Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Keby si tú ryžu zobral, tak by to úplne zničilo vyznenie celého filmu. Dobre, že to urobili takto.

Axineya

Axineya (hodnocení, recenze)

*yaawn* já se vážně snažila neusnout-.- Pro mě by bylo ideální, kdyby sestříhali bojové scény a nacpali to do 20 minut. Postava hlavního hrdiny mě tak neskutečně iritovala. Jeho vysoká morálka, kdy nevezme rýži od Japonců a raději nechá manželku a dítě hladovět... jo, to je hrdina no.

CURVE

CURVE (hodnocení, recenze)

Hodně povedený a více než dobrý film.. asi nejlepší o Kung-Fu co jsem viděl..

Nin (hodnocení, recenze)

Fair enough, dík. Mrknu na to, jednička byla ukrutně zábavná ;)

Idaho (hodnocení, recenze)

Jediné zrnko pravdy je, že existoval jakýsi Yip Man a žil v Hongkongu, kde vyučoval bojová umění. Totéž ovšem platí i pro první díl.

Nin (hodnocení, recenze)

idaho: No byl v jeho akademii, to mu nikdo neupře :) ... Takže je v tý dvojce aspoň zrnko pravdy, říkáš?

Idaho (hodnocení, recenze)

Ve dvojce drtí pro změnu Angličany.
Když se ptali Bruce, kdo ho učil bojová umění, někoho přece uvést musel, ne? Zde začíná sláva Yip Mana.

Nin (hodnocení, recenze)

Tak tak koukám, že ten Ip Man nebude až tak biografický, jak se dalo čekat (teď nereaguju na předchozí příspěvky, možná se to tu řešilo)... Ale to nevadí, protože je to stále výborný, zajímavý a zábavný film.
Každopádně jsem četl, že nazývat Ip Mana učitelem či dokonce mentorem Bruce Leeho je prý absurdní, protože ho nikdy nic osobně nenaučil, dokonce ho spíš odmítal učit a celkově k sobě neměli vůbec žádný bližší vztah, jak konec filmu naznačuje... A proto - není ve dvojce náhodou Bruce Lee? Má cenu na to koukat? Zase se mi nechce koukat na nějakou pohádku, kde Ip Man s Brucem Lee budou sekat hordy japončíků a pomrkávat na diváky, co všechno Bruce díky Ip Manovi v životě dokázal...

A teď se ptám především lidí pravého Ip Mana znalých, ne jen těch, co oba filmy viděli.

Idaho (hodnocení, recenze)

Ono klasické „Wong Fei Hung“ téma je něco jiného. Tady jde o to, že prostě většina skladatelů hudby má svůj rukopis, podle kterého je lze poznat, ani nemusí člověk vidět kredity – pokud se ovšem o filmovou hudbu trochu zajímá. Narážím tím na neblahou přednášku Greka o filmové hudbě na Animefestu 2009, kdy všechny skladatele, obzvláště Kawaie, vychválil a Kajiuru totálně odrovnal. Ačkoliv se dá použít stejný metr na všechny. Já si kupříkladu hudby u Ip Mana ani nevšiml. :-)

Flipnic

Flipnic (hodnocení, recenze)

IDAHO: Je to možný ... V tomhle já se nevyznám, je to podobný jako s se songem "Wong Fei Hung theme" kterej je asi od počátku 70. let snad ve stovce (??) filmů a hlavně je typickej pro Once Upon Time in China ... Špičková hudba-song ... Ale kde vznikl a kdo ho složil nemám šajnu, ale můžu ho slyšet furt ...:-)) A že se to vykrádá? Pokud je to v rámci Asie a jejich filmů, tak to snad taková tragédie není ... ;-)

Idaho (hodnocení, recenze)

Hudbu k IP Manovi dělal tentýž skladatel jako k Seirei no moribito, Kenji Kawai, který se stejně jako většina skladatelů filmové hudby vykrádá. :-)

nodiggity

nodiggity (hodnocení, recenze)

Jsem jediný, nebo tu ještě někomu hudba ve filmu připomněla Seirei No Moribito ? Skoro bych řekl, že některé melodie zněly jako přes kopírák ;).

