TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

Gagner

Neuvěřitelná audiovizuální slast, pro mě film číslo jedna, co týče efektů ! Taktéž soundtrack a elektrizující zvuky mě hřály na uších. Sexy Olivia Wilde byla třešničkou na dortu. Bohužel tu opět vázne příběh, jako u většina těchto "přehlídek atrakcí". Takže zprůměrovat hodnocení (příběh - 1 hvězda, Audioizuál za 5 padesátkrát podtržených), dávám 4 :) ()

Illy

Obrazově vybroušený křišťál, s ne příliš invenčním scénářem. Ve Full HD stojí za vidění, ale revoluce se nekoná. ()

Mafyn

Zdařilé navazující pokračování TRONA, kdy se uživatel dostane z hmotného do digitálního světa za pomocí jakéhosi světelného rozkladače. Už klasický Tron mně tehdy nadchl svým neobvyklým pojetím digitálního prostoru. Tron Legacy na mně zapůsobil podobně a velmi dobře propracovaně, jen mi tam chyběla honička s tanky. ()

majo_svk

Tron Legacy je ďalším filmovým pokusom preniesť na filmové plátno virtuálnu realitu počítačových hier. Pre počítačového nadšenca skvelé, pre ostatných ani nie. Počítačoví hráči, digitálni mágovia a ostatné virtuálne bytosti si vychutnajú bombastické 3D vizuálne orgie plné moderných blikajúcich vecičiek. A to všetko podmáznuté geniálnou hudbou a zvukmi. Paráda! Paráda! Paráda! A čo zvyšok? Obyčajný priemer. Mimodigitálny rozmer za veľa nestojí a tak, sa nedá hodnotiť lepšie. Je to však film, ktorý si môže pozrieť každý a nie len predigitalizovaní týpkovia. ()

Deywid

Neviem sa rozhodnúť medzi 3 alebo 4*, zatiaľ zostávam na troch. Audiovizuálny skvost s geniálnym soundtrackom od Daft Punku, skvelým Jeffom Bridgesom a neskutočne hot Oliviou Wilde....na druhej strane je TRON málo epický (čo je obrovská škoda) a chvíľami nudný....Ale ide o film, ktorý by som strašne rád videl na Blu-ray :)) ()

RomeroIsGod

Jako vizuální onanie to funguje dobře, hezky se na to kouká a sype se na nás jedna akce za druhou. Ale člověk nesmí moc přemejšlet o příběhu, protože to je doslova úlet. Soundtrack je peckovej, hudba řve skoro pořád, takže za ten určitě jedna hvězda. A škoda těch trapnejch oblečků, z dálky vypadaly fakt přísně, ale z blízka to byly jenom nějaký hábity jak v Turecku. Nebejt tý nostalgie, tak myslím, že hodnocení bude i nižší. 65% ()

Eva_D666

Tron je jen blikající záležitost bez tepla a se spoustou ostrých hran, kde si lidé pohazují se šakramem ve hře na život a na smrt. ()

Pavelos

Trochu mě tady zaráží hodnocení a komentáře, že tento film byl sice úplně dokonalý, ale vlastně neměl příběh, tak proto má hodnocení třeba jen dvě hvězdy. Občas se stává, že film, který je natočený úplně z ničeho, klidně ruční kamerou se zvukem z obyčejného mikrofonu a total unknown herci, tak dostává hodnocení pět hvězd jenom za to že to byl super příběh i když to úplně všechno ostatní stálo totálně za hov... Tron je pro mě přesně představitelem té druhé strany, že i bez srdceryvného, láskyplného a emocemi nadupaného příběhu se dá natočit film, který musí dostat hodnocení pět hvězd už jen za tu svoji DOKONALOST. Ano, souhlasím, v tomto snímku se žádné příběhové extra představení nekonalo, ale to jak byl snímek zpracován a ještě pod taktovkou hudebního doprovodu dua Daft Punk jsem si to neskutečně užíval. Pro mě dokonalý audiovisuální zážitek na který hodně dlouho nezapomenu a budu se těšit až ho zkousnu znovu a znovu a ......:-) ()

Strike

Úžesný vizuál, perfektní soundtrack a sexy Olivia Wilde - to jsou hlavní klady filmu. Ač je scénář velice jednoduchý tak cca po 40 minutách (po tom co se Flynnové potkají) jsem se začal ztrácet. Ne v příběhu, ale v otázkách o tom virtuálním světě (Clou nemůže najít starýho Flynna???, někdo nemůže mimo to město???, vlak k portálu??? - prostě mnoho wtf věcí).5/10 ()

Atheas odpad!

Škoda peněz a kvalitního námětu. No zase jsem se zklamal a nechal nalákat na něco co vypadalo jako dost kvalitní nářez. Ale není všecko zlato, co se třpytí. Jasná a názorná ukázka, jak se to dá nechutně oškudlit. ()

Erik7595

Síce dizajnovo a vizuálne úchvatné, vyčačkané vizuálne do najmenších detailov, ale vôbec ma to dejovo nevtiahlo. Prvá polovica filmu bola ešte celkom dobrá vzhľadom k tomu, že bola akčná a bola dynamická, vizuálne triky perfektné, spracovanie počítačového sveta famózne. Ale približne od polovice filmu sa to začalo vliecť a následne ma to začalo trochu nudiť. Nehovorím že to muselo byť akčné od začiatku do konca, ale mohli viac popracovať na príbehu a deji, aby ma to viac vtiahlo a strhlo. Taktiež herci sú tu skôr na ozdobu, aspoň na Oliviu Wilde sa krásne pozeralo. Takže keď to zhrniem, okrem toho úchvatného vizuálu a výborných špeciálnych efektov mi to veľa neprinieslo. (Pôvodného Trona som nevidel, takže neviem to porovnať s jeho predchodcom). Uznávam že v kine v 3D to musel byť poriadny zážitok (hlavne v IMAXE). 60% ()

arcticsky

Úžasný design scén, skvělá hudba od Daft Punk (ostatně celý zvuk tohoto filmu je bezvadný) a jako třešnička Jeff Bridges....vynikající film! ()

psychous3

Již při vydání tohoto kousku se mi dostalo veliké zklamání, protože jsem prošvihl prodej lístků na premiéru do IMAXU. Na druhé promítání jsem se dostal již bez problémů a musím říci, že jsem rád za ty utracené peníze. Akce kterou nám Joseph Kosinksi nabízel a podání děje se mi velmi líbila a hudba v podání mého oblíbeného „Daft Punku“ mě více než nadchla. Považte, v baru se schyluje k rvačce a DJ vám do toho začne pouštět ty největší pecky, prostě super! TRON nezklamal a mě zbývá jediná povinnost, zajít si někam na jedničku, protože jsem jí, ani nevím proč, vynechal. ()

DuanBerry

Než jsem se rozhodl napsat pár slov k filmu Tron Legacy 3D, podíval jsem se na původní film z roku 1982, abych se dokázal oprostit od senzačního visuálního zpracování a pohroužil se do zvláštního děje odehrávajícího se na úrovni elektronů letících světelnou rychlostí integrovanými obvody. Výsledkem bylo zklamání a to hnedle na dvou frontách. V pojetí obou snímků se odráží poměrně silný morální apel, podle kterého bychom se měli povznést nad primitivní darwinovský princip selekce, kdy silnější převálcují slabší (a starší programy jsou nahrazeny novějšími). V Tronu je toto zásadní poselství patrné, ale neotravuje, v Tron Legacy, jak už to bývá u komerčních trháků americké provenience, zejména posledních let, stojí na nebezpečně se klátícím emočním piedestalu, jehož jediným účelem je vysát z našich slzných váčků nejposlednější slzu. Na druhou stranu si Tron Legacy vytyčil poněkud morálnější, byť nenaplněný cíl, zatímco ve starém Tronu jde zejména o svérázně vedený boj o vedení společnosti a o copyright. Po technické stránce mi Tron (1982) přišel úsměvný, v některých okamžicích až trapný (zejména např. v porovnání s Blade Runnerem a se mnou :), kterýžto jsme se zrodili téhož roku). Tron Legacy byl naopak nehorázně vymazlený, až mi oči přecházely a v žilách tuhla krev:) Za zajímavý námět, který v případě staršího snímku o mnoho let předběhl Matrix a spol., si oba snímky zaslouží solidní hodnocení, myslím si však, že jde spíše o průměrné filmy. Tronu Legacy 3D za mimořádnou zásluhu za dech beroucí fofrsčotovou animaci a muziku od mých milovaných Daft pankáčů uděluji metál v podobě jedné hvězdy navíc. Maucta. ()

bolan

Tohle šlo bohužel zcela mimo můj vkus. Jakýsi "neon" efekt je OK tak na 10 minunt, pak už mě začal silně nebavit a to nemluvím o příběhu a anticharisma hlavního hrdiny. Ale lidi co pravidelně navštěvují Mekáče, to asi může bavit. ()

Eterninox

Zatímco první Tron považuji za celkem konzistentně ucházející pokus o novátorské sci-fi, jeho o 28 let novější pokračování je na tom prakticky naopak. *** Rozhodně nejlépe se v Legacy vydařila audiovizuální stránka. Kosinski naplno ukazuje svůj cit pro sci-fi scéniku, což Daft Punk doplňují dokonale padnoucím soundtrackem (dost mě mrzelo, že nebyli alespoň nominováni na Oscara). Přidejme k tomu designově skvělé (a zároveň prvnímu dílu věrné) kostýmy a kulisy, a výsledkem je jeden z nejdokonalejších obrazově-zvukových koncertů posledních let. Celkem zdařilé mi přišlo i obsazení - Garett Heglund se i přes své omezené herecké schopnosti do role Flynna Juniora celkem hodí, Quorra Olivie Wilde má i přes svou očividnou "eye-candy" funkci překvapivou hloubku, nu a Jeff Bridges, ač toho herecky mnoho nepředvádí, je prostě ikonický Flynn senior. *** Všechno to ale kazí především dvě věci. Tou první je příběh, který má sice velmi slibnou premisu ("vzpoura proti stvořiteli vedená jeho obrazem" a "lidská versus strojová dokonalost", to jsou motivy zatraceně nosné), ale ubírá se dost zvláštními a často nelogickými směry, snad aby umožnil co nejvíc akčních scén. Mnohem horší mi ale přišly dialogy, které jsou v lepších chvílích ne příliš zajímavé a v těch horších bezmála stupidní. *** Dohromady dávám 70%, ale hvězdičky zaokrouhlím dolů za promarněný potenciál. ()

Antaeus

Tu nie je o čom: buď to niekomu sadne, alebo nie. Mne to sadlo ako šuška na šerbel. Veľmi dobre sa na to pozerá a veľmi dobre sa to počúva. 8-bit z toho skrz hudobný podmaz doslova srší a po celý čas sledovania som nostalgicky spomínal na Another world, Prince of Persia, Pacman a podobné vykopávky. Pri sledovaní ma ale silne otravoval pocit, že sa pozerám na filmové spracovanie hry Darwinia vytvorenej 30 rokov po pôvodnom filme. Veru, vidieť toto v pôvodnej verzii, Matrix by mal odo mňa problém získať plný počet za nápad.. ()

kubyno

Tohle je tak brutální jízda, že scénářové nedostatky a hloupost konce mi tu vůbec, ale vůbec nevadí (uvidím, jak mi to bude připadat při další projekci) a z filmu jsem jedině nadšen. Kombinace Kosinského úžasného digitálního světa, Daft Punkové hudby (prokládané smyčci!) a Olivie Wilde mi neuvěřitelně sedla a já jsem se prostě parádně bavil. Vůbec z toho čiší taková pohodová filmařina - žádná křeč, žádnej stres. Jediná věc mě mrzí - že jsem to na 3D plátně prošvihl. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi