Knight Rider - Legenda se vrací

• USA Knight Rider (více)
USA, (2008–2009), 12 h 2 min (Minutáž: 41–43 min)

Tvůrci:

Dave Andron

Justin Bruening, Deanna Russo, Paul Campbell, Smith Cho, Bruce Davison, Yancey Arias, Sydney Tamiia Poitier, Val Kilmer, Mark Adair-Rios, Paula Garcés (více)

Knight Rider je späť! Mike Traceur bojuje proti silám zla s pomocou nezničiteľného automobilu KITT, obdareného umelou inteligenciou. (oficiální text distributora)

TERRORDROME

Je jasné že Knight Rider mal ostať tam kde vznikol, teda zakonzervovaný v sude s haringami v 80-tych rokoch 20 storočia. Pôvodný seriál bola naivná konina s hovoriacim autom a jeho playboyským šoférom a nech si o Haselhoffovi myslí kto chce-čo chce bol to skrátka jedinečný unikáť ktorého nejaký nímand s herkulovsky mocnou sánkou nemôže tromfnúť aj keď bol podľa všetkého vojnovým veteránom už na strednej škole keď cez prázdniny miesto brigády vo fastfoode bojoval v Iraku za demokraciu pre arabáčov. K.I.T.T bol vo svojej dobe zázrak z ktorého aj mne padala sánka, lenže dnes v dobe technologických zázrakov už auto s radarom a katapultovacími sedadlami samozrejme nikoho neohromí. Autori seriálu tak museli mocne pritlačiť na sekeru a urobili z neho maskovacieho transformera schopného ovládať na diaľku akúkoľvek elektroniku. Bolo to však prd platné a paradoxne platí že primnoho zázračných schopností je K.I.T.Tova smrť. Jediné čo nevedel bolo asi lúskať orechy zubami ako Marfuška a aj tak má z toho hovno lebo to nikoho moc nezaujalo. Platonická naivita starého seriálu samozrejme musela zmiznúť a bola nahradená modernou pseudo realistickosťou ktorá však fatálne zlyháva a necháva akurát dojem úplne zbvytočnej námahy ktorá vôbec nestála zato. Pochváliť musím len modernú úpravu klasickej znelky ktorá sa podarila, inak nudááááááááá...ááááá...zíííív. ()

Koška

Snaha pokračovat v legendárním televizním seriálu Knight rider se bohůžel nepovedla. Někdy až moc umělé scénky a celkově nereálný dojem. (co se týče akčních scén po celém světě, kam se Michael Tracer dostane ve svém Mustangu GT500). Jelikož jsem velký fanda Knight ridera je to pro mě velkým zklamáním. ()

TeeAge

|| Scenár: David Andron / Glen A. Larson | Hudba: Christopher Tyng | Produkcia: Glen A. Larson, Gary Scott Thompson, David Bartis, Doug Liman, Matt Pyken | Distribúcia: NBC | Štúdio: Universal Media Studios, Dutch Oven Productions || Sovijm moderným spôsobom dostačujúco kvalitné oživenie nostalgickej nesmrtelnej legendy, ktorá svoj úspech vybudovala na nezabudnuteľnej MIDI úvodnej pesníčke s náletom na čierneho Pontiaca s červenou ledkou na kapote. Tu je Kitt veľmi sympaticky nabalený do kože Mustanga, no so značkou Cobry, čo som veľmi nepochopil :) Scenár slušný, strich rýchli, triky obstojné. Jediné, čo mi nadmieru vadilo, boli herci, no sám neviem, prečo. ()

R´Hell

Tak jsem po prvním dílu měla chuť napsat - Knight Rider - legenda pohřbena, ale s druhým dílem jsem si to bůhvíproč rozmyslela. Ani staré originální díly tohoto seriálu neoplývaly kdovíjakou kvalitou, ale měly něco, co přitahovalo diváky k obrazovce, možná něco na tom Davidu Hasselhoffovi bylo (komentář uživatele tron - charisma? :)). A když ne na něm, tak možná něco na tom starém KITTovi. Herci v Legendě se vrací by se mohli k potěšení všech raději vrátit k modelingu. Absolutně nevěrohodný a naprosto nelogický seriál zabíjí i pitomé dialogy. Legenda se vrací se nikdy žádnou legendou nestane, na rozdíl od svého předchůdce, který okouzlil minimálně každé druhé dítě. ()

Trevor

Hodnotiť na základe jednej epizódy nie je príliš objektívne, ale práve táto jedna epizóda mi stačila k tomu aby som tento remake legendárneho Michaela Knighta rozhodne nezaradil medzi seriály, ktoré budem pozerať. Predsa len pozerať starého kita ako dieťa a pozrieť sa na seriál teraz je obrovský rozdiel a človek má čo sa kvality filmov či seriálu týka vyššie nároky. ()

• Paul Campbell (Billy) a Bruce Davison (Charles Graiman) už predtým spoločne hrali v seriáli Hviezdna loď Galactica (od r. 2004), pričom Campbellova postava sa tiež volala Billy. (m.a.t.o.)
  • V origináli sa názvy všetkých epizód začínajú slovom "Knight". (m.a.t.o.)