Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Diskuze

viruscrack (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Četl jsem to v EN, ale abych přiznal, nemám excelentní angličtinu. V pár sekcích jsem se zasekl a louskal, co je danou věcí myšleno. O Edwovi u dveří ale nic nevím. Že jí pomůže s balením věcí samozřejmě ano i když jen matně.
Co mě ale napadá je otázka, zda-li nevýjde u Twilight ság taky EE (ExtendedEdition)?! U LOTRa to vyřešilo tunu věcí. Více než hodina materiálu u každého dílu z trilogie. Pro mě to bylo stěžejní. A pokud je tolik věcí vytržených z kontextu, tak pak nabývám dojmu, zda jsem té knížce správně porozumněl. :P Připouštím svoji chybu, hle! :D

Cappuccino: Nejsem ftipálek. Něco skrytého tam ale je, když to zcheckneš najednou i s 1. dílem.

carly: Jsem rád, že jsem tě pobavil. :) Koukám, že bych měl asi srovnatelný hodnocení, jako samotnej film. :D Možná horší. Jinak Alice mám taky rád. Je to nepostradatelný živel. Je vtipná, Bella mi ve filmu příjde taková odměřená. :)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

viruscrack: Ten Edward je tam schválně, bylo to i v knížce - čekal tam na ni, aby jí pomohl s balením :)
A teď - vážně jsi tu knížku četl? Já ji četla jak česky, tak anglicky (dvakrát) a uznávám, že v českým překladu bylo dost failů. Ale angličtině (troufám si říct) rozumím velmi dobře a Bella celou dobu víc než jasně vykládala, že tomu stejně nemůže uvěřit, protože jí nedávalo smysl, že v jejích očích tak dokonalá bytost jako Edward by se chtěla 'zahazovat s obyčejnou a nezajímavou smrtelnicí'. Ve filmu tohle celý bylo obsažený v jedné větě ('Because it doesn't make sense for you to love me, I'm nothing.. I'm human, I'm nothing..'). V knížce to bylo obsáhleji a taky na konci knížky vlastně Belle dojde, že v podvědomí mu asi nevěřila a proto ho vídala v těch halucinacích, když byla v nebezpečí. A co se týče toho 'I love you' na konci, tak pokud vím, nic takovýho v závěru knížky nebylo, to si tam nějak vybájila Melissa. Nicméně rozdíl mezi LIKE a LOVE znám, stejně tak ale vím, že se LOVE dá použít jak o rodině, tak o přátelích, tak o partnerech. Záleží na kontextu a jelikož Bella po 'I love you' řekne 'So don't make me choose, because it'll be him..', dává mu jasně najevo, že láska k Edwardovi je o poznání silnější.

viruscrack (hodnocení, recenze)

To all: Nevím, zda jsem poslední, kdo si toho všiml, ale teď sleduju TW a všiml jsem si jednoho záběru, když James sleduje Bellu a Edw se s Bellou "pohádá" a ona prchá do pokoje. Otevře dveře a tam se snaží skrývat Edward. Z pozice kameramana a Charlieho určitě vidět nebyl, že?! :D look below: http://i.imgur.com/7Spzx.jpg

Martinibaby: Nevím, jak to popsat. Mně by tohle ničilo. A jak si mohla všimnout, je jí na každém nebezpečném kroku, což i vyhledávala. Muselo jí to s její inteligencí dojít, že ji neopustil proto, co jí řekl. To dojde i hloupému!
BTW to bude možná chyba nebo nedostatek překladu. Je rozdíl, mezi milovat a mít rád. Milovat je dle mého někoho, s kým sdílím svůj život a moje rodina. Mít rád je nižší stupeň ostatních lidí, kteří se mnou různě sdílejí čas. Nemůžu o své nejlepší kamarádce řict, že ji miluju, jinak bych doma brzo bydlel sám. Ani bych to neřekl, ale já v tomhle idím obrovský rozdíl. A v angličtině je to rozdíl mezi I LOVE YOU a I LIKE YOU. Ale asi je to pro tebe jen subjektivní názor od chlapa. Což chápu. :)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

carly: Tu scénu s Alice miluju!!! 'As soon as you put the dog out.' - to mě prostě rozsekalo, ještě jakým tónem to řekla a pak se otočila na podpatku a odešla =D Ashley je prostě geniální :)

carly (hodnocení, recenze)

toto je to najvtipnejšie, čo som kedy o New Moon čítala. ROTFL. ja som pri knihe ani filme neplakala, ale je fakt, že v kine som si hovorila, že kedy už príde Alice, nech ideme zachraňovať Eda, lebo zakrslí vlkolaci ma už nebavia. a vo filme bol ten vzťah Belly a Jacoba zobrazený tak strašne intenzívne oproti tomu, čo sme sa dozvedeli o Belle a Edwardovi, že naozaj nebolo jasné, prečo sa k nemu dievča vrátilo bez mihnutia oka. čo je zase chyba scenáristu
to nie je ani tak chyba hercov a režiséra, ako skôr scenáristky. nadhľad by som sem neplietla, to pre nadhľad nie je ten správny príbeh. aj keď - Emmett má nadhľadu za všetkých, len je ho vo filme málo. Emmetta myslím, nie nadhľadu. čo sa týka dialógov - oni sa v tých knihách strašne veľa rozprávajú a vo filmoch mám pocit, že si Melissa vyťahuje rôzne frázy z klobúka a viac než občas spolu vôbec nesúvisia. proste len čas od času tresnú nejú vetu, ktorú majú fanúšikovia radi a to, že je vo väčšine prípadov vytrhnutá z kontextu nikoho netrápi. a humor tam predsa bol. jedna z najlepších scén je, keď Alice zotre Jacoba pri svojom návrate LOL Ashley tam bola úžasná. a keďže to nie je komédia, ale dráma, tak na nedostatok humoru by som sa tiež nesťažovala. to už som skôr mala problém s tým, že tá ich melodráma bola nechcene zábavná

Martinibaby (hodnocení, recenze)

carly: Já nevím, třeba s jedničkou jsem problém neměla, vpodstatě ani ve scénáři. Až u NM mi přijde, že 'pokulhává' jak v dialozích, tak ve výběru scén. Pokud má Stephenie vážně poslední slovo, tak mě to dost udivuje..
viruscrack: Proč furt všichni tvrdí, že se chovala jako běhna? Co je na tom běhnovskýho, když se s tebou rozejde kluk a ty se 4 měsíce topíš v depresích a potom se teprv trochu otřepeš a začneš se kamarádit (ano, kamarádit, protože mu Bella odzačátku narovinu řekla, že víc nechce) s klukem, kterej se pak do tebe zamiluje. A ohledně té závěrečné scény (líp to bylo popsaný v knížce) - tak ono se dá milovat a milovat. A je dost jasný, že i když Jacoba svým způsobem miluje (v knize myslím píše dokonce jako bratra, rodinu), tak Edward pro ni vždycky byl a bude prioritou a to přesně mu na konci řekla.

viruscrack (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Tak už je to holt se vším. Vše se ořeže až na kost, ale i tak jsem spokojenej.
carly: Romantiku jsem teda moc hledat nemusel. Klidně veřejně přiznám, že u knížky jsem neuronil ani slzu, nepřišlo mi to tak dojímavé, ale u new moon jsem pár slz uronil, když ji Edw odehnal a ona pak "trpěla". A pak ještě až za ním běžela. Je pravda, že se trochu chovala, jako běhna, když lezla za Jacobem, ale prostě potřebovala rozptýlit a začít zase "žít". Co mě ale nejvíc "dostalo" bylo to, jak mu v lese řekla MILUJI TĚ a pak zabrblala cosi o tom, že Edw je její jediný vyvolený, otočila se na kramfleku a už to hrnula k Edwardovi. To mi ještě teď moc hlava nebere. Nebude ona tak trochu bi/polygamní???

carly (hodnocení, recenze)

martini: podľa toho, čo som pochopila, ona má celkom dosť posledné slovo. takže ak má pocit, že sú jej postavy správne na plátne reprezentované, tak asi niekde problém bude. ja mám pocit, že niekde po ceste jednoducho prestala mať Edwarda rada. a pri všetkých tých liebesbriefoch Jacobovi sa ani moc nečudujem, že jej je jedno, že v podstate z filmov vynechávajú najkľúčovejšie scény. čo sa týka knižiek - ja ich mám rada. ale nemyslím si, že by bola dobrá spisovateľka
viruscrack: presne, romantika. ale aby ju tam človek lupou hľadal. alebo som možno iba náročná

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

no ok, proste sem tim vsim chtel rict, ze ty filmy jsou zalozeny na knihach, takze neni jen vina obsazeni a rezisera, ze to dopadlo tak jak to dopadlo.. Vzdyt existuje tolik romantickych knih a filmů, ktere tohle zdaleka prekonavaji.. A tou akcí jsem rozhodne nemyslel jen nejake tvrde rezby a prestrelky, jen proste trochu vic adrenalinu, kdyz uz budujou ten upirskej svet... A taky trochu nadhledu chybelo, pak by nebyl problem i s nejakym tim inteligentnim romantickym humorem a hlavne s dialogy

Martinibaby (hodnocení, recenze)

carly: Problém? Já jsem myslela spíš aby si třeba 'dupla' a donutila je tam dát ty důležitý scény - třeba závěr New Moon jak byl takovej.. řekněme 'hodně ořezanej' a mohlo to být mnohem lepší, kdyby je nechali trochu víc mluvit. Jinak teda s jejím psaním problém nemám, knížky se mi líbí hodně.

viruscrack (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Máš pravdu. To mi nedošlo. My bad, sorry!

Carly: Pravda. Má to být romantika, ne film, kde se během úvodní písničky stihne postřílet polovina vesnice.

carly (hodnocení, recenze)

martini: Stephanie do toho hovorí. a možno práve to je ten problém
DarKnig: čo má SM spoločné s filmami? ona písala zamilovaný príbeh pre ženy jej veku. a na to, že je celkom nič moc spisovateľka, to podľa mňa dopadlo dosť dobre. až na BD, to sa jej moc nepodarilo. keď hovoríme o filmoch, tak tam hlavnú vinu kladiem Melisse, ktorá nemá potuchy, o čom ten príbeh vlastne je. nechápem, prečo by to malo byť akčné a zábavné. je to predsa love story. podľa mňa by to malo byť zamilované a romantické. lenže tie filmy nie sú ani akčné, ani zábavné a ani romantické. lebo sa snažia zavďačiť všetkým a na to, aby zvládali sedieť na viacerých stoličkách na raz nie sú dosť veľký machri

Martinibaby (hodnocení, recenze)

viruscrack: Myslela jsem ten konkrétní, kdy mu pošeptal 'You're sexy!' :) Podle mě se prostě nemohl nerozesmát =D Peter Facinelli říkal v jednom rozhovoru, že to točili na víckrát. Jinak ten finální záběr co je použitej ve filmu je dobrej! ;)
TheDarKnig: Transformery z toho ani nikdo dělat nechce, ale podle mě je to stejně silně podhodnocený jen kvůli lidem, co si řeknou 'Twilight-->sračka-->odpad!', aniž by se snažili jakkoli objektivně film posoudit. Tohle prostě není fér. Taky nechápu, proč furt chcou všichni víc akce, to nemá být 'akční film', řekla bych, že na to co je to za žánr je tam akce až dost, jak v jedničce tak ve dvojce ty 'fighty' na konci..

viruscrack (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Proč myslíš, že pokažený záběr? Nedělá to ten zrnitý sépiový obraz? :) Jinak teď jsem si ten záběr pouštěl a až a to, jak Carlisle šeptá Edwovi něco do ucha a on se bezducha podívá do stropu mi to přišlo ucházející, ale ne pokažené. :) Uznávám, asi jsem mladý střevo, ale nedělal jsem ve filmovém průmysl, abych byl právoplatný filmový kritik. :)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ale no tak, vzdyt netvrdim, ze z toho mela udelat nejake transformery nebo neco takoveho.. Jen to mohlo byt mnohem vic propracovanejsi a inteligentnejsi.. samozrejme s tim, ze by to stejne bylo zamereno na divky.. A vlastne o tu mytologii a inteligenci zase az tak nejde.. Ale kdyby to bylo jako Vyfič (coz vidim, ze Martinibaby ten film ma v oblibebych), tedy vic akcni a zabavnejsi, odpustil bych ty ostatni veci a bral to jako guilty pleasure..

Martinibaby (hodnocení, recenze)

viruscrack: Myslím, že zrovna ten záběr patřil k těm pokaženým, protože pochybuju, že by se někdo v takové situaci vydržel nesmát a ještě zahrát to, co měl =D

viruscrack (hodnocení, recenze)

Machrus: No, tušil jsem to. :) Ale prudit ho nebudu, aby nevybouchl. :) TheDarKnig: Mayersová je formát. Nehájím sice její práva, ale Serpencis má pravdu, kdyby to napsala jinak, tak by ses na to díval ty, ale já třeba s Machrus zase ne. :D Carly: Díky za link. Je vidět, jak je svět zvrácenej. Začalo to satanismem (recese na křesťanství), pokračovalo to přes pravicovou a levicovou vládu a šlo to přes šťastné lidi ruku v ruce s EMO až k milovníkům TWILIGHT a hovniválům, co dělají webovky, jako jsi poslala link. :) Jinak pokud herec neumí improvizovat, tak to není herec! Martinibaby: Jak jsem už řekl a myslím, že to koresponduje s tebou. Lidi něco začnou nesnášet jen proto, že to dělá někdo jinej. Je to omezené! Takoví jsou lidé bez názoru. Potřebudou "hlavouna", co jim nakuká, aby papouškovali a pak to vydávají za svůj vlastní názor. Z takových je mi blujno! Jinak kdyby mi někdo při natáčení zašeptal borec do ucha "You're sexy", asi bych se jako Rob netvářil, jako když mi někdo saje krev, ale asi jako běhna v černobílém snímku! :D

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Jo no.. Taky nechápu proč do toho víc nemůže mluvit třeba Stephenie Meyer, ona to napsala, tak by jí mohli dát nějakou pravomoc ke škrtům nebo přepisům scénáře, no ne..?

carly (hodnocení, recenze)

hej, to som tiež počula. on je Peter strašne vtipný. zlatíčko
a súhlasím, oni dvaja sú geniálni :) ale vieš čo to ešte znamená? že naša drahá Melissa nebola schopná napísať scénu, v ktorej by si vyznali Edu a Bells lásku. a to ani v jednom z tých filmov. a pritom oni vlastne od istého momentu ani nič iné nerobili. oni tie knihy nie sú žiadne veľdiela, je to strašne krásna, miestami nezvládnutá love story. ale ona z toho robí katastrofu. ešte že herci a režiseri robia, čo sa dá, aby to ako tak zachránili

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Vážně? To je mazec :) Oni jsou spolu prostě geniální..
To mi připomnělo improvizaci 'Carlisla' Petera, když točili tu scénu, kde kousne Edwarda v Twilightu :) Včera jsem to psala do těch zajímavostí. V jednom rozhovoru řekl, že jak mu před tím zakousnutím něco šeptá do ucha, tak že poprvé to bylo 'I'm sorry.', podruhé 'My son.' a když to točili asi na popáté a už se nudili, tak mu pošeptal 'You're sexy!' =D

carly (hodnocení, recenze)

mne sa hlavne páči, that someone called them out on it :)
jas om si tie zaujímavosti nikdy nečítala. až teraz, ako si to spomenula. zaujímavosť, ktorá dokazuje, že Melissa je príšerná voľba pre adaptovanie Ságy - to ILY po Bellinej oslave ako aj bozk v Bellinej spálni po návrate z Talianska neboli v scenári a herci (Rob & Kris) ich improvizovali

Martinibaby (hodnocení, recenze)

carly: Dobrý =D Já něco podobnýho tvrdím už dlouho, lidi to začnou nesnášet jen proto, že si myslí, že pak budou 'cool', protože to dělají ostatní..
Offtopic, přidala jsem pár zajímavostí sem i k Twilightu, tak snad se brzo objeví :)

Serpencis

Serpencis (hodnocení, recenze)

TheDarKnig: Protože kdyby ji napsala jinak,líbila by se třeba tobě a zas ne někomu jinému... ;-) Prostě to je jak to je,buď to příjmeš nebo ne... :)

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

vlastne tam melo byt jeste Happy... zatracene, proc ta meyersova nenapsala trochu vic akcni knihu.. to bych ji odpustil tu vatu i vsechno blbe kolem

machrus

machrus (hodnocení, recenze)

viruscrack: ujišťuji tě, že od Botanicka to mohla být jenom sarkastická pochvala...mě docela zklamal konec Nového měsíce...ať nad tím přemýšlím jak chci mám nejvíc z celé ságy ráda posledních asi 150 stran knihy Nový měsíc...a oni to takhle opajcali

viruscrack (hodnocení, recenze)

Díky botaniku ať již za skutečnou či sarkastickou "pochvalu". Mondulka má samozřejmě pravdu. Knižní verze je mnohem líbivější, procítěnější a tak. Nevím, zda je vhodné vůbec prozrazovat, jak to s Bellou dopadne. Protože další a další díly naskýtají hromadu překvapivých situací: Volteriovi, Edward X Jacob, Upír X Smrtelnice.....

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání