Kevin Costner v hlavní roli kriminálního thrilleru o nezvyklém přátelství prchajícího vězně a jeho malého rukojmí. Dvojití držitelé Oscarů Kevin Costner a Clint Eastwood stojí proti sobě na opačných stranách zákona v americkém netradičně pojatém thrilleru Dokonalý svět. Zločinec na útěku zajme malého chlapce jako rukojmí a spolu se řítí texaskými okresními silnicemi s policií a speciálně vyškolenou psycholožkou /Laura Dernová/ v patách. Mezi dvěma „samotáři“ dochází k pozoruhodnému sblížení. Oběma totiž v životě cosi chybělo a spolu se vydávají někam k Aljašce, kde snad naleznou „dokonalý svět“. Pro tvrdého zkušeného zločince je setkání s plachým nevinným dítětem přinejmenším příležitostí k zamyšlení, chlapec zase vidí ve svém společníkovi symbol vytouženého otce. Režisérem tohoto novodobého „road movie“ z roku 1993 je jeden z hlavních protagonistů Clint Eastwood. (Česká televize)

rob_troy

Geniální drama s úžasným obsazením Kevina Costnera jako zločince, kterej občas ulítne, a skvělého Clinta Eastwooda, který si může gratulovat nejen za skvělou roli, ale za skvělý film. Málokdo v sobě nese něco takového a za to si pana Eastwooda opravdu vážím. ()

adamix

Očarujúci film s krásnym hereckým výkonom Kevina Costnera a malého chlapca menom Filip. Už dávno som nevidel príbeh, ktorý by ma dokázal dojať a práve dnes to Dokonalý svet dokázal. Na Eastwooda som strašne pyšný, lebo niečo takéto krásne som od neho fakt nečakal :). Kevin je tu výborný ako vždy a malý spoločník je tiež veľmi sympatický. Eastwood tu príbeh dopĺňa svojou sebavedomosťou a Laura Dern je tu ako krásny doplnok. Dej, ktorý poukazuje na vzťah medzi malým chlapcom a únoscom je perfektný a dojemný. Hudba je tiež krásna a herecké výkony fantastické. Dávam 95%. ()

bohhous22

Kdybych měl dílo popsat jedním slovem,konečně vím,že zvolím slovo ,,Křehkost"...Křehkost mužství,křehkost vzhlížení,křehkost přátelství a LIDSKÉHO!!! souznění....Jsem dojatý ()

Gamekeeper77

Dokonalý svět se mi za těch 25 let tak vykouřil z hlavy, že jsem ho teď viděl zase poprvé a můžu říct, že na Eastwooda mě hodně příjemně překvapil. Velkou měrou se o to zasloužili Kevin s malým T.J.em a styl road movie se skvěle upocenou texaskou atmosférou 60' let a sic jednoduchý, ale po filmařské stránce hodně dobře zpracovaný příběh. Co mi naopak nesedlo, byl Clint po té herecké a o Lauře Dern ani nemluvě. To jsou ale vzhledem k opravdu slušné kvalitě filmu jen zanedbatelné prkotiny, obzvlášť když, což uznávám, se jedná o můj subjektivní pohled na tyto osoby. 85%. ()

boombang

Objektivně velmi dobrý film, ale až na Clinta mi byly všechny postavy i herci dost nesympatičtí. A pozítří si z něj budu připomínat už jen tu scénu, v níž ten blbý agent dostane po zásluze pěstí do zubů a kopanec mezi nohy. ()

horor2

Jak již padne v názvu "DOKONALÝ" film o trestanci, malém chlapci a dobrodružství, které vyvrcholí tak, že nebude stačit jeden kapesník. SRDCOVEČKA od Clintíka :-) ()

PlayEasy

Clint Eastwood byl v naprosto skvělé 90's formě, kterou zde plně potvrdil a obsazením Keva Costnera, jako nejpohodovějšího parchanta všech časů (dokonce se vyrovnal i frajeru Lukovi a Butchovi i Sundancov!i). Příběh na čas vůbec netlačí a pohodové scénky (kterých je naprostá většina) se střídají i s dramatickými či thrillerovými. Clint Eastwood jako starý policejní velitel do své role zapadl, zatímco Laura Dern se ještě v té době zaučovala. Prostě na naše překvapení opravdu krásný a velmi příjemný příběh, který nám jen tak někdo z hlavy nevytluče! :-D 95% ()

zzzzzjjjjj

Kevin Costner se zde prezentuje asi jako nejsympatičtější filmový únosce a vrah, kterého znám. 😌 S chlapcem, za jehož únosem následoval putovní, silniční útěk, měl velmi společného a postupně mezi nimi gradovalo přátelství. Cestou navštěvovali různé benzínky, bary, pole, ranče, atd... Měl se prostě s jeho únoscem lépe, než v pohodlí domova. 😊 I starý pardál a tvrďák Clint Eastwood si zde zahrál jednu z hlavních rolí a vlastně režíroval celý film. Na konci ta jeho pěst měla emoce jak bejk. 👊💘 Opět další takový Road movie snímek, jen není zmíněn v jednom z uvedených žánrů... ⛽🚦🚗🛣️ Má to grády, emoce a proto nemám problém hodnotit stejně jako hovoří průměr vpravo nahoře, čili velmi solidních 84%. 👌 ()

subic

Dokonalý svět je dokonalý film a to i po 27 letech. V té dabované verzi Kevina poměrně zdařile dabuje Mirek Donutil. Takhle jednou za pár let na to zase kouknout je moc príma. ()

George8

O dvou vězních, kteří vezmou v nouzi jednoho nevinného chlapce a ten s nimi toho teda dost zažije, hlavně spíš se sympatickým a hodnějším Butchem. Vznikne nádherný vztah mezi Butchem a malým Filipem, až z toho mrazí. To máte tak, když se toho chopí Clint Eastwood a natočí tak nádherný film, u kterého se nebudete nudit ani minutu. Před Costnerem bych smekl klobouk - zahrál to brilantně. Jeden z nejlepších filmů Eastwooda... méně než 4 hvězdy si tohle rozhodně nezaslouží. Já dávám plný počet !!! ()

Hemlock

Tak u mě se nedá říct, že bych byl z tohoto Eastwoodova počínání nějak zvlášť odvařený... Pro mě bude kriminálník a vrah vždy kriminálníkem a vrahem. Netvrdím však, že nemají žádné city - občas cítí hlad, jindy se jim zase chce srát a furt dokola. A v Dokonalém světě na tom nic nezmění ani fakt, že hlavní „hrdina” se snaží hrát divákovi na city skrze lehce pedofilní sklony... Skvělé herecké výkony film drží alespoň v koukatelných mezích, některé scény pobaví, ale jako celek snímek hodnotím bohužel průměrně - 55%. ()

JosefTomas

A Perfect Word je přesně tým filmem, u kterého se budete tetelit blahem, pokud vám nevadí Road movie žánr. Eastwood tříská z Costnera i sebe maximum a dialogově má pevný postoj vůči různým klišé. Jen možná vidím problém v délce, 132 minut je na takovýto film opravdu dost a přestože to na celku není znát, pár scén by nebylo od věci trochu osekat. Naštěstí Eastwood ale drží tempo pořád, tudíž je příležitost na nudu takřka mizivá. ()

cinema_cz

Dokonalý svět je dokonale natočená atraktivní podívaná. Je příběhem neobvyklého přátelství a nenásilnou variací osudového tématu. 60 % (Tomáš Hoffman, Ci 03/1994, str. 12) ()

PlysovyMacko

Road movie dráma. Utecenec vezme maleho  chlapca ako rukojemnika a spolu smerujú na Aljasku. Vznikne medzi nimi priateľstvo, slúži chlapcovi ako otcovska postava. Kevin ako zločinec je sympatický a je jasne, ze chlapcovi nechce ublížiť, rovnako ako to, ze ich vzťah smeruje k nevyhnutnému koncu. Policajti, ktorí sú im na stope sú viac menej dopočtu. ()

chrustie

Nadhodnocené Eastwoodovo dílko. Ve srovnání s tímhle, byste vážení, museli do jiných jeho filmů, těch hvězdiček naprat třeba i 8. Některé scénky vypadají jako grotesky s Chaplinem (třeba vytlačování policejních aut na zpátečku, automobilová honička s přívěsem). Někteří asi nepochopili, že se nejedná o film pro děti (nebo byl úspěšně splněn prvoplánový účel?). Dobrý film s hodnocením za 3 (tedy dobře). ()