Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

DEMON

Horsie ako 300, lepsie ako Suboj Titanov (novy, samozrejme). Ale to je aj pozeranie do steny a bodanie si pri tom nozom do stehna... Henry Cavill mi sice nie je vobec znamy, ale aspon posobil sympaticky, co sa neda povedat o Samovi Worthingtonovi v konkurencnom projekte. Zaujimalo by ma ale, co ma hollywood proti greckym bohom. Prebral snad Zeus niekomu z nich manzelku? zbil Ares niecieho syna? zlomila Afrodita srdce nejakuemu namyslenemu frajerovi, ktory o nu usiloval? Inak si totiz neviem vysvetlit, preco na nakrucanie Troje neboli vobec pozvani, v "Titanoch" boli odsunuti na vedlajsiu kolaj, ba dokonca, v pribehu tak debilnom, ze boli aj nan pomysliet, nenavideni a v najnovsom antickom pribehu uz sice co-to predvededu, ale pre zmenu sa ich pocty drasticky preriedia (a Atena s kamami sa snad musela zrodit v mozgu poskodenom drogami). Mimochodom pribeho opat nezmyselne sklzava do roviny obycajneho smrtelnika bojujuceho nie len so silnejsim nepriatelom, ale aj vlastnym osudom a pojem "obycajny" je, podobne ako v Titanoch (fakt si nemozem to porovnavanie odpustit), zase raz zdoraznovany tym, ze hlavny hrdina je "spodina" bez titulu (tentokrat je to rolnik, predtym sme mali tu cest s rybarom). Nie je vobec jasne, co je zle na tom, ze Perseus bol princom a neskor kralom Argu a Theseus Aten? Ale na jedno pozretie je tento film okay a samozrejme cim menej viete o antickych pribehoch, tym viac sa vam film bude pacit. ()

DavidWebb

O ouu. Tak toto bol fakt zabitý čas. Omaľovávanka bez duše. Do frasa takýto príbeh podľa mňa dokáže talentovaný teenager napísať cez noc. Hollywood musí byť naozaj zúfalý, keď dá zelenú na točenie takýchto sračiek. Nie je možné, aby celý "film" bol založený výlučne na vizuáli. A nezachráni to ani záverečný krvavý masaker, za ktorý dávam jednu hviezdičku. Veľmi povrchné, bez hĺbky, herci sú v princípe v pohode, ale k nikomu z nich si nevytvoríte vzťah ála držím ti päste, žiadne sympatie - nič. Keby nebolo Mickeyho Rourka (za ktorého dávam druhú hviezdičku) tak toto "dielko" zakopem pod čiernu zem. Iba on dal tejto prázdnote iskierku charizmy. Aj tak ale odporúčam stráviť čas príjemnejšie než čakaním na koniec tejto trapoviny. Slabých 30%. ()

Petus

Kdybych měla soudit podle traileru, wow. V reálu, těžké zklamání. Po vizuální stránce úžasné. Byla jsem nadšená. Ovšem ten zbytek ...Za prvé nechápu, kam se ztratili všichni bohové, protože jestli mě moje paměť neklame, tak jich na Olympu pouhých 5 nebo 6 určitě nebylo. Za druhé - s výjimkou Rouckeho a Pinto naprosto zaměnitelné a nicneříkající postavy. A za třetí - berlička v podobě nalezení hledaného předmětu doma v hrobě své matky - OMG. Tohle teda fakt ne. Další 300 se prostě nekonala. ()

Tormentor665 odpad!

