Jezero smrti

Billie777

Hlavní zamilovaná dvojice je vyobrazena tak sympaticky, že ten jejich nešťastný osud s nimi prožíváte a těžko se smiřujete s tím, že to s nimi nejspíše nedopadne úplně dobře. Parta puberťáckých smradů mi pila krev, za vyučenou by si ale zasloužila i ta jejich povedená rodinka. Místy je to i trošku přehnané ale kdo ví, jaké existence běhají po světě. Přesto se však nemohu ubránit dojmu, že tuhle partu malej děcek, z nichž ani ten jejich boss není žádnej Rambo, by se dvěma dospělákama dalo docela dobře zpacifikovat a nad některýma situace mi zůstával rozum stát. Vzhledem k tomu, jak to dopadlo, protě nemůžu dát víc 3 *. ()

Sygi

Jako člověk, nepolíbený povědomím o britských "Hoodies", jsem jen němě koukal, kam až tvůrci filmu postupem času zajdou. Začalo to zcela nevinně, ale takovou napínavou sadu v poslední hodině filmu jsem opravdu nečekal. Vše dorazil "skvěle" vymyšlený konec filmu, který podal důraz na zvrácenost této britské sociální skupiny. ()

MareT.

Otřesně působivé a děsivé! Vynikající scénář, který ani jednou jedinkrát nesklouzne k monotónosti, bezvadní hlavní hrdinové a navrch všechno špatně skončí...a máme na světě zatím nejlepší dílo tohoto speciálního subžánru, kde brutální scény nepůsobí ani trochu samoúčelně. ()

Hanys_

Evropa na poli horroru jednoznačně udává směr. Tohle je další důkaz. Velice silné a znepokojivé téma, navíc skvěle natočeno. A jak už někdo v příspěvcích napsal-pár scén vám v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. S Jamesem Watkinsem jako scénaristou by Descent 2 nemusel vůbec dopadnout špatně. 8/10 ()

Slimak

Dobré podívání,slušný thriller a příjemné napětí...nechápu české distributory že tomu nemohli nechat originální název...ten byl zvučnější než JEZERO SMRTI.Do háje víte vůbec kolik filmů je "něco" smrti nebo Jezero "něco"?Opravdu zase jednou sakra nápaditej tah!!! ()

markul

Žádný zázrak. Pokud si chcete zkazit náladu a trochu se nechat nasrat a znechutit, pak je tento film to pravé. Tradičně plno nelogičností a nešťastných náhod, které jsou v tomto hloupém žánru zvykem. Ale v jeho rámci je to nejspíš nadprůměr. ()

AngiS

To bylo hrozný psycho.. nejhorší je, že takovýhle parchanti fakt existujou.. a jak to dopadá? nakonec se v tom hrabou i rodiče.. co by pro ty svý šmejdy neudělali. A tohle nekončí nikdy "hepyendem" tohle není film.. to není horor.. to je v dnešní době realita.. bohužel.. ()

Holina

Jak může výlet dvěma dospělákům znepříjemnit partička malých hajzlů na kolech. Husté. Po dlouhé době se dá o něčem říci, že jde o čistokrevný thriller. Udržuje v napětí prakticky od samého začátku až do konce, ztotožňuje s dějem. Přestože na toto téma vznikla hromada slasherů, málokdy dokážou udržet moji pozornost po celou stopáž. Jednu hvězdu strhávám za občasné naivní reakce a podivné chování hrdinů (nutnou součást podoně laděných filmů) a ústřední dvojici hrdinů, která mi byla vcelku nesympatická (což je čistě subjektivní věc, která vůbec nemá vliv na celkový dojem). Mohu doporučit pokud chcete vskutku atmosférický zážitek a mysleli jste, že už thrilleru tohoto rázu odzvonilo... ()

eagle-eye

+++ Brutální, surové, napínavé, depresivní, herecké výkony (O´Conell)... ---spousta nelogičností. Sakra silné tři hvězdy, ale když už se film chce tvářit vážně, tak by to chtělo trošku víc promyslet. Jinak nemám co vytknout, kruh se uzavřel, konec parádní, film nabírá na obrátkáchs každou minutou až vyvrcholí v depresivním finále... ()

Sten-li

No tak konečně opačné pojetí většiny hororů, kde jsou obětmi partičky teenagerů. V Eden Lake jsou vrahy naopak teenageři. V počátku se dovolená párečku u lomu snaží vyznít idylicky až to sahá do romantiky. Po prvním vážnějším střetu s místními spratky však idylka rychle zmizí...Poté už následuje krvelačný hon na rekreující se dvojici. Krutej konec ještě doladil závěr filmu a bylo vymalováno. Že by otevřená brána na Eden Lake 2??? ()

wosho

Bravo a tleskám, James Watkins natočil jeden z nejpodařenějších hororů za poslední dobu (a jistě po čase bude patřit do zlatého fondu svého žánrů). Vše je zde přesné, dokonalé a navíc neskutečně realistické. Watkins se vykašlal na dávno mrtvé a hrůzu nenahánějící pošuky, či mutanty. Místo toho obsadil bandu pubertálních výrostků (dřívě dětská kriminalita byla součástí jen sociálních dramat) a navíc pro ně sehnal skvělé herecké představitele. Doopravdy z té party jde strach-hlavně z jejího vůdce, představitele Jacka OConnella (buď je to fakt takovej zmrd, nebo v něm dříma obří herecký talent). Hlavní ústřední pár obětí je též perfektně napsaný a výtečně zahraný. Navíc Watkins je nejen skvělý scénarista, ale i kvalitní režisér. Nepodlehl modním trendům, sázi jen na atmosféru (les nikdy nebyl tak strašidelný) a pomalu buduje napětí. Nespěchá a hlavně nepřehání. Ví přesně kdy má přitlačit na pilu (mučení Michaela Fassbendera je doopravdy děsivé, až bych se málem pozvracel). Navíc jako scénarista nezapoměl na něco, co u hororů chybí-na psychologickou hloubku postav a jejich motivace chování. Zde narážím na dokonale vykreslené povahy postav-to nejsou jen figurky, ale skutečné žijící bytosti. A to hlavně u postavy Jacka OConnella-jasně ukázané rodinné zázemí, i on je svým způsobem oběť ze strany nefunkční rodiny. On je jedním z mnoha milionů dětí, co rodiče nevychovávají-nechají je v takovém zvláštním-odlištěném vesmíru PC her a televize.Celkově je Jezero smrti mistrovským malým dílem s dobře vymyšleným vyústěním. které dokáže svojí katarzí diváka překvapit a když se nad celým příběhem člověk zamyslí, je mu fakt špatně. Jak bych se já zachoval v takové situaci? Nebudu se bránit-zemřu. Budu se bránit-tak jak dopadnu-vžyť to jsou jen děti. Watkinsovi se podařilo stvořit opravdu nevšední hybrid hororu a dramatu, jehož děj má uzavřenou podobu kruhu, ze kterého nelze utéct. ()

1860

Tak z tohoto filmu mám rozporuplné pocity.. Nejdříve začnu tím nejlepším, čímž je skvělá atmosféra a plné vtažení do děje.. Film vás pohltí tak, že se budete částečně dělit o beznaději s hlavními hrdiny.. Takto by to bylo jednodušše na 5 hvězd, snímek však sráží místy až do oči(a Bůh ví čeho všeho) bijící nelogičnost a občas stupidní jednání postav, na které by přišlo i 13ti leté dítě. Abych se přiznal, minimálně třikrát jsem si klepal na čelo a doufal, že ta stupidní scéna skončí... Toto by zase bylo jednoznačně na odpad.. Je až neuvěřitelné, že tyto poznámky patří jednomu filmu, proto musím volit zlatou střední cestu, škoda.. ()

cab

Dle meho cteneho nazoru velmi prumerny survival horor s prvky koupelny krve, kde nosnym pribehem filmu je romanticka dvojice kempujici u jezera s tezkym az nemoznym zpatecnim navratem do civilizace. 55% ()

pavlikv

Doufejme že se situace v Británii nedojde až do této míry. Film je velmi silný snímek u kterého jen tak někdo nevydrží. Největším mínusem pro mě je docela silná brutalita, které se vyskytuje skoro na každém kroku. V celkovém shrnu musim dat 4. PS:Ten konec byl už na mě moc. ()

dopita

Hodně depresivní thriller. Expozice příběhu je trochu zdlouhavá, i když pro zbytek filmu nezbytná, teprve pak přijdou dějový manévry na kterých stojí celej film. Personifikace zla a histerie, která strhává lavinu a kde už není cesty zpět, je na velmi slušné úrovni. Málokdy se stane, že divák k záporným postavám cítí takový odpor a nenávist. Asi šedesát minut je to realistické a vše docela dobře funguje. Pak už jsem měl trochu problém brát film vážně. Možná proto, že klaďasové mi připadali nezáživní a záporáci postupem času trochu nevěrohodní. Závěr je nehollywoodský (jedná se o britský film), ale na můj vkus trochu moc chtěný a pro vyznění celého filmu spíš zbytečný, než děsivě (jak asi tvůrci předpokládali) úderný. Slabším povahám bych film asi nedoporučoval... ()

Druby

Kucí by zasloužili nařezat - a i to by asi bylo málo. A kdyby se pár rozhodl sebrat se a odjet někam pryč už po incidentu na pláži, mohl být klid.. Příběh byl poutavý, smutný a ten konec..??..pěkná ukázka zoufalství..takže 80% ()

Mičl

Mrazivě děsivé. Místy jsem se i přistihl jak zírám s otevřenou pusou. Samozřejmě byly tam is slabší chvilky jako třeba klišé, že jí chtěl požádat o ruku, to už tady párkrát bylo. Poměrně časté blití, to je klasa:)a když si probodla tím bodcem ty orginal Conversky...ona snad neví, že je "vjetnamci" prodávají mnohem levněji. ()

Krabak

Toto je první film, u kterého se mi zvedal žaludek. A nebylo to kvůli krvy ani stupidnímu příběhu, ba naopak. Příběh je dokonalý a herecké výkony ještě lepší. Tak čím tedy? Nejspíš je to tím, že věřím tomu, že takové věci se opravdu na světě dějí. Sice už jsem tady jendou herce chválil, ale musím mezi nimi pozvednout Jacka O'Connella, který svou postavu zahrál opravdu výborně! Řekl bych, že právě díky němu tento film dostal tu pravou atmosféru. A za další je tu krásně vidět, že toto není film z Hollywodu pro americké chudinky, kteří by bez pořádného happyendu neusli. Nic víc se mi k tomuto filmu nechce prozrazovat, abych vám ho nezkazil. U mě každopádně zabodoval a dostává --->90% ()

beba789

Tenhle film mě hodně šokoval a ještě dlouho poté mi hrál v hlavě.Drastický thriller u kterého budete sedět s otevřenou pusou.Reilly je zde úžasná. Je to důkaz, že horor může být dobrý i bez litrů krve a desítek vražd. Konec je svým způsobem velice ironický. Pro mě hodně povedené. 90%. ()