Muži, kteří nenávidí ženy

• Švédsko Män som hatar kvinnor (více)

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie… (oficiální text distributora)

Dominikkk

Výborné spracovanie knižného podkladu. Klobúk dole pred výkonom Noomi Rapace v neľahkej úlohe. Takisto pozoruhodný bol herecký výkon Michaela Nyqvista ktorý pôsobí dosť reálne. Dočkali sme sa aj kriminálky bez hollywoodskych efektov. Konečne ako taký odklon od mainstreamových filmov s výbuchmi a naháňačkami. ()

Kyberswat

velmi dobré ! napětí, skvělý příběh viz kniha, kterou jsem četl. řekl bych i dobré herecké obsazení, zkrátka velmi povedený film !! doporučuji shlédnout. ()

old_school

Vkusně natočená reklama na počítače Apple. Noomi Rapace v roli hackerky je příjemně záhadná. Dobrá zábava na zimní večer. ()

Neme5iZ

od Nikity jedna z jedna z nejzajimavejsich drsnych zenskych postav vubec, Noomi Rapace je charizmaticka herecka.. film jako takovy je velice kvalitni severska drsnarna a tak se David Fincher bude muset hodne snazit, aby vysoko polozenou latku jeste o neco posunul.. ()

blikac

Ač nejsem nijak zvlášť příznivcem detektivek v knižní podobě, tak musím uznat, že originál si udržel moji pozornost po celých cca 500 stran, což jsem vůbec nečekal. To stejné mohu říci i o filmové adaptaci. Ve 146ti minutách jsem se dočkal toho hlavního z knihy, takže vůči osekání děje zůstávám bez výhrad - jak dlouhý by film musel být, kdyby byl doslovný? Půl roku? Osazenstvo jsem si při četbě představoval jinak, ale to je asi pochopitelné a jistá plochost postav, oproti knize, je také daní za převod do filmové podoby. Celkově tedy povedená kriminálka. ()

redme

Předlohu jsem nečetl, ale film jako takový mě bavil. A moc. Dal bych vyšší hodnocení, před koncem filmu jsem uvažoval o 5*. A nakonec to podělal konec. Ujíždění odhaleného padoucha v autě a jeho následný pád ze srázu. Bylo to natolik předvídatelné, že jsem si říkal, kdyže to zhučí s tím autem dolů. A proměna Lisbeth z hackerky v dámu z ,,vyšších vrstev " mě tam neseděla vůbec. Ale jako celek goood. ()

Machy12

Švédský detektivní triler s velmi hutnou napínavou atmosférou je nápadný především výrazně neamerickým rukopisem. ()

teresinha

No nevím, oproti knize je to skoro trapná nuda... pseudodramatické okamžiky a "drsná" Lisbeth je skoro k smíchu. Ale asi jsem měla příliš vysoká očekávání :) ()

golgoth

Asi to má na viac ako na 2* ale sklamalo ma to. Neskutočne dlhé. Ak by to bolo na hodinku a pol bolo by to oveľa lepšie. Dej bol ale zaujímavý, ale ten je určite lepšie spracovaný v knihe. ()

pan Spock

První část příběhu o dívce Lisbeth, která je díky své tajemné minulosti tvrdá a podezřívavá, ale zároveň křehká a zranitelná. Společně s novinářem Mikaelem pátrá po kdysi ztracené dívce. Hlavním pilířem příběhu je ovšem odkrývání tajemství, které si Lisbeth nese od dětství. Nadstandartní, tajemná a velmi napínavá detektivka, která těží maximum z krásných severských exteriérů. Největším plusem je ovšem skvělá Noomi Rapace, která je v roli hlavní hrdinky naprosto přesvědčivá. ()

jobina

Naštěstí po dřívějším zhlédnutí obou dalších dílů trilogie, už jsem tušila o co asi půjde a očekala jsem i tento styl. V určitém pohledu nejlepší díl celé série. ()

Mat.t

Bohužiaľ sklamanie, nedokázal som sa odprostiť od knihy, ktorá film prekonáva, ale neskutočne o veľa. Je jasné, že knihy sú často oveľa lepšie od fimového spracovania, ale toto bolo nevýrazné, bez napätia, tých niekoľko zmien oproti knihe, dajme tomu, že ok, no vo výsledku, doporučujem prečítať knihu a na film zabudnete úplne. Z odstupom času, musím konštatovať, že je to oveľa lepšie, než sa mi to zdalo predtým, a podstata knihy je zachovaná, v podstate je to spracované nadmieru dobre. ()

stuj

Je mi líto, nedokoukal jsem. Po třičtvrtě hodině jsem zjistil, že mi myšlenky utíkají neustále jinam a nechtělo se mi je vracet k filmu a nutit se do soustředění. Sorry, filme, ale kdyžs na mě takhle působil-nepůsobil, tak sem tě deletl. Možná příště. ()

Skruzka

Po dlouhé době pořádný film s velkým F na začátu :-) Rozhodně jej považuji za kvalitní, strhující, neotřelý, nový a skvělý... PS: upřímně by mě zajímalo, co si jako myslí tam za louží v USA, že tomu chybí... ()

Foglis

Málokdy mě filmová adaptace knihy, kterou jsem četl tak moc nebaví. Hlavní postava Mikael Blomkvist je úplně jiný charakter než v knize. On i ostatní postavy se chovají zcela nepochopitelně a bez znalosti předlohy bych se velmi brzy ztratil. Z filmu vůbec nejde poznat proč postavy jednají jak jednají a jaké k tomu mají pohnutky, což je největší kámen úrazu, spousta věcí ve filmu se odehrává zcela bez vysvětlení co protagonisty k jejich chování vede. Jediné pozitivum vidím v obsazení Noomi Rapace do role Lisbeth, ostatní obsazení mi vůbec nesedí. ()

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

29.05.2020

Protože těch adaptací slavné severské krimi Muži, kteří nenávidí ženy spisovatele Stiega Larssona stále ještě nebylo dost, chystá nyní Amazon svoji vlastní seriálovou verzi. Ta bude pochopitelně… (více)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

31.12.2016

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

24.08.2015

Příznivci knih a jejich filmového zpracování se obvykle dělí do dvou nesmiřitelných táborů, a do velké míry to platí i pro Milénium - Muže, kteří nenávidí ženy i další pokračování ságy. Internetové… (více)