Televarieté

Československo, 1970, 74x75 min

Scénář:

Vladimír Dvořák

Účinkují:

Vladimír Dvořák, Jiřina Bohdalová, Vladimír Krška, Naďa Urbánková, Marie Rottrová, Jana Kratochvílová, Jiří Korn, Eva Pilarová, Petra Černocká (více)

ForGump

Je třeba zásadně oddělovat. Televariete je vyvřeliště mnohdy skutečně divných zjevů, pochybných zahraničních zpěváků, trapných varietních vystoupení. Na druhou stranu se pořad opírá o poměrně kvalitní verbální humor Vladimíra Dvořáka a Jiřiny Bohdalové, který v určitých okamžicích sice nefunguje příliš dobře, někdy i ve scénkách, ale pořád je citlivý rukopis Dvořáka cítit. Ovšem tento zdlouhavý pořad vyplňují tito dva menšinově, stopáž mnohdy k 90 minutám ubíjí výše zmíněný póvl. Socialismus nebyl jednoduchý. 40% ()

Stejšn

Inteligentní humor? S odstupem času (a reprízováním) si říkám, jak jsme se tomuhle mohli smát. Humor je suchý až trapný (i když nutno přiznat - v porovnání s dnešními "zábavnými" show je to humor alespoň nevulgární), celkově výstupy hlavní dvojice nudné. Oživení jsou umělecké vložky, jinak bych tomu asi musel dát o hvězdičku míň. Podobně pojatý "Kouzelník" byl oproti tomu úplně zlatý. ()

xxlch

Tohle je takové malé české "ejn kesl buntes".Nevím jak se to píše německy,ale to je jedno.Když se na tento pořad koukám dneska, jsem trochu na rozpacích.Takže ty 2* jsou určitě za perfektního Vladimíra Dvořáka. ()

macetoma

Duo Bohdalová Dvořák a jejich totalitní varietní TV zábava na docela vysoké úrovni. Tyto pořady jsem sledoval. Asi proto, že nic jiného se tehdy nevysílalo. Snad kromě kouzelníka. Dávám tři hvězdy. ()

boombang

Zpětně viděno - stálo to většinou za starou bačkoru. Výborný byl jedině Dvořák, vše ostatní (s Bohdalkou v čele) bylo většinou trapné, až nesnesitelné. Ale v porovnání s dnešní televizní "zábavou" je to pořád poklad. ()

eges

Dvořák a Bohdalová, Šimek a Grossmann, Menšík, Holzmann a další....přeci bylo na tom socialismu něco pozitivního, dnešní TV zábava stojí za ***** ()

Havala

Kontrast s dnešní TV zábavou - toto dnes už komerčně netáhne, proto se taky nic podobného netočí. Masivní přejímání U.S. vzorů ve vysílání - nic proti tomu, amíci dobře vědí jak zabavit lidi, pro mě to ovšem znamená stop sledování televizních pořadů - přepnul jsem na offline projekce HD kousků. Vzpomínám, jam jsem ležel na koberci řed naší Salimou a hltal ty suprové scénky od pana Dvořáka a paní Bohdalové za hlasitého smíchu našeho dědy. Je dobře, že se tyto pořady sem tam vracejí na obrazovky, bohužel už nejsem školní dítko a tak čas na sledování je ten tam. ()

subic

Kdo si dnes vzpomene na baletní a varietní umělce z NDR, Maďarska či SSSR nebo snad dokonce z Kuby? Estráda z dob normalizace? Ó nikoliv, humor Paní Bohdalové a pana Dvořáka měl zajisté svou úroveň. ()

kaktusacek13

Když se sešli Dvořák s Bohdalkou, tak to prostě muselo dopadnout dobře. Souhlasím s uživatelem Enšpígl, je to přesně to, co si myslím o dnešní televizní tvorbě. ()

xpaja

Když jsem byl hodně malý, tak se mi to líbilo. Ale to asi jen proto, že v TV mnoho lepších zábavních pořadů neběželo a proto, že jsem mohl zůstat déle vzhůru. Z dnešního pohledu je to stejná "podúroveň" televizní zábavy jako současné estrády. Ale lid si tento druh zábavy žádal a žáda dodnes, takže dobře mu tak. Dávám ---== 10 % ==--- . PS: Fascinuje mě, jaké podřadné umělce z cizích zemí do tohoto pořadu pouštěli a vydávali je za něco extra. ()

martins

Ein Kessel buntes po Česku, možná byl i o něco dříve. Velký soudruh Vladimír Dvořák a k němu Bohdalová schopná upsat se každému režimu. Vtipné scénky, některé dobré písničky i většina bohužel tragické. Narozdíl od dnešní doby však nejméně o třídy výše. ()

petan416

Bohužel skvělé mluvené slovo střídají někdy až velmi trapné scénky a to snižuje celkové hodnocení na pouhých 60%. ()

aannemer

Inteligentní humor který se s příchodem polistopadové "demokracie" z televizních obrazovek zcela vytratil a byl nahrazen kanálovou exhibicí tzv. celebrit. ()

Ajay

Dvořák s Bohdalkou na výbornou, jinak řada estrád, cirkusáků, německých zpěváků atd je otřesná !!! ()