TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Petulka88

Původní Tron byl naprosto k smíchu. Nejen kvůli dnes zastaralým efektům, ale i díky místy až trapnému "příběhu". Legacy je někde úplně jinde. Příběh sice není nijak převratný, ale drží při sobě a hlavné dává smysl (to se u původního Trona říct nedalo). A co si budeme povídat, jsou to naprosté vizuální orgie. A to takové, že až očiska přecházejí. ()

teddinka1

Teda vizuální vyhrávka, dokonce ani digitální úpravou Clua jsem si nebyla jistá... Příběh i dialogy jsou slabší, ale co si budeme povídat - na tenhle film nikdo nejde kvůli příběhu - protože je to prostě neonová show, živá a svižná zábava. ()

D.Sleeper

Natolik úchvatný audiovizuální koncert, že jsem ochoten téměř odpustit velmi zanedbanou příběhovou a filosofickou rovinu v porovnání s Tronem, kde je tomu přesně naopak ;-) ()

Shakaar

Když vezmu oba snímky, nemůžu si pomoct, ale i přes o mnoho lepší vizualní stránku, to přijde nastejno. Ono ani původní Tron nebyl úplné terno, ale Jeff to svou postavou dost zachraňoval. Trochu jsem nepochopil, proč je ve filmu tak málo Trona, narozdíl od minulého filmu. Když uměli udělat digitálního Jeffa Bridgese, tak mohli udělat digi Bruce Boxleitnera. Jinak původní fandové najdou ve filmu vše, v mnohem lepším kabátu, jak bylo v minulém filmu. Sice na začátku budete trochu v ději mimo (i ti co film viděli), ale vše je řekněme pro uspokojení zvědavosti diváků zodpovězeno. Ikdyž samotné uvěznění a starnutí Jeffa v síti popírá logiku. Pokuď by někdy v budoucnu člověk přišel na způsob zdigitalizace člověka na síti, nebo nějak tak, jednalo by se pravděpodobně o odraz člověka v realu, tak jak byl přenesen. Tudíš, vnějšek by se neměl na něm za ty roky podepsat. Ale je to fikce, je to tak potřeba brát a navíc tvůrci potřebovali ukázat nového playboye Garreta Hedlunda s sexy kočkou Olivii Wilde. I přes to, lze říct že jsem byl spokojen. Postavy byly fajn, škoda Jeffa a taky Bruce, že nebylo víc. 3*. ()

lakart

Další pokračování Trona mě vůbec nezkalmalo a zapůsobilo na mě podobně jako první díl. Vizuální stránka šla ještě o kousek dál a směle se může měřit s jinými snímky (např. Avatar). Herecké výkony jsou průměrné, příběh zajímavý a scénář stravitelný. Celkově jsem si film neskutečně užil, ale pár slabších míst to mělo (scéna v baru se šílencem - moc jsem ji nepochopil). Ve filmu dominují 2 složky - vizuální efekty a mistrovská hudba, která udává celému filmu neskutečnou atmosféru (tleskám Daft punk). Dalším problémem by mohlo být kopírování pasáží z prvního filmu. Díky tomu chybí snímku originalita, ale zase si souboj na motorkách užít v novém kabátě, bylo naprosto super a považuji to za vrchol celého filmu (bohužel je skoro hned na začátku). Není to nijak horší ani lepší než původní Tron, ale za neoriginalitu musím jít s hodnocením trochu níže. 85% ()

mica_micova

Když jsem jela v kině po eskalátorech a míjela jsem plakát k filmu TRON: Legacy 3D, zůstaly mi na něm viset oči a řekla jsem všem, s kterými jsme do kina šli, že na tento film musíme. Pokud nebudu řešit naprosto úžasný soundtrack od Daft Punk, který mě, téměř na začátku filmu, u scény, kdy Sam (hlavní star filmu) jede na motorce, totálně odrovnal, tak co se děje a prostředí filmu týče, pro mne jednoznačně no.1. Výborný film, který jsem viděla nejméně 30x :) a vždy, když si ho znovu pustím, tak mě baví naprosto stejně. ()

Saintcrux

Vizuálno-zvuková paráda v neobyčajnom sci-fi pre fanúšikov virtuálnych svetov. Tretia hviezdička za hudbu od mojej srdcovky Daft Punku. ()

