Reklama

Reklama

Svatyně

(seriál)
  • Kanada Sanctuary
Z natáčení
Krimi / Mysteriózní / Sci-Fi
Kanada / USA, (2008–2011), 44 h 8 min (Minutáž: 43–48 min)

Tvůrci:

Damian Kindler

Hrají:

Amanda Tapping, Robin Dunne, Christopher Heyerdahl, Ryan Robbins, Emilie Ullerup, Agam Darshi, Jonathon Young, Pascale Hutton, Ian Tracey, Panou (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(59)

Dr. Helen Magnus (A. Tapping) je vědkyní, která se zabývá sbíráním tvorů, kteří jsou nějakým způsobem zvláštní, ať už proto, že se snaží je zachránit před člověkem, který by je svým jednáním mohl zahubit, nebo proto, aby naopak lidstvo ochránila před těmito tvory. Za tímto účelem, provozuje tzv. Útočiště, místo, kde tito tvorové mohou žít, bez obav z toho, že budou pronásledováni a zabíjeni. V její práci jí pomáhá Dr. Will Zimmerman (R. Dunne), vynikající psycholog a její dcera Ashley (Emilie Ullerup), která je velmi zdatnou bojovnicí. Společně pak objevují tvory, o kterých se vypráví pouze v pověstech a bájích. (Jenda.SG-1)

(více)

Videa (1)

Z natáčení

Recenze (98)

Locksmith 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál má potenciál, který bohužel zůstal zejména v první řadě značně nevyužit. Kvalita se začala zvedat teprve v druhé polovině 2. řady. Natáčení před zeleným plátnem, které někteří kritizují, mi v nejmenším nevadí a v některých případech mi naopak přijde vysloveně vhodné. Jednotlivé postavy jsou dost rozporuplné, značné množství z nich nebylo podle mne využito ve svém plném potenciálu (Clara Griffithová, James Watson), některé by si vysloveně zasloužily víc prostoru (Nikola Tesla, dle mého názoru zatím nejlepší postava). Po shlédnutí začátku třetí řady, která si zatím drží zvýšenou kvalitu (zejména výborný díl Bank Job): čtyři hvězdičky. ()

Klenotka 

všechny recenze uživatele

Seriál se postupně zlepšuje, hlavně díky přítomnosti postav jako Tesla nebo John Druitt. Kate, která je narozdíl od Ashley víc než jen holka se zbraní, tomu dodala šťávu a má mnohem lepší interakci a chemii s Henrym a Willem. Ryan Robbins a Robin Dunne jsou navíc velmi sympatičtí a herecky schopní (Robin Dunne se rozhodně zlepšuje, když má jeho postava už nějaký směr), takže na novější verzi "Carterové", kterou Amanda Tapping ne a ne setřást, se dá docela lehce zapomenout. Ačkoliv Amanda seriál produkuje a její postava měla být původně hlavní, tak je dobře, že trochu ustoupila do pozadí a dokážu si představit, že seriál by se teď už možná docela dobře obešel bez Helen Magnus, jejíž potenciál nikdy nebyl úplně využit. ()

Reklama

Gogo333 

všechny recenze uživatele

Jak pročítám komentáře, většina lidí tady hodnotí webserál z roku 2007 a ne tento tv seriál z roku 2008. Což je velká škoda a zbytečně tomu shazují hodnocení. Tv seriál měl samozřejmě vyšší rozpočet a mohl si dovolit lepší triky, takže to už nevypadá tak uměle jako ve webseriálu. Příběh se pěkně rozjede a celé 4 sezóny drží napětí a člověk se teší na další díly. Určitě mrzí nakonec to zrušení, ale co se dá dělat. Jinak Amanda ve své nejlepší roli. 75% ()

DHDV 

všechny recenze uživatele

Srovnání se seriálem hvězdná brána není na místě. Tento seriál si jde vlastní originální cestou (občas nudnou cestou). Seriál je zajímavě ztvárněný, co se týče kamery a vizuální stránky. Amanda dostala velký prostor ukázat své herecké schopnosti, ukázala že patří do seriálů :D . Průměrný seriál který možná nastartuje další vlnu seriálů jako Buffy apod… ()

Rikky007 

všechny recenze uživatele

Od designu, přes nápad až po obsazení velice zajímavý projekt. Akce "speciální jednotky pro zacházení s mutanty" se staroanglickým feelem a Amandou Tapping v čele fungovala dobře. Jenže pak se do toho tvůrci začali čím dál tím víc zamotávat až podle mě sami nevěděli kudy kam a tak se tam lze dočkat až zbytečně ostrých zvratů bez lepšího vysvětlení dosavadní zápletky. Trochu škoda, protože to mělo na víc. ()

Galerie (286)

Zajímavosti (9)

  • Jako první seriál v Severní Americe používá tzv. RED One kamery. Tato kamera snímá obraz v rozlišení 4096x2048px, což je daleko vyšší rozlišení než FullHD (1920x1280px). (woylin)
  • Ve 12. epizodě 4. série s názvem "Sanctuary for None Part 1" se postava Tesly (Jonathon Young) zmiňuje o tom, že ho v roce 1943 v New Yorku všichni opustili. Fráze je odkazem na smrt skutečného Tesly, který v New Yorku zemřel právě v roce 1943. (StarPlate)
  • V 3. díle 2. série se Will (Robin Dunne) ptá Big Guye (Christopher Heyerdahl), jaký má názor na ságu Stmívání, na což mu odpoví, že se mu nejvíce líbila postava Marcuse. Postavu Marcuse ztvárnil právě Christopher Heyerdahl. (MakinaB)

Reklama

Reklama