Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 28 min (Minutáž: 30–55 min)

Ján Kroner ml., Peter Batthyány, Ľuboš Kostelný, Lukáš Latinák, Csongor Kassai, Helena Krajčiová, Michal Hudák, Slávka Halčáková, Anna Šišková (více)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

kazatelSVK

Výborne zvládnuté dielko z dielne TV Joj..Nechápem negatívne ohlasy tipu trápne a nudné. Ja som sa nenudil ani pri jednej!Je to to najlepšie čo mohla slovenská seriálová tvorba ponúknuť.Bohužiaľ,s postupom času začal seriál mleť z posledného a bol skôr trápny ako prirodzene vtipný.Najlepšie tak zostali prvé tri série,to najhoršie prišlo s odchodom Janka Kronera ako Miňa Demoviča a príchodom nudných postáv v podobe Luknára,Šiškovej alebo Jozefa Vajdu ()

Tonis

Postupom času ako pribúdajú ďalšie diely tak sa aj jednotlivý herci viacej vyvíjajú a dokážu svoje postavy lepšie zahrať. Najprv som tomuto seriálu nedával veľkú nádej, ale dosť som si ho v posledných pár mesiacoch obľúbil. Najviac ma pobavil Ján Kroner, ktorý hrá miestneho polomafiána Miňa Demoviča a má jednoznačne najlepšie hlášky z celého seriálu. ()

ChrisBa

Ako seriál profesionálov beriem a hodnotím najmä prvé série v pôvodnom zložení a pôvodných charakteroch postáv. A to bolo geniálne, vrámci slovenských sitkomov a kadejakých seriálov to najlepšie. Potom to miestami začalo upadávať, aby to v piatej trochu vyzdvihol Miki Hric.. no a nakoniec aby to zabili odchodom Balážikovej, a príchodom nevstrebateľnej Šiškovej..vtedy som to prestal pozerať,pretože to bolo otrasné. Ale spomínané prve série impozantné. No a tie postavy, Latinákov Húrka s mastnými vlasmi a hláškach s jedlom, Boborovského zanietenie, večne odstrkovaný a ponižovaný Vyšný, kapitán Maroš Nagy ako veliteľ s nižším IQ, Balažíková vicemiss, Króner alias podvodnícky krčmár...týmto hercom sadli tieto úlohy skvele a doslova sa v nich vyžívajú..a ja im to žeriem.. tie komické zvodky, miňove podvody a vysvetľovačky, tie prípady.. jednoducho nezabudnuteľné..škoda, že to potom dobabrali.. ale za tie najlepšie série jasných 5* ()

charmin

Môj najobľubenejsí slovenský seriál,skutočne. Všetkých tých bezduchých Susedov, Kutyilov, Ordinácií, Panelákov predčil s vyyyyysokyýýýýým náskokom tento kúsok. Zápletka nie je samozrejme vždy dokonalá, občas sa pritrafia aj horšie diely, ako v každom seriáli. Keď už však príde ten horší diel, rada sa len tak hodinu pozerám na Ľuboša "Boborovského" Kostelného ( jeden z mojich najobľubenejšich slov. hercov - mladšia generácia ), tupého ale zato vždy hladného Lukáša "Hurku" Latináka, a samozrejme Csongora Kassaia, kt. je pre mňa veľmi výnimočný herec s osobitou charizmou. Mojím prekvapením je Helena Krajčiová, pretože z vyšsie spomínaných seriálov som ju síce veľmi nemusela, ale ako pribrzdená Scarlett v spojení s Boborovského dristami ma častokrát pobaví ;) 90% ()

casioa.... odpad!

Ďalšia hlúposť "made in čekoslovákia", teda....slovákia. Ale aj Čechy majú iste svojú trápnu rádoby krimi obdobu. Takže, TV sa pretekajú, ktorá ponúkne stupídnejší seriálik, a tak prázdne miesto na poli trápnych seriálov z policajného prostredia musel proste niekto vyplniť. V tomto "nástenkovom" tendri vyhrala TV HNOJ. Gratulácie a ovácie. Bleeeee :( ()

• V 16. epizóde 6. série, počas výučby slovenského jazyka Mikiho Hrica (Michal Hudák) Františkom Boborovským (Ľuboš Kostelný) má František v jednom zábere dva pendreky, v nasledujúcich už ani jeden. (ČSFD)