Idaho (hodnocení, recenze)

Zvláštní, já si pamatuji právě rozhovor s Norrisem, který Brucovi nabízel sparring, ale on ho odmítl se slovy „Cvičme techniku.“ To, že byl Bruce pouliční rváč, nikterak nezpochybňuji, naopak.

Flipnic

Flipnic (hodnocení, recenze)

Rozhovor s Norrisem: (volnej překlad..): Bruce jim ukázal zhruba co dokáže před kamerou, mlátil, kopal, skákal všude kolem a všichni byli spokojeni. To ode mne se tohle nechtělo, já byl profesionální "zápasník/sportovec/karatista ...?". Dohoda byla okamžitě navrhnuta a sepsána ... komentátor: "Vy jste nezápasil s Brucem Leem?" NORRIS: "Nezápasil, jak jsem řekl, já byl profesionální "zápasník" z ringu, to Bruce nebyl. Proto jsme se v ringu proti sobě nedostali." Zjevně naprosto zamýtá možnost-situaci, že by si to někdy rozdal na férovku s Brucem jen tak ... ,dále: NORRIS: "Ale byl dobrý! Byl dobrý, byl opravdu velmi dobrý!! To jsem jako profesionální zápasník poznal okamžitě" ... bla bla ... takže co z toho? Závěr si může udělat každej sám ... Buď Bruce nikdy pořádně nezápasil a byl to velkohubej chytrej amatér - jak uvádí IDAHO ... A nebo vyklepl na ulici stovky rváčů bez nějakejch bodů, pásků, kimon, praktik, zásad, pravidel atd., jak uvádí drtivá většina lidí, kteří Bruce znali ... ? :-)) Stejně se pravdu nedozvíme, je to jen na tom, čemu chce člověk věřit ...

Kalkulon (hodnocení, recenze)

V bojových filmech mě jde o fighty především, děj je pro mě až na druhé koleji. To už se radši mezi bitkama zasměju nějakýmu tomu vtípku.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Takže tie chyby sa týkajú len súbojov? Som si myslel, že aj nejaké iné stránky filmu. Ale inak celkom súhlasím, tie súboje ešte mohli byť aj o trošičku lepšie, ale to by som už chcel moc, aj tak sú to pre mňa jedny z najlepších súbojov. Súboj s desiatkou karatistov bol podľa mňa dokonalý, tomu nemám čo vytknúť, vo finálnom súboji mi pár prvkov prišlo zbytočných a s tým bojovníkom súhlasím, ten už miestami dosť lietal , ale to už sú pre mňa v rámci filmu ako celku úplne nepodstatné detaily a celú hviezdičku mi určite nestrhnú.

Kalkulon (hodnocení, recenze)

Jasný, já to nikomu neberu, taky jsem dal 4*, protože to nebyly zas tak velký zápory. Pro mě takto: problém v kameře a střihu a s tou postavou Tatara, která tam skákala jak na pérkách. Kamera místy moc blízko+rychlej střih občas udělal souboj nepřehledným. Já to beru jako menší zápor. Ostatní si zas řeknou, že to pomáhá rychlosti a dynamice, já radši přehlednost.

sniper18 (hodnocení, recenze)

Kalkulon: Prosím ťa mohol by si mi tie chyby spomenúť? Nehovorím, že to je dokonalý film, ale ja som si na ňom nevšimol nič, čo by stálo za kritiku. A ešte k tomu, to, čo je pre niekoho zápor môže byť pre druhého zase silná stránka filmu.

Kalkulon (hodnocení, recenze)

Lidi jsou jinačí, názory jsou jinčí. Stačí se podívat na film, když má člověk špatnou náladu a hned hodnotí jinak. Takže chápu, že někteří píší, že je to film bez chyby a někteří tam chyby vidí(stejně jako já). Dát tomu odpad je ale totálně mimo mísu.

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz