Irčan

• USA The Irishman (více)
USA, 2019, 209 min

Scénář:

Steven Zaillian

Kamera:

Rodrigo Prieto

Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Bobby Cannavale, Harvey Keitel, Ray Romano, Stephen Graham, Anna Paquin, Stephanie Kurtzuba, Jack Huston (více)

V tomto kritiky uznávaném filmu Martina Scorseseho nájemný zabiják Frank Sheeran (Robert De Niro) vzpomíná na tajemství, která střežil jako věrný člen zločineckého klanu Bufalinových. (Netflix)

PAVLIS

50% Zabijákova retrospektiva, kdy se na pozadí pár významných amerických událostí, odehrává nudná mafiánská přetahovaná o moc a peníze. Zbytečně dlouhá přetahovaná. Desítky nezajímavých postav se objevují, aby zase stejně rychle zmizely. Zůstávají jen ty (povrchně vykreslené) De Nira, Pesciho a Al Pacina. Škoda, že se nevěnovalo víc času De Nirově rodinné rovině příběhu, přinášející do jinak chladného vzpomínání i něco málo emocí a více se nestříhalo. Možná by pak nešlo o tak zdlouhavý a lehce zapomenutelný film. ()

budha.j

Bylo fajn po dlouhe dobe videt Joe Pesciho v nejakem filmu, ale to je skoro jedinny klad tohoto filmu. vyobrazeni zivota Ircana rozhodne nepotrebuje 3,5 hodiny. stopaz mohla byt minimalne o hodinu kratsi. ()

Pohodex

Scorsese vsadil na klasiku. Bohužel jsem měl pocit, že koukám na něco, co jsem už několikrát v jeho podání viděl, například na Mafiány nebo Casino. A co hůř. Irčan mi přišel plochý, chvílemi nudný, celkově postavy nezajímavé a děj bez většího rozuzlení. Ač jsem velký fanda De Nira, jediná postava, která mě bavila, byla postava Jimma Hoffy ztvárněna Al Pacinem. Největší problém mám však se stopáží. Je to už takový kolorit většiny Scorsesových filmů. Stopáž je šílená a bohužel ani za tu dobu mi film více nepřiblížil dobu nebo postavy. Celkově mě téma odborů v 60. a 70. v USA moc nezajímá a ani o nich nemám větší povědomí, film mi v tom vůbec nepomohl. Stejně tak postavy. Irčanova rodina je upozaděna, celý film si myslím, že má 3 dcery a najednou tam troubí, že má 4. Rozuzlení a zakončení filmu také hodně pokulhává. Nerad to říkám, ale Irčan je jen pokusem napodobit dřívější úspěšné filmy. ()

Stanix

Co na tohle říct? Je to Scorsese? Je. Je to gangsterka, typicky z jeho rukopisem? Je. Hrají v tom ti "správní" protagonisti co hráli mafiány v celé řadě předchozích filmů? Ano. Avšak i přes tyto "záruky" působí výsledek poněkud neslaným dojmem. Jakoby se Martin zakoukal do Qentýna a předvedl nám, že taky dokáže udělat užvaněný dlouhatánský film s minimalistickou porcí akce. Nu což, tak tu tedy máme jeho nové veledílo. Kultovním se však asi nestane. Mimochodem Tarantino dopadl se svým Hollywoodem přece jenom o dost líp. ()

Lucky;)

Na můj vkus trochu utahaný. Ale co pro mě bylo jak pěst na oko byly některý scény s digitálním omladěním. Koho při tom nepálily oči, tomu doporučuji návštěvu optiky. ()

Snagleo

Dlouho jsem se na Irčana chystal. Dostal bych se k němu asi i dřív, jenomže délka filmu je prostě neskutečná, takže jsem se odvážil až teď nedávno. Upřímně nechápu, proč jsem tak dlouho čekal. Scorsese je už mistr ve svém oborů a filmy o mafiánech, policajtech, násilí atd mu jde prostě nejlépe. Obsazení nepřekvapí, což není výtka. De Niro a Pacino jsou opět skvělý i jako starší páni, kterým táhne na osmdesát (Pacinovi teda už je). Pesci to doplňuje a vzniká z toho krásná a velmi známá trojice. Samotný příběh je netradiční a rozhodně povedený. Dialogy mezi postavami jsou skvělé, jako vždy. A teď k samotné stopáži, která je trošku přehnaná. Poslední hodinu už jsem se bohužel trochu nudil. Ale i tak se jedná o skvělý mafiánský snímek, který je sakra dobře natočený. 80% ()

mrclTV

Dôstojná bodka za jednou generáciou skvelých hercov. Bohužiaľ je to tak - Robert De Niro, Joe Pesci či Al Pachino a ďalší sú už stará garda. Gangsterka kvalitná ako vždy, no nečakajte akciu či výbušnosť ako z filmov spred 30 rokov, tá energia je už bohužiaľ minulosťou. No ako to ten Scorsese robí, že aj keď su jeho filmy dlhé ako niekoho denná pracovná doba, čas pri ňom letí ako nič? I keď je pravda, že poslednú hodinu už predsa len trochu cítite. Ak by sa dalo, tak by som dal 4 a pol. PS: Oscar za masky (a.k.a. vizuálne efekty) mohol padnúť... ()

bohhous22

Melancholie jak prase!!!Pro někoho kafemlejnek natočený Xkrát a stále se opakující...Pro mě Opus Magnum 21. století jednoho z nejlepších režisérů všech dob!!!Vizuál, hudební podkres, Áčkový herci...Jestli někomu neběhá mráz po zádech při poslechu titulní bluesový odrhovačky, která neuvěřitelným způsobem vystihuje a podtrhuje atmosféru filmu,ten ať na to ani nečumí!!!Je to epitaf Scorseseho gangsterek v tomhle hereckým složení a jestli to někdo necítí a komentuje omlazování, stopáž, banální prozření atd,tak má svým způsobem pravdu,ale okrádá se o přídavek,o rozloučení s dvojicí De Niro,Pesci na poli žánrovky pod mistrovou taktovkou!Film tím doslova dýchá a proto je výjimečný! ()

Olafsson

Velmi dobře natočený, ale stopáž je až příliš dlouhá. Poslední hodinu jsem se už nudil a postupně se přestával soustředit a tak nějak jsem si přál, at už to konečně nějak skončí. ()

tatopulos

Jeden z nejlepších Scorseseho filmů. A to nejsem zrovna jeho fanoušek. Doporučuju shlédnout víckrát. Moje sympatie získalo taky to, že Niro tady není tak lascivní jako ve filmech Zuřící býk, Taxikář, Tenkrát v Americe (ano, vím, Tenkrát v Americe natočil Leone) není protivný neurotik jako ve filmu New york, New york. Uhranulo mě vynikající finále. Al Pacino+Joe Pesci+ k tomu "pokorný" Niro, to je kombinace ()

JosefTomas

Scorcese na to pořád má, ale bohužel mi přijde, že to scénárista mohl udělat lépe. Bylo by naivní očekávat druhé Casino, či Mafiány, ale tam alespoň tempo bylo furt enormní a žádná scéna nudná, takže se dala snést i jejich přemrštěná délka. Zde mi ale trochu tento záměr vadil a 209 minut je až přespříliš. Zároveň mi trochu vadí druhá půlka (zhruba od hodiny filmy), která se až zbytečně změní na politické drama a zvolní v tempu, proto se tuto část člověk spíš nudí. Ke konci této části se ale začne opět šlapat na plyn a třetí část je opět skvělá, s výbornou tečkou na konci. Irčan není špatný film, ale není pro každého. Jakožto milovníka gangsterek se nejedná o moc objektivní pohled, ale film dopadl nejlépe, jak mohl a vsadím se, že by to nikdo neudělal lépe, než právě Martin. ()

PlysovyMacko

Mafianska kronika, ktorá má ničím nezaujala. Dĺžka filmu je odradzajuca, ubijajuca a nechápem ako to tvorcom prešlo. Chápem to tak, že herci a režisér si to natočili viac menej pre seba, druh filmu, v ktorom sú doma. Za mňa toto nie. ()

Mistr_Moon

Jedinou výtku mám a to že De Niro a vlastně všichni ostatní i po omlazení vypadali fakt staře na postavy mezi 30-40 roky, ale dá se to překousnout. Jako ukázka z americké mafiánské historie se to vcelku povedlo. ()

vvaalleerr

Veľkolepý mafiánsky epos. Film je extrémne dlhý, a vlečie sa jak slimák, ktorý sa neponáhľa, ale za odmenu dostanete vynikajúce postavy, a celkom smutný koniec. Príbeh je tu komplexný a dôležitý. Po pozretí budete o tom filme rozmýšľať ešte dlho. 9/10. ()

MartinTerran

O tom kterak k mafiánům přišel, o celé jeho kariéře a až do konce. Místy trochu moc nazáhlé a tudíž to nemělo takový drajf, takže bych to trochu zkrátil. Herecky je to zahráno samozřejmě dobře. Hodnocení: 64/100. ()

WhiteDuke

Rozpaky z toho, jak neštastný digitální de-aging obličejů navlečený na zkorodované těla (DeNirův pověstný kick grandpa edition) sedmdesátníků odtrhává v první hodině z imerze, se v druhý půli (a scény Pesci x chleba) přetaví v obdiv a člověk pochopí, proč to chtěl Scorsese právě s touhle sestavou, díky který se prokutáváme do míst, co jsme ještě v tomhle sub-žánru neviděli. Slušnej epitaf. ()

Tomacek

Bylo by dobré vědět, že tento film nese stopáž 3 hodin a 30ti minut, proto si buďte jistí, že nemáte na dopoledne, odpoledne či večer nic naplánovaného a nebýt vůl jako já. Rozhodně to byl výborně strávený čas. Ze začátku jsem neviděl rozdíl mezi slavnou MAFII 2 a tímto filmem, což vůbec není špatně, právě naopak. Ty různé zvraty mezi jednotlivci a dění v té samotné mafii je excelentní a o to víc jsem si to užíval, když jsem věděl, že to je podle skutečné události.***** ()

MirkaP

To umělé omlazení mi nakonec vadilo asi nejvíc. Držení těla bylo stále stejné a ty změny v obličeji to dost shazovalo. Odboroví mafiáni nebo mafiánské odbory? Každopádně společnost, která je zde zobrazena, je banda hajzlů, což dokumentují informace o tom, kdy a jak (po kolika kulkách) která postava v reálu zemřela. Bylo to dlouhé a čekání na to, až Hoffu zastřelí, se zdálo nekonečné. ()

Kebabkony

Další kmotr se sice nekoná, ale po vizuální a příběhové stránce nemám co vytknout. Jediný problém je, že to má přes 3 hodiny a v hodně místech to je strašně utahaný až nudný. 7/10 ()

Scorsese vs. Marvel znovu

Scorsese vs. Marvel znovu

31.10.2023

Tvůrce Medvěda chystá krimi

Tvůrce Medvěda chystá krimi

29.06.2023

Autor populárního seriálu Medvěd Christopher Storer se upsal režii dlouho připravované adaptace knihy spisovatele Dona Winslowa The Winter of Frankie Machine pro studio Paramount. O zfilmování románu… (více)

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu