Jezero smrti

PATWIST

Samotné jazero neskrýva nič hrôzostrašné ako by mohol názov napovedať. Skupina mladých zmagorených tínedžerov si ulieta na tyranizovaní návštevníkov ich dedinky. Skvelý koniec ako sa na horor/triler patrí, tušil som kam to prišla po pomoc.. Tento film vám ukáže čo je to zákon schválnosti, napätie, a nespravodlivosť. Na druhej strane bolo dosť smiešne ako tam jazdili na tých ich bicyklíkoch :-D ()

AlexUnited

Minimálne jedna hviezdička musí ísť dolu za neakceptovateľný koniec. Väčšina ho samozrejme považuje za akési excelentné neočakávané vyvrcholenie, mňa však nehorázne nasral. Vyprovokovanie diváka bol isteže zámer, ktorý sa vydaril, lenže takéto brnkanie na nervy okorenené hláškou "veď sú to len deti" od nejakej pseudohumanistickej puše - to už je silná káva, o nelogickom správaní postáv ani nehovorím. Na druhej strane napätie v niektorých momentoch funguje výborne, tak veľmi som si želal aby boli všetci pankharti zmasakrovaní jeden po druhom, spomínaný záver však priniesol pre mňa trpké sklamanie. ()

nula87

Když přimhouřím oči nad množstvím nepříliš reálných náhod, které film potřebuje, aby se posunoval podle zamýšleného scénáře dál, tak jde o slušnou žánrovku s autentickou atmosférou. Viděl jsem to celou dobu na 3*, ale za ten závěr si tu čtvrtou zaslouží. 80% ()

Brano

Realistický natočený thriller s veľmi zaujímavou a v dnešnej dobe aktuálnou témou šikana. Tentoraz partia puberťákov bude šikanovať pár, ktorý si išiel oddýchnuť ku jazeru. Avšak film je až príliš jednoduchý s nie príliš dobrým scenárom. Koniec bol výborný, ale tiež aj trocha predvídateľný. Koniec koncov nieje to zlý film, len trocha zaujímavejšie a napínavejšie spracovanie by to chcelo. /65%/ ()

kslaww

Ty vole dost dobrý...dobře zpracovaný film, zajímavý scénář...napětí a drzost puberťáků neměla konce...tleskám...jen víc takových filmů...skvělý hororový thriller ()

transbeskyd

U tohohle filmu jsem se onehdá vzbudil u televize v ten pravý moment a tak mě zaujal, že jsem dokoukal až do konce a při některých vypjatých scénách (např. hře pojď si taky píchnout..)jsem byl fakt hodně vzhůru..Nejlepší na něm bylo to, že neměl žádný hepáč, i když naděje, jak jinak, umírala poslední. Zkrátka to dopadlo blbě, a to mu u mě přidalo punc uvěřitelnosti a jednu hvězdu:) ()

subic

Slušné, člověk se u toho i začne bát, navíc ta holka má vážně smůlu, že se vždy nějak vrátí do náruče těch smradů. Ti smradi jsou na rozčtvrcení. Přestože Kelly Reilly je tu celá od bahna a krve, i přes to je na ní něco dost sexy. Hned jsem si u toho vzpomněl na 2 podobné americké kousky Plivu na váš hrob (2010) a Funny Games USA (2007), ty dopadly v podstatě dobře, jenže taky to dobře fakt nedopadne. Je fajn, že film má jen 91 minut a nemá tam hluchá místa. Takže dávám 4 frčky, i když nejsou úplně čisté. 72% ()

Gamekeeper77

Jsou thrillery a thrillery. Jeden typ můžu, i když tam tečou potoky krve, šlape se po mrtvolách a mě projíždí husina celým tělem. Ty druhý ale rád nemám. Nemusí tam bejt ani tolik zabíjení, lekaček a nechutností, ale z koukání na ně je mi fyzicky i psychycky špatně. Sevře se mi to kolem žaludku a já už jen chci, aby to skončilo. Myslím, že to má většina z nás, jen to každej máme nastavený u různých typů filmů. Po dnešku u mě mezi ně spadá právě Jezero smrti. Z filmařskýho hlediska nejspíš dost slušnej psychothriller, z mýho osobního dost nepříjemnej diváckej zážitek, na jehož shlídnutí nenacházím pro mě nic přínosnýho. I přesto ale musím bejt objektivní a uznat jistý kvality filmu, i když se mi vlastně nelíbil, takže za tři. Už to ale nechci vidět. 60%. ()

Tominni

Jeden z nejlepších hororů posledních let. Steve by chtěl požádat o ruku svoji přítelkyni Jenny a tak ji pozve na romantický víkend k jezeru Eden. Zde ale dojde k setkání s partou místních spratků a romantická atmosféra je pryč a nastává souboj o život. James Watkins předvádí to nejlepší z hororů. Ano, jednání hlavních hrdinů není zrovna logické, většina lidí by u jezera Eden zůstala jen chvilku, ale to nic nemění na pocitu reality a strachu. Konec je pak další třešničkou. Ano, je to film, u kterého se cítím špatně a špatně a špatně, ale i tak to je na plné hodnocení. ()

JosefTomas

Solidní řemeslo, kdy se z jedné krásné idylky stane běh na život a na smrt. Jen je problém, že Watkins v úvodu nedokáže navodit takovou atmosféru, jakou by si film zasloužil a z výsledného hororu se stane spíš napínavý thriller. I tak se ale máte na co těšit, protože hrůza, která hlavní hrdiny čeká, se změní na nevídanou cestu po přežití a na konci filmu, který je velmi zdrcující, už nebudete chtít nikam jet k jezeru a každého nerespektujícího puberťáka se začnete bát, hlavně když bude ve skupině. Jen málo který film dokázal tak věrohodně a bez ostychu zobrazit nespoutané zlo, jenž se může v lidech zrodit a každou minutu, co o filmu přemýšlím, je mi pocitově hůř a hůř, zvlášť když uvážím, že něco takového se může dít prakticky kdekoliv. ()

Dombzila

Tak takhle moc posranej a rozklepanej jsem po filmu dlouho nebyl. Jezero smrti je jeden z nejlepších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Je to surový, je tam skvělej gore, libová atmosféra a hlavně to působí neskutečně reálně. A právě ta uvěřitelnost tomu dodává na strašidelnosti. Výkony jsou skvělý a prostředí taky. Hlavní postavy jsou neskutečně sympatické a člověk zkrátka doufá v happy end. Záporáci jsou taky super a člověk je musí nenávidět. A to v hororech kupodivu není až tak častý. Zkrátka je to úžasnej film, kterej bych každýmu nahned doporučil. 90% ()

Bublaga

Slunění u vody už nikdy nebude jako dřív. Bát se nebudete, ale nepříjemnému mrazivému pocitu se nevyhnete.  Víkend, který měl pro dvojici skončit sladkým ano, se zvrtne v boj o život. Je totiž vtažená do řetězce činů, na které pouhá omluva nestačí. A nabízí tak odpověď na otázku: kde se bere zlo. To  niterné, násilné. Nemůže mě nenapadnout další násilí věnovaný film - Funny Games / Funny Games USA. V případě Jezera smrti pár začne terorizovat místní omladina. I v tomhle případě vás nejednou napadne: je, nebo není film natočený podle skutečné události?  Cením, jak se ústřední herecká dvojice (Kelly Reilly, Michael Fassbender) ušpinila. A to doslova. Bláto, listí, krev. Ozvat se, nebo to nechat plavat? To je oč tu běží... ()

swoulen

Uff, no je to síla, je to až neuvěřitelně realistický a koukáte na to s tím, že se tohle může stát i vám. Brutalita dnešních dětí je totiž někdy docela zarážející a je jenom otázkou času, kdy se na takový snímky nebudem koukat v kině, ale ve večerních zprávách.... ()

ShotgunED

Celková myšlenka a záměr poukázat na ni šokem se tomuhle snímku upřít nedá. Ale já se nudil,atmosféra beznadějě po mě nesáhla ani klackem a konec jsem naprosto čekal v takovém duchu. Jen tak tak to u mě dosahuje na ty tři hvězdy. Jako napínavý thriller rozhodně slabota. ()

jack_scott

Vcelku průměrný reprezentant žánru, nebýt britského přízvuku herců, člověk by zpočátku myslel že je to americká produkce....to bylo to první co mně překvapilo. Hrdinové jsou roztomile představeni,a fim se odvíjí pomalu,ale zajimavě.......pak začne mít člověk pocit, že to co je u jezera je nějaké divné, člověka až příjemně zamrazí...ALE škoda že ta partička pubertáků je tam ústředním motivem, snímek by si zasloužil s takovými dvěma hrdiny na takovém místě úplně jiný průběh....Nuže, snímek je dost sražen po zjištění že za problémy může partička protivných pubertáků. Následuje klíčová scéna filmu, kdy po krádeži auta a konfrontaci hrdinů s pubertáky....to nejsou překvapivě děti, kdo uteče. Je zvláštní, že když hlavní hrdina potápěč dokáže rambovsky sejmout dost nebezpečného psa, před rozzuřeným pubertákem s přítelkyní uteče, místo aby se pubertákovi za to co jim udělal prošel po obličeji. Snímek tím neuvěřitelně utrpěl, mučení zraněného hrdiny atd je sice zajimavé,ale hlavní hrdinka předvede stupiditu neskutečně béčkového snímku, když se proti veškerému zdravému rozumu vrací pozorovat co se jejímu snoubenci děje a jak ho mučí, načež je samozřejmě odhalena a prchá...jak ubohé. To tu bylo už tolikrát....Snímek trošku zvedá jen konec, kdy hrdinka skončí (zaslouženou neukázanou) smrtí. Provedení je sice velmi dobré, ale ten námět je na druhou stranu dost trapný, škoda, kdyby to byla banda normálních vesničanů, neříkám nic,ale takto je snímek sražen nelogičností příběhu na cca 65%. ()

Deadmann

Zamilovaná dvojice si odjíždí užít trochu romantiky k zatopenému lomu. Bohužel pro ně, místo okupuje i banda spratků, kteří nejprve působí "pouze" jako pěkní grázlové, postupem času se z nich však vyklube něco mnohem horšího... Eden Lake je dosti brutálním, a co hůř, opravdu nepříjemně působícím thrillerem / horrorem, v němž je ústřední pár nakonec nucen bojovat o svůj vlastní život... V průběhu filmu jednoznačně žijete s pronásledovanou dvojící, a celou dobu jen a jen trnete, zda se jim před těmi hajzly podaří utéct... Skvělý film, u nějž se člověk nezačně ani na vteřinku nudit, atmosféra je skutečně dost hustá (až tak, že by se dala krájet) a navíc to pěkně graduje... Jen se závěrem se tvůrci mohli poprat trošku lépe. Přesto jsem nadšen a dávám plné hodnocení. Důvod je prostý: pro fanouška žánru totiž představuje Eden Lake naprostou povinnost. P.S. Nejhroznější na tom všem je, že snímek působí až neskutečně realisticky a težko by se mohl kdo divit, kdyby byl inspirován nějakým skutečným příběhem... ()

Sicky

Prvých 30 minút som sa riadne nudil a jediné čo ma občas vytrhlo z tejto letargie bolo nejaké to fucking z úst "krásnych" anglických teenagerov. Druhých 30 minút som sa začal zmierovať so skutočnosťou, že mám pred očami ďalší z radu priemerných hororov, ktorý dokáže šokovať iba spôsobmi mučenia a následného zabitia. V tomto momente to bolo asi tak na 60%. Avšak posledná polhodka tomuto filmu vyniesla 20% navrch. Záver je naozaj výborný a to nie v zmysle, ako kto zomrie ale ako ho tvorcovia naozaj prešpekulovali. Jediné čo vo vás zostane je čistá beznádej, hnev a chuť niekoho udrieť. ()

Miloško

Už dávno som nevidel tak napínavý horor.Od začiatku do konca som bol v napätí,toto čo sme videli sa stáva realitou. A v čom je odlišná brutalita s tohoto filmu a napr. so série SAW? Tu to nebolo účelné,ale priniesol to život,realita. Fakt bomba film,horor roku 2008. 8/10 ()