Režie:
Andrej LettrichKamera:
Jozef MíčekHudba:
Tibor AndrašovanHrají:
Samuel Adamčík, Andrej Bagar, Mária Bancíková, Karol Machata, Jozef Kroner, Jozef Čierny, Oľga Sýkorová, Zdena Grúberová, Ján Bzdúch, Július Vašek (více)Obsahy(1)
Dráma zobrazujúca život na slovenskej dedine po oslobodení, podľa románu Františka Hečka. Dej sa sústreďuje okolo starého Púplavu, Pava Šechnára, jeho rodičov a na konflikt medzi chudobou a boháčmi. (RTVS)
Hrají
Samuel Adamčík
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dvanásť nahnevaných mužov (1979) (TV film)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Andrej Bagar
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jánošík I., II. (1963)
Varúj...! (1946)
Jánošík (1935)
Mária Bancíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Jánošík (1935)
Jerguš Lapin (1960)
V hodine dvanástej (1958)
Karol Machata
Československo
Nejlepší filmy:
Polnočná omša (1962)
Červené víno (1976) (TV film)
Stíny horkého léta (1977)
Jozef Kroner
Československo
Nejlepší filmy:
Obchod na korze (1965)
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Rysavá jalovica (1970) (TV film)
Jozef Čierny
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Oľga Sýkorová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Rok na dedine (1967) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Kým kohút nezaspieva (1972)
Zdena Grúberová
Československo
Nejlepší filmy:
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Červené víno (1976) (TV film)
Hernani (1967) (TV film)
Ján Bzdúch
Československo
Nejlepší filmy:
Pieseň o sivom holubovi (1961)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Případ Barnabáš Kos (1964)
Július Vašek
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Medená veža (1970)
Balada o sedmi oběšených (1968) (TV film)
Ľudovít Reiter
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Štyridsaťštyri (1957)
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Frída Bachletová
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Polnoc bude o päť minút (1962) (TV film)
Smrť sa volá Engelchen (1960) (TV film)
Oblomov (1964) (TV film)
Božena Slabejová
Československo
Nejlepší filmy:
Zhŕňajova nevesta (1978) (TV film)
Majster kat (1966)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Gejza Slameň
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Polnoc bude o päť minút (1962) (TV film)
Dáždnik svätého Petra (1958)
Mikuláš Bugár
Československo
Nejlepší filmy:
Štyridsaťštyri (1957)
Louis Pasteur (1977) (TV film)
Pieseň o sivom holubovi (1961)
Juraj Haľama
Nejlepší filmy:
Bílá oblaka (1962)
Očovské pastorále (1973)
Život na úteku (1975)
Branislav Koreň
Československo
Nejlepší filmy:
Šíleně smutná princezna (1968)
Pyšná princezna (1952)
Andersonvillský proces (1976) (TV film)
Július Bulla
Nejlepší filmy:
Pacho, hybský zbojník (1975)
Šťastie príde v nedeľu (1958)
Nevera po slovensky (1980)
Oľga Adamčíková
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Smrt si říká Engelchen (1963)
Rok na dedine (1967) (TV film)
Polnočná omša (1962)
Karol Badáni
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Posledná bosorka (1957)
Jerguš Lapin (1960)
Predjarie (1961)