Reklama

Reklama

Velký šéf

  • Hongkong The Big Boss (více)
Trailer

Obsahy(1)

Děj tohoto filmu začíná příjezdem Cheng Chao-Ana (Bruce Lee) a jeho strýčka (Tu Chia Cheng) na okraj Thajska na jedno malé předměstí, kde Cheng úspěšně sežene práci v továrně na led. Cestou potkají bratra Su Chena (James Tien), který se mezitím popere s bandou padouchů. Ve svém prvním dnu v práci Cheng Chao-An rozbije velkou kostku ledu a z ní vypadnou drogy. Následně začnou mizet dělníci v továrně a nakonec je zabit i Su Chen. Cheng Chao-An začne pátrat, co se vlastně děje. Po únosu nevlastní sestry a vyvraždění příbuzných zjistí, že v továrně na led mrazí do kostek ledu drogy, načež zabije šéfova syna (Tony Liu) a nakonec si to ve velkolepém souboji rozdá s hlavním šéfem (Han Yin-Chieh alias Hon Ying Git). Ve filmu se objeví několik začínajících herců - Peter Lung Chan, Billy Chan, Tony Liu ale i veteráni Han Yin-Chieh, Lee Kwan, James Tien. (Cerhenak)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (98)

SeBig 

všechny recenze uživatele

Jo, tenkrát to byly filmy.. :-) a takové už asi nebudou. Klasika, kterou jsem si nemohl nepustit!  Světlá, červená krev, boje s dodanými zvuky praskajíciho igelitu, Bruce Lee se předvedl a hned jsem si ho oblíbil. Film je trošku přehnanější a drsnější..PS: u toho jak se vždycky rychle přiblížila kamera na Bruceho "drsný xicht" mě prostě rozesmálo, ale v dobrém s mrázem po zádech :-D ()

Mol 

všechny recenze uživatele

唐山大兄 První celovečerní film Bruce Leeho v hlavní roli, kde má hned po startu zakázáno bojovat. O to víc vás napínají scény, kde si jeho kopy a pěsti situace žádá. Nakonec se dočkáme a Bruce zmastí celý autobus drsných chlápků v pestrobarevných tričkách. Že mají nože a řetězy sebou dělá celou scénu ještě víc spektakulárnější. Továrna na výrobu ledu a prostředí Thajska se neokouká a jediné co vždy na prvních třech Bruce Leeho filmech zamrzí je, že zde není jeho autentický hlas. Vyvažuje to, alespoň svými gesty a pohyby, které měl jako nikdo jiný před ním a nikdo jiný ani po něm. Čest jeho památce. ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Rozhodně povedenější než Cesta draka. Oproti Cestě draka film samozřejmě postrádá podobnou bitku s Chuckem Norrisem, ale zato kromě bitek se tady odehrává i celkem smysluplný příběh. Film drží celkem pohromadě a já dostávám přesně to co si od snímku slibuju. Mírně mě zaskočila nemilosrdnost příběhu. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Príbeh je jednoduchý, ale boli už aj horšie vo filmoch podobného typu. Viac som bol sklamaný z toho, že tu Bruce nepredviedol viac zo svojho umenia. Mimo posledných 20 minút mal len jednu krátku bitku, aj keď chápem, že keby mal predtým ešte zo 3 takéto masakre, tak by už na ten záver žiadny záporák nezostal nažive. Tá posledná 20-minútovka to vylepšuje a poteší aj to, že nejde len o klasické kung-fu, ale vo veľkom sa používajú nože a iné ostré predmety, takže krvavých a aj dosť drsných scén je tu požehnane. 70% ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Tento film spravil z Brucea medzinarodnu hviezdu. Zabavne je, ze americky tv serial Green hornet (jeho prva vacsia uloha) mu priniesol obrovsku popularitu v Hong Kongu, kde tak dostal svoju prvu velku ulohu - Big boss a tento film potom spravil filmovou hviezdou aj v Amerike. Big boss je jednym z mnohych filmov, ktore v tej dobe v Hong Kongu vznikali ako na beziacom pasme. Lacny, zbuchany za par tyzdnov, avsak naplneny tym co bolo v tedy velmi popularne. Tuctovy dej, pomsta, brutalita, krv a nahota. Pre tych, ktory proste 70 Hong Kongske roky zeru, to je pochutka a ty ostatny tu obcasnu nudu pretrpia koli tomu ze vo filme je Bruce Lee. Ano Bruce je legenda a ked pridu na radu bojove sceny, film sa stava nielen zabavny, ale dovoluje obdivovat Bruceov neopakovatelny pohyb, jeho umenie, ktore cibril kazdy den takmer 20 rokov. Ak by vo filme boli aspon dve bojove sceny naviac, bolo by to za plny pocet. Ale viete co, kaslite na hodnotenie a obdivujte Brucea. Bol bozsky. (7/10) ()

Galerie (85)

Zajímavosti (37)

  • Byť k tomu natáčení v Thajsku svádělo, ve filmu nejsou žádní autentičtí thaiboxeři. Kolem bylo sice dost škol thajského boxu, ale když jejich trenéři slyšeli, že by se jejich žáci měli nechat porazit od čínského hrdiny, důrazně odmítli. Ve filmu jsou tedy jen obyčejní statisté, které před natáčením naučili, jak přijmout kop či ránu. (Caelos)
  • Na premiéře filmu byl mezi diváky i 24letý pomocný režisér John Woo, který do té doby nebyl podepsán pod žádným snímkem. (Jizni Tlapa)
  • V USA byl film znám pod názvem Pěsti plné hněvu, a to z jednoho prostého důvodu, při přepravě filmů z Hong Kongu do USA někdo omylem prohodil štítky. Původně se měl Velký šéf jmenovat Čínská spojka, protože se v něm objevují drogy a protože Francouzská spojka vyšla ve stejném roce. Staly se z něj ale Pěsti plné hněvu, zatímco další film Bruce Lee, Pěst plná hněvu se v USA jmenuje Čínská spojka. (Caelos)

Reklama

Reklama