Film podle skutečné události. Bettyn svět se zhroutí, když je její milovaný bratr Kenny zatčen a odsouzen za vraždu na doživotí. Betty je přesvědčena o jeho nevinně a pomocí nejmodernějších kriminálních technologií se snaží prokázat bratrovu nevinnu. Neobyčejné pouto mezi sourozenci je inspirativní pro náš uspěchaný život. Úžasný výkon Hillary Swank jako Betty. Ne pro nic je dvojnásobná držitelka Oscara... (Film+)

Extrakritik

Když k hodnocení přičtu,že je to podle skutečné události, dám jednu hvězdičku navíc. Je to síla,co se může stát klidně i vám. ()

sbl

Málokterý film mě nechá absolutně němým několikrát za stopáž. Přece jenom na těch 5* tomu něco chybí. Zatím ale nevím co, takže po dalším shlédnutí se uvidí, jestli se půjde s hodnocením nahoru. Jo a Swank a Rockwell předvádí herectví par excellence. ()

Wargoo

Tieto slová píšem bezprostredne po pozretí... Slzy utieram z okrajov očí, zhlboka dýcham, a premýšľam, ako by som sa asi cítil po prepustení z väzenia, kde som strávil 18 rokov ako nespravodlivo odsúdený... Hilary Swank nech si kráča po ďalšieho Oscara, prosím. A Samovi Rockwellovi minimálne zlatý glóbus + nomináciu na zlatú sošku. Nesilene dojemný, kruto pravdivý, mrazivo realistický. Taký je Conviction, nie len príbeh Betty Anne a Kennyho, ale mnohých, ktorí boli oslobodení až na základe DNA testov. A ja ďakujem, že prostredníctvom tohto filmu som mohol vidieť jeden skutočný príbeh, kde pravda nakoniec zvíťazila. 5***** a 95,555 % ()

Gaia.M

Mám přesně tento typ filmů moc ráda! Ještě ke všemu, když je to podle skutečné události. Je to pecka. Baví mě sledovat, jak se vyvíjí děj, baví mě hádat jak to dopadne. Na těchto filmech se mi líbí, že prostě nevíte jak to dopadne. A tady jsem pořád čekala, že se na konci dozvíme přesný opak.. no jo.. Ale i tak, paráda. Víc takových filmů.. ()

owwidius

Neni to zly filmik, ale neni ani nicim extra. Sam Rockwell je dost presvedcivy, ale zvysok filmu mi bol dost ukradnuty - vobec to nebolo 'silne' - nieco ako taky televizny film. Haluska ze to robil typek co hral padoucha v mojom oblubenom filme Ghost. [#96/2013] ()

lemonova

Myslím, že vyčítať v tomto prípade filmu nedostatok napätia, nie je tentokrát na mieste. Film má silnú výpovednú hodnotu a keď si uvedomím, že som práve videla niečo, čo sa naozaj stalo, úplne mi to k zážitku stačí. Nehovoriac o skvelom výkone Hilary Swank a ďaľších. ()

maar

Nemůžu jináč, prostě mně se ten film líbil, Hilary je luxusní a zase dokázala, že patří mezi hereckou smetánku. :) Film, kterej stojí za to vidět ho znova :) ()

anaon

Film, který nijak zvlášť nevyčnívá, ale taky nejspíš ani úplně nezapadne. Film, který nijak zvlášť nepřekvapí a nenadchne, ale ani nijak zvlášť nezklame. Prostě průměr. Hilary Swank podle mě celkem nevýrazná, děj strašně jednotvárný, stopáž moc dlouhá a příběh taky nějak extra originální není. Rodina má držet při sobě, nesmíme se vzdávat a bojovat až do konce. We get it. ()

kersten

Veľmi silný film, krásne spracovaný. Miestami mi Hilary už pekne začala liezť na nervy, svojou posadnutosťou, ako sa vykašlala na svoju rodinu, a zaujímal ju len brat. Ale ku koncu filmu sa zlepšila. Minnie Driver veľmi sympatická, na svoj vek vyzerá naozaj úžastne. Celkový dojem filmu hodnotím veľmi kladne, hlavne aj preto, že po skončení filmu vo vás zostane zvláštni pocit, nechuť, zlosť... ale aj radosť z vydareného konca. ()

XR

Príbeh: *****, Herecké obsadenie:*****, Spracovanie príbehu *** - napríklad od začiatku bolo až príliš do očí bijúce, že sa to celé bude točiť okolo DNA testov.. a ešte aj nejaké iné veci mi tam nesedeli.. Je NEUVERITELNE, ze nevinny človek môže byť odsudeny za vraždu a je NEUVERITELNE, ze Kenneth Waters rukou osudu zomrel 6 mesiacov po prepustení pri nehode... NEUVERITELNE c´est la vie ()

cerbygerby

Příběhy ze soudní síně mě baví, navíc když se jedná o prvdivý příběh.. na druhou stranu mě fakt štvou, protože bych ty zkorumpované a bůh ví čím ještě zmanipulované šmejdy všechny postřílel.. Skvělý snímek o ukázce sesterské lásky k bratrovy a o tom že se nic nemá vzdávat.. nooo ale za jakou cenu.. to tedy bylo něco.. 4* a 80% ()

darkreider

Hurikán v ringu trochu inak. Sonda do súdneho systému kedy bez penez neubránite ani nevinného, aj keď postava Sama Rockwella nebola vykreslená zrovna ako svätec. Silné tri za silné rodinné puto. ()

tranquill

Hilary je opět skvělá, ale film jako takový na mne působí melodramaticky a ne moc poutavě. Nejzajímavější byla závěrečná zmínka o tom, jaký vliv od té doby měla zkouška na DNA. ()

Torgal

Podobných filmov tu už bola kopa, no aj tak ma prikoval k televíznej obrazovke. Možno je to puncom pravdivého príbehu, možno výborným obsadením a možno je to jednoducho veľmi dobre natočený emocionálny doják o obrovskej súrodeneckej láske. Malá výhrada smeruje k značnej skratkovitosti s blížiacim sa záverom, ktorá je ale vzhľadom na zdĺhavosť prípadu pochopiteľná. 8/10 ()