TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

husokachna

Bylo to teď v telině, po očku jsem na to koukal a vskutku, věhlasní kritici a jejich manželky mají pravdu. Nevidět to na velkým plátně musel bych tomu dát ještě o jednu míň. Je to dost prázdný a o ničem, takový neónový kompjůterový nic, s Jeffem na půl plynu a špatně omlazeným. Děj mě vyložené neurážel, ale tím, že je to takovej prefabrikát, ze mě vysál i poslední zbytky života, které po celonoční pařbě na sobotu zbyly a já pro jistotu usnul. Ale ten soundtrack, to je pecka, která tu prázdnotu jakžtakž zakrývá. ()

VictorMartel

TRON: Legacy je ceněn hlavně pro své digitálně futurologické poslání. Jenomže mě tento tradiční způsob čtení úplně minul. A nejen proto, že jsem k dekády starým varováním apatický. Apatický rozhodně nejsem k sentimentalitě, kterou se film shazuje. Mě zaujal Clu, naprosto posedlý touhou vytvořit dokonalý systém. Kevin Flynn se mu omlouvá: „The thing about perfection is that it's unknowable. It's impossible, but it's also right in front of us all the time. You wouldn't know that because I didn't when I created you.“ Tím je „dokonalost“ vyjádřena jako moment přijímaný s láskou. Už Nietzsche velmi efektivně zpochybňoval sterilně maximalistické, prázdné „představy“ o dokonalosti, když řád přírody odmítal vidět antropocentricky (vyjádřeno v Nečasové úvahy). Je přece absurdní porovnávat druhy navzájem podle toho, kolik místa si ten který usurpuje na planetě, a pak nutně vítězoslavně prohlásit o člověku, že má nejblíže k jakési „dokonalosti“. Lev MÁ být lev, nemůže být porovnáván s člověkem, protože není slabším předchůdcem člověka a odpadem již absolvovaného pokroku. Je krásným zvířetem, plnícím (vlastně ani nezadanou) „úlohu“ v přírodním cyklu (úmyslně neříkám „potravním“). Dokonalý je jistě libovolný geometrický útvar, vyjadřující nějaké pravidlo, ale dokonalost v estetickém smyslu, jak s ní pracuje vývoj Kevinovy postavy, není vzorová a nemá pevný bod. Kevin nejdříve nevděčně toužil po jakési „dokonalosti“ jako absenci neznámých kvalit, zatímco v budoucnu shledá, že naopak jemu chyběla schopnost „dokonalost“ vidět. Zdigitalizovat život, virtualizovat naše možnosti dobrat se pravd a harmonie, je příslibem onoho falešného nároku na dokonalost, kterou nám virtuální prostředí neposkytne, jestliže se je zakládající rozum nemá, ve svém zklamání ze skutečného života, odkud inspirovat. Další myšlenka je o vyjádřeném poměru kritiky k původní tvorbě, která rovněž souvisí s problémem „nedokonalosti“. „Clu can't create programs. He can only destroy and repurpose them.“ Co se to děje, když kritizujeme? Bez ohledu na znaménko, vždy si myslíme, že rozumíme věci, a vlastně jí rozumíme ve vztahu k nám: něco zdůrazníme, něco přehlédneme, něco chválíme, něco zepsujeme. Každopádně vycházíme z „měřítka“ dokonalosti, které ani neznáme, ale ono právě vzniká, a to tím, jak najednou přesně „víme“, co kritizujeme. Bytost posedlá kritikou, jako je Clu, závisí zcela na inspiraci původních tvůrců a světonázorů, v jimiž nastavených mezích jedině může utvářet vlastní svět, takže je odsouzena svou náturou k tomu, aby nikdy nedospěla k dokonalosti, protože nakonec operuje v koridoru, který celkově usvědčuje z nedokonalosti. / Skvěle zvolený Daft Punk. ()

TheSpearCZ

Tron třináct let po vydání už je bezpochyby Sci-Fi kultovkou, především vizuál je absolutně nadčasový, ať už se člověk podívá na kostýmy, rychlé motorky nebo na celý tenhle AI svět obecně, musí se u toho jen zarputilě usmívat a užívat si, co má právě možnost sledovat. Příběhově už je to slabší, začátek ještě paráda, styl toho, jak se vlastně zrodil samotný AI svět je dokonalý, bohužel tím to ale končí a nějaký zájem o pozdější dějovou linku otce se synem je takřka na bodu mrazu. Člověk si ten film jednoduše užívá díky v té době přelomovému vizuálu a soundtracku, příběhově je to ale velká slabota a to i přes kvalitně zahrané herecké výkony od všech zúčastněných. Lepší 3* ()

JANTAR29

Hudba - bomba , zvuk - diamant , obraz - guma , která nemaže , příběh - sračka , která se lepí na paty. Varování pro Děčínské návštěvníky kina - Pozor po nasazení 3d brýlí se může stát že obraz po celé sledování filmu je rozmazaný. Důvod promítač zaspí, je namol , souloží ( jak vykřilk jeden velmi nas. divák ) , není přítomen ........... . Ná začátku filmu se objeví informace , že některé scény jsou točené ve 2d a proto žádají diváka aby nesudaval brýle , že je to úmysl. Proto většina přítomných si myslela že trojité titulky , které nejdou přečíst je úmysl nebo že objevení virtuálního světa má být rozmazané a divné plus nečitelné titulky je taky úmysl . Po dlouhém přemlouvání uvaděčky , která nakonec svolila , že i ona má problém přečíst titulky , šla se dobívat k promítači , který nakonec po 38 minut promítání ve 3d začal promítat opravdu ve 3d. Rada pro všechny nebojte se říct svůj názor , i když je divný. ()

tenced

audio-vizualni svet dle mych tuzeb a predstav, ve kterem jsem zustal i po odchodu z kina a asi tam i dlouho zustanu.. dalsi v me oblibene kategorii srdcova zalezitost.. ()

TaanStari

Sice spíš tak 4.5*, ale pořád MASAKR! V první řadě musím určitě vyzdvihnout soundtrack, který je prostě geniální, kam se na něj hrabe nějaký Zimmer. Za druhé zpracování Gridu - digitální orgasmus, Avatar hadr. Za třetí Olivia Wilde... no... prostě Olivia Wilde. Na druhou stranu se to ke konci trochu táhne a na postavu Michaela Sheena (WTF?) taky každý nemusí přistoupit. ()

smitka8

Poprvé v IMAXu a mám z toho opravdu neskutečný zážitek. Výborná 3D akční pecka s ještě lepším soundtrackem. Těch akčních scén mohlo být ještě více než keců kolem, ale i tak jsem moc nadšená. “What am I supposed to do?” “Survive.” Derezzed - Daft Punk ... 9/10 ()

Brusíček

Po projekci prvního dílu, což jsem považoval za nutnost než na tento film půjdu do kina, musím konstatovat, že návaznost na první díl je vinikající. Ohromující je i hudba a efekty. 3D efekty se mi nezdály až tak dobré, čekal jsem víc. Ale na to že se příběhově vycházelo z prvního dílu (1982), tak jsem byl docela překvapený. Při určitých pasážích mě doslova "mrazilo",- ta hudba je famózní! Dá se říci, že snad i nejlepší co jsem kdy ve sci-fi filmu slyšel. Nečekal jsem že mě film jakkoliv příběhově osloví, čekal jsem dobré efekty a hudbu, a to se nadmíru splnilo. Proto dávám plných 85% ()

warrenur

Fajnovost. Musim priznat, ze som rad, ze som videl i "jednotku" z 82-eho. O to viac a rychlejsie som sa zorientoval a mohol si vychutnat uzasne vizualne dizajnerske divadlo. Spolu s nim filmu dominuju hudobne pecky od panov Guy-Manuela a Thomas-a z Daft Punk-u, ktorych mozme vidiet "nazivo" vo filmovom electro-klube. Na soundtracku k tomuto filmu uz nejaky ten den frcim, ale v kine to bolo jedinecne. Vdaka tomu dviham hodnotenie o 15%. V nadvaznosti na to, co som pisal vyssie, dokazem si predstavit, ze mnoho divakov sa sem-tam stracalo v postavach a ulohach obyvatelov "Siete", preto Vam, co sa na film chystate, odporucam pozriet si TRON-a z 82'eho. Potesila ma tiez uloha krasavice Quorr-i v podani Olivie Wilde, ktorej uzasne ocka v peknej tvaricke hypnotizuju aj v nejakych castiach Dr. Housa. Bridges je fajn, Hedlund mi moc nesadol, ale inak ....fajnovost. :) ()

fisus

Bože můj!Co jste to provedli s původním Tronem?Na tenhle film jsem čekal skoro 15 let a výsledek je velké zklamání.Efekty jsou sice fajn,hudba perfektně sedla,ale čekal jsem víc.Mnohem víc! ()

joker2

Vizuálně povedený snímek, ačkoli lehce nezvládl technologii 3D. Myslím, že vidět film ve 2D není o tolik menší zážitek. Krásné dyzajny a výborný soundtrack. Scénář lehce pokulhává a aktualizace na dnešní dobu chybí (co Internet?). Lze sice chápat, že v 80. letech stroje v Arkádě na net připojeny nebyly a od té doby se na ně jen práší, ale vkrádá se otázka - proč právě teď? Ještě si lze představit odhmotnění člověka, ale zhmotnění armády dat? Co by na to asi řekl Newton a jeho zákon zachování energie? Rovněž ujetá je myšlenka umělého života, který vznikl nezávisle na člověku. Ale jako oddechovka pobaví a ani moc nenudí. Jen by mě zajímalo, kam se ve filmu poděla postava z prvního traileru... Trochu k naštvání je i naddimenzovaná a zbytečná marketingová kampaň. Vynaložené peníze šlo možná lépe využít na tvorbu scénáře a animace hlavního záporáka. Roli Trona jsem nepochopil, asi už je to dávno, co jsem viděl první díl. Suma sumárum, myšlenky žádné, zpracování na jedničku. Návštěva klubu mi přišla jak vykopírovaná z Martixu Reloaded. Částečně promrhaná šance na vytvoření dalšího kultovního díla. Hvězdičku navíc dávám z nostalgie za aspoň částečně podařený pokus o oživení legendy. ()

MAJkLSON

Posledni minutka filmu odehravajici se v realnem svete je vyslovene fail, ale jinak je to film do pohody, ktery potesi jak vizualem tak audiem, je to opravdu oku i uchulahodici. Scenar je na popkornovy blockbuster standardni. ()

KOZEL84

Mám pocit,že film sliboval něco víc než jen,ne úplně marně zabité nedělní odpoledne.Bohužel,ale nic jiného nenabídnul.Jedničky a nuly asi nikdy nebyly tak krásně nablýskané,ale to je asi tak všechno.Příběh nebo vypravěčské umění režiséra mi je ukradené,ale co hůř,kde je jako ta dechberoucí akce?Hudbu možná docením později (popravdě sem si ji ani nevšiml).V kině je to asi něco jiného,ale po tom co sem to viděl,už ani nelituju,že sem do toho kina nešel.Prostě další blockbuster a nic víc.A kdyby do role mladého Bridgese vybrali radši trochu podobného herce,udělali líp. ()

Vakomlok

Star Wars od Disneyho :-) Straaaašně nabušený vizuál, který ruku v ruce se soundtrackem od Daft Punk dělá celý film. Místy jsem se ovšem skoro až nudil a dodělalo mě závěrečné "pojď, ukážu Ti východ slunce". Nechci tím říct, že by byl Tron: Legacy špatný film, ale... Už jsem říkal, že je to audiovizuální bomba? ()

xargos

Tak tahle podívaná svému staršímu bráchovi vůbec nedělá ostudu. Naopak! První Tron byl ve své době zjevením a tento druhý rozehnal mé obavy, že pokračování bude jen slabou kopií. Je to vizuálně a zvukově perfektně zvládnuté dílo. Po příběhové stránce je to místy slabší, ale beru to tak, že přílišná plochost většiny postav a jednoduchý děj je záměr - jde o binární svět a hrdinové, až na výjimky, jsou přece programy:) Jako celek to u mne ale funguje natolik, že některá slabší místa si uvědomuji až zpětně, s odstupem. Dostal jsem od tohoto filmu víc než jsem očekával. Jsem zvědavý, zda pro mne vlastně neznámý řežisér Kosinski bude dál točit překvapující díla, nebo "Tron: Legacy" zůstane jeho vrcholem. Ostatně - dočkáme se v roce 2012 v jeho dalším filmu:) ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi