Reklama

Reklama

Bohové smrti

(seriál)
  • Japonsko Soul Eater (více)
Trailer
Japonsko, (2008–2009), 20 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Acuši Ókubo (komiks)

Hudba:

Taku Iwasaki

Hrají:

Čiaki Omigawa, Akeno Watanabe, Hóko Kuwašima, Džunko Noda, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu, Ken'iči Suzumura, Kendžiró Cuda, Šin'ičiró Miki, Šózó Iizuka (více)
(další profese)

Epizody(51)

Obsahy(1)

Soul Eater pojednává o uživatelích, kteří využívají různé bojové techniky, a jejich zbraních, které mají dvě formy, lidskou formu a formu zbraně. Hlavní postavy, Maka a jeho Soul, Black Star a jeho Tsubaki, Death the Kid a jeho Liz s Paty jsou studenty Šibusenu, který byl založen Šinigamim pro ochranu světa před Kišiny, kteří uvrhují svět do šílenství. Aby se tomu tak nestalo, mají studenti za úkol zničit každého, kdo se živí dušemi nevinných, tedy potencionální Kišiny. (Devillka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (48)

mae-geri 

všechny recenze uživatele

Soul Eater ve mne na zacatku nevyvolal uplne nejlepsi dojem. Serial se mi zdal zmateny a zbytecne ukriceny. Ale rikal jsem si, ze par dilu jeste vydrzim a uvidim, jestli se to nekam pohne. Zatim to vypada, ze se to pohlo dobrym smerem :-) Ukricene je to sice stale, ale uz jsem se chytil nejake linie pribehu, poznal postavy a jsem zvedavy, co bude dal... ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

První tři díly prokazují seriálu medvědí službu, protože extrémně uječená a infantilní groteska je něco úplně jiného, než čeho se dočkáme v dalších epizodách. Ale vizuální styl, dynamická kamera a nebývale kvalitní animace mě přesvědčily dívat se dál a dobře jsem udělal. Vtipy se totiž umírnily, rozjela se zápletka s pořádnými souboji a hlavně se začali vyvíjet hlavní hrdinové, jejich vztahy a schopnosti. Už dlouho se mi nestalo, že bych si nějaké postavy tak oblíbil a těšil se na jejich další akce, jako to dokázali Maka, Soul, Black Star, Tsubaki, Kid, sestry Thompsonovy a mnoho dalších, neméně zajímavých a zábavných. Možná jich bylo až příliš, protože pak dostávaly strašně málo prostoru. ;-( Proto i škoda dost unáhleného konce, ale celkově jsem nadšen. ()

Reklama

Benedygtus 

všechny recenze uživatele

Mrzi me predevsim ty vstupy uprostred jednotlivych dilu, z tech vsech me pobavily 4 mozna 6, zbytek me vylozene otravoval, ale na to si clovek casem docela zvykne..V temer kazdem dile je alespon jeden vylozene trapny moment a to nemluvim o dile 51.,ktery se klidne mohl celej vyskrtnout, protoze krom toho, ze se to opravdu ukonci(coz je asi 1 minuta) je to jedna velka blbost - na to uz si clovek nezvykne... No, konec me opravdu zklamal, jinak to byl skvely zaver.. Vlastne cely serial se da shrnout slovem skoda, skoda, skoda, coz neni oda na onu firmu, ale fakt, ze ta stylizace opravdu nesedna kazdemu, ze komedialni scenky take nejsou tahakem tototo serialu a celkove z toho materialu slo udelat vylozene pecku. P.S.: 3. ending je opravdu povedenej. Hodnoceni: 65% ()

animaxis 

všechny recenze uživatele

Soul Eater řadím do skupinky mých nejoblíbenější anime a zároveň je to jedno z mých prvních "dospělejších" anime. Čím jen začít? První díly mě rozhodně zaujaly svým potrhlým humorem, smyslem pro detaily (které jsou takové pološílené) a akcí. První tří díly vlastně fungují jako takový úvod a poté teprve začíná hlavní děj. Ten se rozjíždí rychle, ale zároveň nikam přehnaně nespěchá. Všechno tu ubíhalo jak mělo, já se každým dílem bavil ať už byl vtipný nebo vážnější a vůbec se mi líbilo postupné prozkoumávání podivného světa Soul Eater, který zajímavě kombinuje reálný svět s tím svým vlastním. Za vyloženě skvělou a možná nejlepší část děje považuji díly, který se odehrávají ve sklepení Shibusenu. Přestože jich není moc, jsou dost temné, akční a dochází tu i některým vývojům postav. Na tuhle část vzpomínám už dlouho a z paměti mi jen tak nezmizí. Už jen to je dobrý důvod, proč se k tomuto anime vracet. Poté mi děj pořád přišel dobrý a i když se možná do konce objevilo pár dílů, které bych označil za méně zajímavé, rozhodně jich bylo pomálu a hlavní děj mě vlastně bavil pořád. Ještě musím říct, že mě vyloženě rozesmála část odehrávající se v Čechách. Jsem téměř poctěn, že tam si autoři snad nejvíce pohráli právě s onou kombinací reálného světa s tím svým pološíleným (je ironické, že hlavním záporákem je tu někdo, kdo rozšiřuje právě své šílenství). Závěr mi možná přišel trochu slabší a úplně v závěru maličko uspěchaný, ale aspoň si můžu některé věci domyslet. Nejvíce mě asi bavilo sledovat podivný vztah mezi Steinem a Medusou, (SPOILER!!!) postupný vývoj postavy Crony a její vztah k Mace a vlastně i pár dalších postav, které mě tu zaujaly a že jich nebylo zrovna málo (třeba Death the Kid, Shinigami, Death Scythe, Mifune, vlastně i Marie...). Nakonec bych tedy řekl, že Soul Eater je dobře vymyšlené jak v humorných (některé hlášky si rozhodně budu pamatovat) tak vážných. Hudba tu funguje jako skvělý doprovod a dost se mi tu líbily i všechny openingy a endingy (hlavně oba op a poslední en). Pokud tedy strávíte onu dávku šílenství, toto anime se vám nejspíše zalíbí! ()

prome 

všechny recenze uživatele

Začátek nebyl moc povedený, pak se to naštěstí celkem rozjelo a upoutalo, ale na stylizaci seriálu jsem si musel chvíli zvykat. Naštěstí jsem to celé přetrpěl a začal se bavit. Bohužel konec se mi nelíbil a naprosto vyšuměl do ztracena. Proto jsem slabší 4*, ale nemělo to daleko ke třem. Mangu číst zatím nehodlám. ()

Galerie (1 882)

Zajímavosti (7)

  • V seriálu vystupuje postava Mifune, což je odkaz na herce Toshira Mifuna. (ČSFD)
  • Jméno Mizune je slovní hříčkou vzniklou přehozením písmen v japonském slově "nezumi", neboli "myš". (Hromino)
  • Hlavní hrdinové jsou v 26. epizodě posláni na misi do vesnice Loew, která se má nacházet v České republice. Tuto vesnici, která se zabývá výrobou golemů, pojmenovali tvůrci právě podle české legendy o Rabbi Löwovi, která jim byla inspirací. (Kenoth)

Reklama

Reklama