Muži, kteří nenávidí ženy

• Švédsko Män som hatar kvinnor (více)

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její strýc přesvědčen, že šlo o vraždu, jejímž pachatelem je někdo z jeho rodiny. Rodiny, jejíž členové jsou mezi sebou sice spjati pevnými pouty, ale která je jinak zcela nefunkční. K vyšetření tohoto případu si proto najme investigativního novináře Mikaela Blomkvista (Michael Nyqvist), kterému pomáhá drsná potetovaná počítačová hackerka Lisbeth Salanderová (Noomi Rapace). Lisbeth Salanderová je mladá žena jako vystřižená z Tarantinových filmů, s tajemnou minulostí, za kterou se mstí a která z ní učinila skutečného outsidera. Je hackerkou světového formátu - s naprostou samozřejmostí se pohybuje ve virtuálním světe, kde je schopná získat jakoukoliv informaci, kterou chce. Kromě toho je neobyčejně inteligentní a má skvělou fotografickou paměť. Jakmile Blomkvist a Salanderová zasadí Harrietino zmizení do rámce četných podivných vražd, které se staly téměř před čtyřiceti lety, začíná se rozplétat temná a děsivá rodinná historie… (oficiální text distributora)

polko

Keďže som najskôr čítal knihu tak mi niektoré postavy nesadli tak ako som si ich predstavoval. Určite odporúčam vyhnúť sa anglickému dabingu :) ()

Darriel

Drsný sever v detektivním příběhu. Knižní předlohu jsem nečetl, ale celou trilogii jsem shlédl naráz. Severský filmy jsou mé oblíbené, protože kladou důraz na vykreslení postav a snaží se jít až na dřeň - postav i diváka. V tomto vícerovinném detektivním příběhu je na to dost času a navíc Noomi Rapace je velmi věrohodná. ()

pelegryna

Vidno že i na dalekém sevru to jde!!! Zatím jeden z nejlepších filmů poslední doby z těch končin a výkon Noomi Rapace je pozvánkou do Holywoodu jak vyšitou!!! Neokoukané tváře nic zbytečně přehnaného a skvěle prolongovaný závěr. ()

k.rakonos

Nejdříve jsem viděl druhý díl, pak tento první, takže nedobrá kombinace. A první díl rozhodně stojí za to vidět. Výborné temné kriminální drama. Hlavní hrdinka je vzezřením spíš kluk, ale hraje dobře. Amíci kopírují rádi a letos má jít do kin remake tohoto 2 roky starého filmu, ten si ale určitě nebudu kazit. ()

michalek.k

Hodně slabá pohyblivá ilustrace knihy. Podobná slátanina jako film Šifra mistra Leonarda. Z knihy jsou vynechány poměrně velké části, bez předchozí znalosti předlohy film nedává smysl. Velmi nudně natočeno, dlouhá stopáž, několikrát jsem usnul. ()

KcarlosK

Zdaleka nejlepší díl série. Temné, mysteriózní, propletené. I přes megadélku se film zhltne jako malina díky neustálému napětí a zvratům. PS: Nikdy jsem nepochopil smysl remaků. Proč se znovu dívat na film, kde už znám příběh? ()

CampaHD

Zostal som zaskočený aké dobré to bolo. Hlavne ale musím uznať, Noomi je fakt dobrá herečka. Mrzí ma ale záver, po "honičke" a lapania dychu to Oplev mohol seknúť. To šup na lietadlo do austrálie ma pekne nasralo. Každopádne je tu ale ukážka že aj mimo frantíkov dokážu EU točiť interesantné veci a celkom sa bojím novej finčíkovej verzie či bude naozaj taká dobrá, možno práve pre Noomi..... ()

TomAbrt

Vzhledem k tomu, že jsem měl to potěšení číst literární předlohu, jsem byl filmem zklamán. Naprosto nudný a fádní. Akce a napětí se nepodařilo převést z knihy na filmové plátno. Jsem zvědavý jak se povede hollywoodská verze, která bude mít premiéru koncem letošního roku. ()

symbiotic

Na první pohled byla u výroby filmu použita generická šablona pro americký thriller ... ale kvalitní scénář, pomalejší tempo a skandinávská příchuť z filmu dělá dílo bez dědičných nemocí. V herectví je přesně tolik emocí, kolik si fungující chemie mezi tvůrci a divákem žádá. Další dvě části trilogie ale budou potřebovat pro stejné hodnocení v ruce "royal flash" (v rukávu nestačí) . ()

nemkatuli

Knihu jsem nečetla, takže nemůžu posoudit obě verze.. Každopádně je to napínák se závěrečným překvapivým rozuzlením (možná až příliš rychle dotaženým závěrem..). Odlehlé končiny, ponurá místa a studený severský nehostinný kraj, dotváří patřičnou atmosféru. Velmi dobrý film s okamžiky překvapení, který jsem sledovala s napětím až do konce.. ()

linsi

Já vážně nevím, proč se nepoučím, vždy se nechám přemluvit a podívám se na film natočený podle knihy, kterou jsem četla... Larsson vymyslel skvělý příběh a napsal úžasnou trilogii a fakt mi nejde do hlavy, že by někdo, kdo to četl a má k tomu dílu nějakou úctu mohl natočit toto... Jasné, film nikdy nemůže postihnout vše stejně jako kniha, ale mohla by být projevena aspoň maximální snaha. Jenže tento film postrádá náboj, postavy jsou mdlé a nevýrazné, děj ochuzený, někteří z herců jsou až příliš daleko od podoby, kterou jim dal Larsson.. No doufám, že se mi povede tenhle zážitek brzy vytěsnit z paměti... ()

corax8

No ve filmu mě zaujal jen jeden herecký výkon a sice postavy Lisbet. Jinak spíše podprůměr. Oceňuji celkem věrné zpracování knižní předlohy. Ta je samozřejmě o dost lepší než film. ()

hombre_71

Mé první setkání s fenoménem Millennium. Knížku jsem (zatím) nečetl, ale film mě naprosto dostal. Lisbeth Salanderová v podání Noomi Rapace je prostě dokonalá, jsem hodně zvědavý na její Hollywoodskou konkurentku. Bude to mít věru těžké. ()

mma.ba

nebolo to zle,ale na 5 hviezdiciek by to chcelo aspon pre mna trochu iny zaver.ta pointa je taka tuctova.vzdy ked niekto potrebuje univerzalne zlo tak si ho najde v 2svetovej.otrepane ()

Honey007

Ponuré severské drama s kriminální zápletkou. Nesvéprávná dívka s velmi neotřelou image, odhodlaný a neohrožený novinář, jejich romantická zápletka a to vše na pozadí tajuplného příběhu, při jehož řešení se oba hlavní hrdinové dostávají hlouběji a hlouběji do rodinných minulostí. Některé scény (zejména Lisbeth s jejím novým "poručníkem") naturalistické až z toho mrazilo. Slušná práce, i když samozřejmě s knihou nesrovnatelné. Ale i tak 70% ()

Freakyy

Na začátku příběhy dvou lidí, který se potom po chvíli spojují dohromady a začínají tvořit jeden samostatnej příběh s různými nečekanými zvraty a návraty do minulosti, což dělá celej film dost napínavým a za 146 minut sem se vůbec nenudil. Nakonec do sebe všecko krásně zapadne i s krásně dojemným koncem. Filmy tohoto stylu sou vždycky zajímavý a na to že to nebyl americkej film, tak se to od něho moc nelišilo, což je jenom dobře, protože kdyby ano, tak by to nejspíš ztratilo na tady tý hezky lehce ponurý atmosféře. ()

Salto

Nenaštve, nepotěší. Žádný větší zápory mě nenapadají, ale nemůžu si pomoct, pro mě to byla pouze další detektivka jakých jsou tucty. Od filmu s 81% bych čekal něco lepšího, něco speciálního, nezapomenutelnýho. Kromě délky 180 minut a trošku propracovanějších postav nevidím rozdíl mezi Män som hatar kvinnor a Vraždami z Midsomeru. ()

suuperchlap

Dobre urobené, fajn atmosféra, ale asi to bolo minutážou, ze som zvolil 3 hviezdy.. odbiehal som si bez problémov do, bez toho aby som film stopol.. a to je známka toho, že filmu miestami chýbal "drive".. ()

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

Muži, kteří nenávidí ženy míří do televize

29.05.2020

Protože těch adaptací slavné severské krimi Muži, kteří nenávidí ženy spisovatele Stiega Larssona stále ještě nebylo dost, chystá nyní Amazon svoji vlastní seriálovou verzi. Ta bude pochopitelně… (více)

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

31.12.2016

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

Lisbeth v Lucerně: Film a prodej nové knihy

24.08.2015

Příznivci knih a jejich filmového zpracování se obvykle dělí do dvou nesmiřitelných táborů, a do velké míry to platí i pro Milénium - Muže, kteří nenávidí ženy i další pokračování ságy. Internetové… (více)