Co kdo na těchto počinech vidí, je mi záhadou. Taková převizualizovanost, počítačovost, nechápu. Je to možná tím, že jsem od třinácti nepařil jednu pc-hru za druhou a nehonil si u toho ocásek. Já prostě mám rád starou poctivou umělou krev, i když mnohdy třeba vypadá směšně. Alespoň jsem věděl, že se koukám na lidi. ()

liberita

Sklamanie. Tak nudný film som už dávno nevidela, príbeh je slabý a scenár nestojí za reč. A pritom predpoklady má film dobré, pracuje s mytológiou, má prvky historickej fantasy, hudbu zložil skvelý Trevor Morris (Tudorovci, Vikingovia, Piliere Zeme) a ani herecké obsadenie nie je tak tragické, takého Johna Hurta som od V ako Vendeta nevidela. Lenže inšpirácia atmosférou a farbami 300 je až príliš do očí bijúca a predsa zďaleka nie tak dobrá ako originál. Chovanie sa postáv je naozaj hlúpe a výzor a kostýmy olympských bohov sú smiešne a trápne. To všetko by sa ale dalo prehliadnuť ak by počas 110 minút bolo možné vidieť aspoň jeden pútavý, napínavý, zaujímavý alebo zábavný moment, skrátka niečo, za čo by ten čas stál, k takému momentu ale nedôjde a tak tu máme len ubíjajúcu a prázdnu nudu. ()

Nathalia.A

Film ktorý ma od začiatku nebral. Slabý dej ,slabé herecké výkony a veľmi nereálne vyzerajúce efekty až priam umelé ktoré vzbudzovali zvláštny obraz.Asi Celým filmom sa preplietal Azuritko ktorý vytváral neuveriteľne čisté kostýmy za každej situácie.:) Typický americký typ filmu ktorý buď uchváti alebo odstraší. A bohužiaľ tento ma odstrašil a zároveň unudil. Jediné očarujúce na tomto filme je Freida Pinto :) ()

J.e.r.e.c

Tak tomu říkám fantasy! Tarsem Singh jí má na rozdávání a tenhle film pojal hodně po svém. Jeho dílo se nepodobá žádné zfilmované podobě antických mýtů, byť hlavní hrdina mi z počátku svým heretickým přístupem a současně božskou protekcí značně připomínal oba nové a silně dementní souboje titánů. Příbuzná výchozí premisa se naštěstí stočí úplně jiným směrem, tohle je sice úderné a jednoduché, ale dementní ani trochu. V době vydání trailery a plakáty lákaly na podobnost s Třístovkou, ale ta spočívá snad jen v až fetišistickém důrazu na vizuální stránku. A Nesmrtelní jsou v tomto ohledu žrádlem na úrovni božské many! Ve svých epických momentech (finální řežba nerve jen koule, ale všechny údy z těla!) oslniví jako Diův blesk, v těch komornějších, kterých je drtivá většina, až divadelně strozí a přesto bohovsky styloví. Tarsem se toho nebál a pokud se hned neposerete, když bohové nevypadají jako partička sucharů v čele se starým taťkou vzor Laurence Olivier nebo Liam Neeson, musí se vám jeho vize líbit. Největším božanem je ale nakonec stejně Mickey Rourke. Ať už trousí willisovské hlášky, jako: „Let me enlighten you priest!“, nebo krásně poetickým způsobem vysvětluje helénskému zrádci, jak se hodlá stát nesmrtelným, jeho titánské charisma sálá z každé scény. V téhle božské tragédii si ale své uhrají všichni, včetně kritizovaného Cavilla. Tudy zkrátka vede cesta... až na filmařský Olymp! 80 % ()

1V4N

Bohužiaľ som si užil viac trailer ako samotný film. Immortals som zaradil do skupiny filmov, ktoré sa oplatia vidieť len raz. ()

Bastinka

samotný film je spíš na 2*, ale musím říct, že efekty a některé scény jsou vůbec špatné :-) a tak dávám 3* ()

papadoce

O poznanie slabšie ako Súboj titanov. Chýbala tomu akási iskra. Áno digitál bol úžasný a konkrétne napríklad súboj Bohov a Titánov bol úchvatný, ale už viackrát sme sa v minulosti presvedčili, že len počítačová animácia nestačí. Ja by som z toho vinil režiséra. Niekto by predsa mal prevziať zodpovednosť za to, že je niečo dodrbané, či ? ()

Scraffy

Vizuálne pekné, ale príbehovo už až tak moc nie. Henry Cavill je celkom dobrý a aj ostatný, avšak príbeh nie je nejako prevratný. Vidíme, čo sme už videli. Ale nájdu sa aj tam nejaké vylepšenia, ako napríklad vyobrazenie bohov a ich sídel. Mám z toho filmu dobrý pocit, aj keď to mohlo byť lepšie. Mali na to. ()

vox_populi

masakrálna brutalita jasne prevažuje nad príbehom a hereckými výkonmi - film uspokojí snáď iba homosexuálneho sado-maso fanatika. Singh by mal ostať pri reklamných klipoch automobilky Tata ()

kyjo

Příběh je slabší, ale film výrazně vyniká výpravou a scénografií. Návrh kostýmů, zejména olympských bohů a Titánů, a jejich zbraní, je super. Je tu několik vizuálně unikátních lokací. V mnoha scénách vyniká až barokní kontrast světlo vs tma, špína vs čistota. ()

elishia

Pribeh nic moc, spise zadny, postavy to taky zrovna nezachranuji. Takove zase plytke vykradani a prekombinovani mytologie. Nektere nechutarny bych si odpustila a parodicke proslovy taky obcas nudily. Ale na druhou stranu rozmasakrovani hlav bozkym kladivem a par useku bitvy bohu s titany stalo za to kino. A ti polonazi herci taky nebyli zrovna neatraktivni :). Dost se mi taky libilo ztvarneni bohu. Jako komplex ve 3D je to prumer, kdybych si to ale pustila doma, tak by to dalo mozna dve *. ()

george82

Proč? A proč Singh? Nuda to sice nebyla, ale do velkofilmu nebo filmu, který by měl trhat peněžní rekordy....to ne. Je tam daleko víc krve a násilí, než příběhu. Do hrdosti a kuráže 300: Bitva u Thermopyl to má sakra daleko. ()

PetrC.

Musím říct, že jsem od posledního filmu Tarsema Singha čekal víc. Protože když odhlédneme od toho, že se mu povedlo stoprocentně prezentovat moderní maskulinitu, je samotný odvyprávěný příběh dost povrchní. A pokud nad ním budeme hlouběji přemýšlet, zjistíme, že je v mnoha důležitých detailech zcela logicky nedořešený. Nijak zvlášť mne nenadchly ani herecké výkony. A jinak velmi dobrému vizuálu škodí záběry pro formu, aby se vůbec trochu ukázalo 3D. 65 % ()

Mykhaluu

Kdybych šel do bitvy, jak se tak říká s otevřeným hledím... byla by to zhruba stejná chyba, jako jít na tenhle film s očekáváním, že uvidím ztvárnění Starých řeckých bájí a pověstí od Eduarda Petišky. Tedy výše popsanou chybu jsem neudělal a mohl si užít film, který sliboval trailer. Místy to bylo divadelní (inu staré řecko a ukázkový http://cs.wikipedia.org/wiki/Deus_ex_machina ), místy vizuálně svěží i impozantní. Místy nechutné (inu Mickey Rourke). Ale každopádně jsem si to užil a obavy z nedotaženého blýskavého holyvůdu, které vznikaly po přečtení některých komentářů a shlédnutí ukázek z filmu byly naštěstí liché. 3D kvůli zmenšenému obrazu nemusím a nechal bych Theseovi narůst vousy, ať se nemusí furt holit, ale i tak dobrý borec! Prostě příběh v hezkém hávu! 4,5 hvězdičky se zaokrouhluje s ohledem na mizivé hodnocení na 5! Přes místy nelogický scénář! Stejně mňam! ()

vieriX

Vizuály,které umí snad jen Tarsem vzato naprosto jinak než obvykle historické filmy z té doby prostě se sešli aspekty, které pro mě udělali jeden z nejlepších filmu podzimu na které jsem byl v kině. Rkova verze je vysátá až do poslední kapky finální řežba mezi bohy a titány je prostě boží. Pro mě fakt dobrý film, který mě bavil a 110 minut uteklo jak voda. Bylo by fajn se tu zase sejít za 2 roky u pokračováni. ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?