Mik_e

Tak a máme tady další pokračování, tentokrát je to Tron po třiceti letech. A hned z kraje nutno říci, že zápletku má Tron Starší bohužel tak o řád lepší. Nový Tron je podřízen modernímu divákovi (tím nemyslím nezbytně hlupákovi) víc než je zdrávo a celé to připomíná spíše nějaký pochybný sequel Hvězdných válek, kde stárnoucí Jedi Jeff Bridges spolu se svým padawanem zastavují invazi Obchodní fed...pardon, programů. Za co tedy čtyři hvězdy, když jsem se opět tak krásně vyznal ze své lásky ke Star Wars? Dvěma slovy - hudba, triky. Obojí je totiž absolutně skvělé a spolu s výbornou stylizací tu máme opravdu krásnou podívanou. Ale ten děj, ten děj...slabota, a proto i výsledek je slabší než mohl být. Přesto, 75 %. ()

BigBang

Pár krásných kousků architektury, hlavně prosklený dům pánbíčka. Jinak - zvlášť ke konci - děsně plytké. Na psaní dialogů v poslední půl hodině asi už nezbyly peníze, a psal je patrně narychlo náhodně vybraný komparsista. ()

Klokani_koul

Jako jo, je tam spousta skvělejch nápadů a vizuál je většinou taky super, ale stejně je škoda, že ten film není celej tak dobrej jako e dobrej jeho soundtrack. ()

gemi

Digitální opus, který mi koncepčně malinko připomíná Matrix, ale příběh není ani tak originální, ani tak pohlcující, ani tak strhující. CGI dokonalé, až na mladou tvář Jeffa Bridgese. Ta se nepovedla. Je zjevně umělá, neživá, jako z pár let starých béčkových her. Holt, v době vzniku to asi ještě lépe nešlo. Třeba o pět let později, v Mravenco-Člověkovi, udělali o třicet let mladšího Douglase tak, že to prostě už nejde poznat. Pokrok nezastavíš. (Druhé zhlédnutí, první 23. 5. 2011) ()

john.h

Efektní podívaná, ale rozhodně ne lepší než Avatar. Z něj jsem byl okouzlen a dvě hodiny koukal s otevřenou pusou. Tady mě nic nepřekvapilo, spíš jsem celou dobu ještě něco postrádal. Něco, co by bylo lepší než u Avatara, když se všude říká, že to je ještě o krok dál. Nejlepší na snímku byla asi hudba a Jeff Bridges. Na technickou jedinečnost prvního dílu ve své době v roce 1982 to ale nemá. ()

merlik

Velkolepá podívaná. Samotný příběh už takový zázrak není, ale je zajímavý a rozhodně není odfláknutý. ()

RajCZitko

Na tento film jsem se hodně připravoval. Zkouknutý jeden trailer, ale jinak žádné spoilování. Tudíž jsem přišel do kina neposkvrněn žádnou myšlenkou. Co můžu říci o tmavém magicky počítačovém prostředí s bandou blikajících světýlek a navíc ještě ve třech dimenzích? Vizuální obžerství (sice to pořád nemělo na Avatara páč ten byl krásně barevný, ale pořád pecka). A tématická electro muzika v kině tento vizuální zážitek jen podpořila. Co na tomto filmu bylo ale dosti slabé a díky čemuž také hodnocení ztrácí jednu star je fakt slabě odvyprávěný příběh. Ne příběh samotný, ten byl fakt hezký i když trchu jednoduchý, ale odvyprávění příběhu. Doporučuju opravdu to 3Dčko-fakt maso P.S.: Kdo miluje světlušky a chce je milovat i nadále, nechoďte na to. Světlušky vám pak budou připadat trošičku vybitý ()

-henry-

Digital 3D je regulérní sračka (alespoň v Palace Cinemas). Přesto film funguje jako výborná designová gamesa prokládaná triviálním mudrováním. Příště si pohlídám větší plátno, obraz bez kompresních artefaktů a silnější zvuk. ()

stiewe

Pastva pro oči. Trikové efekty dotažené k naprosté dokonalosti. Bohužel z jiného hlediska mě Tron neoslnil. 3D technologie s podle mého stává stále menším lákadlem a vsázet vše na efekty není dobrý nápad. Snad si to filmaři v budoucnu uvědomí. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi