Reklama

Reklama

The 81st Annual Academy Awards

(pořad)
všechny plakáty
Trailer 1
Publicistický
USA, 2009, 195 min

Účinkují:

Hugh Jackman, Steve Martin, Tina Fey, Queen Latifah, Eva Marie Saint, Tilda Swinton, Whoopi Goldberg, Goldie Hawn, Anjelica Huston, Jennifer Aniston (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Výroční udílení prestižních cen Americké filmové akademie - již po 81. se rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a napjatým očekáváním. (oficiální text distributora)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (117)

Bennyman 

všechny recenze uživatele

Dobře provedená show v podání Hugha Jackmana. Jinak s udělením oscaru už to tak dobře nevidím. Určitě mi v nominacích chybělo Gran Torino možná i Dark Knight by se tam vlezl. 100%ně vím, že Slumdog milionaire byl přeceněn. 8 oscarů je nadpříliš. Řekl bych, že Akademie se nechala trošičku unést. A podle mého názoru si Mickey Rourke sošku zasloužil víc než Sean Penn. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Nepřišlo mně to až tak dobré. Na můj vkus to bylo pojato až příliš pietně a komorně. Našly se i trapné chvilky. V okamžiku předávání sošek za Nejlepší mužskou a ženskou roli přicházeli na podium k nominovaným promlouvat již dříve ocenění herci a herečky. Následné proslovy či spíše zbytečné bláboly směrem k nominovaným byly tak neskutečně trapné že jsem to měl chut vypnout. Nejslabším článkem průměrného gala večera byl moderátor Hugh Jackman, kterému role moderátora vůbec nesedla. Mně osobně nejvíc zaujaly závistivé výrazy neoceněných herců a místy uvolněná atmosféra. Bavil jsem se ale čekal jsem víc. ()

Reklama

Silence 

všechny recenze uživatele

První polovina geniální, ve druhé autoři vsadili spíše na sílu hlavních kategorií, než na samotnou show. Oscaři zase trochu jinak. Vynikající Hugh Jackman předvedl to, co umí - perfektní herectví okořeněné zpěvem, a protože není ani moderátor ani komik, nepouštěl se do slovních hříček a "improvizovaných" scének. Možná ho bylo příliš málo, ale když se na scéně objevil, byl to suverénní elegán a báječný průvodce. Po loňském ceremoniálu, který byl "ochuzen" scénáristickou stávkou, a který tak zachraňoval výřečný Jon Stewart, přišel tenhle rok výpravou, scénami i sestřihy vypiplaný večer, který sice ve druhé polovině trochu ztrácí tempo, ale přesto patří k nejlepším Oscarovým zážitkům. ()

Popluh 

všechny recenze uživatele

Po absolutně famózním rozjezdu se s vynikajícím Hughem začala vytrácet i zábavnost a někde za polovinou zábava bohužel klesla na úroveň nadprůměrné návštěvy u zubaře. Samotná ocenění radši nekomentovat, Boyleovi to přeju za jeho předchozí tvorbu, průměrným pohádkovým Slumdogem mě opravdu neokouzlil a oproti skvělému Buttonovi to bylo sotva poloviční. Kategorii nejlepší píseň je lepší rovnou bojkotovat, když dva nejlepší songy - Wrestler a především Gran Torino - se nedostali ani do nominací. Vítězství Slumdoga rozhodně nepřekvapilo a nepřekvapilo ani to, že mě nikterak nepotěšilo podobně jako Pennův překvapivý triumf na úkor Rourkea. Dál to radši nebudu rozebírat, ale po úžasném Wolvieho vystoupení jsem čekal rozhodně mnohem víc, nakonec je to ale ještě horší ceremoniál než ten loňský. Velká škoda... 60 % ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

Z těch pár ročníků co jsem viděl, byla toto vkusně nadprůměrná show. Jackman překvapil jak moc se zapojoval do bavení publika (muzikálové číslo od Baze Luhrmanna bylo více než slušné a i úvodní píseň v gondryho stylu s Anne Hathaway zaujala), i když většinu času jen pochleboval svým kolegům. Celá stage vypadala hodně draze (+ použita podobná obří, "rozjížděcí" plátna, která k nám na Letnou přivezli Rolling Stones) a originálně. I můj oblíbenec na postu hlavní dirigenta večera Michael Giacchino se osvědčil - jeho ukázky ze soundtracků byly vynikající. To samé se již nedá bohužel říci o písních, které byly smrštěny do jednoho velkého guláše, ve kterém slabé Gabrielovo Down to Earth bylo naprosto zašlapáno indickými favority. Shrnuto a podtrženo, velmi důstojná srážka hollywoodské elity a odměna pro všechny fanoušky, kteří se nechají jednou ročně totálně okouzlit. 70 % ()

Zajímavosti (5)

  • Film Pochyby (2008) byl prvním filmem od muzikálu Chicago (2002), který získal všechny 4 nominace v hereckých kategoriích. Neproměnil však ani jednu. (jezurka42)
  • Janusz Kaminski se stal prvním kameramenem, který byl předávajícím. (jezurka42)

Reklama

Reklama