Režie:
Živko NikoličKamera:
Stanislav SzomolányiHrají:
Ljubiša Samardžič, Vítězslav Černý, Boro Begovič, Hana Talpová, Ida Rapaičová, Zita Furková, Ferdinand Krůta, Milan Drotár, Ján Mildner, Milutin Butkovič (více)Obsahy(2)
Koprodukční projekt s Jugoslávií sice měl velké ambice, chtěl vyprávět bizarní příběh s metaforickými ambicemi, avšak výsledkem byla nepříliš přesvědčivá tragigroteska o drobném úředníčkovi, jemuž se stane osudným nuda na ospalém provinčním městě. Okolí, které prahne po nějakém vzrušení, jej totiž chce dohnat až k sebevraždě. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Ljubiša Samardžič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Život je lep (1985)
Anděl strážný (1987)
Nezapomeňte na nás! (1978)
Vítězslav Černý
Československo
Nejlepší filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Adéla ještě nevečeřela (1978)
Baron Prášil (1961)
Boro Begovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Nevídaný zázrak (1984)
Pes, který měl rád vlaky (1977)
Most (1969)
Hana Talpová
Československo
Nejlepší filmy:
Světáci (1969)
Skřivánci na niti (1969)
Dařbuján a Pandrhola (1959)
Ida Rapaičová
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Kubo (1965) (TV film)
Canarisova krvavá hviezda (1966) (TV film)
Pacho, hybský zbojník (1975)
Zita Furková
Slovenský stát
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Gazdova krv (2014) (divadelní záznam)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Ferdinand Krůta
Československo
Nejlepší filmy:
Lucerna (1967) (TV film)
Skřivánci na niti (1969)
Ostře sledované vlaky (1966)
Milan Drotár
Nejlepší filmy:
Obchod na korze (1965)
Študent (1990) (TV film)
Bocianie hniezdo (1981) (seriál)
Ján Mildner
Československo
Nejlepší filmy:
Sedím na konári a je mi dobre (1989)
Tisícročná včela (1983)
Vianoce Adama Boronču (1988) (TV film)
Milutin Butkovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Klamné léto '68 (1984)
Vrány (1969)
Smrt pana Goluži (1982)
Jiří Prýmek
Československo
Nejlepší filmy:
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Cukrová bouda (1980)
Krakonoš a lyžníci (1980)
Miodrag Radovanovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Klamné léto '68 (1984)
Smrt pana Goluži (1982)
Katarína Orbánová
Československo
Nejlepší filmy:
Nepokojná láska (1975) (seriál)
Straty a nálezy (1974) (seriál)
Jennie Gerhardtová (1979) (TV film)
Savina Gersak
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Nevídaný zázrak (1984)
Ďábel a svěcená voda (1983)
Curse II: The Bite (1989)
Ján Gubala
Nejlepší filmy:
Polnočná omša (1962)
Ja, stará mama, Iliko a Illarion (1988) (TV film)
Naši synovia (1975) (seriál)
Elena Kucháriková
Československo
Nejlepší filmy:
Rok na dedine (1967) (TV film)
Variácie slávy (1991) (TV film)
Albert (1985) (TV film)
Predrag Milinkovič
Jugoslávie
Nejlepší filmy:
Underground (1995)
Život je lep (1985)
Klamné léto '68 (1984)
Vladimír Minarovič
Československo
Nejlepší filmy:
Naši synovia (1975) (seriál)
Prípad jasnovidca Hanussena (1969) (TV film)
Albert, Albert (1995) (TV film)
Alexandra Záborská
Československo
Nejlepší filmy:
Mŕtvi učia živých (1983)
Mastný hrniec (1991) (TV film)
Rozruch na onkológii (1991) (TV film)
Jozef Husár
Československo
Nejlepší filmy:
Sváko Ragan (1976) (TV film)
Tisícročná včela (1983)
Pacho, hybský zbojník (1975)