cachanell

Nejsem fanda počítačových filmů. Moc umělé, moc techniky - zasazené pouze mezi čáry a klikiháky. Nevím. Pro mne bezbolestná technická podívaná vcelku o ničem. ()

Mikkys

Vizuálně velmi povedený film. Pokud se nejdřív podívate na "starého" TRONa, tak budete celý děj chápat mnohem lépe a rychleji. ()

Cibulek

Audio-visualni porno. Asi poprve jsem si film maximalne uzil jen diky obrazu a zvuku, o pribeh tady ani moc neslo. Ale ani ten nebyl k zahozeni. Pro dokonaly zazitek je HD a dobre ozvuceni nutne. ()

Latharn

Proč, proč je ten scénář z 90% stejný, jako v původním filmu? To opravdu za těch 25 let nemohli vymyslet něco, co by tento "počítačový svět" mohlo rozšířit, prohloubit, či dokonce napravit ten scenáristický paskvil, který jsme mohli vidět v 80. letech? Škoda a velké zklamání. ()

JerzeeG

Tento film je, dokonce i na TV obrazovce, především pastvou pro oči. Nic více, nic méně. Kde je ale řečeno, že každý film musí být nejlépe psychologické sociální drama s filosofickým podtextem, řešící zásadní otázky smyslu lidstva a vesmíru vůbec? Tenhle film zabaví a potěší a udělá to velmi dobře. O to více mrzí, že jsem ho minul v 3D kabátku. ()

pikovyeso

škoda že to nemělo lepší příběh, ke konci mě to už docela dost nudilo. A co se týče vizuální stránky je to vcelku vkusně a zajímavě ztvárněný svět, barvy a Daft Punk tam sedl. Možná to ale bylo ve 3D lepší, já na to bohužel koukal na normální televizi. ()

mahu22

Klobouk dolů.Tohle jsem nečekal.Myslel jsem si,že to bude zase jedna ze Sci-fi kravin,které budou o ničem.Ale naopak.To prostředí,ta umělá inteligence.Všechno to vypadalo skvěle,dokonce i příběh byl dobrý.Jeden z mála sci-fi,u kterého jsem se nenudil. ()

Rammer

Audio-vizuálne šialenstvo, kde sa nie je treba zapodievať dejom, ktorý je tu na poslednom mieste, ale vychutnávať krásne pozlátko. Score od Daft Punk má na svedomí 40% atmosféry filmu. ()

yuki8

Krásně obrazově zpracované, občas vtipné,téma hrozně profláklé. Otec vystavěl umělou realitu a dostal se do ní.Syn se tam náhodou dostane taky a najde svého ztraceného otce, o kterém si myslel, že je mrtvý-v této době už je takový příběh skoro klišé...Přesto vřele doporučuji! Obsahem oddechový film,obrazově super!! ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi