Graeme (Simon Pegg) a Clive (Nick Frost) přijeli do Ameriky na dovolenou, během níž chtěli procestovat všechna místa proslulá údajným výskytem UFO. Cesta probíhala podle plánu, dokud nenarazili na titulního hrdinu. Byť jako všichni správní ufologové v existenci mimozemšťanů bezmezně věřili, Paul je poněkud zaskočil. Přestože vypadá jako typický „emzák“, chová se jako zastydlý puberťák, tedy úplně stejně jako Graeme a Clive, jen s kapkou americké suverénnosti navíc. Po počátečním oťukávání zjistí, že si navzájem docela rozumějí, takže Graeme a Clive Paulovi nabídnou, že ho odvezou na místo „kdesi mezi lesy“, kam si pro něj přiletí jeho soukmenovci. Kamarádskou idylu bohužel vážně narušují dvě externí hrozby. Když vám zdrhne mimozemšťan, tak se ho snažíte dostat za každou cenu, což je úkolem agenta tajné vládní agentury (Jason Bateman), který má k ruce dva neschopné poskoky a zpruzenou šéfku na telefonu. Nebezpečí číslo dvě pak představuje nerudný náboženský fanatik, jemuž naše trojka nedopatřením unesla celkem rajcovní dceru (Kristen Wiig), a on se ji snaží získat zpět s pomocí nabité kulovnice. (oficiální text distributora)

Bodega_Bay

Klackovitý mimozemšťan se slovníkem Barta Simpsona v pubertě, dva geekové a kreslená ženská se třema prsama. Proč ne. E.T. jako bývalý federální zaměstnanec slušně hláškuje, uzdravuje bigotní katoličku a snaží se dostat domů. Já byla spokojená, zasmát jsem se zasmála a jediné, co mi vadilo, byly pseudoromantické okamžiky, u kterých jsem si nebyla jistá, jestli jsou myšleny vážně nebo ne....což je blbý, protože pokud jo, byly trapný. Pokud ne, byly trapný málo na to, abych si byla jistá, že jsou trapný schválně :-) ()

Fordik

Pohodová oddychovka, kde si Angličani dělají srandu z Ameriky (zbraně, republikáni, tráva a pod) a především pohodový alien Paul, který nikdy nezklame u žádné hlášky. A jako bonus krásně zlá Mr. Boss :D. 75%. ()

matthew_tv

Na Veľkú Britániu veľmi dobrý film :D Podarená komédia, od ktorej ma odrádzala prítomnosť mimozemskej civilizácie, ale prezretie neľutujem :D Odporúčam :) ()

doctor4war

Tak na filmek jsem se moc těšil. Všichni kamarádi předem říkali, že to bude bomba, koukni na trailery atp. Na trailery jsem nakonec nekoukl, na filmek ano. A? Asi jsem se těšil přespříliš. Komedie můžu, sci-fi musím, ale tohle zas tak moc sci-fi nebylo a komedie taky nic moc. Pár vtipných momentek se našlo. Bohužel jsem byl asi ovlivněn i tím, že mi je kamarádi předem přepovídali a tudíž jsem se u filmu moc nebavil. Resumé: Špatné to není, příjemný večer se u filmku s partou strávit dá, ale o co ve filmu šlo brzo zapomenu. 60% ()

tombik30

O dvoch geegoch,ktory prisli pozriet do ameriky miesta kde boli zistene vyskyt UFO a ne jedneho ufona naraziaa ktory ich poprosi o odvoz na miesto stretnutia.V patach maju samozrejme vladnu organizaciu ktora chce ufona samozrejme dostat pod zamku.Nic originalne.Ked tam pridate trosku anglickeho humoru,vykluje sa s toho vydarena komedia,ktora ma skvele podanie.I tych par vulgarnosti co boli pouzite boli priatelne.Na zaver dodam len to ze bola to super jazda a len tak lahko na nu nazabudnem. ()

IsaacClarke

Výborná komedie s naprosto smrtelným poměrem odkaz na známe scifi/políčko filmu. Schválně kdo poznal hudbu co hrála v baru ve kterém pak vypukla rvačka? Paul je naprostej sympaťák a film si bere velice dobře na paškál i dogmatické křesťany a jejich neotřesitelnou víru. Agenti dementi byli taky celkem vtipní i když místama trapní ale celkově to šlo. Minirolička Sigourney Weaverové taky potěšila. Gagů je opravdu požehnaně, narážka na Spielberga nemá chybu. Pro mě zasloužené ****, ale pokud nejste fanda scifi a jste immuní vůči množství odkazů, asi hodnocení klesne níž. Ale já se skvěle bavil. ()

Luciaaas2

Milé překvapení letošního roku, už tak dlouho jsem se nezasmál :-) Film parodující různé sci-fi snímky a zaroveň je originální. Musím pochválit ústřední dvojku, tvůrce a i povedeného hlaškujicího emzáka. Nebránil bych se ani druhému dílu. ()

cryniac

Už trailer zaváněl průserem, a po shlédnutí se obavy ukázaly jako ospravedlněné. Příběh vypráví o dvojici anglických sci-fi nadšenců na cestě do mekky všech geeků, amerického Comic-conu. Cestu jim ovšem zkříží mimozemšťan, který je vybaven slušným arzenálem sprostých slov, kouří trávu a vůbec, chová se přesně jako Seth Rogen, který mu také propůjčil svůj hlas. Ve své podstatě se jedná o road movie s mimozemšťanem, který staví na toaletním a sprostém, neotesaném humoru. Autoři si snaží připsat body narážkami na science fiction snímky, které ale příliš hladce do filmu nezapadají a působí jako zbytečná přidaná hodnota. Silně mě provokovalo zanícené přesvědčení autorů o neexistenci Boha a zesměšňování fanatismu s vírou spojenou, přičemž se nám ironicky snaží prodat svojí 'pravdu' o vzniku všeho opíraící se o Darwinovu teorii evolouce. Pegg a Frost bez pomoci Wrighta na vlastních nohou stát neumějí, scénář je plytký, nezajímavý a plný gagů, které vyšumějí bez jakéhokoliv efektu. ()

snupko13

Naozaj vydarená, ufónska road trip komédia, aj keď tu ešte stále viditeľný britský humor miestami padá na úroveň amerických gegov. Skvele Rogenom nahovorená postavička Paula, tým oživovaním mi pripomenul už prachom zapadnutého Starmana, výzorom ničím neprekvapuje ( zaujímavé :) ), je prítažlivá a hlavní dvaja (traja) súputníci sú ako sa na britov patrí pekne nesympatický nerdi, žiadny americký hezouni. Samozrejme trochu som čakal na Weaver, ktorej vizuálny vstup na konci, nebol bohvie ako prekvapivý, aj keď o niečo také sa snažili celý čas. Drobnosti. Dobre som sa bavil, odporúčam, akurát silno veriacim neodporúčam, možno zakolíšu :))). ()

complex

konečne komédia o mimozemšťanovi po alfovi... naozaj pohodička... netreba žiadne premýšlanie a ani nič tomu podobné... číra spokojnosť.. mám rád odýchové filmy a hlavne ešte keď nie su produkciou ameriky.... ()

Kájuška

chechtala jsem se jako blázen celou dobu, i při scéně parodující the three stooges s fackama. Bylo to ale tak nějak jiné...lépe provedené...takže ke konci filmu mě břicho bolelo jako po cvičení. Báječný lehký film, u kterého jsem si SKVĚLE odpočinula. ()

michael2684

Dlouho jsem se tak nenasmál jako u téhle komedie plné Parádních fórků a odkazů. Seth Rogen je v roli Paula perfektní a Pegg s Frostem k sobě prostě patří. Ačkoliv film ke konci trochu zvážní, stejně po skončení převládá pocit, že je to superpohodovka a pro mě asi nejlepší komedie tohoto roku. ()

michalkop

Tak tahle komedie mě dostala. Dvě podivná a nešikovná individua jedou z Anglie do Ameriky za největšími ufo-kultovními místy. Cestou potkají bourajícího mimozemšťana, který je sprostý jako kanál. Jediný, co mi na něm nesedlo, byl jeho hlas. Přišel mi příliš hrubý a dost dlouho trvalo, než jsem si na něj zvykl. Jinak vypadá jako živý. Má to vtip, děj, spád i poměrně dobré triky, tak si to čtyři hvězdy zaslouží. ()

martvir

Priznám sa obával som sa tohto filmu, pretože ho každý okolo mňa ospevoval a vychvaľoval. Tento pocit vo mne pretrval až do záverečných titulkov. Ako film a niektoré hlášky stáli za to, príjemne strávený večer, ale to bolo mizerne málo, aby som ponechal úsmev na tvári aspoň 5 minút vkuse, nieto celý film. Vo filme napočudovanie veľa mŕtvych miest a asi najväčším sklamaním pre mňa je taktiež fakt, že dnes sa už asi dobrá komédia bez nadávok a výbuchov nezaobíde a nenatočí. Film mal väčší potenciál ako predviedol. Slabšie *** za kvalitné vizuálne efekty. ()

Pavlo

Dobrá letná komédia, ktorej by veľmi pomohol chytrejší scenár a viac inteligentnejších vtipných scén. Občas som mal pocit, že tlačia moc na pílu a nebolo to vtedy pravé orechové. Na margo: Sigourney Weaver prekvapila a potešila. ()

H3LLfire

Využil jsem tento film na takové to flákací odpoledne a nic od něj nečekal. Hned od začátku jsem ale zjistil, že se rozhodně nudit nebudu. Mimozemšťan Paul a jeho dva lidští kamarádi mě bavili celou hodinu a půl. Opravdu jsem si tento film užil a plánuji ještě minimálně jedno další shlédnutí. ()

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Soumrak příliš rychlého konce světa

Soumrak příliš rychlého konce světa

26.01.2012

Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost. Britské herecko-tvůrčí trio, které zaujalo zombie komedií Soumrak mrtvých a nadobro se prosadilo parodií na buddy-kriminálky Jednotka příliš rychlého nasazení,… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team