Reklama

Reklama

Romantický, dobrodružný seriál s mystickými prvky, velkoryse kostýmově pojatý, točený v autentických exteriérech českých hradů. Vznikl v redakci pro mládež televizního studia Brno. Děj se odehrává ve středověku na dvou hradech fiktivních jmen Kronbach a Babín. A jak to v takových příbězích bývá, jde v něm o krásnou pannu, moc a rytířskou čest. (sator)

(více)

Recenze (22)

vaviva 

všechny recenze uživatele

Také jsem ráda,že jsem si ten seriál nevymyslela, a nebo že se mi nezdál.Nikdo z mého okolí si na něj nepamatuje.Pro mne nezapomenutelný černý rytíř, klečící před bílou sochou Lucie. Před několika léty jsem napsala do České televize dotaz, zda to nebudou někdy vysílat, a bylo mi odpovězeno, že se opravdu všechno kdysi zlikvidovalo, takže se ho už na tv obrazovce nedočkáme. V nevím už kterém to bylo časopise,ale nějakém starším již, v rozhovoru s Vítězslavem Jandákem, jsem se se dočetla, že v tom také hrál.Seriál se vysílal myslím v roce 1973 či 74. ()

Karlos80

všechny recenze uživatele

Dramaturgie a scénář: Gustav Oplustil. Podle otce to byl krásný rytířský romantický seriál s nádhernou tit. melodií taková česká náhražka populární Angeliky (která se tehdejší vládnoucí garnituře v čele s Dr. Husákem moc nezamlouvala)..Po normalizaci byl seriál uložen do trezoru a poté ho bolševik bohužel zlikvidoval:-( ()

Reklama

Zazie 

všechny recenze uživatele

Nezaslouženě nejsmolnější seriál československé produkce, jak podrobně vylíčili FilmFan24 a Ej Hlemýžď. Seriál to byl z dnešního hlediska naprosto neškodný: sebraly se motivy legend a pověstí z různých hradů a zámků a spojily se příběhem putování paní Lucie s družinou od hradu ke hradu (myslím, že hledala ztraceného manžela). Vysílat se začal v hlavním sobotním vysílacím čase, ale už po pár dílech byl na zásah shůry potupně přesunut na nedělní dopoledne, kde tolik nevyčníval a naše pracující nedráždil. I tam ale časem začal vadit. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Romantický, dobrodružný seriál s mystickými prvky, velkoryse kostýmově pojatý točený v autentických exteriérech českých hradů. Vznikl v redakci pro mládež televizního studia Brno. Děj se odehrává ve středověku na dvou hradech fiktivních jmen Kronbach a Babín.A jak to v takových příbězích bývá jde v něm o krásnou pannu, moc a rytířskou čest. V hlavních rolích Lucie (Renáta Doleželová),Černý rytíř (Svatopluk Matyáš),Cukr (Ivan vyskočil), Záviš Oulehla z Kronbachu (Ilja Prachař), Věslav Čížovský (Jan Tříska), Kuneš Smolenský (Václav Lohniský), Kryštof Trčka z Kunštátu (Jan Skopeček), Petr Beneš z Vrbice, (Josef Šebek), Jakub Moor ( Vilém Besser), rytíř Monyfeih (Miloš Kopecký), sluha (Josef Haukvic).************** Seznam dílů: Boj o Lucii ,Nečekaná past, Nevěrná paní Andrea, Rozmařilost a hazard, Ztracená šance, V zemi turecké,******************* V seriálu se zazní dvě písničky, které každý díl otevírají a uzavírají. Jmenují se: „Má viola“ a „Život je cesta“ nazpíval je Waldemar Matuška hudbu složil Zdeněk Liška. Jakýmsi zázrakem zůstaly zachovány amatérsky nahrané na dobový magnetofon, což s jedinou zachovanou fotografií ze seriálu, jsou poslední hmotné důkazy o existenci seriálu. ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Je nádherné, že evidentně všichni, kdo píšeme komentář, v podstatě "nevíme, která bije". Ale i já se přidávám k lidem, kteří byli kdysi v mládí, nebo spíše v dětství, okouzleni touto českou romantikou. Pamatuju si dobrodružné putování oné paní, která pátrá po svém (kde se ztratil, kdy, jak, proč?) manželovi a na cestě ji doprovází a ochraňuje udatný hrdina v masce, který potrestá každého, kdo se na ni třeba jen škaredě podívá...Muž v masce byl můj hrdina. Proboha, kolik mi tehdy asi bylo? Škoda, chtělo by to zhlédnout znovu, ale to už zřejmě nelze. Na druhou stranu, ten pocit, mi už nikdo nevezme! A pokud jde o to vysoké hodnocení - pokud vám v paměti přetrvá něco více než 40 let, pak to asi musí být hodně silné... ()

Galerie (1)

Zajímavosti (7)

  • Již koncem roku 1971 uvažovali tvůrci v případě úspěchu o případném pokračování. Na jaře 1972 připravoval Gustav Oplustil scénáře pro dalších sedm epizod, které však už realizovány nebyly. (sator)
  • V seriálu se zazní dvě písničky, které každý díl otevírají a uzavírají. Jde o „Má viola“ a „Život je cesta“. Nazpíval je Waldemar Matuška, hudbu složil Zdeněk Liška. Jakýmsi zázrakem zůstaly zachovány amatérsky nahrané na dobový magnetofon, což s jedinou zachovanou fotografií ze seriálu jsou poslední hmotné důkazy o existenci seriálu. (sator)
  • Když dělal Ivan Vyskočil u režiséra Petra Tučka konkurz na postavu temného rytíře, moc ho prý pro roli nechtěl. Nakonec prohlásil: „Ty jsi vlastně takovej hnusnej hezoun, to pude...“ (sator)

Reklama

Reklama