Jezero smrti

Litsarch

Bez nadsázky jeden z nejrealističtějších hororů co sem kdy viděl... Po mírném, idylkovém a až romantickém začátku se vše zvrtne takovým způsobem, až rozum stojí... Brilantní nabuzení a udržení atmosféry až do samotného konce... Film může být taky obraz dnešní, stále více brutální mládeže... Záveřečná scéna jakoby říkala: "O čem nejsou důkazy, jakoby se nikdy nestalo."... Velice mě tento snímek potěšil, něco takového jsem nečekal... ()

bouncer

Velice drsný thriller/horor, který nekompromisně ukazuje brutalitu mladistvích, krutost dnešního světa a navozuje pocit bezmoci či bezvýchodnosti. Jak už zbývá zvykem, probýrají se tu klišé žánru. Myslím, že Eden Lake je na tom velmi dobře...drží se té správné cesty. Hlavně jsem byl rád, že v lese nebylo nic nadpřirozeného (jak už u hororů bývá zvykem). A co se týká výtek typu - hloupost protagonistů, nesmyslné chování postav. V tomto případě mě to dožralo. Myslím, že v tomto filmu je vše až mrazivě reálné, postavy jednají pod stresem a tak ne vše je ideální. Ono se to pěkně říká s vyvaleným pupkem v kině nebo za počítačem, jak se hrdina měl zachovat, když váš největší stres je, že zase zdražil popcorn. Jen doufejme, že taková krutost jakou nám filmaři servírují zůstane jen na plátně...aspoň pro nás. ()

BoPo

Poznáte to heslo rodičov: " Prútik treba ohýbať zakiaľ je mladý ". No už Vám nikto z nich nepovie, čo sa stane keď ten prútik naseriete. Tento film ÁNO. To najlepšie z nastupujúcej vlny britských filmov. ()

st.ranger

Rodiče se nedokážou postarat o své potomky, kteří ohrožují kohokoliv. Za své jednání by měly nást následky. Škoda, že to nakonec nedopadlo jako I Spit On Your Grave. ()

Avalon820

Napínavý britský horor, který má skutečně hustou atmosféru a stylizaci. To je ovšem vše, neboť zbytek je čistý průměr. Do karet filmu rozhodně nehraje naprosto absurdně vykonstruovaný příběh, kterému nelze ani s trochou dobré vůle uvěřit (ač se tváří těžce realisticky) a rádoby novátorský závěr, který sice někomu může připadat inovativní, ale mě rozhodně ne. Mě přišel spíše jako snaha celou eskapádu hlavní hrdinky (proti které stálo snad vše, přírodou počínaje, přes zvířata a lidi, až po stroje) utnout. Takže hledáte-li inspiraci, jak ukázkově zazdít slušný potenciál - zde naleznete to pravé. ()

MikaelSVK

Horory nepatria medzi moje obľúbené žánre, a preto ich veľmi nevyhľadávam, no tento som si pozrel kvôli Michaelovi Fassbenderovi. Konečný verdikt ma však veľmi "milo" prekvapil, do budúcna ma odradil od akejkoľvek stanovačky, a preto tento snímok radím k veľmi vydareným hororom aj vo svojom vlastnom rebríčku ... 4**** ()

Martinibaby

Popravdě jsem moc nedoufala, že mě film nějak zaujme, jen jsem se těšila na Kelly Reilly. Od půlky filmu jsem ale seděla přikovaná k židli s pusou otevřenou až do konce. Naprosto brutálně (ve všech slova smyslech) rozjetý thriller a já ještě teď sbírám spodní čelist z podlahy a snažím se probrat z šoku. Neskutečná síla, realističnost, psychologie postav, výkony herců, masakr od A do Z. Nepopsatelně vtahující do děje. ()

brutale

Presne ako píše Dubro, krv a hlavne adrenalín tečie pri tejto snímke z obrazovky. Dej je stupňovaný od nudy až po vysoké otáčky a keď chcete, aby to už skončilo film ešte pridá. Dávam iba ***, z dôvodu že Eden Lake si požičiava z filmu The Descent (Pád do tmy), hudbu, pár záberov kamery, a zopár momentov. ()

Hismael

Kombinace štěstí, smůly a nelogičností je zde docela nevyvážený koktejl, ale druhá strana mince je maximální teror, hustá atmosféra a skvělé navození beznadějné situace. ()

Terva

Pokud čekáte partu výrostků, kteří si vyjedou na výlet a začne je terorizovat uchylnej mimozemšťan, zdrogovanej pes, lidožravej krokodýl nebo snad zmutovaná banda, co hledá novou krev.. tak na to zapomeňte. Jezero smrti je o dvou lidech co je terorizuje parta mladých lidí. Což je docela přirozené, zvlášť v dnešní době, kdy se vraždí důchodci pro pár korun. Jednoduchý příběh co má spád a hlavně je pěkné, že hlavní aktérka Kelly Reillyová ve filmu nezmatkuje, slepě nekřičí, neumí zařadit rychlost a další blbosti co jich je ve filmech spousta. Zde se chová duchapřítomně a jde za svým cílem...kam pak dojde to už se bohužel někdy stává. Film má napětí, ale bát se asi nebudete, jedině snad toho až...aby se tak nezačali chovat všichni mladí. Jo a byl jsem informován, že hlavní hrdina je idiot, což je asi pravda, ale upřímně pak posuďte jak by jste se zachovaly vy , když se do takové situace dostanete. Jeden z nejlepších filmů co jsem v poslední době viděl a možná bych doporučil češtinu, na originální zvuk byla nějaká stížnost. ()

JohnCZ

Taková tradiční naháněčka a vyvražďovačka, která je zvláštní tím, že tam hraje Fassbender a ústředními záporáky je parta bezcitnejch smradů. Kluci to hrajou fakt bravurně, ústřední dvojice ale už tolik sympatií nepobrala a navíc je to plný žánrového klišé. ()

Chermy

Mrazivé ale lehce umělé. Prostředí drzejch fracků a jejich rodičů, coby jednoduchých buranů je uvěřitelné. Scénář ale až moc tlačí na pilu, pokud jde o sled náhod vedoucích k brutálním hodům. No dobře, je to horor..... ()

moviesfan

Tento film není příjemné sledovat pro občasný teror a brutalitu páchaných na mladém páru. Přes nezáživný rozjezd jsme se dostali k adrenalinové jízdě, ve které se mládež vybíjí na dvojici, která vyzní poměrně sympaticky. Celý film spěje k nepříjemnému závěru, ale tento závěr je prvoplánový, i když celý film takto ukončí. ()

ambron

Šokujúci film. Šokujúci krutosťou mladistvých a tiež tým, čo je schopný človek urobiť pre záchranu holého života. Po skončení titulkov som zostal bez slov. Dlho. Angličanom sa podarilo natočiť film, ktorý určite nenechá nikoho chladným. ()

corpsy

Vitajte v realite. Ak sa opäť nesprísnia tresty pre mladistvých, ich tresty na školách, tresty pre ich tatkov a mamičky ( je jedno kto sú zač a akou šaržou sa vyhrážajú ), ktorý svoje sladké dietky chránia pred spravodlivosťou, tak sa takéto veci odohrávajúce sa v tomto drsnom thrilleri, stanú každodennou záležitosťou. Snímok, ktorý vo svojom žánri patrí medzi to najlepšie. ()

Seabeast

Teda vážení, u tohodle filmu se přiznám, že jsem s hodnocením dost na vážkách. Po nějaké době se jedná o něco, co se mnou hodně v průběhu zamávalo. A to zrovna ne z důvodu, že se jedná o krvák, přestože se najdou o dost brutálnější kousky. Nejedná se o moji neschopnost vyrovnat se s tím, že se něco takového může přihodit a také, že na konci nenásleduje happy end. Nemám problém s tím, že film opravdu navozuje silnou úzkost a dost nepříjemné pocity. Ale vadilo mi, jak se místama roztáčí kolotoč nepříliš pochopitelných vyústění, které u mě hraničili se silným afektem. Totálně to smrdí záměrně vykonstruovanou samoúčelností veleváženého pana režiséra. Kašlu vám naprosto na to, že bych měl něco takového přijmout, protože absolutně nemám nutkání ocenit Jezero smrti více hvězdama. Není tu pro mě NIC, co bych měl nebo chtěl obdivovat. Jedná se čistě o můj subjektivní pocit a sledování Jezera smrti mi bylo vnitřně hodně proti srsti. ()

Nick Tow

Sú filmy, pri ktorých si želáte, aby to už preboha skončilo. Pri Eden Lake som si to želal viac ako intenzívne. Ako napovedá moje známkovanie, tým dôvodom nebola demencia filmu, ale až hmatateľná túžba zastaviť tú hrôzu, ktorej neodvratnosť a zreteľnú prevahu nám Watkins servíruje s antarktickým chladom a presnosťou neomylného chirurga. Bacha spoiler: neviem, či veta "Veď sú to len deti!" mala niekedy vo filmovom pointovaní zvrátenejšiu príchuť. Ak si z nejakých sado/maso dôvodov potrebujete urobiť pred spaním v duši masaker, Eden Lake je tlačítkom k spusteniu atomovej smršte. ()

Skrk

Snaha napodobit vynikající Hanekeho film -> Funny Games. A bohužel marně. Nemastný neslaný a ještě k tomu mi přišlo, jako by tvůrci nechtěli lidi šokovat, ale "zaučit je"! Díky exploitationu alespoň 1 hvězdu. ()

villon17

Kelly mi vadila už v Sherlockovi, ale stejně jsem nechtěla, aby umřela. Ty malí spratci by potřebovali skopat do kuličky, rozmlátit držky a třískat od rána do večera, tak aspoň teď dostali lekci, i když.... nechci spoilovat;) ()