Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Dromed

Takova western taškařice bez příběhu. Pro americke selatka do kina aby nemusely moc myslet a mohly se vesele ladovat explodovanou kukuřici a odvarem z koky. Někde jsem četl že zde deppka vykrada sam sebe, a opravdu jsem měl celou dobu pocit, že se divam na country Jacka Sperowa. Koukatelne zklamání. ()

Šakalík

Tenhle film mi v době svého uvedení do kin unikl, z čehož viním Cinestar, který jej později pouštěl už jen v jednom sále a pouze s českým dabingem, nad čímž jsem ohrnul nos. Zmínky o tom, že se tenhle film hitmakerovi Deppovi zrovna dvakrát nepovedl, jsem nebral vážně. Po zhlédnutí filmu však musím dát kritikům částečně za pravdu. Lone Ranger je prapodivný mix temného westernu a groteskní komiksové nadsázky. Problém je v tom, že celou dobu sází jen na jednu kartu, a tou je Johnny Depp. Johnny je určitě výborný herec s vytříbeným smyslem pro humor, nicméně potenciál jeho úsměvně pomatených hrdinů pomalu vyhasíná. Rozhodně už sám nezachrání celý film. Neříkám, že je Lone Ranger špatný nebo dokonce nudný film – to v žádném případě. Rukopis Gore Verbinského je dobře čitelný. Film má šmrnc, místy je opravdu vtipný, jenomže se to všechno rozemele v akčním obsahu, jehož nehorázně přehnané parametry film vyloženě hyzdí... ()

BMAJTZ

Krasná ukázka toho, že když se dělá totéž nemusí to být totéž. Souhlasím s velkou skupinou lidí, kteří v tomto snímku vidí Piráty z Karibiku, ale přestože jde o jasnou vykrádačku tak je to funkčně někde úplně jinde. Jasně toto není snímek určený intelektuálům, ale pár scén by nedávalo smysl ani v animovaném seriálu pro tříleté děti. Například souběžná železniční trať byl jasná WTF moment. Navíc ani to duo herecky moc nefungovalo a postava Tonta byla poměrně přehnaná- ()

sedm.1

Já jsem nakonec ve výsledku docela spokojený, neboť se v podstatě jedná o příjemnou, čistou, přímočarou, popcornovou zábavu se vším všudy a jediná věc, která jí nedovoluje nahlédnout do té úplně nejvyšší ligy, je její vážně nesmyslně přestřelená stopáž. Ono ovšem nejde ani tak o tu délku samotnou. Kdyby totiž byla vyplněna až po okraj zábavným a svižným dějem, neměl bych s tím sebemenší problém a ať si trvá klidně půl dne. To se ale právě tvůrcům Osamělého jezdce ne až tak zcela povedlo a po celý film jsem tak měl velmi často pocit, že tu jistá scéna je zbytečně natahovaná, tu jiná tam zas nemusela být vůbec a tu zas úplně jiná vyznívala zcela bezvýznamně. Takže kdyby z té dvouapůlhodinové stopáže byly vystřihány desítky minut zbytečných, natahovaných a nepodstatných scén, celé by se to tím zkrátilo, zápletka by dostala daleko větší spád a grády, zmizeli by ona kritizovaná hluchá místa, kterými Osamělý jezdec bohužel poměrně dost oplývá, a pak by se mohlo skutečně jednat o špičku letních blockbusterů a já bych byl naprosto spokojen. Takže proto „jen“ lehký nadprůměr. Jinak samozřejmě hlavní hvězdou a tahounem filmu je postava indiána Tonta a především pak jeho představitele Johnnyho Deppa, který prakticky jen změnil vizáž a kostým z pirátské série a tak i zde nehorázně nad všemi vyčnívá, exceluje a exhibuje zároveň, neustále na sebe strhává veškerou pozornost, po celou dobu má funkční hlášky a výstupy a prostě Osamělého jezdce jasně drží pohromadě právě on. Ovšem nutno podotknout, že má k sobě i vážně výborného parťáka, kterého ztvárnil pro mě doposud zcela neznámý Armie Hammer a téhle dvojce to tu skutečně šlape, jejich špičkování, pošťuchování a celková spolupráce tu perfektně funguje a baví a právě tohle duo považuji za jedno z nejpovedenějších za poslední roky. Co se týče zápletky, ta mi tedy přišla rozhodně docela dost mimózní a šílená, ale vzhledem k tomu, jaký to byl celkově guláš, tak se dá s jistou tolerancí lehce překousnout. Jinak tím gulášem mám na mysli samozřejmě žánrový mišmaš Osamělého jezdce, ke kterému se ovšem vztahuje i největší překvapení, který mi tento snímek přichystal, a to že nejvýraznějším, nejprioritnějším a nejdominantnějším prvkem filmu je humor. Já totiž spíš očekával hlavně efektní kolotoč výbuchů, střelby a všemožných karambolů, ale ony veškeré scény se spíš podřizovaly co největšímu odlehčení, ale dobré je, že to nikdy nesklouzlo až k trapnosti a nesoudnosti, takže respektovat se to dá. Co tedy závěrem? Osamělý jezdec má určitě své chyby. Ale pro nenáročného, tolerantního a po prostinké zábavě lačnícího diváka to je jistě skvělá volba. ()

Sdoom

Velká digitální jízda, která vykrádá kdeco a kdekoho. K tomu navíc všechna myslitelná klišé a několik neskutečně přehnaných scén. Takhle si opravdu dobrý film nepředstavuju. Mělo to některé pozitivní momenty, celkem to uteklo, ale to je tak vše. Hlavní ale je, že se penízky sypou. (HD, orig.) ()

Dargel

Dvě a půl hodiny pocení v plném kině zřejmě bez klimatizace dokážou člověku znepříjemnit zážitek z filmu. Příliš dlouhé béčko, kterému ani Depp nedokáže zvednout úroveň. Otravný Hammer, který umí hrát asi jako kdokoliv z ulice. Velmi příjmeně mě překvapil dobrý výkon Fichnera jako hlavního záparáka, na kterém se dalo alespoň trochu stavět. Stejně tak mě potěšili další dvě vedlejší role a to v podání Carterové a Peppera. Depp který se snaží pobavit svým typickým způsobem ale nesedí do atmosféry filmu, skoro bych až řekl, že tam vůbec nepatří. Naprosto zbytečná vyprávecí sekvence vzpomínek s chlapcem, která by se dala klidně celá vystříhnout funguje jako lepidlo na těžkopádně pospojované scény. Závěrem dobré říct - lepší než rezatym drátem do voka, 3 stars and never again. ()

Mafian

Přijde mi to jako nevyužitý potenciál. Jako by Verbinsky původně natočil solidní akční western, ale pak to narychlo přetočil na komedii. Pobavil jsem se asi u tří nebo čtyř komediálních scén, bez těch dalších bych se klidně obešel... ()

charlie_ando

Příliš drahé… příliš dlouhé… příliš mnoho hloupých dialogů… příliš málo akce a zábavy. Předpokládám, že ideou tvůrců bylo stvořit piráty divokého západu. Tenhle film se mi nehodnotí dobře a to jsem neměl žádná velká očekávání. Nemyslím si, že jsem nějaký náročný divák. Film je pro mě odpočinkem a zábavou. Produkční počiny Jerryho Bruckheimera pro mě byly dlouho zárukou kvalitní popkornové jízdy, která mě dokázala znamenitě bavit, ale nic netrvá věčně. Film není špatný, je z něho cítit poctivá digitální práce. Díky kameře Bojana Bazelliho poznáte krásy nehostinných koutů Spojených států. Hudba od Hanse Zimmera je funkční a dobře doplňuje akční scény, je plná westernových motivů a finále za zvuku předehry z opery William Tell opravdu šlape. Pokud má film nějakou silnou stránku tak jsou to akční scény, do kterých přetavil svůj um pan režisér Gore Verbinski a zvlášť velké vlakové finále, jenž uhání neuvěřitelným tempem. Proč mu musely předcházet takřka dvě hodiny pouťové cukrové vaty bez chuti, nad tím zůstává rozum stát. Nejvíce pozornosti tak na sebe strhává Johny Depp díky svým hereckým kreacím jako indiánský mstitel Tonto, co na hlavě nosí mrtvou vránu, kterou v průběhu celého film neustále krmí ptačím zobem. Jeho druhem v cestě za spravedlností je maskovaný Lone Ranger Armie Hammer. Jeho hrdina pod škraboškou právník John Reid je však nevýrazný, ale přes počáteční naivitu vyráží na cestu během, které bude prosazovat zákon a bojovat o srdce své dávné lásky. Děj je předvídatelný a pomáhá si odkazy na jiná díla kde jen může. Jedna scéna je jak vystřižená z Tenkrát na západě a postava kapitána kavalérie Jay Fullera je neuvěřitelně podobná generálu Custerovi. Velké letní zklamání. ()

Sajuska1991

Film se hnal kupředu svižným tempem a já se ani na moment nenudila,byl tam kůň na stromě, na střeše, vše jak má být :-D jediné, co mi chybělo do 5* byl podle mě kapku utnutý konec :-/ ()

TheNine

Dvouhodinová nuda za 200 milionů dolarů. Depp pomalu ztrácí svoje kouzlo a Hans se tentokráte hodně opakoval. Začátek a konec jsou na jedničku, naopak ta vata, která spojuje dvě akční scény není ani vtipná, ani nějakým způsobem zapamatovatelná. Podruhé to už asi nemusím vidět. Dialog "Hezký klobouk, větší neměli?" Hodnocení: 55% /kino/ ()

Kuny27

Poněkud zdlouhavé. Chvílemi nudné. Občas absurdní. Ano, Depp si může dovolit brát vlastní roli Jacka Sparrowa, ale proč to dělá? Až jsem si říkal: "Umí ten herec něco jiného, nebo již vše ukázal?".... Kupodivu, nepřekvapivě nezklamal a předvedl, co se od něj očekávalo. Co bych pochválil je to, že se hned neprozradí zápletka. Ovšem začátek je opravdu tuctově nudný. Suma Sumárum- nudit se nebudete, ale slávu nečekejte. ()

Wally

Já se bavil a vůbec mi nevadil trošku rozsekaný děj a dokonce mi i ty dvě a půl hodiny docela v pohodě utekly. Co mi ve finále vadilo bylo to, že to celou dobu smrdělo westernovou verzí Pirátů z Karibiku - stejný režisér, podobná hudba a závěrečná hrrr akce, 'zmatený' Depp trousící rádoby chytrosti ve stylu Sparowa.... ()

kenkaku

Původně jsem chtěl dát hvězdy tři, ale po dvou a půl hodinách jsem dospěl k tomu, že toto 2x nedám. Na svou stopáž je to příliš nudné a obsahuje příliš mnoho iritujících věcí. Ne, není to Johny Depp co vykrádá sám sebe (ten je paradoxně ten co situaci zachraňuje), ani primitivita děje. Co irituje je ta křečovitá snaha o "dětskou přístupnost" (Disney opět perlí). Protože po tom co jeden dostane střelu do zad, hláškování "au, můj zadek" je zoufalost. Jako další příklad lze použít divně slepovaný děj jakoby poskládaný z nesourodých epizodek a neskutečná debilita formou "masožravých králíků". Proboha proč??? ()

Indy

Nezačnem nikajo zvlášť originálne, keď sa pripojím k väčšinovému táboru, ktorý filmu vyčíta premrštenú stopáž. Je to škoda, pretože svižnejšie tempo zabezpečené vystrihnutím nadbytočných scén by výsledný dojem vylepšilo. S trochou nadsázky sa dá povedať, že dve hodiny sledujeme totálne priemerný dobrodružný film bez pamätihodnej akcie alebo humoru ... avšak potom prichádza výborné finále, ktoré nakyslú chuť poriadne osladí. Ešte do toho hrá aj výborná "zimmerovská" variácia noroticky známej melódie, proste paráda. Zabudnúť na predošlé nemastné-neslané momenty však nejde. Ani herci to dopredu moc neposúvajú. Johny Depp sa zase raz pitvorí (pokoľkýkrát už sledujeme variáciu na Jacka Sparrowa?!?) a nováčik Armie Hammer je málo výrazný. Navyše film komerčne vyhorel a producentský mogul Jerry Bruckheimer vraj stratil právo rozhodovať o finálnom strihu filmov. 6/10 ()

Wicky

A zas nic. Verbinskyho režie je tentokrát poněkud otravná (nezachraňuje to ani těma dvěma dobrýma scénama s vlaky) a herci tomu na place nějak příliš nerozumí - Hammer hraje jako kdyby mu uletěly včely a Depp sice v těkterých pasážích exceluje, ale i tak to vypadá že po zechcaných čtvrtých Pirátech nemá už moc co hrát. Opravdu velice zbytečný film. 40% ()

Mistickzz

Zbytočne dlhý film. Keby to bolo o pol hodinu kratšie,vôbec by som nenamietal a možno by som prihodil aj tú štvrtú hviezdičku. Film je cítiť, že pochádza od dvojice Verbinski - Bruckheimer, vlakové scény a hlavne tá záverečná sú bombastické. Trocha som sa bál, že mi bude postava Johnnyho Deppa pripomínať Jacka Sparowa, ale to sa našťastie nestalo, i keď charaktery boli podobné. Trochu ma len zamrzelo, že Helena Bonham Carter dostala len takú mini roličku, bez nejakého hlbšieho zmyslu. Koniec koncov to nebol vôbec špatný film, aj pobavil, aj nudil, hovorím, keby to bolo viac prestrihané, hneď by to bolo lepšie. ()

DavidS.

Bizarnost, cirkusové eskamotérství a Frido Sparrow na mašině...Na 150 minut je to ale málo...A mrzí to o to více, že výprava a dvě rozmáhlé akční scény jsou skvostné a některé Deppovy gagy kupodivu ještě vtipné...Přesto s každým dalším zhlédnutím zábavnost roste, stejně jako vědomí, že se jedná o nedoceněný film... ()

Seti

Variace na 15 let starého Zorra bez Zorra, sexy Catherine Zety-Jones i cool Hopkinse, zato s béčkovým Jackem Sparrowem a zcela zapomenutíhodným zbytkem. Víceméně musím potvrdit většinu kritiky, kterou The Lone Ranger schytal - je to dlouhý, je to tuctový, místy je to nuda (především ke konci), hlavní hrdinové i záporáci jsou nevýrazní, Depp je s recyklováním své nejslavnější postavy už otravnej, jo a je to kurva dlouhý! Tak jednorozměrnému a plytkému scénáři by bohate stačila hoďka a půl, ovšem tvůrci pletli a pletli, až z hovna upletli dvouapůlhodinovej bič. Nejsmutnější na tom je, že se celou dobu jen klouže po povrchu hlavní dějové linie, v níž přesto zůstávají pořádné nedořešené díry, a vedlejší postavy či linky zůstávají zcela nevyužity. Kritika scénáře u letního blockbusteru by se pravda někomu mohla zdát trochu malicherná, a proto je třeba vzít v potaz i další důležitou stránku, kteroužto je popcornová pastva pro naše oční bulvy, a té je v Lone Rangerovi dostatečné množství. Verbinski se tak opět zachraňuje parádní akcí, kterou mají prostě s Hansem Zimmerem v paži, a činí tak z Lone Rangera koukatelnou záležitost v brain off módu. Kdyby celé tohle divadlo stálo polovinu budiž, ale 250 mega?!...hmm tuším, že u Disneyho vytáhli ze sklepa špalek. ()

Standish

Kde proboha vyhrabali Arnieho Hammera? Že má někdo drsňácké jméno ještě neznamená, že utáhne letní blockbuster. Tak nezajímavého a nudného hlavního hrdinu, aby člověk pohledal, v kombinaci s jeho hlasem ala Xerxes jsem měl co dělat, abych film dokoukal. Situaci Bohužel nezachraňuje ani Johny Depp, jehož postava je dost odměřená, a tím pádem žádnou velkou zábavu taky nenabízí. Film jsem nakonec dokoukal a dobře jsem udělal, závěrečná vlaková akce je opravdu povedená a hodně zábavná, celkově je práce režije a kamery hodně povedená. ()

honzii

Film, který v sobě mísí tu nejčistší filmovou zábavu s přehnanými ambicemi. Najdete v něm asi tucet věcí, které jsou zbytečné, natahované nebo prostě vadí. Ale stejně tak tam najdete tucet skvělých věcí, které v jiných filmech chybí. Osamělý jezdec možná balancuje na hranici trapného humoru (podle mě tam nikdy úplne nespadne), možná je zbytečně dlouhý a překombinovaný, ale nedá se mu upřít, že je místy ohromně zábavný a nápaditý. Přesto to na mě působí jako lehce promarněná šance. Stačilo to celé trochu zjednodušit, koncentrovat to do menší stopáže a odpustit si zbytečné vypravěčské excesy v podobě linie s malým klukem a starým Tontem. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt