Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

Diskuze

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Jacinda: Já vidím problém v tom, že Bella podle mě nebyla nikdy 'volná', byť Edward odešel (ať už byl jeho úmysl jakýkoli). Jacobovi nezazlívám to, že se o Bellu snažil, když byl Edward fuč, ale ona mu od začátku dávala na jevo, že víc než kamarádství u ní nenajde, protože ona Edwarda svým způsobem neopustila nikdy. Vadilo mi, že se nepřestal snažit, i když se Edward vrátil a vysvětlily se důvody jeho odchodu. Já jsem ve vztahu Belly a Jacoba nikdy neviděla chození, proto bych to nesrovnávala s tím, co jsi popsala ty.

machrus

machrus (hodnocení, recenze)

Martinibaby 23.12.2009 23:08 - naprostý souhlas...a proto miluju film a knihy...protože naprosto v těchto příbězích, životech atd. unikám od reality, ale když někdy příjde také reálný film ...kniha...tak zase oceňuji to, jak spisovatel...režisér dokáže odhadnout...ztvárnit realitu...

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

Tak jsem dnes dostal pod stromeček knihu Stmívání (aniž bych po tom toužil) tak si to holt někdy přeštu když už je to doma ale až si přečtu další Vánoční knihy ( Hobit, Zabíješ Elfů ) mno třeba mě to donutí chtít si přečíst další díl, takové Narnii se to nepovedlo.

Jacinda (hodnocení, recenze)

To nebyl Jacobův styl! Vždyt edward odešel...nechal Bellu být...jenom my věděli že se zase sejdou na konci knihy. Ale pro něj to bylo tak, že se s ní E prostě rozešel a ona je volná...Nevidím v tom nic hnusného ani podrazáckého. A to že se k ní pak Edward milostivě vrátil? byt že odešel s dobrým umyslem? Brala bych to jako osobní zradu. Jaké by ti bylo, kdyby jsi se třeba zamilovala do kluka, on docela do tebe, chodili byste spolu třeba roka pak se najednou přokvartýrovala jeho ex: Ahoj tak jsem tady, budem spolu zase chodit?...Jak by jsi to vzala?:Jasně tak čau, a nebo tak to teda ne..neměla jsi odcházet, ted je můj...Já bych teda rozhodně bojovala. Jinak já se většinou výhradně kamarádím s kluky. Nebo resp více než s holkama. Prostě si s něma nějak víc rozumím. Mám pár supr kamarádek, ale kluky mám obecně radši. Jednoho kámoše znám už 13let...takže vím jaké to je, i když jsem nikdy podobně nebojovala. To spíš můj současný přítel byl na pozici Jacoba. Až na to že ten ex rozhodně nebyl Edward...a já sama jsem nakonec přešla k tomu kamarádovi...a zatraceně dobře jsem udělala :-)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Jacinda: Budu ilustrovat na sobě :) Já měla asi rok a půl za nejlepšího kamaráda kluka. A co si budeme nalhávat, po půl roce v tom z mojí strany bylo něco víc, on měl celou tu dobu holku. V tom bodě jsem se mohla chovat tak, že bych se u něj začala snažit o něco víc a přešlo by to v jakýsi absurdní boj s jeho holkou (--> Jacob style) nebo tak, (což jsem udělala), že jsem se ním rok vídala a snažila se, aby to šlo co nejmíň poznat. On byl šťastnej s jeho slečnou a se mnou jako kamarádkou a já jsem byla ráda, že je pořád můj nejlepší kámoš a nepřišla jsem o něj úplně :) A to je přesně ono, každej to má v hlavě uspořádaný jinak a v určitých situacích se tím nechá ovlivnit, ať už ve svůj prospěch nebo neprospěch.
Proto s Jacobem nesympatizuju, prostě mi jeho chování nepřijde správný. Být na místě Belly, dokážu si představit, jak muselo být těžký se Jacoba vzdát, protože to byl on, díky komu se (byť jenom částečně) přenesla přes Edwarda a začala trochu žít :) Netvrdím, že její 'inability of letting go' nebyla sobeckost, ale částečně jsem schopná jí to kvůli tomu odpustit.
Každopádně šťastné a veselé (a hlavně bez nehod) všem! Asi bych už vážně měla jít dobalit ty dárky :D

Jacinda (hodnocení, recenze)

já si nejvíce oblíbila vlky, Emmeta, Jaspera, Rosalii jsem měla ráda do 3.dílu ve čtvrtém už ne, Charlieho a Carlise, Alice mě taky někdy pěkně štvala...zkrátka všechny kolem krom Belly a Edwarda. Btw ještě k tomu Jacobovu. Bella si ho oblíbila protože jí byl drogou,ale pak se nemá divit, že se do ní Jacob zamiluje a že jí chce. Furt za nímlezla byla s ním pořád on se do ní víc a víc zamilovával a ona to věděla a stejně s ním byla. A i když mu řekla párkrát-Jacobe nemohu tě milovat jako kluka (ale jako přítele), to nic neznamená. Kolikrát holky říkají ne a myslí ano. A navíc slov anic neznamenají. Hodnotí se chování...a Bella se chovala dost hnusně...A z Jacobova pohledu se vůbec nedivím že jednal tak jak jednal...Kolik z vás by DOOPRAVDY dokázalo opusit své manžele, přítele, nejlepší přátele jen proto, že JEMU / JÍ je s někým lépe než s vámi? Já rozhodně ne...přeju mu aby byl štastný a jeho života si cením více než svého, ale tohle bych upřímně asi nedokázala. Nakonec bych ho nechala jít, ale spíš kvůli sobě...zničilo by ě to a těžko bych se chlácholia, že jemu je s jinou holkou líp...

Serpencis (hodnocení, recenze)

Emmet je geniální postava:) A co sem se tak dívala,tak vybrali i herce naprosto geniálně,protože Kellan Lutz je stejný poděs jako Emmet. :-D A jinak všem krásné Vánoce.:)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Serpencis: Všichni tři měli v NM úplně nejvíc awesome hlášky :) Vlastně i Edward s tím jeho 'You can't trust vampires.. trust me.' a  'I can protect you from everything. Everything.. except my sister.'
Alice: As soon as you put the dog out. (tam měla ten nejgeniálnější výraz :))
Emmet: Dating older women, huh? Hot! :D
Jasper: Happy... nevermind. :)
To mě ve filmu strašně potěšilo i přes jisté scénářové faily :)

Serpencis (hodnocení, recenze)

Martinibaby: Naprosto souhlasím,teď si vše vystihla dokonale :) A Alici je těžké si neoblíbit:-D Jaspera žeru taky a Emmet je úplné zlatíčko :)

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Jacinda: Ony stejně všechny ty aspekty těch postav dokazujou jejich lidskost - nerozhodnost v případě Belly (podle mě tedy spíš neschopnost se něčeho vzdát, protože ona celou dobu rozhodnutá byla), stejně tak u Jacoba (ten Bellu párkrát taky poslal do patřičných míst a vzápětí se jí začal omlouvat, protože věděl, že ji ztratí a pak se zoufale a podle snažil, aby se rozhodla pro něj - Jacobovi prostě fandit nebudu:D) a Edward se svým přehnaným opatrovnictvím a jistou posedlostí Bellou ale i zaslepeností (co udělal v NM by dávalo smysl, kdyby jím ovšem Bella nebyla svým způsobem taky posedlá).
carly: S tím morfinem máš naprostou pravdu, bylo to nezdravý, protože Bella si Jacobem 'zalepila' díru po Edwardovi a pak už se to jen vezlo tím, že se stala 'závislou' a měla pocit, že je mu za to něco dlužná. Kdyby nebylo tohohle, tak by to rozhodování taky vypadalo jinak.
Kdyby byly všechny postavy charakterově dokonalý, byla by to nuda a knížka by stačila snad jen jedna a ani ne dvě nebo čtyři. Takhle to ale má nějakou dynamiku a ty postavy se vyvíjí a někam směřujou, což bylo právě to, co mě bavilo. Jinak moje největší oblíbenkyně je Alice, tu prostě žeru :))

carly (hodnocení, recenze)

ja by som toto fantasy moc nenazývala. je to love story s fantasy prvkom. a porovnávať to moc neporovnávam. lebo Steph podľa mňa nie je ktovieaká autorka. má svoje silné stránky, ale aj slabé. a to sa ukázalo práve pri dĺžke ságy. ak by napísala iba 2 knihy, ako pôvodne plánovala, bolo by to IMHO oveľa lepšie
Edu a jeho majetníckosť - to sa rozoberá všade. ja keď sa na jeho správanie pozriem z jeho pohľadu, tak mi to vychádza ako maximálne prirodzené. viem si predstaviť, že v jeho situácii by som sa zachovala rovnako. on sa ju snažil len chrániť. a aj tak nakoniec vždy urobil to, čo ona chcela.
Bella - tu súhlasím s Martini, ona hlavne v trojke si nebola schopná stáť za svojimi rozhodnutiami, čo bolo podľa mňa neskutočne OOC. Jacob v trojke tuším povedal, že Edu je jej droga. som mala chuť ho vziať panvicou po hlave. lebo mne práve už od NM prišlo, že presne to pre ňu predstavuje Jacob. že je ako morfium, ktoré malo utlmiť jej bolesť z Edovej neprítomnosti a tak nejak sa na ňom stala závislá. ak bol v tej ságe nejaký nezdravý vzťah, tak v mojich očiach jednoznačne vzťah Jacoba a Belly
mne sa práve postavy, ktoré Steph vymyslela páčia na tej ságe najviac. hlavne teda Emmett

Botanick

Botanick (hodnocení, recenze)

LOTR je dokonalý, celá Tolkienova tvorba je úžasně propracovaný dílo. HP není zas tak geniálně napsaný, ale je to úžasný nápad a má geniální vedlejší postavy což sem si uvědomil až nedávno. A dokonalý fantasy jsou od T. Pratchetta, to co on převádí na papír je geniální. Tohle bych s ostatními fantasy ani nesrovnával.

Jacinda (hodnocení, recenze)

velmi dobře řečeno (btw jsem velmi ráda že jsi četla Feista, do pošty si pako něm popovídáme :-))...já si neříkám proč se Jacob nezřekl Belly, prostě jí miloval a bojoval. To Bella to hrála na obě strany (jak jsi řekla) a sobecky se nedokázala rozhodnout. Vždycky měla nějaký záchvat svědomí a strašně se omlouvala, aby ho vzápětí poslala zase do pr***, nadávala mu do špinavých čoklů a atd...A z Edwardovi strany mi vadilo, že si jí tak "chránil". Kdyby tohle dělal mě kluk, asi by mi to časem začalo vadit. Tohle už není ani tak o ásce jako o majetnictví,ale to určitě v knize nemělo být. Tam to měl být projev hluboké lásky. Mě to psíš přišlo ale jinak...

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Podle mě i to, že tě to nutilo číst dál a nezahodilas to po první kapitole, už něco znamená. Já měla problém s Bellou vždycky kvůli Jacobovi - že nebyla schopná se ho jakoby naprosto 'zřeknout', to byla třeba sobeckost. Ale to stejný můžu říct o Jacobovi, že neudělal to samý a všechno komplikoval. Ono je to strašně o lidech a jejich názorech na všechno - půlka kluků tady tvrdila, že je Bella děvka, protože (proč vlastně?:)) se 4 měsíce po odchodu Edwarda jaksi sblížila s Jacobem (a přitom mu celou dobu říkala, že z její strany je to jen kamarádství). Jiným přijde zas Edward jako největší blb, co všechno podělal. Prostě jde o to jak se do toho lidi promítnou sami a jak moc by se jejich chování v dané situaci lišilo od toho, co napsala Stephenie Meyer.
Jinak pár Feistovek za sebou mám taky, byly fajn, Harry Potter je prostě kultovní a geniální a Pán Prstenů mě třeba neskutečně nudil :)

Jacinda (hodnocení, recenze)

Jsou totiž fantasy a fantasy. Některým by jsi sežrala úplně všechno, ale tohle pro mě prostě nepřesvědčilo. Svým způsobem mě to nutilo číst dál a dál, nemohla jsem to nedočíst, ale jen jednou se mi předtím stalo, že bych nesnášela hlavní hrdinku...Bella mě tak neskutečně srala, že jsem si párkrát musela fakt dát pauzu na rozdejchání. Jinak fantasy které já považuju za úžasné a po všech stránkách dokonalé je např. R.E.Feist-asi 35 dílná sága o Midkemii, Pán Prstenů nebo Harry Potter

Arachneuss

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Osobně jsem si také knihy užíval. Čtvrtou jsem dokonce letěl v mínus deseti koupit v ENG verzi na Václavák :-D Bohužel, s přibývajícími filmy můj zájem o tuto ságu pomalu klesá. Jednička se ještě v pohodě dala. Sice tam bylo pár škrtů a ten nízký rozpočet hodně viditelný, ale koukat na to víckrát nebyl problém. To, co ale napáchali ve dvojce se nedá omluvit. Vypadá to krásně, ale uvnitř je to dutý jak dlabaný necky (copyroght Tony.cs). Pokud to "posere" i Sladea, tak na Breaking Dawn do kina nejdu.

Martinibaby (hodnocení, recenze)

Jacinda: Ve skutečnosti to psala šťastně vdaná žena se třema dětma :) Já sama sebe za považuju za fanynku, ne tu, co šílí po tom 'úžasným Edíkovi, co je fakt sladkej', ale fanynku v tom slova smyslu, že se mi sága líbila a to právě proto, že je tak nereálná. Ať už to zní jakkoli psychopaticky, útěk od reality je někdy fajn věc a když se o to umí postarat pár knížek, proč ne. A pro mě třeba ona nereálnost (=ideálnost) celého příběhu má to největší kouzlo. Každopádně kritizovat fantasy za to, že je nereálný mi přijde dost bezpředmětný.

Jacinda (hodnocení, recenze)

arachneus: jak kdy :-D baví mě se s nima hádat (s faninkama)...na diskuzi lide.cz mě jedna holka strašně nesnášela, protože jsme řekla, že Nessie je zrůda :-D nemohla pochopit, že jsem přečetla jen část knihy a vyjadřovala jsem se předčasně...ale z literárního a obsahového hlediska je tohle fakt mimo. nejdřív se mi to líbilo,pa jen docela. ty postavy mi přijdou strašně ploché...Edward je prostě úžasný, Jacob byl rovnou napsán jako ten rušivý element kterého každý využije ale on je vlastně ten špatný, pak tam máme obrovský happyend a nekonečnou hlubokou lásku...schválně za jak dlouho se omrzí:-D tohle psala nejspíš zhrzená rozvedená žena toužící po nemožném...(to mi připomíná že bych si měla přečíst její životopis)

Jacinda (hodnocení, recenze)

No jsem tu asi jedinná, kdo má ráda jacoba. Nesnáším Edwarda za to jak se nejdřív majetnicky choval k Belle a prostě celý ten jejich vztah mi přijde ujetý. naštěstí nepatřím mezi naivní nanynky, které čekají na svého vysněného prince. A přesně o tom Twilight je...Líbilo se mi to okolo, ale ta ideální láska je přímo trapná. Naprosto nereálná a nemožná...navíc je v těch kniháh spousta blbostí nebo aspon sporných věcí, které momentálně řešíme na diskuzi lide.cz...Jak říkám, líbilo se mi to okolo, ale číst o B a E mě stálo všechny mé síly. A tu scénu ve trojce jak se Bella líbá s Jacobem :-) tu jsem si četla jako jedinnou čtyřikrát :-)

carly (hodnocení, recenze)

vďaka Martini, je fajn sttretnúť spriaznené duše :D Serpencis, samozrejme, že Edu nie je dokonalý. ale on sa tak ani netvári. to je predsa aj jeden z hlavných problémov v príbehu, že on sa považuje za monštrum a nedokáže pochopiť, že Bella chce byť ako on a ešte k tomu dobrovoľne. na druhej strane Jacob sa tvári ako Gods gift to mankind and women in particular *shudders* pokiaľ ide o to, kto má byť s Bellou, tam pre mňa nie sú žiadne teamy, iba Edward. ak ide o to, kto je mi sympatickajší, tak Team Edward all the way!

Serpencis (hodnocení, recenze)

Taky se přidávám do klubu nesympatizujácách s Jacobem... :-D Ale Edward taky není ideální :-D

Martinibaby (hodnocení, recenze)

carly: Moje řeč! :D A (byť je to označení značně americké a moc ho neschvaluju - ) go team Edward! :D ;) Sdílím tvé nesympatie k Jacobovi všemi deseti :)

carly (hodnocení, recenze)

@Jacinda: lebo je to sebecký, impulzívný, reckless (ako sa to povie po slovensky?), manipulatívny, krutý, immature idiot, ktorému sa prepečie všetko a nikto mu ani raz nenakope zadok za tie všetky hlúposti a odpornosti, čo spáchal. a film ho vykreslil ešte ideálnejšie ako kniha. mne je ten chlapec jednoducho neskutočne nesympatický a čím viac sa ma všetci - Steph, Melissa, Taylor etc, snažia presvedčiť aký je úžasný, tým menej ho dokážem tolerovať. a neboj sa, nebrala som to ako útok. ja sa vždy rada podelím s dôvodmi pre moju nelásku k tomu *censored* ono je fakt, že Jacob sa nenachádza ani v rovnakej galaxii ako Edu, ale aj bez toho, že som si zamilovala Edwarda - čo sa mimochodom stalo až počas čítania Eclipse, by som na Jacobovi nevedela nájsť jedinú pozitívnu vec. on je mi jednoducho nesympatický od hlavy až k päte a nielen preto, že predstavuje bump on the road to eternal bliss pre Bellu a Eda. uff, that felt good. sorry for the rant :D

Jacinda (hodnocení, recenze)

Serpencis - nápodobně..mý ex to četli jednomu se to líbilo, druhý je tím posedlý a můj přítel knihy nečetl (a nebude)ale filmy viděl a hodnotí to první 4 a třetí 3 (řekla bych že jednu hvězdu přidal kvůli mě...)ale i tak...

Serpencis (hodnocení, recenze)

anal_storm: A si homosexuál? :-D A jinak mému příteli se to líbilo a myslím,že nespadá do ani jedné z tvých kategorií :-D

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání