Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V r.1972 natočil během jednoho týdne legendární hongkongský herec a mistr bojových umění Bruce Lee tři akční scény ke svému nově připravovanému filmu Game of Death. V tomto snímku chtěl Bruce představit svůj vlastní bojový styl Jeet Kune Do a měl ztvárnit titulní roli bojovníka, který se musí dostat na vrchol pětipatrové pagody, přičemž každé patro hlídá strážce, jenž je mistrem jiného bojového umění. Natáčení však bylo záhy přerušeno, neboť Bruce dostal nabídku natočit svůj první film v Hollywoodu(Enter the Dragon, 1973). Po jeho dokončení se k projektu Game of Death vrátil,ale pouhý měsíc nato předčasně umírá a nedokončený materiál je na pět let uložen do trezoru.

V r.1978 se rozdělané látky chopil režisér filmu Enter the Dragon - Robert Clouse a Brucovi blízcí přátelé a spolupracovníci Sammo Hung, Robert Wall či Dan Inosanto a očekávaný snímek se konečně dočkal uvedení do kin.

Příběh byl lehce pozměněn. Hlavním hrdinou je herec a šampión v kung-fu Billy Lo, který se dostane do sporu s mafiánskou organizací, jenž se rozhodne nepohodlného soupeře odstranit. Billy Lo atentát jako zázrakem přežije a využije situace k předstírání vlastní smrti,aby se následně mohl vrátit a pomstít. Film je částečně sestřihem scén z Brucových starších snímků, zbývající sekvence byly natočeny pomocí dvojníka, kterého hráli přeborník v taekwondo Tai Chung Kim a herec a kaskadér Biao Yuen. Vyvrcholením příběhu jsou pak zmiňované tři scény uvnitř pagody se skutečným Brucem Lee. Nejvíce pozornosti jednoznačně poutá finálový souboj Davida s Goliášem, respektive Bruce s Hakimem v podání Kareem Abdul-Jabbara, v té době nejvyššího basketbalisty na světě. Klub NBA Los Angeles Lakers,za který Jabbar hrál, kvůli natáčení údajně pojistil jeho nohy na milion amerických dolarů! (Vojcl)

(více)

Recenze (120)

Kosmik 1 

všechny recenze uživatele

Scény s opravdovým Brucem Lee nemají chybu a jde vidět, že si je natáčel sám mistr. S dvojníky už je to bohužel horší, Bruce je prostě nenahraditelný. Ale musím uznat, že souboj Billyho s Millerem v šatně je dost povedený i s těmi jeho dvojníky(kem) - nevím kolik jich ve skutečnosti bylo. Za souboje dávám 5*, za zbytek kolem nich 3*, průměr 4*. Kdo chce ušetřit hodinu času, dá se podívat pouze na onen souboj v šatně, a pak až na finálové souboje s pravým Brucem a v podstatě o nic nepřijdete. S příběhem si totiž tvůrci moc práce nedali. 75% ()

Rami 

všechny recenze uživatele

Dávám 5 hvězdiček za parádní bojovky s Brucem - zbytek nebudu hodnotit. Dokonce ani nemůžu, protože sem ho nedopatřením ani neviděl. Nechápu, jak se to mohlo stát, ale viděl jsem jen scény s Brucem. :-) Jednu hvězdu ztrhávám za scény, kde Bruce nehraje (ale víc - kvůli těm podařeným 20 minutám - sundat nemůžu). ()

Reklama

Hanys_ 

všechny recenze uživatele

Dějově tak nějak klasicky jednoduché, ale to provedení...ona slavná bitka s Abdul Jabbarem je tak nechtěně směšná až mi bylo za Bruce stydno. A co si odnesu z filmu? Třeba že když umře herec uprostřed natáčení, není nic jednoduššího, než vzít někoho jiného, nalepit mu fotku na obličej a nechat ho hrát. ()

Ant_Antony 

všechny recenze uživatele

Závěrečná věž je jediná originální část z původní verze filmu (proto 2 hvězdy), kterou Bruce i režíroval, i když i tak je o dost okleštěna, jelikož film měl být úplně o něčem jiném... škoda jen, že už to Bruce nedotočil sám... Je to první z kroků, které zničili jeho legendu díky snaze vytřískat z jeho jména ještě dolary navíc... ()

maverick10 

všechny recenze uživatele

Co se tyce pribehu a scenare - o to nikdy ve filmech s Brucem neslo. Proto to taky mrstne prskocim. Vzdy v nich totiz slo o bojovou choreografii a ta stala taky za velky kulovy. Nebyt poslednich 15 minut, myslel jsem si ze se jedna nejakou vesnickou strkanici na zabave. To choreo ma u Bruce mezery vetsi nez kanon Micka Jaggera - kdybych to mel srovnat s Jackie Chanem, neda se to srovnat. P.S. oni snad meli vsichni pri tech soubojich ty slunecni bryle na gumicku ne? ()

Galerie (33)

Zajímavosti (27)

  • Postava Bruce Lee má být zabita při natáčení bojové scény záměnou slepých nábojů za ostré gangstrem Stickem (Mel Novak). Syn Bruce Brandon Lee byl omylem podobným způsoben zastřelen při natáčení snímku Vrána (1994). (Epistemolog)
  • K filmu byly natočeny 3 různé konce. (jurama525)
  • Režisér Robert Clouse napsal scénář pod pseudonymem Jan Spears. (Epistemolog)

Reklama

Reklama